Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Maniek_ZKS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym się przywitać :)

To mój pierwszy post, po kilku dobrych latach zarywania nocy nad FM2008 zakupiłem właśnie FM2013 i od wczoraj testuje gierkę.

Jak dotąd wydaje mi się bardzo ok.

 

Mam do Was pytanko na początek, po co przy instalacji gry integrowało mnie z kontem na Facebooku? Gdzieś czytałem że możliwe jest publikowanie info, screenów itp bezpośrednio z gry na FB, to prawda? Nigdzie nie mogę znaleźć tej opcji (pytam z czystej ciekawości)

 

Pozdrawiam wszystkich maniaków FMa :)

Odnośnik do komentarza

Spotkała mnie przykra niespodzianka... Gram sobie Arką dopiero drugi sezon (swoją drogą łatwiejszej edycji FMa nie widziałem...), no i planowałem zakup stadionu. Kiedy ta wywłoka Krauze w końcu się zgodził, odczekałem swoje do realizacji prośby i... szok. Wszystko poszło ładnie pięknie, zakup się udał ale jego koszt to 16 mln euro!!! Tym sposobem wpakowałem się w długi i muszę spłacać miesięcznie 90tysi do 2029 roku co praktycznie jest nie do ogarnięcia. Całość została uwzględniona w finansach jako 'koszty eksploatacji obiektu'. Na tym kończyłaby się moja kariera z tym klubem...

 

W poprzednich edycjach, gdy kupowałem stadion to były śmieszne kwoty, a teraz taki klops..

Czy ktoś spotkał się kiedyś z podobną sytuacją?

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze jest już uaktualniona wersja pliku v 1.1.

 

Aby wyeliminować ten błąd w edytorze otwierasz plik z dodatkiem i wyszukujesz III polską ligę w głównej bazie danych. Wchodzisz w zakładkę z zespołami, tam powinno ich być 5-6 i usuwasz je wszystkie.

 

Pozatym 1-2 strony prędzej zamieściłem poprawiony plik, na którym wszytko działa.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie gram w L2 i trzeba mieć 6 wychowanków , tzn mają to być piłkarze którzy byli szkoleni w angielskich klubach przez 3 lata przed 21 rokiem życia.Ja akurat nie mam z tym problemu bo mam takich zawodników 12 ale zacząłem od 11 ligi :D

Ty już w League Two jesteś? Który masz sezon, napisz coś więcej, awansowałeś rok po roku? Jak stoisz z finansami? Ja w drugim sezonie walczę o awans w 10 lidze, ale gram samymi amatorami..

 

Już nieaktualne :D

 

Teraz gram już w Championship :>

 

Od 11 ligi jak zaczynałem to rok po roku awans do wyższej klasy i to za każdym razie z pierwszego miejsca z wyjątkiem ostatniego sezonu w L1 gdzie awansowałem z drugiego miejsca.Aktualnie w Championship mam jedno zwycięstwo i dwie porażki.Do tego wygrałem kilka pucharów ligowych po drodze ale nie tych które obejmują wszystkie ligi tylko te ligi w których grałem.W FA Cup udało mi się najdalej dojść do 7 rundy.

 

Jeśli chodzi o finanse to sytuacja wyglądała tragicznie , cały czas minus.Sprzedałem nawet swojego najlepszego zawodnika żeby podbudować finanse (chyba grając już w L2) za 3,5 mln Euro do Rangersów ale nawet to nie pomogło.Po którymś awansie zarząd podjął decyzję że rozbudowywuje stadion do 8 tys ale to nie przynosi wymiernej kasy bo frekwencje mam po kilkaset kibiców chyba że gram w pucharze z jakąś dobrą drużyną to przychodzi pełen stadion.

 

Finanse poprawiły się znacznie jak grałem w L1 bo zespół został sprzedany ale zostały spłacone tylko długi.Budżet transferowy nadal był 0 a na pensje 20 tys Euro , gdzie moi już najlepsi grajkowie chcieli zarabiać po 30k tygodniowo bo ich wartość wskoczyła na 4-5 mln Euro ale mimo tego nie mogę ich sprzedać nawet za 1 mln bo nikt ich nie chce.

 

Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu po awansie do Championship udostępniono mi budżet transferowy na poziomie 200 k Euro i wynagrodzenia na 90 tys , więc udało mi się ściągnąć 5 bardzo fajnych zawodników.

 

Teraz o awans będzie bardzo trudno , myślę że powinienem się utrzymać ale to się okaże - dam znać jak skończę sezon.

 

Amatorami to graj jak najdłużej.Po pierwszym sezonie Ci wszystkich wykupią.Mój zespół stał się semi-pro po awansie do 10 ligi a pro po awansie do 6 chyba jak do kojarzę.

 

Jak będzie potrzebował jakiś porad to daj znać , bo ja swój wyczyn uważam za dość spory aby sezon po sezonie od 11 ligi awansować do 2 :D Mam jak coś udokumentowane wszystko na screenach bo ligi wyrzucałem jak z nich awansowałem i nie mogę teraz sprawdzić chyba że dodam je znowu.

 

 

 

P.S. Czy ten update co mi się ściągnął to coś zmienia?Bo nie widziałem nigdzie jakiś patch notsow.Jak ktoś ma proszę o jakiegoś linka (ściągnęło mi się ponad 40 MB).

