Skocz do zawartości

Wybory MT III kadencji - dyskusja


Jak liczny ma być MT III kadencji  

50 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie to luźna dyskusja. Coś zrobić trzeba. Wypadałoby jak najszybciej ogarnąć kwestię pozycjonowania, zebrać na to fundusze. Następnie rozpisać konkurs, gdzie nagrodami mogłyby być najnowsze wersje FM, jakieś koszulki (SZk bardzo fajne na zlot swego czasu zamawiał, ciekaw jestem, czy ta firma zgodziłaby się zrobić parę sztuk z motywem forum), status przyjaciela CMF i tym podobne. Musimy wykorzystać tę chwilę zapału i ruszyć do przodu.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem duży ruch na forum mogą napędzić dodatki do gry i graficzne, update'y itp. Warto się otworzyć w tym kierunku, kiedyś Seju fajnie ogarnął Kącik graficzny i chwilę był tam ruch. Jeśli te dodatki były by "ekskluzywne", tzn. tylko na naszym forum to już napędzilibyśmy troszkę ruch, część z nich zainteresowałaby się także innymi działami i jakoś by poszło.

 

Fajnie byłoby zrobić ForumCM Update, gdzie kilka osób zajmowałoby się wklepywaniem do edytora, a każdy użytkownik mógłby zgłaszać transfery, wypożyczenia, kontuzje itp. Po publikacji takiego apdejta można ruszyć z promocją, a na FB też nakręciłby się ruch.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

To wszystko jest tak cudowne że zaraz się posram ze szczęścia :) To ma sens, poważnie mówię. Tylko kto to ma zrobić? Kamtek? Bebok? SZk? Duch jaśnie nam panującego Icona? Potrzeba nam świeżej krwi, która musi poczuć że robi coś ważnego, utożsami się z tym miejscem i tym samym będzie chciała się angażować w akcję "forumcm update" itp. Pozycjonowanie i reklama to powinien być priorytet.

Odnośnik do komentarza

Ja przyznam otwarcie, że chcę się w to zaangażować. Zależy mi po prostu, żeby to, co zostało przez tyle lat wypracowane nie poszło na marne. Nie znam się na pozycjonowaniu, ale mogę poszukać ewentualnej reklamy. Chciałbym zwyczajnie, żeby CMF było choć w połowie tak dobre jak kiedyś.

 

Edit: Mamy sporo pomysłów, jest zaangażowanie i jest wspólny cel. Zbierzmy się.

Odnośnik do komentarza

No to jest właśnie clue całej sprawy. Sporo ludzi uważało (i chyba nadal uważa), że administracja/MT jest nie tylko od zarządzania forum, ale i od jego animacji - a tak nie jest i nie powinno być (inna sprawa, że w zeszłej epoce wszelkie inicjatywy były raczej tępione, jeśli nie były uzgodnione z Właściwą Osobą i nie dostały oficjalnego pozwolenia - tu wyjątkiem był dział Karier chyba). Forum to użytkownicy, i to oni powinni działać, a nie wybrać rząd i czekać, co oni wymyślą.

 

Działką MT powinno być przede wszystkim moderowanie forum, ewentualnie decyzje o znaczeniu globalnym. Jeśli podejmują jakieś inicjatywy, to jako userzy, nie admini/moderatorzy.

 

Poza tym trochę fantazjujecie w tej chwili, pisząc o patronatach, współpracach, nagrodach itp. Tu jest najpierw potrzebna praca u podstaw, czyli rozruszanie działów efemowych (na mnie nie liczcie, grałem ostatnio ze dwa lata temu), dopiero później przyjdzie ewentualnie czas na wyższe cele.

Odnośnik do komentarza

Masz jak najbardziej rację. Uważam jednak, że do rozruszania działów FMowych potrzebni są też odbiorcy, którzy widząc, że coś jest robione dla nich będą chcieli odwiedzięczyć się aktywnością na forum, pisaniem opowiadań, tworzeniem dodatków etc. W tej chwili odbiorców po prostu nie ma. By ich przyciągnąć musimy się wyróżnić.

Odnośnik do komentarza
Działką MT powinno być przede wszystkim moderowanie forum, ewentualnie decyzje o znaczeniu globalnym. Jeśli podejmują jakieś inicjatywy, to jako userzy, nie admini/moderatorzy.

