Skocz do zawartości

Na podbój Afryki!


Celson

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany karierą Vanlida także postanowiłem zacząć karierę reprezentacją. Moim wyborem jest zespół Gabonu.
Przy okazji witam wszystkich w mojej pierwszej karierze mam nadzieję, że wam się spodoba.

Football Manager 2013 (13.3.0)
CM Revolution FM 13 bartekr update(13.3.0) v. 1.75
Ligi: Angielska, Hiszpańska, Polska, Włoska
Reprezentacja: Gabon

Przy okazji chciałbym dodać, że nie jestem niesamowitym managerem, więc wyniki mogą być ciekawe :)

 

PS: Wszystkie pomoce jak najbardziej przyjmę :)


Terminarz na najbliższe mecze:

7.9.2012 Mecz towarzyski z Mauritiusem na wyjeździe
12.10.2012 Eliminacje PNA 2 runda 1 mecz z Senegalem u siebie
16.10.2012 Eliminacje PNA 2 runda rewanż z Senegalem na wyjeździe.

Oprócz tego bierzemy udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Rozegrano już dwie kolejki, gdzie zremisowaliśmy 0-0 z Zambią i pokonaliśmy Etiopię 1-0. Następne mecze tych rozgrywek dopiero w 2013 roku.
Oczywiście, że będę się starał ustalić jakieś sparingi, ale co wyjdzie to nie wiadomo.
W rankingu FIFA zajmujemy 59 miejsce.

 

Zaplanowałem sparing na 11.9.2012 z reprezentacją Libanu.

Odnośnik do komentarza

@Tomba – dzięki :)

 

Powołania na mecz z Mauritiusem i Libanem:

 

Bramkarze:
Yves Bitseki Moto, Anthony M’Fa, Didier Ovono.

 

Obrońcy:
Georges Ambourouet, Moise Brou Apanga, Remy Ebanega, Bruno Ecuele Manga,
Aymard Moro- Mve, Erwin N’Guema, Saturnin Okogo, Lloyd Palun.

Pomocnicy:
Alain Djissikadie, Thierry Issiemou, Paul Kessany, Levy Madinda, Cedric Moubamba, Didier N’Dong, Alexander N’Dombou, Jerry Obiang.

Napastnicy:
Georges Akiremy, Pierre–Emerick Aubameyang, Johan Lengoualama, Eric Mouloungi.

W rankingu FIFA awansowaliśmy na miejsce oznaczone numerem 44.

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim za komentarze to naprawdę motywuję :)

W meczu z Mauritiusem zespół poprowadził mój asystent ( zapomniałem odznaczyć xD) Pantery pewnie pokonały Mauritius 2-0. Samobójcze trafienie w 45 minucie zaliczył Ivahn Andre, a w 72 minucie trafił Akiremy. Zawodnikiem meczu został nasz obrońca grający w FC Lorient Ecuele Manga.

W meczu z Libanem to już ja zasiadłem na ławce trenerskiej notując tym samym debiut.
Ovono – Palun, Ecele Manga, Brou Apanga(66’ Ebanega), Moro-Mve(66’ Ambourouet) – Kessany(N’Dong), Djissikadie(45’ Madinda), N’Dombou, Mouloungui(45’ Obiang), Aubameyang – Akiremy.

 

W pierwszej połowie nie działo się NIC. Żadna ciekawsza akcja z żadnej strony. W 65 minucie udało nam się wyprowadzić kontrę. Aubameyang podał na prawe skrzydło do Akiremyego, a ten dośrodkował do niekrytego N’Dombou i zawodnik Marsylli daje nam prowadzenie. W 92 minucie Liban wyrównuje. Długie wybicie ich golkipera, Hosni zgrał głową piłkę do El-Deena i ten prawy pomocnik strzela na 1-1.
Byłem bardzo rozczarowany tym wynikiem.
Mecz Towarzyski
11.09.2012r. Stade Omar Bongo, Libreville widzów:
17,717
Gabon – Liban 1-1
Alexander N’Dombou 65’ 1:0
Ihab Zein El-Deen 92’ 1-1

MoM: Bashir Saif El-Deen (Liban) 7,7

 

Na następny mecz musimy czekać do października gdzie zmierzymy się dwukrotnie z reprezentacją Senegalu.

