Skocz do zawartości

Wybory MT III kadencji - dyskusja


Jak liczny ma być MT III kadencji  

50 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja cały czas się z nimi przekomarzam. A populacja tych, którym chce się grać w grze o porównywaniu liczb jest odrobinę lepsza od średniej. No i masz tu idealne pole do libertariańskiej indoktrynacji, niezagłuszany jak na FB milionem innych ważnych informacji :)

I z Tobą Vami jakoś ktoś chciał się przekomarzać wiele lat temu.

Odnośnik do komentarza

Inne były czasy, inne możliwości, inne środki i... inni ludzie :) Ty się przekomarzasz bo taki Twój zawód. Chcesz być Ostatnim Mesjaszem Sceny? Ja mówię za siebie. Wolę wąskie grono w Maryni plus czasem jakiś post w różnych niż klimat rodem z suflera CM Rev.

Odnośnik do komentarza

Na forum zarejestrowanych jest prawie 12 tys. użytkowników a Ty Vami sprowadzasz je do tych dwudziestu, którzy pojadą na zlot. Jestem tu 9 lat i zawsze czułem, że zlot jest dla starych weteranów, hermetycznego grona, które nie chce widzieć nowych (po latach wiem, że to niekoniecznie prawda ale teraz to już jestem za stary na zloty :)

A czy poziom uzytkowników określa wiek? Przykładowo, wczoraj doznałem lekkiego szoku gdy sprawdziłem ile verlee ma lat :)

Na rozruszaniu działu eFMowego nie koniecznie mi zależy ale jeśli dzięki temu do działu "różne" zaczną trafiać tacy gimnazjaliści jak wyżej wspomniany to jestem za.

Odnośnik do komentarza
I zadajcie sobie pytanie - czy my blisko albo i ponad 30-latkowie chcemy przekomarzania się z bandą piętnastolatków? Nie sądzę...

 

Jeszcze mam trochę do 30. Tak, chcę się przekomarzać i użerać z bandą piętnastolatków. Chcę ludzi, którzy zadają pytania. Chcę na forum ruchu, który trochę to wszystko rozrusza. Chcę, żeby tętniło tu życie, a nowi użytkownicy w pewnym czasie wykrystalizowali własną starą gwardię.

Odnośnik do komentarza

No to faktycznie przenieś się na FB, bo Marynia za siedemset złotych rocznie to trochę wodotrysk jest.

 

Inni ludzie... co to w ogóle znaczy? Zaraz zaczniesz walić schematami o słabościach współczesnej młodzieży zapewne. Ludzie są taki sami, podejście trzeba jedynie czasem zmienić. A w swoim zawodzie z łatwością mógłbym zaaranżować sytuację, w której przekomarzać bym się nie musiał. Najwyraźniej chyba chcę.

 

Sam nie wiem, czy CMF ma jeszcze szansę. Ja chciałbym w tę szansę wierzyć. Potraktować CMF jak depozyt, który można komuś przekazać. Jeśli za pół roku będzie jeszcze gorzej, następny MT może się poddać.

Odnośnik do komentarza

Ja już wyrosłem z pieprzenia że "to se ne vrati" - owszem, to co było się nie wróci, ale to nie znaczy że nowi nie są w stanie stworzyć czegoś "innego" ale tak samo wartościowego. Czemu tak się nie dzieje? Reklama, odpowiednie dotarcie. Fakty, o których pisał verlee są troche straszne - nie jesteśmy na pierwszej stronie rezultatów google dla zapytania "football manager" to jak tu ludzie mają trafić? Sprawdziłeś kiedyś Vami drugą stronę wyników w google? Z doświadczenia w pracy wiem, że jak ktoś spojrzy na 5 wynik, to to jest już deep search :P

 

Ze swojej strony - nie muszę być w MT, ale już kilka razy pisałem o profilach na fejsie i twitterze. Wiem że na twitterze powstał, ale jakoś nie widzę jego aktywności - może tutaj udało by się coś więcej zrobić. Na fejsie mamy grupę gdzie informujemy się o padach forum - ale nie mamy fanpage'a jako takiego - a też mógłby do tego służyć, a jednocześnie reklamować forum wśród fejsowiczów. Tym mógłbym się zająć gdyby taka była wola ludu.

Odnośnik do komentarza

Jestem jak najbardziej za pomysłem Melera. Nie znam się na pozycjonowaniu stron w Google, ale zdaję sobie sprawę (i chyba wszyscy o tym wiemy), że dzisiaj wszystko kręci się wokół facebooka i jeśli mamy walczyć o użytkownika, to będzie to bardzo istotny czynnik. Zgłaszam się do pomocy.

