Skocz do zawartości

FIFA 13 [PS3] - CMF na salonach


Pulek

Rekomendowane odpowiedzi

Lista osób, która zdeklarowała się na granie w FIFA 13 [w wersji na PS3] online:

  1. HawkeyePL
  2. Pulek2003
  3. Guli
  4. Szkodi
  5. pescarPL
  6. BuahyEFC (SZU)
  7. Czaban16 (zibii)

Jeśli w temacie poniżej ktoś będzie chętny, to dopisze się w czasie trwania naszej rozgrywki.

 

Na razie powstał temat na potrzeby naszej rozgrywki, i na wstępie mam pytanie:

 

Gramy w dwa rodzaje rozgrywek 'na raz' (czyli tryb WG i zespół złożony z graczy forum + Liga CMF czyli... liga i mecze każdy z każdym, według wcześniej ustalonego terminarza)? tj. czy najpierw przetestujemy jak wygląda gra w Wirtualną Gwiazdę jako zespół CMF?

 

***

 

Ja w tej chwili pierwszy raz otworzyłem w ogóle tryb Wirtualnej Gwiazdy w Fife 13, no i ogarniam sobie na spokojnie o co chodzi.

 

Teoretycznie można spróbować stworzyć klub i coś ogarniać, ale to może ktoś kto ma w tym jakieś doświadczenie? Jak nie bedzie chętnych to ja stworzę coś takiego. Poniżej dane potrzebne do utworzenia klubu (i moje propozycje jako pogrubione, każdy może coś dopisać swojego jeśli ma jakiś pomysł):

 

Nazwa klubu: CM Forum

Herb i strój: Reprezentacja Polski / coś zupełnie innego, wyróżniającego się - bo zakładam, że będzie wiele klubów z pl flagą.

Skrócona nazwa: CMF

Język: Polski (chyba, że Guli bierze ziomków zza zachodniej granicy, to dowolony się przyjmie język)

Region utworzenia gry: Europa zachodnia (zalecane)

Klub publiczny: Tylko dla znajomych

Własny stadion: Town Park (aby był lepszy stadion, potrzeba więcej gwiazdek)

Komentarz: ?

 

To na razie tyle jeśli chodzi o początek ogarniania tematu; piszcie śmiało, na początek przyda się burza mózgów żeby określić co i jak.

Odnośnik do komentarza

Primo: moje psnID to guliWKS jakby co :)

 

Generalnie gra w Wirtualnym Klubie może być dla kogoś niedosytem, bo można wybrać tylko jedną pozycję na boisku, więc nie każdy będzie mógł grać w napadzie :P Jedynie kapitan zespołu może przełączać się pomiędzy zawodnikami sterowanymi przez AI, no ale w sumie właśnie po to jest zabawa w klub, że każdy ma swoją rolę na boisku.

 

Co do propozycji nazwy które napisał Pulek to jestem za, a kolesi z Niemiec mogę dokooptować do drużyny w razie "w", na bank jednego dobrego zawodnika, bo drugi trochę rzadziej ostatnio gra na PS3.

 

Liga każdy z każdym - trzeba byłoby ustalić na sztywno, kiedy kto może grać, wiadomo, że niektórzy pracują, a niektórzy się uczą więc wszystko trzeba pogodzić. To samo tyczy się Wirtualnego Klubu, nie wszyscy muszą grać, ale żeby potem nie było zgrzytu, że graliśmy bez kogoś mecze rankingowe.

Odnośnik do komentarza

A to w WK nie można grać już gotowymi klubami, trzeba tworzyć swoich zawodników i ich rozwijać?

 

Tia.

 

Jest jeszcze opcja gry gotowymi klubami, ale ciężko byłoby w jednym momencie znaleźć się wzajemnie w jednej drużynie - za duża losowość przy wyborze "pokoju gry", co skutkuje tym, że do nowo utworzonej rozgrywki dołączają się osoby z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że do ligi będzie można wybierać wszystkie drużyny, zarówno kluby jak i reprezentacje? Zawsze mnie bawiły te sztucznie nakładane ograniczenia w stylu "gramy tylko klubami!!1, nierealistycznie jest klub kontra reprezentacja!", to gra komputerowa na litość boską :keke:.

