Skocz do zawartości
Do końca czerwca będą trwać wybory do ModTeamu.
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA

Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY
me_who

Out of the Park Baseball

Rekomendowane odpowiedzi

Designated ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat zwolnił ;) to może podsypię garścią statystyk z mojej rotation po 112 grach (60-52), na ledwo 50 meczów przed końcem ligi. Będę używał skrótów z gry.

#1 RHP Matt GARZA (23 GS, 6-6, 2.94 ERA, 34 BB, 149 K) - oczywisty nr 1 w rotation (choć u mnie to nie ma znaczenia, bo używam strict order), podejrzewam, że przy pomijaniu 5 startera (start highest rested) walczyłby o Cy Young. Ma wyjątkowego pecha, że w jego meczach dziwnym trafem atak kuleje. Stąd tylko 6 wygranych na 23 mecze mimo ERA poniżej 3.

#2 RHP Jeremy HEFNER (8 GS, 4-3, 2.38 ERA, 17 BB, 37 K) - to jest ten geniusz z Mets, którego udało mi się wyciągnąć. Póki co sobie radzi, nr 2 w rotation przypadkowy - patrz zawodnik wyżej ;) Zważywszy, że ma dopiero 26 lat, to świetlana przyszłość przed nim :)

#3 LHP Danny DUFFY (16 GS, 9-3, 3.04 ERA, 31 BB, 84 K) - lefty jak marzenie :] Do tego ma szczęście, że - w przeciwieństwie do Garzy - ma niemal zawsze wsparcie ataku. 23 lata z hakiem - przyszłość tej ligi.

#4 RHP Jeff SAMARDZIJA (22 GS, 8-7, 3.50 ERA, 65 BB, 106 K) - ta control żeby była lepsza i stamina :| Bo tak, to naprawdę koleś ma mocną pozycję w rotation, nie zawodzi (zazwyczaj) i można na nim polegać.

#5 LHP Wade MILEY (16 GS, 6-8, 5.17 ERA, 43 BB, 60 K) - jak widać odstaje od reszty. Może to wynika z jego chęci gry tylko w bullpen? Ale naprawdę jego cyferki doskonale predysponują go do gry w rotation. Póki co będę na niego stawiał. Jak mi się uda dorwać jakiegoś świetnego mańkuta, to spełnię jego życzenie.

Ale staty moich misiów bledną przy takich wynalazkach jak Mat LATOS.

Walka w NL Central jest nadspodziewanie zacięta. Standings.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

140 inningów i ERA 1.02?! Are you fucking kidding me? :o Możesz dać screena z jego logów meczowych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat te 140 IP/ 1.02 to było projected, które już jest nieaktualne, gdyż pan Latos dostał przysłowiowe bęcki na Wrigley.

Ale jego sezon wygląda tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sobie spokojnie pykam Oakland A's :) Idzie nienajgorzej - bilans 20-11 zawdzięczam głównie pitcherom i defensowi, bo at-bat jesteśmy conajwyżej przeciętni poza Coco Crispem, który zajebał już 23 bazy a z kijaszkiem w dłoni .270 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to ładnie koleszko :) AL West jest specyficzna przez swoją maleńkość (choć od tego sezonu przerzucono tam Houston Astros i wreszcie wszystko ma ręce i nogi) a sami A's mają dobrze - i tanio - zbudowany skład. Nie wiem jakie masz płace, ale pewnie masz jakiś miły margines na transfery.

Oblukaj Mitchella, którego ukradłem z Oakland w swojej grze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A na jakiej podstawie ustawiacie kolejność batterów? Ja na początku na podstawie umiejętności, a potem korygowałem według AVG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja ustawiam tak:

#1 (lead-off) oby miał wysoki contact tudzież eye. Generalnie - oby się dostał na bazę. I wtedy przechodzimy do drugiego najważniejszego - szybkości/kradzieży baz. Dla mnie lead-off musi to mieć. To jest niesamowity plus, gdy się umie wturlać na bazę i za chwilę ukraść drugą.

U mnie jest Castro (wysokie avg, ale słabe power). Nie patrz też na CS (caught stealing) bo to efekt grania hit & run na początku sezonu, co kompletnie nie dało efektów.

