Skocz do zawartości

Out of the Park Baseball


me_who

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zwolnił ;) to może podsypię garścią statystyk z mojej rotation po 112 grach (60-52), na ledwo 50 meczów przed końcem ligi. Będę używał skrótów z gry.

 

#1 RHP Matt GARZA (23 GS, 6-6, 2.94 ERA, 34 BB, 149 K) - oczywisty nr 1 w rotation (choć u mnie to nie ma znaczenia, bo używam strict order), podejrzewam, że przy pomijaniu 5 startera (start highest rested) walczyłby o Cy Young. Ma wyjątkowego pecha, że w jego meczach dziwnym trafem atak kuleje. Stąd tylko 6 wygranych na 23 mecze mimo ERA poniżej 3.

 

#2 RHP Jeremy HEFNER (8 GS, 4-3, 2.38 ERA, 17 BB, 37 K) - to jest ten geniusz z Mets, którego udało mi się wyciągnąć. Póki co sobie radzi, nr 2 w rotation przypadkowy - patrz zawodnik wyżej ;) Zważywszy, że ma dopiero 26 lat, to świetlana przyszłość przed nim :)

 

#3 LHP Danny DUFFY (16 GS, 9-3, 3.04 ERA, 31 BB, 84 K) - lefty jak marzenie :] Do tego ma szczęście, że - w przeciwieństwie do Garzy - ma niemal zawsze wsparcie ataku. 23 lata z hakiem - przyszłość tej ligi.

 

#4 RHP Jeff SAMARDZIJA (22 GS, 8-7, 3.50 ERA, 65 BB, 106 K) - ta control żeby była lepsza i stamina :| Bo tak, to naprawdę koleś ma mocną pozycję w rotation, nie zawodzi (zazwyczaj) i można na nim polegać.

 

#5 LHP Wade MILEY (16 GS, 6-8, 5.17 ERA, 43 BB, 60 K) - jak widać odstaje od reszty. Może to wynika z jego chęci gry tylko w bullpen? Ale naprawdę jego cyferki doskonale predysponują go do gry w rotation. Póki co będę na niego stawiał. Jak mi się uda dorwać jakiegoś świetnego mańkuta, to spełnię jego życzenie.

 

Ale staty moich misiów bledną przy takich wynalazkach jak Mat LATOS.

 

Walka w NL Central jest nadspodziewanie zacięta. Standings.

Odnośnik do komentarza

No to ładnie koleszko :) AL West jest specyficzna przez swoją maleńkość (choć od tego sezonu przerzucono tam Houston Astros i wreszcie wszystko ma ręce i nogi) a sami A's mają dobrze - i tanio - zbudowany skład. Nie wiem jakie masz płace, ale pewnie masz jakiś miły margines na transfery.

Oblukaj Mitchella, którego ukradłem z Oakland w swojej grze :)

Odnośnik do komentarza

ja ustawiam tak:

#1 (lead-off) oby miał wysoki contact tudzież eye. Generalnie - oby się dostał na bazę. I wtedy przechodzimy do drugiego najważniejszego - szybkości/kradzieży baz. Dla mnie lead-off musi to mieć. To jest niesamowity plus, gdy się umie wturlać na bazę i za chwilę ukraść drugą.

U mnie jest Castro (wysokie avg, ale słabe power). Nie patrz też na CS (caught stealing) bo to efekt grania hit & run na początku sezonu, co kompletnie nie dało efektów.

#2 tu mam kolejnego contact/eye ale troszkę wolniejszego - tak czy siak avg > power

#3 POWER

#4 (clean-up) MORE POWER! ;)

od #5 do #8 to już w zależności od umiejętności, gdzie na "ósemce" gra największy ogór (albo np. leworęczny przeciwko leworęcznemu)

#9 w NL tu jest miejsce dla pitchera

 

 

Edyta:

Fajnie, jakby #5 też umiał coś zrobić. To jest tzw "protection", gdzie największy mastah w zespole (grający zazwyczaj na #4) jest otoczony dobrymi graczami - po to by go rywal nie neutralizował poprzez wrzucanie na bazę przez int. walk.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jak zawodnik ma kontuzję, to możesz go wrzucić na 15 dni na disabled list (15-DL) albo na 60-DL. Różnica jest taka, że z na 15-DL zawodnik wypada tylko z active roster. Przy 60-DL wypada z active roster i z 40-man roster. Przez czas pobytu na DL oczywiście nie możesz korzystać z zawodnika (warto uważać szczególnie przy 60-DL ;))

 

Dwóch nominalnych closerów mieć imo nie warto. Zazwyczaj set-up man (w domyśle grający w 8 inn) moze być alternatywnym closerem w przypadku gdy "normalny" się popsuje.

Reliverów mam 7. Dwóch leworęcznych, reszta RHP. Ogólnie mam bullpen niezłe, aczkolwiek brakuje mi kogoś z dużą staminą 7-10. Kogoś, kto byłby long reliverem w przypadku kontuzji lub słabego meczu startera.

 

Można poświęcić jedno miejsce relivera na gracza z pola, ale imo to ryzykowne i może powodować wyczerpanie bullpen. Wszystko zależy jakich masz starterów. No i w jakiej lidze grasz. W NL korzysta się z bullpen o wiele częściej.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Pinch hittera to klikasz Nazwazespołu Substitution i z listy zawodników przeciągasz pinch hittera w miejsce hittera (to ten podświetlony na niebiesko) z lineup ;) Runnera analogicznie, tylko na takiego, który jest już na bazie.

Warto pamiętać, że np. zamiana wolnego catchera na kogoś szybkiego może okazać się tragiczna, gdy nie masz drugiego catchera w zespole ;)

Odnośnik do komentarza

Będąc w ataku możesz użyć dowolnego gracza z ławki by zmienił kogoś at bat czy będącego na bazie. To jest dość proste. Uważać jednak trzeba, bo jest to zmiana PERMANENTNA. Zdjęty gracz nie może wrócić do gry - batter czy pitcher. Po po fazie ataku musisz się bronić. Wtedy musisz jakoś załatać dziury w obronie, tymi, których wpuściłeś, lub tym, których masz na ławce.

 

Przykładowo: Catcher X ma running 1 i jest na pierwszej bazie. Chcesz mieć kogoś szybszego. Na ławce masz powiedzmy CF z running 18 i stealing 19. Wpuszczasz go za tego catchera X.

Ma odbijać leworęczny 2B, ale pitcher też leworęczny. Tak więc w miejsce odbijającego 2B wprowadzasz pinch hittera, świetnego catchera Y, który wymiata przeciw mańkutom.

Wprowadzony CF kradnie bazę. Yaaay :jupi: Wprowadzony catcher wyjebuje piłę w kosmos, masz 2 punkty. Super yaaay! :jupi: Potem poszło gorzej, zero runów. Pora "odbudować" skład w obronie.

Wprowadziłeś CF za Cx i Cy za 2B. Ten wprowadzony Cy może zostać C (to chyba wiesz gdzie zrobić), problem z CF, który został bez pozycji w obronie. Wprowadzając Cy za 2B powinieneś mieć w odwodzie kogoś, kto umie grac na 2B. Teraz go wprowadzasz w miejsce CF (który grał za catchera X)

To brzmi masakrycznie skomplikowanie, ale jak raz zrobisz takie myki w grze, to będziesz pro.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...