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecze z Senegalem:

Bramkarze:
Yves Bitseki Moto, Anthony M’Fa, Didier Ovono.

 

Obrońcy:
Georges Ambourouet, Moise Brou Apanga, Arsene Do Marcolinho, Remy Ebanega, Bruno Ecuele Manga, Rodrigue Moundounga, Saturnin Okogo, Lloyd Palun.

Pomocnicy:
Alain Djissikadie, Thierry Issiemou, Paul Kessany, Levy Madinda, Cedric Moubamba, Didier N’Dong, Alexander N’Dombou, Jerry Obiang, Stephane N’Guema.

Napastnicy:
Pierre–Emerick Aubameyang, Eric Mouloungi, Fabrice Do Marcolinho.

Odnośnik do komentarza

@ Jacelinho: na pewno przemyślę :)

EDIT Bulot odrzuca powołanie :(

 

 

Ze składu wypadł Fabrice Do Marcolinho, który złamał kostkę. Chciałem powołać Akiremyego, ale on… zakończył karierę w wieku 29 lat. Więc na zgrupowanie przyleciał Jean-Pierre Bamba. Kolejna zła wiadomość z obozu Gabonu przyszła kilka dni później. Paul Kessany został powalony przez chorobę. W jego miejsce powołanie otrzymał Gilles Ondo, który jest 27 – letnim napastnikiem.
Wiadomo, że w meczach z Senegalem nie będzie łatwo. Chciałbym dostać się na Puchar Narodów Afryki jednak to Senegal jest postrzegany jako faworyt w tym dwumeczu. Zdecydowałem się na taktykę 4-1-2-2-1. Co z tego wyniknie zobaczymy.

 

M’Fa- Palun, Brou Apanga, Ecuele Manga, Ambourouet- N’Dong, Moubamba, Djissikadie, Mouloungi(45’ N’Guema), N’Dombou- Aubameyang.

Nasza pierwsza lepsza akcja miała miejsce w 12 minucie. N’Dombou zagrał do Moubamby ten wypatrzył Aubameyanga. Zawodnik Borussi obrócił się z obrońcą na plecach i zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do wbiegającego Mouloungiego. Uderzenie Erica bramkarz sparował na rzut rożny. W 18 minucie N’Dong zagrał do Djissikadie a ten podał prostopadle górą do Aubameyanga bramkarz wyszedł do piłki jednak Pierre uprzedził go strzelając ze szczupaka i trafiając do siatki. Niestety, w 70 minucie tracimy bramkę. Ogromny kiks popełnia nasz bramkarz. Jeden z obrońców Senegalu zagrywa długą piłkę na lewe skrzydło do Cisse ten biegnie, ile sił w nogach, ale pewnie, by nie dobiegł. Jednak mój bramkarz decyduje się na wyjście i wykopanie tej piłki. Futbolówka trafiła na nogę Badjiego i ten bez zastanowienia strzela na pustą bramkę.

 

12.10.2012
Eliminacje Pucharu Narodów Afryki 2 runda [1/2]
Stade Omar Bongo, Libreville widzów: 29,867

Gabon vs Senegal 1-1
Pierre-Emerick Aubameyang 18’ 1-0

Stephane Badji 70’1-1

 

MoM: Pierre Emerick Aubameyan (Gabon) 8,1

 

 

Po tym meczu kontuzji doznał Mouloungi za niego powołałem Henriego Antchoueta.

 

Z powodu przemęczenia kilku zawodników na drugi mecz z Senegalem wyszła tak jedenastka:

 

Ovono – Palun, Bamba, Ecuele Manga(27’ Brou Apanga), Ambourouet- Moubamba, Issiemou, N’Dombou, Aubameyang, N’Guema – Antchouet

 

