Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Maniek_ZKS

Rekomendowane odpowiedzi

Wkurza mnie kilka rzeczy w fm-ach.

Reputacja, grając polską drużyną 5 sezonów z rzędu europejskie puchary, 4 razy faza grupa LM, raz ćwierćfinał PE, oczywiście za kązdym razem mistrzostwo polski. Mimo tego taka Wisła, która przez ten czas nic nie ugrała i tak miała lepszą reputację niż moja drużyna. W sumie na powiększenie reputacji można dojść tylko dochodząc do finału rozgrywek europejskich- do bani.

Kwestia finansowa w ujęciu do reputacji, naturalne jest, że jak zwiększa się reputacja ligi i klubu przyciąga to lepszych sponsorów, a tutaj można spuścić klub do najniższej ligi albo zrobić z niego najlepszy i tak i tak więcej kasy się nie dostanie, to samo tyczy się ligi.

Mogliby to dopracować.

Odnośnik do komentarza

Nie tylko.Reputacja powiększa się za każdym zwycięstwem lub dobrym wynikiem w pucharach czy rozgrywkach ligowych.Oczywiste jest to że jak będziesz zdobywał mistrzostwo polski to reputacja nie będzie Ci skakać nie wiadomo jak , bo reputacja naszej ligi jest niska.Reputację ligi możesz podwyższyć przez sukcesy w pucharach europejskich bądź też Twoi rywale z ligi mogą to zrobić ale to wymaga czasu.

Odnośnik do komentarza

Nie tylko.Reputacja powiększa się za każdym zwycięstwem lub dobrym wynikiem w pucharach czy rozgrywkach ligowych.Oczywiste jest to że jak będziesz zdobywał mistrzostwo polski to reputacja nie będzie Ci skakać nie wiadomo jak , bo reputacja naszej ligi jest niska.Reputację ligi możesz podwyższyć przez sukcesy w pucharach europejskich bądź też Twoi rywale z ligi mogą to zrobić ale to wymaga czasu.

 

 

Nie zgodzę się. Przynajmniej u mnie reputacja 4 lata z rzędu stała na takim samym poziomie, nie zmieniło tego kolejne mistrzostwa zdobyte, ani gra w fazie grupowej LM., czy dojście do ćwierćfinału LE. Dopiero po zwyciśtwie w LM reputacja wzrosła. Co sezon kontrolowałem reputację i wiem dokłądnie, że nic się nie zmieniło (wg genie scout). Jedynie pierwszy albo dwa pierwsze sezony uległa zwiększeniu.

 

Ma ktoś pomysł jak rozwiązać mój problem z budżetem transferowym? W edytorze jest ustawione, że drużyna powinna mieć około 200k Euro a w grze ma 0 Euro. Sprawdzałem to też bez pozostałych dodatków i nadal mam ten problem.

 

Jeśli w edytowaniu budżetów nic się nie da zrobić to raczej lipa. Chyba, że użyjesz dodatków jakiś do edycji takich rzeczy w grze, ale jedyny chyba działający z najnowszą wersją jest płatny.

Odnośnik do komentarza

@Zyberiusz to jak Tobie nie rośnie reputacja po wygraniu polskiej ligi to my chyba w jakąś inną grę gramy.

 

Poważnie mówię, bo po każym zakończonym sezonie zapisywałem jaka reputacja była. Dwa pierwsze sezony to i owszem wzrost, ale potem ani w dół ani w góre mimo dalszych zwycięstw w lidze i grania w LM i potem w LE. Tak jak napisałem u mnie dopiero po wygraniu LM podskoczyła reputacja. I dopóki nie wygrałem LM to Wisła, która przez ten okres nic nie ugrała miała lepszą reputację od mojej drużyny. Innych drużyn nie sprawdzałem, ale pewnie jeszcze Lech był lepszy.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie gram w L2 i trzeba mieć 6 wychowanków , tzn mają to być piłkarze którzy byli szkoleni w angielskich klubach przez 3 lata przed 21 rokiem życia.Ja akurat nie mam z tym problemu bo mam takich zawodników 12 ale zacząłem od 11 ligi :D

Ty już w League Two jesteś? Który masz sezon, napisz coś więcej, awansowałeś rok po roku? Jak stoisz z finansami? Ja w drugim sezonie walczę o awans w 10 lidze, ale gram samymi amatorami..