Owszem, inicjatywy powinny wychodzić od użytkowników, ale o napływ nowych użytkowników musi dbać MT, podejmując odpowiednie kroki, np. stymulując działy, które potencjalnie mogą przyciągnąć nowych userów, a są zaniedbane. Także MT ma wyłączny dostęp do danych statystycznych (lub w ogóle możliwości ich dołączenia do forum) i bazy danych, których użycie jest niezbędne, by zauważyć pewne tendencje. Tylko MT może instalować potrzebne mody do IPB. Moderowanie forum "na czuja" wyszło tak, że teraz mamy efekty; MT musi aktywnie wyznaczać kierunek. Animacja byłaby zbędna, gdyby forum było w dobrej sytuacji; nie jest.

 

Poza tym - od czego w takim razie są zwykli moderatorzy, jaka jest różnica? Kolor rangi?

Odnośnik do komentarza

No to co wymieniłeś to są właśnie w moim mniemaniu "decyzje o znaczeniu globalnym".

 

U nas istniała kuriozalna sytuacja, gdzie w najluźniejszym dziale na forum, niemoderowanym, wg wielu śmietniku, zwykły user nie mógł założyć tematu, a karą za najcięższe przewinienia był ban na ten dział. Przecież to kandydat do kącika absurdalnego. Wszelkie zabawy forumowe musiały być konsultowane z Górą: patrz np Załóżmy się, swojego czasu działający całkiem prężnie. Interwencje MT w większości przypadków polegały na karaniu za zaśmiecanie (i podważaniu kompetencji moderatorów ;)), przez co często zabijało się inicjatywy w zarodku. Dość powiedzieć, że w okresie, kiedy śledziłem jeszcze działy FMowe, aktywne były chyba tylko dwa działy: Fristajlowy i Bugi, każdy nowy temat był zamykany, a autor kierowany do jednego z dwóch. Podobnie było z Różnymi: Polityka Wewnętrzna i Kącik Absurdalny służyły za obszerne pojemniki, które zmieściły wszystko.

 

To wszystko powodowało, że userzy oduczyli się wykazywania inicjatywy, do tego doszedł rozwój internetu i nowe pokolenie, i mamy co mamy. I to należało by starać się zmienić, wszystko inne wymienione przyjdzie wtedy samo z siebie.

 

Poza tym - od czego w takim razie są zwykli moderatorzy, jaka jest różnica? Kolor rangi?

 

To jest pozostałość po starym systemie: admini - wizjonerzy i supermoderatorzy i moderatorzy - ludzie od czarnej roboty. Będąc ostatnio w MT chciałem to zmienić, wprowadzając jednego Admina (Icona) od spraw technicznych, oraz szereg supermoderatorów/junior adminów, z podobnym zakresem obowiązków, ale pomysł nie zyskał aprobaty.

Odnośnik do komentarza

A nie uważacie że to sztuczne napędzanie popytu? Gdyby byli odbiorcy, pojawiłby się content.

Bardzo możliwe. Nie znaczy to jednak, że mamy siedzieć i patrzeć na siebie narzekając jak to kiedyś było dobrze. To, że większość się wypaliła nie świadczy jeszcze o tym, że wszyscy musimy trwać w tej cholernej stagnacji. Kto wie, może to będzie ostatni "zryw" CMF? Jeśli się nie uda, trudno. Będzie można powiedzieć, że próbowaliśmy. Jeśli jednak wyjdzie to nam na plus, to przez kolejne lata będziemy mogli cieszyć się tym co udało się nam wypracować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o dział karier, to wcale nie jest tak źle z aktywnością użytkowników. W miesiącu kwietniu 21 nowych karier, w majowym maturalnym 14, w czerwcu już 9. Z jakością bywa różnie, ale najważniejsze, że ktoś w ogóle ma chęci do pisania. Za mojej poprzedniej kadencji chciałem, aby krytyka w stosunku do autorów była bardzo wyważona, aby ich nie zrażać. Z tym bywało jednak różnie. Nie łudźmy się, jakość opowiadań już nie wróci do dawnego poziomu, trzeba patrzec na ten dział zupełnie inaczej. Nie miarą Wengera i Profesora, tylko zupełnie innym, świeżym okiem. Dlatego do tego działu potrzebny jest ktoś nowy, który z zapałem gra w Fm-a i dzieli się wrażeniami z innymi... podobnymi sobie.

 

Na forum jest dużo role-modelów, na których mogą się wzorować

 

Jeśli w czymkolwiek byłbym użyteczny w rozwoju forum, to chyba tylko w takiej roli w dziale Karier.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...