Odnośnik do komentarza

Dobrze napisal verlee. Nie dajemy uzytkownikom mozliwosci tworzenia contentu. Warto rozwazyc dodanie galerii zdjec / filmow, uploadera plikow na jakichs wspolny serwer FTP. Generalnie - przejscie z forum w strone serwisu. Widze, jak zmienia sie nieco inne forum, z ktorym jestem zwiazany od jego poczatku. Powstawalo w 2006 roku, a dzisiaj ma 55 tysiecy uzytkownikow, a aktywnych tylko przez ostatnie piec minut bylo ponad 1500. Ale to drugie miejsce nieustannie sie zmienia - dodawane sa nowe ficzery: gry, zabawy, konkursy z nagrodami, nowe miejsca jak czaty, gielda, przechowalnia video... Mozna wymieniac bez konca. A u nas tak naprawde ostatnia nowoscia, ktora pojawila sie na forum jest system reputacji...

 

NIe chce tu nikogo oskarzac. Jako czlonek MT, ktory mial podejmowac strategiczne decyzje, nie jestem bez winy. Ale rzeczywistosc jest naprawde bolesna.

 

Mysle, ze warto sie otworzyc na mlodych. Kuchar i verlee maja pomysly - dajmy im szanse sprobowac je zrealizowac. Zamiast wysluchiwac narzekan, pozwolmy dzialac tym, ktorzy chca i maja na to czas :)

Odnośnik do komentarza

Fan-page na facebooku, to nie jest zly pomysl. Informacje o nim umiescilo by sie u samej gory forum, a wiec wszyscy by sie o nim dowiedzieli i 'lajkneli'. Dobrze wiemy, jak dziala FB. X widzi aktywnosc Y, wiec moze zainteresowal by go fan-page o Football Managerze, ktory lubi Y i na ktorym znalazl by odnosnik do forum. Ja zglaszam sie do wszelkiej pomocy.

 

PS Sorry za brak polskich znakow, pisze z telefonu.:P

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Do piachu..do piachu... co za pierdolenie :) Wywieśmy białą flagę i rozejdźmy się do naszych żon, dziewczyn, dzieci, pracy.... ja pierdole :) Jeżeli wyskakujemy na 2 stronie w googlach pod hasłem "fm" to o chuj to rozbić. Nie ma też co szukać czarownic i obwiniać kogokolwiek za obecny stan forum... Już nawet napływ takich ludzi jak Paróva był lepszy aniżeli odbijanie piłki od ściany jak to ma miejsce obecnie. Czasami zdrowy flejm był potrzebny, dobry trolling czy pyskówka...to nakręcało publikę. Teraz tego się już nie robi. Szkoda :)

 

1. obniżyć koszta utrzymania serwera

2. za zaoszczędzoną kasę lepiej spozycjonować forum w googlach

3. osoby "ułożone i spokojne", jak to opisał nasz spec od włoskiej piłki kopanej, są nam w mt potrzebne w 50%, resztę trzeba dopełnić osobami z iskrą (np Żoniss), co by nie mówić Icon dawał pierwiastek nieprzewidywalności i tym samym nakręcał ruch na forum,

4. teraz i tak chuja zrobimy ale przygotujmy fundamenty pod premierę nowego FMa we wrześniu, wtedy bym się spodziewał największej ilości nowych użytkowników,

5. zróbmy konkursy w stylu najlepsze opowiadanie, najlepsza taktyka, najlepszy talent itp...nagrodami niech będzie moderka w wyznaczonych działach na forum... w sumie i tak nie mamy nic do stracenia a może w ten sposób młodzi się ruszą...

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o nagrody to spróbowałbym nawiązać kontakt z CD Projekt i w zamian za egzemplarz lub dwa gry zaoferować usługę "patronatu medialnego". Mamy w końcu prawie 12 tys. potencjalnych nabywców gry więc nawet przedpremierową recenzję ktoś mógłby napisać.

Odnośnik do komentarza

Doskonały pomysł. Ktoś podejmie się tego zadania? Oferuję swoją pomoc. Myślę też, że paru użytkowników również zgodziłoby się złożyć na egzemplarz lub dwa. Jeśli ma to w czymś pomóc, to chętnie jedną kopię potencjalnemu zwycięzcy zafunduję.

 

Edit: Można się też tam po prostu wybrać. Nie wiem jak załatwia się tego typu sprawy, ale daleko nie mam i mogę/możemy (wielu użytkowników CMF mieszka w Warszawie) podjechać.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam, że do którejś wersji dorzucali taką jakby ulotkę "przepasającą" pudełko. Było tam sporo informacji o gram.pl i innych serwisach internetowych. Ktoś z nas mógłby zaoferować napisanie stosownej recenzji na opakowanie właśnie.

 

"Ta gra nie ma sobie równych. 9/10" CM Forum

 

Coś tego typu. Nawet taka krótka informacja byłaby bardzo dobrą reklamą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...