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Czy terminarz w polskiej ekstraklasie został naprawiony? Bo jak grałem mecze w lidze, pucharze polski i w lidze mistrzów to miałem tak ze mecz w ekstraklasie potem za 2 dni puchar polski i następnego dnia liga mistrzów WTF? Drugie pytanie czy szacowane ceny zostały naprawione? Bo miałem np Jano, który zarabiał ok. 250 tyś zł na tydzień a warty był 4 mln zł gdzie jakiś młody talent w moim zespole zarobki 20-30 tyś. warty był z 6-7 mln. I czy naprawili bezsens związany z młodymi zawodnikami którzy żądali kosmiczne wynagrodzenia...?

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie gram w L2 i trzeba mieć 6 wychowanków , tzn mają to być piłkarze którzy byli szkoleni w angielskich klubach przez 3 lata przed 21 rokiem życia.Ja akurat nie mam z tym problemu bo mam takich zawodników 12 ale zacząłem od 11 ligi :D

Ty już w League Two jesteś? Który masz sezon, napisz coś więcej, awansowałeś rok po roku? Jak stoisz z finansami? Ja w drugim sezonie walczę o awans w 10 lidze, ale gram samymi amatorami..

 

Już nieaktualne :D

 

Teraz gram już w Championship :>

 

Od 11 ligi jak zaczynałem to rok po roku awans do wyższej klasy i to za każdym razie z pierwszego miejsca z wyjątkiem ostatniego sezonu w L1 gdzie awansowałem z drugiego miejsca.Aktualnie w Championship mam jedno zwycięstwo i dwie porażki.Do tego wygrałem kilka pucharów ligowych po drodze ale nie tych które obejmują wszystkie ligi tylko te ligi w których grałem.W FA Cup udało mi się najdalej dojść do 7 rundy.

 

Jeśli chodzi o finanse to sytuacja wyglądała tragicznie , cały czas minus.Sprzedałem nawet swojego najlepszego zawodnika żeby podbudować finanse (chyba grając już w L2) za 3,5 mln Euro do Rangersów ale nawet to nie pomogło.Po którymś awansie zarząd podjął decyzję że rozbudowywuje stadion do 8 tys ale to nie przynosi wymiernej kasy bo frekwencje mam po kilkaset kibiców chyba że gram w pucharze z jakąś dobrą drużyną to przychodzi pełen stadion.

 

Finanse poprawiły się znacznie jak grałem w L1 bo zespół został sprzedany ale zostały spłacone tylko długi.Budżet transferowy nadal był 0 a na pensje 20 tys Euro , gdzie moi już najlepsi grajkowie chcieli zarabiać po 30k tygodniowo bo ich wartość wskoczyła na 4-5 mln Euro ale mimo tego nie mogę ich sprzedać nawet za 1 mln bo nikt ich nie chce.

 

Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu po awansie do Championship udostępniono mi budżet transferowy na poziomie 200 k Euro i wynagrodzenia na 90 tys , więc udało mi się ściągnąć 5 bardzo fajnych zawodników.

 

Teraz o awans będzie bardzo trudno , myślę że powinienem się utrzymać ale to się okaże - dam znać jak skończę sezon.

 

Amatorami to graj jak najdłużej.Po pierwszym sezonie Ci wszystkich wykupią.Mój zespół stał się semi-pro po awansie do 10 ligi a pro po awansie do 6 chyba jak do kojarzę.

 

Jak będzie potrzebował jakiś porad to daj znać , bo ja swój wyczyn uważam za dość spory aby sezon po sezonie od 11 ligi awansować do 2 :D Mam jak coś udokumentowane wszystko na screenach bo ligi wyrzucałem jak z nich awansowałem i nie mogę teraz sprawdzić chyba że dodam je znowu.

 

 

 

P.S. Czy ten update co mi się ściągnął to coś zmienia?Bo nie widziałem nigdzie jakiś patch notsow.Jak ktoś ma proszę o jakiegoś linka (ściągnęło mi się ponad 40 MB).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...