Skocz do zawartości

Wyścig szczurów


Kraha

Rekomendowane odpowiedzi

W rozgrywce mam już aktualnie lipiec, a co za tym idzie, za mną są już Mistrzostwa Świata w Rosji oraz sezon 2013/2014. Kilka klubów zabiega o mój podpis, dostałem kilka ofert, jednakże część z nich od razu odrzuciłem. Na jedną, a mianowicie Interu, nie zdążyłem odpowiedzieć i został sprowadzony inny szkoleniowiec. Na tą chwilę na placu boju pozostał PSV Eindhoven i inne kluby, a ja pozostaję przed trudnym wyborem: walka w Rosji o poprawę wyniku sprzed roku oraz walka w Lidze Europejskiej, czy może walka o wyższe cele, mistrzostwo kraju, czy też może Liga Mistrzów. Hmmm?

 

* * *

 

 

 

Kwiecień 2014

 

 

Premjer-Liga:

(05.04.2014 r.) [25/30] Anżi - Dinamo Moskwa 2:1 (R. Toloi, S. Eto'o - K. Kuranyi)

(12.04.2014 r.) [26/30] Lokomotiw Moskwa - Dinamo Moskwa 1:2 (R. Pavlyuchenko - B. Dzsudzsak, A. Sapeta)

(19.04.2014 r.) [27/30] Dinamo Moskwa - Rubin Kazań 2:1 (K. Kuranyi x2 - N. Valdez)

(25.04.2014 r.) [28/30] Zenit St. Petersburg - Dinamo Moskwa 0:1 (A. Sapeta)

 

Kubok Rossii:

(09.04.2014 r.) [Ćwierćfinał] Spartak Moskwa - Dinamo Moskwa 1:2 d (Y. Movsisyan - B. Dzsudzsak, A. Panyukov)

(30.04.2014 r.) [Półfinał] Lokomotiw Moskwa - Dinamo Moskwa 2:5 d (L. Reyes, R. Pavlyuchenko - B. Dzsudzsak x2, V. Granat, A. Putsila, L. Wilkshire)

 

Podsumowanie:

W kwietniu zaczęliśmy od spotkania z dotychczasowym liderem Rosyjskiej Ekstraklasy, a mianowicie Anżi. Spotkanie, to było bardzo wyrównane, jednakże to rywale znaleźli więcej błędów w naszej defensywie i zdołali pokonać naszego golkipera dwukrotnie. Cieszy powrót Kuranyiego oraz bramka, gdyż obawialiśmy się o jego stan po powrocie. Cztery dni od tego spotkania graliśmy pucharowy mecz ze Spartakiem Moskwa. Do rozstrzygnięcia losów tego spotkania, potrzebowaliśmy dogrywki, gdyż w regulaminowym czasie gry był remis. W 111. minucie bramkę na wagę złota strzelił Panyukov i zapewnił nam awans do Półfinału. Po tym spotkaniu, mieliśmy niespełna trzy dni odpoczynku, aby być gotowym na kolejny ligowy bój, tym razem z Lokomotiwem Moskwa, z którym to zmierzymy się w Półfinale Pucharu Rosji. To spotkanie wygraliśmy 2:1, lecz wynik mógłby być o wiele korzystniejszy dla nas, jednakże zmarnowaliśmy kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Kolejnym ligowym spotkaniem był mecz z Rubinem Kazań przed własną publicznością. W tym spotkaniu odnieśliśmy identyczny wynik, co w poprzednim spotkaniu i mogliśmy cieszyć się z kolejnych 3. punktów. Na koniec miesiąca graliśmy z mistrzem kraju - Zenitem. To spotkanie było bardzo ciężkie dla nas. Mimo, iż posiadanie piłki było po nasze stronie, to rywale zawzięcie starali się pokonać naszego bramkarza. Ta sztuka jednak nie udała się im, na co my narzekać nie możemy. Jedyna bramka padła w 89. minucie, a jej autorem został Sapeta, który po raz kolejny popisał się przepięknym strzałem sprzed pola karnego. Odnieśliśmy 3. zwycięstwo z rzędu i umacniamy się na 6. pozycji w Ligowej Tabeli. Ostatnim meczem w tym miesiącu był Półfinałowy bój z Lokomotiwem Moskwa w Pucharze Rosji. Spotkanie bardzo wyrównane. W nasze szeregi wdarło się już zmęczenie, gdyż nasz grafik w tym miesiącu był naprawdę bardzo ciężki, gdyż podejmowaliśmy w 6. spotkaniach rywali z górnej półki. Do przerwy prowadziliśmy 1:0 i liczyliśmy na to, że wynik się ten utrzyma. Jednakże rywale dwukrotnie rozpracowali naszą defensywę w ciągu 10. minut i to my musieliśmy gonić wynik. W 70. minucie wynik spotkania na 2:2 ustanowił Granat, a 8. minut później Kevin Kuranyi mógł zapewnić nam prowadzenie, jednakże nasz super strzelec nie wykorzystał rzutu karnego. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i czekała nas kolejna, w tych rozgrywkach, dogrywka. Wyszliśmy bardzo zmotywowani. W głowach mieliśmy tylko jedno - zwycięstwo, i tak też się sprawy potoczyły. W ciągu zaledwie 5. minut 3-krotnie pokonaliśmy bramkarza Lokomotiwu i rozgromiliśmy gospodarzy, tym samym zapewniając sobie awans do Finału.

Odnośnik do komentarza

W poprzednim wpisie popełniłem błąd, gdyż Mistrzostwa Świata odbywają się w Brazylii, a nie, jak wspomniałem w Rosji. Z góry przepraszam za tą gafę.

 

* * *

 

Maj 2014

 

 

Premjer-Liga:

(04.05.2014 r.) [29/30] Dinamo Moskwa - Krylja Sowietow 2:0 (I. Semshov, D. Kolodin)

(17.05.2014 r.) [30/30] Dinamo Moskwa - Spartak Moskwa 3:1 (K. Kuranyi x2, A. Putsila - A. Epureanu (sam.))

 

Kubok Rossii:

(11.05.2014 r.) [Finał] Dinamo Moskwa - Zenit St. Petersburg 2:1 (A. Epureanu, A. Putsila - Hulk)

 

Podsumowanie:

Na maj zaplanowane mieliśmy zaledwie trzy spotkania - dwa w ramach ligi oraz finałowy bój w Pucharze Rosji. W pierwszym majowym meczy podejmowaliśmy Krylję Sowietow. W spotkaniu tym wystąpiliśmy w rezerwowym składzie, gdyż natłok spotkań w kwietniu oraz trud, jaki w nie włożyli, dały nam w kość. Mimo tego, iż graliśmy dość eksperymentalnym składem, nie odbiło się to na wyniku. Odnieśliśmy kolejne ligowe zwycięstwo i mogliśmy skupić się na spotkaniu z Zenitem. Mecz o Puchar Rosji był bardzo wyrównany. Zenit po ostatniej, kwietniowej porażce dużo wywnioskował i piłkarze od początku wzięli sprawy w swoje ręce zdobywając bramkę w 30. minucie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i musieliśmy gonić wynik. Wyrównująca bramka padła w 70. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Putsili, na bramkę zamienił Epureanu. To był sygnał do ataku. Zaczęliśmy dominować na boisku, stwarzaliśmy sporo bramkowych sytuacji, lecz dopiero akcja Pustili z 87. minuty zaowocowała w gola. Tym samym mogliśmy cieszyć się z historycznego triumfu. Był to mój pierwszy wygrany Puchar oraz pierwszy dla Dinama od wielu lat. Tym samym zapewniliśmy sobie awans do przyszłorocznej edycji Ligi Europejskiej. W ostatnim meczu podejmowaliśmy Spartaka Moskwę przed własną publicznością. Spotkanie to było tylko formalnością, jednakże poprosiłem chłopaków, aby zagrali dla kibiców i postarali się o zwycięstwo. Jak się później okazało, wzięli moje słowa do serca i w przeciągu 15. minut 3-krotnie pokonali bramkarza Spartaka. Wynik ten spokojnie wieźliśmy do końca spotkania tracąc bramkę dopiero w doliczonym czasie gry. Tym samym zakończyliśmy ligowe zmagania na 6. pozycji oraz ze zwycięstwem w Pucharze Rosji. Piłkarze mają teraz trochę wolnego czasu na odpoczynek, a część z nich będzie przygotowywać się do zbliżających się Mistrzostw Świata. Na gali, która podsumowywała tenże sezon, zostały rozdane nagrody oraz wyróżnienia. Bressan, jako jedyny spośród naszych piłkarzy, znalazł się w "11" Sezonu, zaś ja odebrałem nagrodę dla Managera Roku, co było dla mnie wielkim zaskoczeniem i wyróżnieniem.

 

Foto:

- Tabela Ligowa: http://oi48.tinypic.com/35in09l.jpg

- Statystyki Piłkarzy (Liga): http://oi47.tinypic.com/353769y.jpg

- Statystyki Piłkarzy (Klub): cz.1 http://oi48.tinypic.com/x2tqv6.jpg , cz.2 http://oi48.tinypic.com/2vrv29x.jpg

Odnośnik do komentarza

Na razie nigdzie się nie ruszam, zobaczymy jak potoczą się losy interesujących mnie zespołów i ich trenerów, lecz na to mamy czas do końca rundy jesiennej.

 

* * *

 

 

Czerwiec 2014

 

 

Transfery do:

- Maxim Kanunnikov (Amkar - 14,5 mln + wymiana)

 

Transfery z:

- Anton Ivanov (Sokoł Saratów - wolny)

- Ihar Shytau (Amkar - wymiana)

- Alexandr Romantsev (Szynnik - wypożyczenie)

- Artem Katashevskiy (Rubin-2 - 60 tys.)

- Denis Kolodin (wolny transfer)

- Tomislav Dujmovic (wolny transfer)

- Evgeny Frolov (wolny transfer)

- Pavel Yevseev (wolny transfer)

- Yegor Generalov (wolny transfer)

- Vladimir Sobolev (wolny transfer)

- Roman Khalanchuk (wolny transfer)

- Roman Yeremeev (wolny transfer)

- Vladimir Torshentsev (wolny transfer)

- Pavel Solomatin (wolny transfer)

- Igor Khokhlov (wolny transfer)

- Mikhail Zhabkin (wolny transfer)

- Anatoly Katrich (wolny transfer)

- Alexandr Tashaev (wolny transfer)

- Valery Saramutin (wolny transfer)

- Oleg Filatov (wolny transfer)

- Igor Garbunov (wolny transfer)

- Artem Yarmolitskiy (wolny transfer)

 

Towarzyskie:

(21.06.2014 r.) Wołga Niżny Nowogród - Dinamo Moskwa 1:1 (A. Shunin (sam.) - M. Kanunnikov)

(28.06.2014 r.) Czernomoriec - Dinamo Moskwa 3:5 (A. Grigoryan x2, A. Degtyarev - B. Dzsudzsak, A. Gagatov, M. Kanunnikov x3)

 

Podsumowanie:

W czerwcu rozpoczęły się tegoroczne Mistrzostwa Świata, do klubu przybył wcześniej zakontraktowany Maxim Kanunnikov, a w przeciwną stronę powędrowała cała rzesza zawodników drużyny rezerw. Igor Semshov, żyjąca gwiazda naszej drużyny, zakończył piłkarską karierę, lecz podpisaliśmy z nim kontrakt w ramach którego będzie pełnił rolę szkoleniowca sekcji U-18. Rozegraliśmy również 2. mecze towarzyskie. W pierwszym z nich podejmowaliśmy piłkarzy Wołgi Niżny Nowogród. Spotkanie traktowaliśmy bardziej jako trening kondycyjny, a co za tym idzie nie przykuwaliśmy większej uwagi do wyniku. Mimo to spotkanie zakończyło się remisem 1:1, strzelcem bramki dla nas był nowy nabytek Kanunnikov, zaś samobójczą bramkę strzelił Shunin. W drugim zaplanowanym spotkaniu graliśmy z naszym filialnym klubem, a mianowicie Czernomoriecem. Spotkanie to od początku układało się pod nasze dyktando i do przerwy prowadziliśmy 3:0 po hat-tricku Kanunnikova. Po zmianie stron wymieniłem cała jedenastkę, jak i poleciłem zmianę taktyki. Piłkarze mieli problemy z wczuciem się w swoje role i poruszaniem po boisku. W konsekwencji straciliśmy 3. bramki strzelająć 2. i tym samym wynik spotkania zamkna się przy rezultacie 5:3 na nasza korzyść. W tym spotkaniu poważnego urazu nabawił się Bressan i prawdopodobnie na murawę powróci dopiero we wrześniu, bądź w październiku. Kontuzji również nabawił się Epureanu, lecz do jego urazu doszło w meczu towarzyskim reprezentacji rozgrywanym kilka dni przed tym spotkaniem. Nasz stoper będzie potrzebował 5-tygodniowej przerwy od treningów by całkowicie wyleczyć uraz.

Odnośnik do komentarza

Co do osoby Dujmovica, to nie miałby szans na przebicie się nawet na ławkę rezerwowych przy takich zawodnikach, jak Gabulov, Sapeta, Yusupov, Taschy, czy też Paredes. Jeśli chodzi o Kolodina, to był najsłabszy i nawet nie chciał parafować z nami kontraktu, więc nie było innego wyjścia. Skład ogólnie jest silny, na każdej pozycji mam zmiennika, więc nie przejmowałem się utratą starzejących się piłkarzy.

 

* * *

 

 

Lipiec 2014

 

 

Transfery z:

- Christian Noboa (Ałania - 1.4 mln)

- Grigory Morozov (Czernomoriec - wyp.)

- Yaroslav Maiorov (Czernomoriec - wyp.)

- Igor Leschuk (Czernomoriec - wyp.)

- Roman Zobnin (Czernomoriec - wyp.)

- Andrey Panyukov (Czernomoriec - wyp.)

- Mikhail Lukjanov (Torpedo Moskwa - wyp.)

 

Towarzyskie:

(05.07.2014 r.) Dinamo Moskwa - Szachtar Donieck 2:1 (P. Ignatovich, A. Panyukov - L. Adriano)

(09.07.2014 r.) Dinamo Moskwa - AS Saint-Etienne 2:0 (M. Kanunnikov, V. Granat)

 

Premjer-Liga:

(18.07.2014 r.) [1/30] Spartak Moskwa - Dinamo Moskwa 3:3 (A. Dzyuba x2, D. Kombarov - M. Kanunnikov, A. Putsila, B. Taschy)

(28.07.2014 r.) [2/30] Dinamo Moskwa - Krasnodar 3:1 (L. Wilkshire, A. Putsila, L. Fernandez - M. Konate)

 

Superkubok Rossii:

(12.07.2014 r.) [Finał] Dinamo Moskwa - Anżi 3:2 (M. Kanunnikov x3, A. Sapeta - Willian x2)

 

Podsumowanie:

W lipcu kilku z naszych piłkarzy opuściło klub w ramach wypożyczenia do klubu filjalnego - Czernomoriec. Christian Noboa, jako jedyny, opuścił nasz klub na stałe zamieniając barwy klubowe na Ałanię. Rozegraliśmy 5. spotkań - dwa w ramach ligi, dwa w ramach sparingu oraz spotkanie o Superpuchar Rosji. Oba mecze towarzyskie zwyciężyliśmy, strzelając w tych spotkaniach naszym rywalom po 2. bramki. Nasz okres przygotowawczy był bardzo krótki, rozegraliśmy zaledwie cztery mecze kontrolne i musieliśmy grać w meczu o stawkę, jaką był Superpuchar Rosji. Naszym rywalem byli aktualni Mistrzowie Rosji, czyli piłkarze Anżi. Od pierwszych minut nasi oponenci bardzo ambitnie atakowali naszą bramkę i do przerwy prowadzili już 2:0 po bramkach Williana. W przerwie wstrząsnąłem piłkarzy i zachęciłem do walki, aby pokazali się z jak najlepszej strony. Pierwszą bramkę strzeliliśmy już w 47. minucie, a jej strzelcem był Kanunnikov, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Sapety. Asystent pierwszej bramki już w 53. minucie sam wpisał się na listę strzelców. Ostatnia bramka, a zarazem zwycięska padła w 69. minucie. Akcję prawym skrzydłem przeprowadził Wilkshire, minął dwóch rywali a następnie celnie dośrodkował piłkę w pole karne, tam znalazł się Maxim Kanunnikov, który pokonał bramkarza Anżi po raz drugi. Było to nasze drugie trofeum w przeciągu 3. miesięcy. Zmagania w lidze rozpoczęliśmy od wyjazdowego meczu ze Spartakiem Moskwa, w którym zarówno moi podopieczni, jak i gospodarze rzucali sobie do gardeł, czego wynikiem było 6. bramek i remis 3:3. W drugim spotkaniu, na własnym podwórku, podejmowaliśmy piłkarzy Krasnodara. W tym spotkaniu liczyłem tylko na jeden wynik - zwycięstwo. Jednakże to spotkanie rozpoczęliśmy słabo i tak, jak w spotkaniu z Anżi, do przerwy przegrywaliśmy 1:0 po bramce z Konate. Po przerwie moi piłkarze wzięli się do gry i w przeciągu 10. minut 3-krotnie pokonywaliśmy bramkarza rywali. Z dorobkiem 4. punktów zajmujemy 7. miejsce w ligowej tabeli.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2014

 

 

Premjer-Liga:

(03.08.2014 r.) [3/30] Kubań - Dinamo Moskwa 1:0 (D. Tsoraev)

(10.08.2014 r.) [4/30] Dinamo Moskwa - Rubin Kazań 3:2 (M. Kanunnikov x2, K. Kuranyi - S. Rondon, R. Eremenko)

(18.08.2014 r.) [5/30] Dinamo Moskwa - Rostów 3:1 (M. Kanunnikov x2, K. Kuranyi - N. Burmistrov)

(24.08.2014 r.) [6/30] Zenit St. Petersburg - Dinamo Moskwa 2:2 (D. Criscito, A. Bukharov - A. Epureanu, M. Kanunnikov)

(31.08.2014 r.) [7/30] Lokomotiw Moskwa - Dinamo Moskwa 1:1 (R. Pavlyuchenko - Bressan)

 

Liga Europejska:

(21.08.2014 r.) [baraż][1/2] Dinamo Moskwa - Partizan Belgrad 1:1 (K. Kuranyi - D. Popovic)

(28.08.2014 r.) [baraż][2/2] Partizan Belgrad - Dinamo Moskwa 3:4 (L. Kouassi, M. Scepovic x2 - M. Kanunnikov x3, L. Paredes)

 

Podsumowanie:

W tym miesiącu rozegraliśmy aż 7. spotkań. Po raz pierwszy na murawę wybiegliśmy 3. sierpnia w ramach Premjer-Ligi w meczu z Kubaniem Krasnodar. To spotkanie było koszmarne w naszym wykonaniu i zasłużenie odnieśliśmy porażkę. Przegraliśmy skromnie, bo zaledwie 1:0, lecz nie zrobiliśmy nic na boisku, aby zmienić tenże wynik na naszą korzyść. Tydzień później mierzyliśmy sie z Rubinem Kazań. W tym spotkaniu graliśmy na pełnym gazie od pierwszego gwizdka sędziego, co zaowocowało trzema bramkami w 15. minut. Rywale skrupulatnie starali się poprawiać wynik, lecz było stać ich na dwie bramki i na nasze szczęście dowieźliśmy cenne 3. punkty do końca spotkania. 18. sierpnia podejmowaliśmy piłkarzy Rostowa. Do tego spotkania podchodziliśmy bardzo pewni swoich sił i liczyliśmy tylko na zwycięstwo. Pierwsi bramkę strzelili jednak rywale. W 15. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Burmistrov. Na naszą odpowiedź nie trzeba było czekać za długo, gdyż pierwsza nasza bramka, strzelona przez Kanunnikova padła w 18. minucie. Jeszcze, na kilka sekund przed przerwą, na listę strzelców wpisał się Kevin Kuranyi, który wykorzystał świetne zagranie Putsili. W 50. minucie wynik spotkania ustalil Kanunnikov wykorzystując dośrodkowanie Wilkshire'a z rzutu wolnego. Kolejne swoje spotkanie graliśmy w barażach o fazę grupową Ligi Europejskiej. Naszym rywalem okazała się drużyna Partizana Belgrad. W pierwszym spotkaniu, przed naszą publicznością, osiągnęliśmy zaledwie remis, a co za tym idzie w rewanżowym spotkaniu musieliśmy postarać się o zwycięstwo. Tak też się stało, w wyjazdowym spotkaniu ustrzeliliśmy aż 4. bramki, wprawdzie tracąc 3. Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy do fazy grupowej Ligi Europejskiej, w której zagramy przeciwko Blackburn Rovers, Trabzonspor i Olympique Lyon (Grupa D). Oprócz baraży rozegraliśmy również jeszcze dwa spotkania w ramach Premjer-Ligi. Najpierw, na wyjeździe, podejmowaliśmy piłkarzy Zenitu, a następnie Lokomotiwu. W obu spotkaniach toczylismy wyrównany bój od pierwszego gwizdka sędziego, aż do ostatniej sekundy. Zanotowaliśmy dwa remisy. Wyniki dla mnie satysfakcjonujące, gdyż natłok spotkań (w ciągu 10. dni rozegraliśmy 4. mecze) dał nam się we znaki, a skupialiśmy się przede wszystkim na meczach w Lidze Europejskiej.

 

Foto:

- Tabela Ligowa: http://oi47.tinypic.com/2a62eeo.jpg

- Statystyki Piłkarzy (Liga): http://oi45.tinypic.com/10zoe15.jpg

- Lassina Kouassi (Partizan Belgrad - newgen): http://oi47.tinypic.com/33cu90m.jpg

Odnośnik do komentarza

W rozgrywce rozpocząłem listopad, październik opiewał w wiele kontuzji i strat wśród kluczowych graczy. Jednakże nie to jest największym moim zmartwieniem, zaś kolejny wybór: zostać w Dinamo Moskwa, czy zmienić klub na Valencię (18. miejsce w La Liga). Również inne kluby, jak Atletico Madryt, Lazio Rzym, czy Fiorentina. Co Wy na to?

 

* * *

 

 

Wrzesień 2014

 

 

Premjer-Liga:

(21.09.2014 r.) [8/30] Amkar - Dinamo Moskwa 3:1 (M. Jakubko x2, M. Gadjiev - K .Kuranyi (rz.k.))

(27.09.2014 r.) [9/30] Dinamo Moskwa - Anżi 1:1 (Bressan - Willian)

 

Kubok Rossii:

(13.09.2014 r.) [5. Runda] Nieftiechimik - Dinamo Moskwa 3:6 (A. Alexanyan, R. Makhmutov, D. Dzakhov - L. Fernandez, G. Gabulov x2, K. Kuranyi x3)

(24.09.2014 r.) [6. Runda] DInamo Moskwa - Rubin Kazań 2:0 (S. Ryzhikov (sam.), A. Putsila)

 

Liga Europejska:

(18.09.2014 r.) [Grupa D][1/6] Blackburn Rovers - Dinamo Moskwa 3:3 (M. Gamst Pedersen, J. Rhodes, M. Figueroa - M. Kanunnikov x2, B. Dzsudzsak)

 

Podsumowanie:

We wrześniu zagraliśmy 5. spotkań. Zmagania rozpoczęliśmy od meczu w ramach Pucharu Rosji z Nieftiechimik (2. Liga). Spotkanie to układało się pod nasze dyktando, mimo iż straciliśmy aż 3. bramki to jestem zadowolony ze skuteczności pod bramką przeciwnika. Kolejny mecz graliśmy w Lidze Europejskiej przeciwko Blackburn Rovers. Już do przerwy prowadziliśmy 3:0 i dominowaliśmy na boisku, jednakże po przerwie i zmianie stroń, gospodarze zaczęli sukcesywnie odrabiać straty, aby na 5. minut przed końcem spotkania wyrównać i cieszyć się z 1. punktu. Dopiero 21. września graliśmy mecz w ramach Ligi. Mecz, w którym naszym przeciwnikiem byli piłkarze Amkara, od początku nie był nam pisany. Od 20. minuty nasi rywale zaczęli ostrzeliwanie naszej bramki i po raz pierwszy pokonali naszego golkipera, kolejne bramki padały w 40. i 64. minucie. Nas było stać zaledwie na odpowiedź z rzutu karnego, którego wykorzystał w 87. minucie Kevin Kuranyi. Tym samym ponieśliśmy już drugą porażkę w lidze. Do rozegrania zostały nam jeszcze dwa spotkania. Pierwsze z nich graliśmy o Puchar Rosji z ekipą Rubina Kazań. Goście wystawili całkowicie rezerwowy skład na to spotkanie, co było jednoznaczne z tym, iż chcą oddać ten mecz. Tak też się to spotkanie układało. Strzeliliśmy 2. bramki co dało nam pewny awans do Ćwierćfinału. W ostatnim wrześniowym meczy podejmowaliśmy Mistrzów Rosji - Anżi. Spotkanie było bardzo wyrównane, na atak gości odpowiadaliśmy równie zaciekłym atakiem, stawialiśmy nieźle opór, murując naszą bramkę efektownie przez ponad 60. minut. Pierwszy na listę strzelców, w 57. minucie wpisał się Bressan, który strzałem sprzed pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. Bramka na 1:1 padła po 10. minutach. Willian wyprowadził kontratak prawy skrzydłem mijając trzech naszych piłkarzy, a następnie precyzyjnym strzałem pokonując Jana Oblaka. Mimo słabej postawy w lidze oraz przeciętnej w rozgrywkach Ligi Europejskiej, nie mam większych powodów do narzekania na naszą grę. Największe zastrzeżenia są do naszych bramkarzy, którzy puszczają praktycznie wszystko. W 5. spotkaniach straciliśmy aż 10 bramek (!) strzelająć równie wiele, bo 13.

Odnośnik do komentarza

Zostanę, zostanę. Gdy patrzę tak na kadrę jaką dysponuję, to aż żal odchodzić, bo nie przypuszczałem, że tak polubię rosyjską piłkę. Jednakże dogrywam ten sezon do końca i czas szukać mocniejszej ligi.

 

* * *

 

 

Październik 2014

 

 

Premjer-Liga:

(06.10.2014 r.) [10/30] Ałania - Dinamo Moskwa 1:4 (S. Asildarov - Bressan, K. Kuranyi x3)

(17.10.2014 r.) [11/30] Dinamo Moskwa - Mordowia 2:0 (A. Sapeta, M. Kanunnikov)

(19.10.2014 r.) [12/30] Krylja Sowietow - Dinamo Moskwa 2:3 (P. Nemov, L. Caballero - B. Dzsudzsak, K. Kuranyi x2)

(26.10.2014 r.) [13/30] Dinamo Moskwa - Tieriek 2:0 (A. Sapeta, G. Gabulov)

 

Liga Europejska:

(02.10.2014 r.) [Grupa D] [2/6] Dinamo Moskwa - Trabzonspor 6:4 (L. Wilkshire (rz.k.), A. Yusupov, L. Paredes x2, M. Kanunnikov x2 - C.K. Richards, O. Adin, M. Janko x2)

(23.10.2014 r.) [Grupa D] [3/6] Dinamo Moskwa - Ol. Lyon 4:2 (L. Wilkshire, N. Chicherin, M. Kanunnikov x2 - A. Lacazette, G. Fofana)

 

Podsumowanie:

Na październik, zaplanowano nam 6. spotkań - 4. ligowe oraz 2. w ramach Ligi Europejskiej. W lidze rozpoczęliśmy zmagania od meczu z Ałanią. Odnieśliśmy pewne i spokojne zwycięstwo, do przerwy pewnie prowadząć 3:0. Kolejnym ligowym rywalem byli piłkarze Mordowii. W tym meczu musieliśmy wylać nieco więcej potu i zostawić więcej zdrowia na boisku, gdyż przyjezdni nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 2:0 i mogliśmy cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Kolejnym naszym rywalem byli piłkarze Krylji Sowietow. Spotkanie było bardzo wyrównane, na naszą bramkę, goście odpowiadali również trafieniem. Na nasze szczęście stać ich było tylko na 2. bramki i tym samym my, strzelając o jedną bramkę więcej, mogliśmy świętować ponownie zdobyte 3. punkty. W ostatnim spotkaniu gościliśmy piłkarzy Tierieka. W spotkaniu tym graliśmy nieco rezerwowym składem, przez co do przerwy trwała wyrównana walka, po zmianie stron, w 60. minucie dokonałem kilku zmian co poskutkowało od razu. Strzeliliśmy dwie bramki i wygraliśmy to spotkanie 2:0, tym samym wygraliśmy wszystkie spośród 4. ligowych meczy w październiku. W Lidze Europejskiej najpierw gościliśmy piłkarzy tureckiego Trabzonsporu. W tym spotkaniu padł grad bramek. Do przerwy, na tablicy wyników, wyświetlał się wynik 4:1, a więc byliśmy pewni przebiegu sytuacji. Jednakże po zmianie stron goście wzięli się za odrabianie strat i szybko strzelili nam kolejne 3. bramki, tym samym zmieniająć wynik na 4:4. Musieliśmy szybko wziąć się w garść i zacząć grać w piłkę. Pierwsza bramka dla nas, w drugiej połowie, padła w 79. minucie a jej strzelcem okazał się Kannunikov, zaś 5. minut później do rzutu karnego podszedł Wilkshire i celnym strzałem ustanowił wynik spotkania na 6:4. W tym spotkaniu poważnego urazu nabawił się Anton Putsila, przez co, nie zagra przez kolejne 3-4 miesiące. Jest to dla nas bardzo duża i poważna strata. Drugie spotkanie w ramach Ligi Europejskiej rozegraliśmy przeciwko Ol. Lyon. Od początku dominowaliśmy, stwarzając wiele sytuacji bramkowych i po upływię dwóch kwadransów, prowadziliśmy 2:0, jednkaże chwilowa dekoncentracja i brak zaangażowania sprawiły, iż rywale do przerwy zdołali odrobić straty. Dopiero po zmianie stron wzięliśmy sie w garść i ponownie zaczęliśmy atakować zawzięcie bramkę rywali. Zaowocowało to w bramki w 66. oraz 82. minucie spotkania i tym samym odnieśliśmy 2. w Lidze Europejskiej, a 6. zwycięstwo ogółem w październiku. Bardzo udany miesiąc, jednakże strata Putsili, to bardzo poważny cios dla nas. Żeby tego było mało, po spotkaniu z Ol. Lyon na uraz łydki skarżył się Kanunnikov, a po późniejszych badaniach okazało się, że na 4. tygodnie musi zaprzestać treningów.

 

Foto:

- Tabela Ligowa: http://oi46.tinypic.com/30ubms9.jpg

- Statystyki Piłkarzy: http://oi46.tinypic.com/1zbtonq.jpg

Odnośnik do komentarza

Wracam, ażeby nadrobić straty sprzed kilku dni. Aktualnie zakończyłem sezon. Mogę przyznać, że bardzo udanie finiszowaliśmy w tym roku i sprawiliśmy niejednokrotnie niespodziankę, przynajmniej ja tak uważam. Sezon dobiegł końca, a co za tym idzie, zmieniłem pracodawcę. Tu pytanie do Was, jak myślicie gdzie powędrowałem? Aby Wam ułatwić wymienię 5. zespołów, w siedzibach których znalazły się moje papiery rekrutacyjne. Mianowicie: Manchester United, Bayern Monachium, Juventus Turyn, Valencia CF oraz AS Roma. Hmmm?

 

* * *

 

 

Listopad & Grudzień 2014

 

 

Premjer-Liga:

(03.11.2014 r.) [14/30] Dinamo Moskwa - Tom Tomsk 2:1 (L. Paredes, B. Dzsudzsak - K. Pogrebnyak)

(09.11.2014 r.) [15/30] Dinamo Moskwa - CSKA Moskwa 1:1 (Bressan - Vagner Love)

(14.11.2014 r.) [16/30] Dinamo Moskwa - Spartak Moskwa 4:0 (K. Kuranyi x2, G. Gabulov, B. Dzsudzsak)

(23.11.2014 r.) [17/30] Dinamo Moskwa - Kubań Krasnodar 2:1 (K. Kuranyi x2 - D. Tsoraev)

(30.11.2014 r.) [18/30] Krasnodar - Dinamo Moskwa 1:2 (M. Konate - K. Kuranyi x2)

(07.12.2014 r.) [19/30] Rubin Kazań - Dinamo Moskwa 0:2 (M. Kanunnikov x2)

(12.12.2014 r.) [20/30] Dinamo Moskwa - Zenit St. Petersburg 3:0 (L. Paredes x2, M. Kanunnikov)

 

Liga Europejska:

(06.11.2014 r.) [Grupa D] [4/6] Ol. Lyon - Dinamo Moskwa 4:2 (A. Lacazette x3, J. Briand - K. Kuranyi, L. Wilkshire)

(04.12.2014 r.) [Grupa D] [5/6] Dinamo Moskwa - Blackburn Rovers 2:1 (A. Sapeta, K. Kuranyi - G. Hanley)

(18.12.2014 r.) [Grupa D] [6/6] Trabzonspor - Dinamo Moskwa 0:0

 

Podsumowanie:

W przeciągu dwóch miesięcy rozegraliśmy 10. spotkań. Był to dla nas wyczerpujący okres, wielu piłkarzy leczyło kontuzje, a kilku łapało zadyszki podczas meczy. Mimo wszystko był to bardzo udany okres, gdyż przegraliśmy zaledwie jedno spotkanie spośród grona wszystkich. Właśnie w przegrany spotkaniu smuci nasza postawa, gdyż graliśmy jak równy z równym, jednakże Shunin tego wieczora nic nie bronił, przez co ponieśliśmy porażkę. Cieszą natomiast zwycięstwa kolejno ze Spartakiem Moskwa i Zenitem Sankt Petersburg oraz awans do kolejnej fazy Ligi Europejskiej. Po kontuzji powrócił, na krótko Kanunnikov i jego uraz odnowił się ponownie, jednakże zarówno on, jak i Putsila i Bressan powinni być do dyspozycji już niebawem, a więc będą przygotowywać się do sezonu wraz z chłopakami. Do końca roku wszyscy będziemy odpoczywać, a od stycznia zaczniemy przygotowania do walki.

Odnośnik do komentarza

Styczeń - Marzec 2015

 

 

Towarzyskie:

(06.01.2015 r.) Awanhard Seredyna-Buda - Dinamo Moskwa 0:6 (O. Bakkal, Bressan x2, K. Kuranyi, G. Gabulov, P. Ignatovich

(12.01.2015 r.) Dinamo Brańsk - Dinamo Moskwa 0:5 (A. Yusupov, L. Paredes, B. Dzsudzsak, K. Kuranyi x2)

(17.01.2015 r.) Torpedo Moskwa - Dinamo Moskwa 0:3 (V. Rykov, K. Kuranyi, L. Paredes)

(24.01.2015 r.) Wołga Niżny Nowogród - Dinamo Moskwa 0:2 (L. Paredes, K. Kuranyi)

(04.02.2015 r.) Dinamo Moskwa - Estudiantes 3:2 (M. Kanunnikov, A. Yusupov, P. Ignatovich - C. Carbonero, J. A. Enrique)

(11.02.2015 r.) Dinamo Moskwa - Viktoria Pilzno 3:3 (A. Gatagov, K. Kuranyi x2 - R. Adamov x3)

 

Premjer-Liga:

(06.03.2015 r.) [21/30] Dinamo Moskwa - Lokomotiw Moskwa 3:1 (M. Kanunnikov x2, A. Yusupov - R. Pavlyuchenko)

(15.03.2015 r.) [22/30] Rostów - Dinamo Moskwa 4:0 (N. Burmistrov, E. Cesnauskis, A. Kozlov, R. Cocis)

 

Liga Europejska:

(19.02.2015 r.) [1. Runda El.] [1/2] Dinamo Moskwa - FC Basel 0:0

(26.02.2015 r.) [1. Runda El.] [2/2] FC Basel - Dinamo Moskwa 0:3 (G. Gabulov, A. Yusupov, M. Kanunnikov)

(12.03.2015 r.) [2. Runda El.] [1/2] Fenerbahce - Dinamo Moskwa 1:4 (M. Sow - A. Epureanu, L. Paredes, K. Kuranyi x2)

(19.03.2015 r.) [2. Runda El.] [2/2] Dinamo Moskwa - Fenerbahce 3:3 (M. Kanunnikov x2, A. Putsila - M. Sow, C. Baroni x2)

 

Podsumowanie:

W styczniu ruszyliśmy z przygotowaniami do wiosennej rundy rozgrywek, zarówno ligowych, jak i w ramach rozgrywek o Ligę Europejską. W tym celu zorganizowaliśmy 6. spotkań towarzyskich, z rywalami o różnej klasie, tak aby odpowiedni, bez przemęczenia, wejść w rytm meczowy. Spośród tych spotkań, wygraliśmy 5. i zremisowaliśmy w 1. spotkaniu. Poważną rywalizację rozpoczęlismy już w lutym od zmagań z FC Basel w ramach Ligi Europejskiej. Okazaliśmy się lepsi w tym dwumeczu i dzięki temu awansowalismy do kolejnej rundy, gdzie zmierzymyliśmy sie z Fenerbahce Stambuł, które również musiało uznać naszą wyższość. W lidze zaś rozegraliśmy zaledwie 2. spotkania odnosząc w nich zwycięstwa i dzięki temu umocniliśmy się w "liderującej trójce" wraz z Anżi oraz CSKA Moskwa. W Ćwierćfinale Ligi Europejskiej zmierzymy się z Mainz, również w Ćwierfinale, lecz Pucharu Rosji zagramy z Zenitem St. Petersburg. Do końca ligowych rozgrywek pozostało nam 8. meczy i nadal liczymy się w rywalizacji o Mistrzostwo Rosji.

Odnośnik do komentarza

Kwiecień & Maj 2015

 

 

Premjer-Liga:

(01.04.2015 r.) [23/30] Mordowia - Dinamo Moskwa 1:0 (D. Rekish)

(04.04.2015 r.) [24/30] Anżi - Dinamo Moskwa 1:1 (Willian - L. Paredes)

(12.04.2015 r.) [25/30] Dinamo Moskwa - Amkar 2:2 (M. Kanunnikov, L. Fernandez - D. Belorukov, B. Georgiev)

(19.04.2015 r.) [26/30] Dinamo Moskwa - Ałania 4:0 (A. Sapeta, G. Gabulov, M. Kanunnikov x2)

(25.04.2015 r.) [27/30] Tieriek - Dinamo Moskwa 1:2 (E. Ndouassel - A. Yusupov, L. Paredes)

(02.05.2015 r.) [28/30] Dinamo Moskwa - Krylja Sowietow 7:2 (A. Panyukov x3, Bressan, A. Putsila, L. Paredes x2 - L. Caballero, I. Maximov)

(10.05.2015 r.) [29/30] Tom Tomsk - Dinamo Moskwa 0:4 (A. Sapeta, D. Bykov, L. Fernandez, Bressan)

(16.05.2015 r.) [30/30] CSKA Moskwa - Dinamo Moskwa 1:6 (K. Honda - A. Putsila x3, K. Kuranyi, B. Dzsudzsak x2)

 

(19.05.2015 r.) [baraż o Mistrzostwo Rosji] Anżi Machaczkała - Dinamo Moskwa d 0:2 (K. Kuranyi, M. Kanunnikov)

 

Kubok Rossii:

(22.04.2015 r.) [Ćwierćfinał] Zenit St. Petersburg - Dinamo Moskwa 2:1 (Hulk x2 - A. Panyukov)

 

 

Liga Europejska:

(09.04.2015 r.) [Ćwierćfinał] [1/2] Mainz - Dinamo Moskwa 1:1 (A. Szalai - A. Epureanu)

(16.04.2015 r.) [Cwierćfinał] [2/2] Dinamo Moskwa - Mainz 2:1 (A. Putsila (rz.k.), L. Fernandez - A. Szalai)

(29.04.2015 r.) [Półfinał] [1/2] Dinamo Moskwa - Juventus Turyn 0:1 (G. Chiellini)

(07.05.2015 r.) [Półfinał] [2/2] Juventus Turyn - D inamo Moskwa 1:0 (F. Llorente)

 

Podsumowanie:

Były to dla nas bardzo pracowite dwa miesiące. W kwietniu rozegraliśmy aż 9. spotkań. W lidzę zaczęliśmy dość słabo, bo od porażki z Mordowią, a następnie dwa remisy, przez co przesunęliśmy sie na 3. miejsce w ligowej tabeli. Musieliśmy wezbrać resztki sił i zacząć walczyć o jak najlepsze wyniki. Dzięki tej determinacji i motywacji, do końca sezony, czyli 5. kolejek, odnieślismy same zwycięstwa z bilansem bramkowym 23-4. Tym samym zrównaliśmy się z Anżi zdobyczą punktową i zapewniliśmy sobie walkę w Barażu o Mistrzostwo Rosji. Jak można było się spodziewać, był to dla nas najtrudniejszy i najwazniejszy mecz sezonu. Nasi oponenci również grali na pełnym gazie, od pierwszej do ostatniej sekundy. W regulaminowym czasie gry nie padła żadna bramka, więc czekała nas dogrywka. W tej okazaliśmy sie lepsi, skuteczniejsi i odnieśliśmy historyczne zwycięstwo zdobywając Mistrzostwo Rosji! Wielkie wydarzenie, bo zdobyliśmy trzecie trofeum w zaledwie półtorej roku. W meczu o Puchar Rosji, a mianowicie w Ćwierćfinale tych rozgrywek przegraliśmy z Zenitem Sankt Petersburg. A co w Lidze Europejskiej? W Ćwierćfinale mierzyliśmy siły z Mainz. Dwumecz dość wyrównany, zarówno my jak i rywale graliśmy o awans, jednakże okazaliśmy się górą i awansowaliśmy do Półfinału tych rozgrywek, gdzie czekali na nas piłkarze Juventusu Turyn. Jak się okazało piłkarze z Turyny byli dla nas nie do przejścia i dwukrotnie ponosiliśmy porażkę 1:0, tym samym odpadając z rozgrywek o Ligę Europejską, zaś Juventus Turyn odniósł końcowe zwycięstwo pokonując w Finale piłkarzy Arsenalu Londyn. Sezon zakończony, a wraz z jego końcem pożegnałem się z zespołem Dinama Moskwy i zmieniłem barwy klubowe...

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie Kariery 2012-2015

 

 

Sezon 2012/2013:

Swoją przygodę w roli szkoleniowca rozpocząłem pracą w Perugii. Jest to mały klubik, który chciałby powrócić do swoich lat "górowania". Co mam na myśli? Czasy, w których piłkarze grali w Serie A i walczyli z czołówką włoskiej piłki, jak równy z równym. Gdy przejmowałem ekipę z Perugii grała ona aktualnie rozgrywkach Prima Divisione B, czyli niegdyś Serie C. Moim celem był awans do Serie B, zaś zarząd oczekiwał nieco mniej, a dokładniej walkę o awans. Aby to osiągnąć musieliśmy wziąć się do roboty. Z marszu rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu. Skład zasiliło trzech Francuzów (Pires, Faivre i Cakin), którzy mieli stanowić o sile nowej Perugii. Jak się okazało byli oni naprawdę pomocni i wraz z kilkoma filarami drużyny spisywali się wyśmienicie. Po 30. kolejkach zajmowaliśmy 2. miejsce ze stratą punktu do lidera - Avellino. Przyszło nam grać w barażach o Serie B, w których mierzyliśmy się kolejno z Benevento i Pisa. Obie ekipy musiały uznać naszą wyższość i pożegnać się z marzeniami o grze w wyższej klasie rozgrywkowej. Na koniec sezonu odebrałem nagrodę dla najlepszego szkoleniowca w lidze, a kilku zawodników znalazło się w jedenastce sezonu.

 

Sezon 2013/2014:

Czekało nas wiele pracy, aby dobrze przygotować się do rozgrywek w Serie B. Musieliśmy odpowiednio wzmocnić zespół, by rywalizować z każdym, jak równy z równym. Naszym celem było uniknięcie spadku, a może i nawet lokata w środku tabeli. Mieli w tym nam pomóc nowi piłkarze, których zawitało do nas około 20, zaś nasze szeregi opuściła rzesza 12 graczy. Największymi gwiazdami, jeśli mogę tak go określić, które zasiliły nasze szeregi byli Mads Laundrup oraz Wilfred Osuji. Oboje dołączyli na zasadzie wolnego transferu i oboje grali na pozycji pomocników. Sezon zaczęliśmy stosunkowo dobrze. Po 8. kolejkach zajmowaliśmy miejsce nad grupą spadkową, a więc nie był to najgorszy wynik. Na początku października z ofertą, w moim gabinecie, zjawili się działacze Dinamo Moskwa. Przedstawili dość ciekawą ofertę, w której gwarantowali mi lepsze warunki pracy, lepsze zarobki oraz fakt, iż w tym sezonie wystarczy jeśli utrzymam drużynę, a dopiero w następnym sezonie włączymy się do walki z najlepszymi. Z marszu zgodziłem się na podpisanie kontraktu i kilka dni później leciałem do Rosji, aby zmierzyć się z nowym wyzwaniem.

 

W Moskwie panowała inna atmosfera. Zespół grał w najwyższej klasie rozgrywkowej w Rosji - Premjer-Liga. Aktualnie, po 11. kolejkach moi podopieczni zajmowali 14. lokatę z 10. punktami, a więc poniżej oczekiwań zarządu, który stracił cierpliwość do poprzedniego szkoleniowca. Dysponowałem bardzo dobrym zespołem i profesjonalną kadrą trenerską, więc z marszu mogłem wziąć się za wpajanie mojej taktyki i myśli trenerskiej wszystkim współpracownikom. Do końca rundy jesienniej graliśmy bez porażki, a co za tym idzie zanotowaliśmy awans w lidze i spokojnie mogliśmy zacząć przygotowania do rundy wiosennej. W przerwie wzmocniło nas kilku zawodników ( Bressa n, Mladenovic i Gabulov (mógł grać dopiero od nowego sezony)) i mogliśmy ruszyć całą parą do walki w lidze, jak i w Pucharze Rosji. W lidze, do końca sezonu walczyliśmy do upadłego. W każdym spotkaniu dawaliśmy z siebie wszystko ponosząc zaledwie jedną porażkę - 2:1 z Anżi. W Pucharze Rosji nie było na nas mocnych i wygraliśmy to trofeum. Było to pierwsze trofeum dla klubu od wielu lat, ale również pierwsze dla mnie, jako szkoleniowca. Sezon w Premjer-Lidze zakończyliśmy na 6. miejscu i zapewniliśmy sobie awans do Ligi Europejskiej. Za udany start w lidze, na koniec sezonu, odebrałem nagrodę dla najlepszego szkoleniowca sezonu, kilku zawodników znalazło się w jedenastce sezonu, a Kevin Kuranyi został sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu strzelców ligi.

 

Sezon 2014/2015:

W tym sezonie mierzyliśmy nieco wyżej, niźli w ubiegłorocznych zmaganiach. Tym razem postawiliśmy sobie za cel - walkę o mistrzostwo. Nie było to łatwe, gdyż graliśmy aż na trzech frontach - Liga, Puchar oraz Liga Europejska. Przed sezonem podpisaliśmy kontrakt ze wschodzącą gwiazdą rosyjskiego futbolu, snajperem Maximem Kanunnikovem, który w przyszłości ma zastąpić Kuranyiego. Sezon zaczynamy od przygotowań, a pierwszym sprawdzianem jest mecz o Superpuchar Rosji. Zwyciężamy to trofeum i dołączamy je do naszej gablotki, stawiając obok pucharu z rozgrywek o Kubok Rossii. W rundzie jesiennej gramy dobrze, co daje nam w rezultacie 3. pozycję w tabeli ligowej. W Lidze Europejskiej zapewniliśmy sobie awans do fazy pucharowej, zaś w Pucharze Rosji awansowaliśmy do Ćwierćfinału. W przerwie zimowej mieliśmy sporo czasu na przygotowanie i regenerację sił, do składu powróciło kilku wcześniej kontuzjowanych zawodników. Runda wiosenna była dla nas bardzo udana. Wprawdzie odpadliśmy w walce o Kubok Rossii w ćwierćfinale uległszy Zenitowi, to w rozgrywkach o Ligę Europejską awansowaliśmy aż do Półfinału, gdzie musieliśmy uznać wyższość Juventusu Turyn, który dwukrotnie pokonywał nas 1:0. W Lidze zaś byliśmy niespodzianką. Walczyliśmy bardzo dobrze, mimo iż początkowo graliśmy w kratkę, ponoszą kilka przykrych porażek, to finiszowaliśmy bardzo udanie. W końcowym rozrachunku plasowaliśmy się na 2. pozycji za Anżi, lecz mieliśmy taką samą zdobycz punktową co premiowało nas walką w barażu o Mistrzostwo Rosji. W tym spotkaniu wystawiliśmy najlepszą jedenastkę jaką dysponowaliśmy i tym samym walczyliśmy z Mistrzami Rosji, jak równy z równym. O losach Mistrzostwa rozstrzygnęła dogrywka, w której pokonaliśmy Anżi 2:0 i tym samym odebraliśmy im mistrzowski tytuł. Była to nasza trzecia zdobycz, w zaledwie półtorej roku współpracy. Za rok 2014 odebrałem nagrodę dla najlepszego trenera we Francji, w sezonie 2014/2015 sklasyfikowano mnie na 2. pozycji w rankingu trenerów w Premjer-Lidze. W jedenastce sezonu znaleźli się Dzsudzsak, Kanunnikov oraz Epureanu, co pokazuje że sprawiliśmy nie lada niespodziankę. Po sezonie pożegnałem się z drużyną i zacząłem poszukiwać nowego miejsca pracy. Ofert spływało wiele, jednakże większość nie była zadowalająca. W ostateczności zgłosiła się po mnie ekipa z Serie A, która głodna jest sukcesów, gdyż pompowane są w nią coraz to większe pieniądze, a na przestrzeni ostatnich lat zaledwie raz zdobyli Mistrzostwo Włoch.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie kariery - to oznacza, że ją kończysz? Mam nadzieję, że nie ?

 

Nie, nie. Spokojnie. To podsumowanie dotychczasowych osiągnięć, gdyż teraz zaczynam, jakby nie patrzeć nową przygodę z nowym zespołem i chciałem podsumować dotychczasową karierę.

Odnośnik do komentarza

Teraz zamieszczę krótkie podsumowanie, zamieszczając po kilka screenów, które pokażą co działo się przez ostatnie 3. sezony w najciekawszych ligach europejskich, a mianowicie angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej oraz niemieckiej. Dodatkowo kilka screenów z rozgrywek o Ligę Mistrzów, Ligę Europejską oraz Mistrzostw Świata. Wszystkie screeny datowane są na 7. lipca 2015 roku. Dużo ciekawostek, różnorodność transferów oraz niespodzianek.

 

* * *

 

 

Anglia 2012-2015

 

- Tabela Ligowa 2012/2013: http://oi48.tinypic.com/970epg.jpg

- Tabela Ligowa 2013/2014: http://oi45.tinypic.com/vy5hk2.jpg

- Tabela Ligowa 2014/2015: http://oi48.tinypic.com/200a59k.jpg

 

- Najgłośniejsze Transfery 2012/2013: http://oi47.tinypic.com/2ljlrex.jpg

- Najgłośniejsze Transfery 2013/2014: http://oi48.tinypic.com/10cp2iq.jpg

- Najgłośniejsze Transfery 2014/2015: http://oi48.tinypic.com/2j0m6oj.jpg

- Najgłośniejsze Transfery 2015/2016: http://oi48.tinypic.com/svm1jb.jpg

 

 

Niemcy 2012-2015

 

- Tabela Ligowa 2012/2013: http://oi49.tinypic.com/34j663q.jpg

- Tabela Ligowa 2013/2014: http://oi45.tinypic.com/dvlctl.jpg

- Tabela Ligowa 2014/2015: http://oi49.tinypic.com/2e55x8x.jpg

 

- Najgłośniejsze Transfery 2012/2013: http://oi49.tinypic.com/2aihpix.jpg

- Najgłośniejsze Transfery 2013/2014: http://oi49.tinypic.com/14xkl54.jpg

- Najgłośniejsze Transfery 2014/2015: http://oi46.tinypic.com/rmjvpg.jpg

- Najgłośniejsze Transfery 2015/2016: http://oi48.tinypic.com/261dlcy.jpg

 

 

Hiszpania 2012-2015

 

- Tabela Ligowa 2012/2013: http://oi50.tinypic.com/24etfma.jpg

- Tabela Ligowa 2013/2014: http://oi47.tinypic.com/657c54.jpg

- Tabela Ligowa 2014/2015: http://oi45.tinypic.com/10z5iww.jpg

 

- Najgłośniejsze Transfery 2012/2013: http://oi45.tinypic.com/v59xdv.jpg

- Najgłośniejsze Transfery 2013/2014: http://oi49.tinypic.com/orthlt.jpg

- Najgłośniejsze Transfery 2014/2015: http://oi47.tinypic.com/10drz14.jpg

 

 

Włochy 2012-2015

 

- Tabela Ligowa 2012/2013: http://oi45.tinypic.com/9hm0k4.jpg

- Tabela Ligowa 2013/2014: http://oi50.tinypic.com/mhpyxg.jpg

- Tabela Ligowa 2014/2015: http://oi46.tinypic.com/2cem9as.jpg

 