W 29 minucie kontuzji doznaje nasz najlepszy obrońca Ecuele Manga. W 35 minucie wyprowadzamy szybką kontrę po nieudanym rzucie rożnym rywali. Piłkę na połowie boiska otrzymuje Aubameyang holuje ją do pola karnego rywali i podaje do Antchoueta. Ten w zamieszaniu traci piłkę. Obrońca Senegalu wślizgiem podaje w kierunku Aubameyanga. Snajper Borussi ogrywa obrońcę i trafia do bramki. W 52 minucie rywal wykorzystuje naszą nieuwagę i Niang pakuje piłkę do siatki. Sędzia liniowy dopatrzył się spalonego i nie uznaje bramki. W 60 minucie Dia dośrodkowuję na głowę Nianga i ten tym razem poprawnie trafia do bramki. Po 90 minutach nie mamy rozstrzygnięcia. Piłkarzy czeka kolejne 30 minut gry. W 95 minucie N’Dombou pięknie dośrodkował na głowę Aubameyanga i mamy 2-1! W 115 minucie Alexander N’Dombou trafia w poprzeczkę z rzutu wolnego. Pięć minut później sędzia gwiżdże po raz ostatni. POKONUJEMY SENEGAL! Tym samym kwalifikując się na styczniowy Puchar Narodów Afryki.

 

16.10.2012
Eliminacje Pucharu Narodów Afryki runda 2 [2/2]
Gabon vs Senegal 2-1 po dogrywce 3-2 w dwumeczu
Stade Leopold Sedar Senghor, Dakar widzów: 32,948

Ecuele Manga knt. 29’
Pierre-Emerick Aubameyang 35’ 1-0

Mamadou Niang 60’ 1-1

Pierre-Emerick Aubameyang 95’ 2-1

 

MoM: Pierre-Emerick Aubameyang 8,9

Odnośnik do komentarza

Wiem teraz zauważyłem, bo w Wordzie mam wszystko ładnie a tu się troszkę zlewa, już poprawione.

 

 

 

Do Pucharu Narodów Afryki byliśmy losowani z drugiego koszyka. Zagramy w grupie C, gdzie zmierzymy się z Ghaną, Burkiną Faso i Demokratyczną Republiką Konga. duże szansę na awans. Jak się postaramy to nawet z pierwszego miejsca.

Odnośnik do komentarza

Wstępna kadra na Puchar Narodów Afryki zawierała 25 nazwisk:

 

Bramkarze:
Yves Bitseki Moto, Anthony M’Fa, Didier Ovono.

Obrońcy:
Georges Ambourouet, Moise Brou Apanga, Remy Ebanega, Bruno Ecuele Manga, Saturnin Okogo, Lloyd Palun, Arsene Do Marcolinho, Rodrigue Moundounga, Jean-Pierre Bamba.

Pomocnicy:
Alain Djissikadie, Thierry Issiemou, Paul Kessany, Levy Madinda, Cedric Moubamba, Didier N’Dong, Alexander N’Dombou, Jerry Obiang, Stephane N’Guema.

Napastnicy:
Pierre–Emerick Aubameyang, Eric Mouloungi, Fabrice Do Marcolinho, Johan Lengoualama.

Odnośnik do komentarza

Vanlid już za późno :)

 

 

Na Puchar Narodów Afryki mogło pojechać tylko 23 zawodników. Musiałem, więc wybrać dwóch pechowców z szerokiej kadry, którzy nie pojadą. Padło na Moundounga i Arsena Do Marcolinho. Moudounga jest dobry, lecz środkowy obrońca z 175 cm wzrostu nie jest przydatny. A Arsene po prostu odstawał od reszty.

 

Ciekawostką jest to, że wszyscy zawodnicy z kadry występują w zagranicznych klubach.

 

Kontuzji doznał Anthony M'Fa za niego powołałem Yanna Bidonge.

Odnośnik do komentarza

I zaczęło się. 20 stycznia gramy pierwszy mecz na Pucharze Narodów Afryki 2013. Naszym rywalem jest Burkina Faso.

Ovono - Palun, Bamba, Ecuele Manga, Ambourouet - Moubamba(45’ Kessany), N’Dombou, Issiemou, Mouloungui, N’Guema(64’ Okogo) – Aubameyang.

W 25 minucie strzelamy pierwszego gola. Aubameyang wycofuje piłkę do Issiemou. A ten wykorzystuje to , że bramkarz wyszedł za daleko i pięknym lobem z około 25 metrów pokonuje golkipera rywali. W 39 minucie mamy wyrównanie. Traore dośrodkowywuje do Bance i ten pewnym strzałem głową pokonuje Ovono. W 51 minucie Issiemou zagrywa w uliczkę do wybiegającego sam na sam Aubameyanga i nasz najlepszy snajper w takiej sytuacji się nie myli. W 64 minucie dochodzi do śmiesznego moim zdaniem wydarzenia. Ambourouet przepycha się z Traore o piłkę i nagle sędzia pokazuje mojemu lewemu obrońcy czerwoną kartkę. W 75 minucie dochodzi do kolejnej absurdalnej sytuacji. Piłka dośrodkowana z lewej strony w nasze pole karne. Bamba walczy o piłkę z rywalem i według sędziego fauluje go i mamy jedenastkę. Ovono jednak broni karnego! W 88 mamy wyrównanie. Olbrzymi błąd rezerwowego Okogo. Długa piłka od obrońców Burkiny Faso. Okogo decyduje się na zgranie piłki do środka boiska. Piłkę przejmuje Dagano i w sytuacji sam na sam pewnie pokonuje Ovono. Takim wynikiem kończy się ten mecz. Według mnie powinniśmy wygrać. Gdyby sędzia nie pokazał czerwonej kartki Ambourouetowi, której nie było na pewno pokonalibyśmy zespół z Burkiny Faso.

 

20.01.2013
Puchar Narodów Afryki grp. C [1/3]
Puma Rugby Stadium, Witbank, RPA, widzów: 25,639

Gabon vs Burkina Faso 2-2
Thierry Issiemou 25’ 1-0
Aristide Bance 39’ 1-1
Pierre-Emerick Aubameyang 51’ 2-1

Georges Ambourouet 64' cz.k
Moumouni Dagano 88’ 2-2

 

MoM: Thierry Issiemou (Gabon) 8,3

Ambourouet nie zagra w fazie grupowej. Zawieszenie przedłużone o 2 mecze.

Odnośnik do komentarza

W drugiej kolejce gramy z reprezentacją Ghany. Nie będzie łatwo. Musimy, chociaż zremisować, żeby myśleć o awansie dalej. Ważny będzie też drugi mecz w naszej grupie. Burkina Faso vs Demokratyczna Republika Konga.

Ovono – Okogo, Bamba, Ecuele Manga, Palun – Moubamba (’45 N’Dong), Kessany, Issiemou, N’Dombou, Mouloungui – Aubameyang (62’ Obiang)

W 23 minucie naszym bohaterem zostaje Ovono. Boateng stoi kilka metrów przed bramką i uderza broni Ovono drugie uderzenie też broni nasz bramkarz. Niestety, w 63 minucie kontuzjowany jest Aubameyang. Oby to nie było nic poważnego. W meczu nie było żadnej groźniejszej sytuacji. Remisujemy 0-0 i jest to bardzo dobry wynik.

25.01.2013r.
Puma Rugby Stadium, Witback, RPA, widzów: 26,584

Gabon vs Ghana 0-0
David Addy 48’ knt
Pierre-Emerick Aubameyang 63’ knt.

MoM: Bruno Ecuele Manga (Gabon) 9.0

 

Tabela po dwóch kolejkach

 

 

Aubameyang wypadł na 6 tygodni…

 

 

Odnośnik do komentarza

Na mecz z DR Kongo nie mogłem wystawić Aubameyanga, więc w ataku zagra Do Marcolinho. Na dodatek kontuzjowany jest nasz bramkarz Didier Ovono…

Bitseki Moto – Palun, Brou Apanga, Ecuele Manga, Issiemou – Moubamba (45’ Lengoualama), Kessany, Djissikadie, N’Dombou, Mouloungui – Do Marcolinho.

W 53 minucie sędzia decyduje się zagwizdać karnego na korzyść naszych rywali… Bitseki Mono idzie śladem Didiera Ovono i broni strzał z jedenastu metrów! W 80 minucie kuriozalnie zagrał Lengoualama. Wychodziliśmy z kontrą 4 na 1. A nasz młody napastnik głową zgrał do rywala. Poszli z kontrą i umieścili pilkę w siatce, a dokładniej uczynił to Kumbela. Przegrywamy i rozgrywki kończymy na ostatnim miejscu w grupie z dwoma punktami… Gdyby mógł grać Aubameyang… Teraz musimy się skupić na eliminacjach do Mistrzostw Świata.

 

29.01.2013r.
Puma Rugby Stadium, Witbank, RPA, widzów: 25,649
Gabon vs DR Konga 0-1

Elliot Grandin 53’ nwk. karny
Dominick Kumbela 80’ 0-1

MoM: Moise Brou Apanga (Gabon) 8.9

 

 

Tabela końcowa grupy C

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...