 

A ja po awansie do 9 ligi dostałem propozycję nie do odrzucenia z irlandzkiego Bohemians (I liga) i przeniosłem się żeby sprawdzic się w nowym otoczeniu. Jednak nie wykluczam, że wrócę jeszcze do 9 ligi angielskiej i mojego zapisanego save`a, tylko trochę odstrasza mnie tam stadion na 50 miejsc i brak zgody zarządu na jego rozbudowanie..

Odnośnik do komentarza

Stadion to i tak Ci większy nie potrzebny aż do momentu awansu do Championship , bo tam będzie dopiero więcej ludzi przychodzić.Ja w premier mam teraz co mecz pełen stadion a kasa to mi tak rośnie że w przyszłym sezonie jak nie będę w pierwszej trójce to się zdziwię (zysk mam co miesiąc na poziomie 4-6 mln). Tu na starcie dostałem 60 mln za transmisje na sezon , a za zajęcie 10 miejsca dostaje się 18 mln np :P

 

Dodatkowo już się zabrałem za rozbudowę obiektów młodzieżowych i bazy treningowej.

 

Aha i dodam że do premiership awansowałem po jednym sezonie postoju w championship i teraz gram pierwszy sezon w najwyższej lidze i po 22 kolejkach mam stabilne 10 miejsce.

Odnośnik do komentarza

U mnie na szczęście jakoś się to odbyło normalnie choć aktualnie po rozbudowie stadion ma 12,5 k miejsc i co mecz mam full więc trzeba będzie go jak najszybciej rozbudować.

 

Ale zabawa jest zajebiaszcza.

 

Przez te wszystkie lata tylko raz zatrzymałem się w jednej lidze - mimo mojemu zdziwieniu bo ledwo się utrzymałem w pierwszym sezonie championship (17 miejsce) a w drugim bez żadnych transferów zająłem 2 miejsce :o , może to kwestia tego że skład się zgrał.

 

Ale jestem bardzo zadowolony z postawy w najwyższej lidze (kupiłem 8 zawodników) i mogę walczyć prawie z każdym.Oczywiście są wpadki jak z Sunderlandem u siebie w FA CUP 7 runda 1-2 albo remis z Reading u siebie teraz 0-0 (mimo że grali w 10 i strzały na bramkę 19-0) ale ogólnie jak po 28 kolejkach mam 8 miejsce i 20 mln na koncie to sezon pewnie skończę z 40-50 mln na koncie i kupie kolejnych zawodników którzy w przyszłym sezonie mam nadzieję zapewnią mi awans do pucharów europejskich , choć i w tym sezonie nie jest temat zamknięty bo do Pucharu Europy awansuje nawet 7 drużyna a ja do 5 miejsca mam 5 punktów straty , także wszystko się może zdarzyć.

Odnośnik do komentarza

Dla osób narzekających na polski terminarz.

Gram Sao Paulo, oto schemat moich spotkań:

niedziela-wtorek-czwartek-sobota-wtorek-czwartek-sobota-wtorek-sobota. 2 tygodnie 7 spotkań. Co ciekawe, kiedyś sprawdzałem terminarz brazylijskich klubów jak w rzeczywistości wygląda i co mnie przeraziło, zdarzają się przypadki, że klubowi trafia się mecz z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza

Witam, wie ktoś może czy da się tak zrobić, żeby zawodnik, który strzelił 2 gole w meczu, w razie podyktowania rzutu karnego nie podchodził do niego? Bardzo mnie to irytuje, jak OŚ, któremu akurat się udało strzelić 2 bramki z rogów podchodzi do karniaka i nigdy go nie trafia. Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza

No i koniec pierwszego sezonu w Premier :D

 

Zakończyłem na 6 miejscu i awansowałem do Pucharu Europy.Otrzymałem 24 mln Euro za ukończenie na 6 miejscu.Super sezon jednym słowem.

 

Teraz plan na przyszły to powalczenie o pierwsza trójkę i awans do LM + zajście jak najwyżej w Pucharze Europy.

 

Kasy spokojnie starczy na transfery - mam plan zakupu 6-7 zawodników do wzmocnienia składu.Dodatkowo trwa rozbudowa stadionu o kolejne 5 tys. miejsc.

 

Jeszcze najlepszy motyw że zająłem drugie miejsce jako najlepszy trener - Mancini zajął pierwsze z MC 624 punkty a ja 623 punkty :P

 

Europo na kolana SKS Błyskawica NADCIĄGA!!!

Odnośnik do komentarza

No i koniec pierwszego sezonu w Premier :D

 

Zakończyłem na 6 miejscu i awansowałem do Pucharu Europy.Otrzymałem 24 mln Euro za ukończenie na 6 miejscu.Super sezon jednym słowem.

 

Teraz plan na przyszły to powalczenie o pierwsza trójkę i awans do LM + zajście jak najwyżej w Pucharze Europy.

 

Kasy spokojnie starczy na transfery - mam plan zakupu 6-7 zawodników do wzmocnienia składu.Dodatkowo trwa rozbudowa stadionu o kolejne 5 tys. miejsc.

 

Jeszcze najlepszy motyw że zająłem drugie miejsce jako najlepszy trener - Mancini zajął pierwsze z MC 624 punkty a ja 623 punkty :P

 

Europo na kolana SKS Błyskawica NADCIĄGA!!!

Byłaby możliwość żebyś udostępnił swojego sejwa?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...