#2 tu mam kolejnego contact/eye ale troszkę wolniejszego - tak czy siak avg > power

#3 POWER

#4 (clean-up) MORE POWER! ;)

od #5 do #8 to już w zależności od umiejętności, gdzie na "ósemce" gra największy ogór (albo np. leworęczny przeciwko leworęcznemu)

#9 w NL tu jest miejsce dla pitchera

Edyta:

Fajnie, jakby #5 też umiał coś zrobić. To jest tzw "protection", gdzie największy mastah w zespole (grający zazwyczaj na #4) jest otoczony dobrymi graczami - po to by go rywal nie neutralizował poprzez wrzucanie na bazę przez int. walk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może kolejne głupie pytania. ;] Co robić jak zawodnik złapie kilkutygodniową kontuzję? I czy warto mieć dwóch closerów? (mam dwóch bardzo porównywalnych). No i w ogóle jakie mieć proporcje w składzie, ilu relieverów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zawodnik ma kontuzję, to możesz go wrzucić na 15 dni na disabled list (15-DL) albo na 60-DL. Różnica jest taka, że z na 15-DL zawodnik wypada tylko z active roster. Przy 60-DL wypada z active roster i z 40-man roster. Przez czas pobytu na DL oczywiście nie możesz korzystać z zawodnika (warto uważać szczególnie przy 60-DL ;))

Dwóch nominalnych closerów mieć imo nie warto. Zazwyczaj set-up man (w domyśle grający w 8 inn) moze być alternatywnym closerem w przypadku gdy "normalny" się popsuje.

Reliverów mam 7. Dwóch leworęcznych, reszta RHP. Ogólnie mam bullpen niezłe, aczkolwiek brakuje mi kogoś z dużą staminą 7-10. Kogoś, kto byłby long reliverem w przypadku kontuzji lub słabego meczu startera.

Można poświęcić jedno miejsce relivera na gracza z pola, ale imo to ryzykowne i może powodować wyczerpanie bullpen. Wszystko zależy jakich masz starterów. No i w jakiej lidze grasz. W NL korzysta się z bullpen o wiele częściej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to ładnie, ja MR mam tylko 5. :) Ale tylko jeden ma staminę 6, resta wyżej.

To mam jeszcze jedno pytanie: jak wpuszczać pint hitterów i pinch runnerów? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pinch hittera to klikasz Nazwazespołu Substitution i z listy zawodników przeciągasz pinch hittera w miejsce hittera (to ten podświetlony na niebiesko) z lineup ;) Runnera analogicznie, tylko na takiego, który jest już na bazie.

Warto pamiętać, że np. zamiana wolnego catchera na kogoś szybkiego może okazać się tragiczna, gdy nie masz drugiego catchera w zespole ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie ja w ogóle nie czają mechanizmu zmian w baseballu. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale mechanizmu w OOTPB czy w ogóle?

W OOTPB jest klasyczne drag & drop, więc filozofii żadnej nie ma. A jeśli chodzi o sam sport, no to już gorzej. Ale mogę pomóc. Tylko nie wiem w czym problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sporcie, nie wiem na jakiej zasadzie się robi zmiany, tzn. jakie są uwarunkowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będąc w ataku możesz użyć dowolnego gracza z ławki by zmienił kogoś at bat czy będącego na bazie. To jest dość proste. Uważać jednak trzeba, bo jest to zmiana PERMANENTNA. Zdjęty gracz nie może wrócić do gry - batter czy pitcher. Po po fazie ataku musisz się bronić. Wtedy musisz jakoś załatać dziury w obronie, tymi, których wpuściłeś, lub tym, których masz na ławce.

Przykładowo: Catcher X ma running 1 i jest na pierwszej bazie. Chcesz mieć kogoś szybszego. Na ławce masz powiedzmy CF z running 18 i stealing 19. Wpuszczasz go za tego catchera X.

Ma odbijać leworęczny 2B, ale pitcher też leworęczny. Tak więc w miejsce odbijającego 2B wprowadzasz pinch hittera, świetnego catchera Y, który wymiata przeciw mańkutom.

Wprowadzony CF kradnie bazę. Yaaay :jupi: Wprowadzony catcher wyjebuje piłę w kosmos, masz 2 punkty. Super yaaay! :jupi: Potem poszło gorzej, zero runów. Pora "odbudować" skład w obronie.

Wprowadziłeś CF za Cx i Cy za 2B. Ten wprowadzony Cy może zostać C (to chyba wiesz gdzie zrobić), problem z CF, który został bez pozycji w obronie. Wprowadzając Cy za 2B powinieneś mieć w odwodzie kogoś, kto umie grac na 2B. Teraz go wprowadzasz w miejsce CF (który grał za catchera X)

To brzmi masakrycznie skomplikowanie, ale jak raz zrobisz takie myki w grze, to będziesz pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli po prostu zmieniony zawodnik nie może wrócić do gry i za pincha muszę potem wpuścić kogoś, kto umie grać na danej pozycji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co oznacza PCT przy Spot Starterach? Bo jak zmieniłem w rotacji 'always highest rested', to w meczu zaczynał mi właśnie pierwszy z tamtej kolumny mimo, że dwóch moich starterów było w pełni wypoczętych (100%).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi