Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Maniek_ZKS

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam takie pytanie... jaki jest ten FM 2013? jeszcze nie miałem okazji zagrać a że mam trochę wolnego hajsu zastanawiam się nad kupnem... dużo lepszy od poprzedniej wersji. warto kupować? są jakieś większe nowości? mam parę fajnych sejwów w 12 ale korci mnie żeby ogarnąć w końcu nowszą wersję ;)

Witam :piwo:

Podbiję pytanie Kolegi :) Miałem długą przerwę i myslę właśnie za którego FM-a się wziąć... Warto w ogóle wracać do starszych wersji? Nie jest teraz tak, że nowszy FM to przysłowiowy "Mercedes" wśród całej serii? Chodzi mi o grywalność, szybkość i taką ogólną wygodę gry, której doświadczyłem np.w FM2012. Biorąc pod uwagę wszystkie wydania, można jednoznacznie stwierdzić który FM zdecydowanie przewyższa pozostałe?

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie fm13 jest trudniejsza. Nie jestem jakimś strategiem i ciężko jest. Tylko raz mi się udało w miarę "rozhulać" ekipę (Oss z Holandii). A tak to nie mogę jakoś się wkręcić. Wina pewnie leży po mojej stronie, ze nie mogę trafić z taktyką. Tak mi się wydaje, że teraz trzeba więcej skopić uwagi na innych aspektach gry np. treningach, motywacji, nastroju piłkarzy, przygotowanie przed sezonem. Ogólnie to zawsze jakiś progres jest pomiędzy kolejnym wersjami gry. Silnik po poprawkach jest już w porządku bo beta była niegrywalna. Łatwiejsze są treningi. Z minusów to ja bym dodał że za dużo słupków- poprzeczek i czasem jakieś durne wyniki np. po serii kilku wygranych z mocniejszymi zespołami durna przegrana z ogórkiem, czasem nawet wysoka. Aha i jeszcze teraz wynik może szybko się zmienić np. z 1:0 na 1:3. We wcześniejszych wersjach jak już się wygrywało łatwiej było utrzymać wynik. Jak jest jakaś ciekawa promocja to można brać a jak nie, to bym poczekał już na 14.

Odnośnik do komentarza

Trzynastka nastawiona jest już bardziej na prawdziwą symulację menagera, musisz o wiele więcej reagować podczas gry twojego zespołu na boisku, liczy się o wiele więcej wytycznych i tak dalej, i tak dalej. Błędy są, tak jak kolega powiedział, zdarza się przegrać nieraz z ogórkiem, po serii dobrych meczów. Dla mnie jedynym powazniejszym błędem jest odejście na emeryturę młodych piłkarzy którzy nie potrafią znaleźć sobie klubu mimo tego, że posiadają całkiem niezłe CV.

Odnośnik do komentarza

A więc przetestowałem FM-a 2013. Generalnie jak dla mnie, fatalny interfejs. Wszystkiego jest za dużo, jakoś tak pstrokato, w ogóle nieczytelnie :( Nie ma takiej wygody gry... Nowy trening też zupełnie mi nie podchodzi, wcześniej miałem wszystko jak na dłoni. Ehh.. :( Imho producenci w złym kierunku poszli z tą wersją. Ciekawe czy kolejny FM też już będzie podobny i dodane zostanie kolejnych kilka niepotrzebnych perdół czy jednak twórcy wróca po rozum do głowy i skupią się na wygodzie gracza(do FM-a 2012 {włącznie} Im się to udawało) - teraz po prostu nieprzyjemnie się gra.

 

Także wrócę do którejś z wcześniejszych wersji i tak mnie jedno zastanawia: czy od FM-a 2011 jest możliwe, żeby grając polskim klubem mieć z czasem najlepszych zawodników z całego świata, którzy chcieliby grać zarówno w Barcelonie jak w Wiśle? Rozumiem, że tu reputacja ligi ma kluczową rolę, tak? Czy może status kraju? Bo nie chcę za 20 sezonów łupać polską ligę i mieć ograniczony wybór w piłkarzach :)

Odnośnik do komentarza

Czy zna ktoś jakieś sprawdzone dodatki z niższymi ligami, najlepiej niemiecką i włoską, gdzie można bez problemu pograć parę sezonów? Przeszukałem wszystko, wprawdzie znalazłem właśnie ligi włoskie i niemieckie ale tam po sezonie wywala błędy, złe awanse, w ogóle terminarz nie jest ustalany, etc...

Odnośnik do komentarza

Po grze w FMa 2012 zachęcony promocją na steamie postanowiłem kupić FM2013. I po ponad tygodniu gry mocno się zawiodłem. Przede wszystkim silnik meczowy - to jest jakaś kpina. Wersja poprzednia praktycznie nie wymagała wielu poprawek a w nowszej spaprali wszystko co się da. Nienaturalne zachowania, ślizganie się jak po lodowisku - po prostu żałosne. Interfejs też do kitu - mam wrażenie, jakbym niczego nie kontrolował. Jednym słowem - ponad 3 dyszki w plecy - trudno, trzeba będzie chyba jeszcze bardzo długo ciągnąć na wersji 2012. Gniot!

Odnośnik do komentarza

Zatrzymałem się na FM11 i powiem szczerze, że zaczyna mnie trochę nudzić. Tak sobie czytam te posty cisnące po FM13 i mam pytanie do ogranych, co w tej sytuacji zrobić. Czy zakupić FM12 czy może jednak tą nieszczęsną 13 czy może najlepiej byłoby poczekać parę miesięcy na 2014?
Pozdro

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...