- Najgłośniejsze Transfery 2012/2013: http://oi49.tinypic.com/1et2t2.jpg

- Najgłośniejsze Transfery 2013/2014: http://oi47.tinypic.com/11m5c3d.jpg

- Najgłośniejsze Transfery 2014/2015: http://oi48.tinypic.com/2gsodvk.jpg

- Najgłośniejsze Transfery 2015/2016: http://oi47.tinypic.com/11b12tx.jpg

 

 

Świat 2012-2015:

 

- Mistrzostwa Świata 2014: http://oi47.tinypic.com/t8uibk.jpg

- Liga Mistrzów - Zwycięzcy: http://oi48.tinypic.com/2a9pkya.jpg

- Liga Europejska - Zwycięzcy: http://oi45.tinypic.com/2hd8jmd.jpg

 

 

* * *

 

Jak już można było zauważyć, moim nowym pracodawcą jest zespół AS Roma. Wielkie ambicje mają włodarze tego zespołu oraz piłkarze. Właśnie po to, aby zaspokoić ich pragnienia zostałem zatrudniony, aby dać w końcu tak wymarzone trofea. Czeka mnie rutynowa, bardzo dokładna i pracowita wymiana sztabu szkoleniowego, a następnie będę starał się uzupełniać, czy też uszczuplać skład. Na zbliżający się sezon wraz z zarządem ustaliliśmy, że będziemy walczyć o Mistrzostwo Włoch. Tutaj również zamieszczam kilka screenów z pełnym składem, sztabem szkoleniowym i informacjami ogólnymi.

 

- Informacje o Klubie: http://oi47.tinypic.com/25jxs7a.jpg

- Historia Pucharów: http://oi48.tinypic.com/2iudsll.jpg

- Skład drużyny: http://oi49.tinypic.com/2ldd17p.jpg , http://oi47.tinypic.com/1zx5kkl.jpg , http://oi45.tinypic.com/20f53pf.jpg

- Sztab szkoleniowy: http://oi46.tinypic.com/35ippxs.jpg , http://oi48.tinypic.com/wwb0wk.jpg

 

- Najgłośniejsze Transfery 2012/2013: http://oi48.tinypic.com/35jhw9h.jpg

- Najgłośniejsze Transfery 2013/2014: http://oi46.tinypic.com/ip9kja.jpg

- Najgłośniejsze Transfery 2014/2015: http://oi49.tinypic.com/2edcr3t.jpg

- Najgłośniejsze Transfery 2015/2016: http://oi49.tinypic.com/30hwyex.jpg

 

 

Mam nadzieję, że taka forma podsumowania dotychczasowej rozgrywki podoba wam się w jakimś stopniu i dzięki temu będziecie mogli bardziej wejść w moją karierę i czuć się bardziej komfortowo przez maleńki zastrzyk informacji. Jeśli znajdziecie jakieś pomylone zdjęcia, bądź też jakieś błędy w dotychczasowych wpisach, to byłbym wdzięczny za pomoc w wyszukaniu tychże gaf. Jeśli macie jakieś propozycje, uwagi, czy też żale - piszcie tutaj!

Odnośnik do komentarza

Czerwiec - Sierpień 2015

 

 

Transfery do:

- Bruno Ecuele Manga (FC Lorient - wolny transfer)

- Grzegorz Krychowiak (Stade Reims - wolny transfer)

- Dusan Tadic (FC Twente - wolny transfer)

- Lucas Leiva (FC Liverpool - 36.5 mln)

- Leandro Paredes (Dinamo Moskwa - 3 mln)

- Andrea Consigli (Atalanta - 11 mln)

- Marco Davide Faraoni (Inter - 30 mln)

- Cheik M'Bengue (Toulouse - 12.5 mln)

(łączna kwota: 93 mln euro)

 

Transfery z:

- Luca Mazzitelli (Auxerre - wypożyczenie)

- Alessandro Crescenzi (Chievo - 2.5 mln)

- Michael Bradley (Hull - 4.6 mln)

- Federico Barba (Feralpi Salo - 18 tys.)

- Marco D'Alessandro (AS Saint-Etienne - wyp.)

- Stefanos Athanasiadis (Udinese - 3mln)

- Amato Ciciretti (Empoli - 200 tys. współwłasność)

- Leandro Castan (Inter - 2.5 mln)

- Wesley Yamnaine (Brescia - 300 tys.)

- Federico Viviani (Braga - wyp.)

- Tomas Svedkauskas (Cosenza - 14 tys.)

- Nicolas Lopez (Genoa - 750 tys. ww.)

- Marquinhos (Pisa - wyp.)

(łączna kwota: 14 mln)

 

Towarzyskie:

(14.07.2015 r.) Toronto FC - AS Roma 1:4 (M. McDonald - N. Bendtner x3, A. Flonrezi)

(18.07.2015 r.) San Jose - AS Roma 1:1 (D. White - N. Bendtner)

(21.07.2015 r.) New York Red Bulls - AS Roma 1: 1 (M . Bradley - S. Athanasiadis)

(24.07.2015 r.) Carolina Dynamo - AS Roma 0:7 (E. Lamela x3, D. Tadic x2, N. Lopez, N. Bendtner)

(29.07.2015 r.) Borussia Dortmund - AS Roma 4:1 (K. Gunter, Y. N'Djeng x2, L. Bittencourt - A. Bertolacci)

(03.08.2015 r.) AS Roma - AS Roma II 0:0

(07.08.2015 r.) Dukla Praga - AS Roma 1:1 (M. Koudelka - A. Florenzi)

(12.08.2015 r.) AS Roma - FC Barcelona 0:2 (D. Alves, P. Etoundi)

(15.08.2015 r.) Frosinone - AS Roma 2:3 (F. Savone, M. Gentili - A. Hernandez, B. Manga, L. Paredes)

 

Notatki:

- Abel Hernandez oraz Lucas Leiva dołączyli do zespołu po rozgrywkach Copa America, czyli na mecz z Frosinone (Urugwaj zajął 3. miejsce, zaś Brazylia 2. w finale przegrywając z Chile).

- W meczu przeciwko FC Barcelonie, zarówno my, jak i goście graliśmy w rezerwowych składach, gdyż równocześnie odbywały się mecze reprezentacji.

- W trakcie sezonu, w zimowym okienku transferowym, drużynę opuści Marquinho, który podpisał już kontrakt z Atletico Mineiro.

- Dość duża grupa młodych zawodników powędrowała na wypożyczenia do naszych klubów patronackich w celu zbierania cennego doświadczenia.

 

Podsumowanie:

Jak widać, pracowaliśmy w pocie czoła przez cały okres przygotowawczy. Dopinanie transferów trwało do końca okienka transferowego, gdzie na kilka godzin przed zamknięciem zakontraktowaliśmy Cheicka M'Bengue oraz pożegnaliśmy się z Leandro Castanem. Co do sparingów, to mieliśmy nieco nasilony okres, gdyż w miesiąc rozegraliśmy dziewięć spotkań. Graliśmy z różnej klasy zespołami, od przeciętniaków do światowej czołówki. Wszak, muszę przyznać, bolą porażki z Borussią Dortmund oraz FC Barceloną, jednakże są to tylko mecze kontrolne i zawodnicy mieli za zadanie ogranie się i przystosowywanie do nowej taktyki, gdyż przede mną stosowany był wariant 3-4-3, zaś ja preferuję ustawienie 4-2-3-1 i część zawodników ma z tym jeszcze problemy. Podczas okresu przygotowawczego z dobrej strony pokazali się Erik Lamela, Nicklas Bendtner, Alessandro Florenzi oraz Daniele De Rossi, czyli trzon zespołu sprzed sezonu. W rozgrywkach Serie A startujemy już 23. sierpnia w wyjazdowym spotkaniu z AC Milanem i będzie to mój pierwszy oficjalny mecz zarówno w AS Romie, jak i w Serie A.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...