Odnośnik do komentarza

Omajgad. Dopiero wróciłem z piątkowego wypadu ;) Ja oczywiście jestem za tym co napisaliście w pierwszym poście. Ogólnie to staram się ogarnąć jak wygląda gra w klubie :D Na ligę oczywiście jestem gotów, ale pytanie czy czekamy na kolejną osobę, może i 3 (tak by było te 10 ekip) czy startujemy z siódemką uczestników.

Odnośnik do komentarza

Najpierw można by chyba jakoś kolejność wybierania drużyn wylosować i ustalić, czy wszystkie zespoły dozwolone czy nie. W sumie byłbym za tym, żeby jednak nie dawać żadnych ograniczeń i każdy zespół 4 gwiazdkowy na obecnej aktualizacji składów mógł być przypisywany do gracza.

Odnośnik do komentarza

Masz na myśli, że grając z kimś musimy grać którąś z tych 2-3 drużyn? A nie lepiej by każdy objął jedną (nie mogą się powtarzać) i kolejność wybierania będzie na podstawie tego co wylosuje Szkodi (nie ma możliwości przeprowadzenia obiektywnego losowania, więc trzeba komuś zaufać, skoro Szkodi będzie prowadził terminarz i tabele to jest chyba automatycznym kandydatem)?

Generalnie kilka pytań na które byłoby fajnie, jakby chętni do gry się wypowiedzieli celem ustalenia zasad które będą mniej więcej wszystkim pasowały, żebyśmy jak najprędzej mogli zacząć grać:

 

1) Jaki system grania meczów? Terminarz, że z zawodnikiem X musisz zagrać w terminie powiedzmy 1-4, czy raczej każdy musi mieć jakąś (do ustalenia) minimalną liczbę meczów rozegranych do końca tygodnia? Pierwsza opcja trzyma nieco lepszą dyscyplinę, ale druga za to zdejmuje trochę roboty ze Szkodiego i daje większą swobodę w wyborze przeciwników. W ligach NBA w których grałem był stosowany zarówno system pierwszy jak i drugi, tam zdecydowanie lepiej sprawdzał się system drugi, ale trzeba dodać, że w systemie pierwszym tam terminarz był całkowicie sztywny. Czyli jak nie rozegrałeś do powiedzmy środy 21 meczu to leci symulka, tutaj każdy chce pograć więc okazjonalne przekładanie meczów problemem pewnie nie będzie.

2) Ile razy gra każdy z każdym w jednym sezonie? 2? 4?

3) Kluby + reprezentacje czy same kluby?

4) Czy wybrane drużyny mogą się powtarzać (np. 2 osoby mogą wziąć Aston Villę)?

5) Robimy losowanie kolejności wybierania drużyn, czy kto pierwszy ten lepszy od określonej godziny czasu forum?

 

Moje odpowiedzi jak coś to

1) System pierwszy (sztywniejszy terminarz)

2) 4

3) Kluby+ repy zdecydowanie, w klubach dość ubogo jeżeli chodzi o dobre 4 gwiazdki, repy ładnie urozmaicają nie będąc jednocześnie przepakowane względem klubów

4) Nie powinny się powtarzać

5) Bez różnicy

Odnośnik do komentarza

1. Sztywniejszy terminarz, z możliwością przełożenia meczu na inny termin o ile przeciwnik na to pozwoli. Nie okłamujmy się - może się coś zawsze stać, pracujemy czy się uczymy i czasami może braknąć tych 10 minut na rozegranie meczu.

2. Definitywnie 4 mecze.

3. Tylko kluby.

4. Nie powinny się powtarzać.

5. Losowanie drużyn, ale musimy opracować bliskie do siebie drużyny.

 

Oczywiście jeśli chodzi o losowanie to jeśli ktoś powątpiewa o moje "ustawianie" drużyn to na necie roi się od skryptów losowań. Ustawiamy numery od 1 do ileś tam i na forum postujemy numery graczy. Po kilku godzinach taki skrypt sam losuje numerem i go pasujemy razem. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli tak można to czemu nie.

Co masz na myśli pisząc o ustaleniu zbliżonych drużyn? Tzn. jeszcze bardziej zawęzić kryterium niż te 4 gwiazdki? IMO spokojnie wystarczy, by dostępna była każda drużyna do 4 gwiazdek włącznie, ciężko o obiektywizm w sumie zawężając jakkolwiek wybór.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...