Skocz do zawartości

Pozycjonowanie strony www w wyszukiwarce google


Gość MitnickMike

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MitnickMike

Zapłaciliśmy firmie za wykonanie strony www, strona ta jednak nie jest indeksowana w ogóle w googlach. Nawet po wpisaniu pbmdom.pl w googlach nie ma odnośnika do tej strony. Zapełniliśmy 3 zakładki dużą ilością tekstu, jednak to też nie pomogło w jakimkolwiek spozycjonowaniu strony w wyszukiwarkach. Na chuj nam strona która nie jest widoczna... Doczytałem zlecenie i jest tam na końcu taki piękny zapis "strona przygotowana pod pozycjonowanie", co to znaczy? Że muszę dodatkowo to komuś zlecić? Ktoś mi powiedział, że strona sama się spozycjonuje z czasem w googlach, to zalezy od ilości słów kluczowych które zamieścimy w treści na stronie. Tekstu mamy od chuja i nadal jesteśmy w ciemnej dupie...

Odnośnik do komentarza

Fajny temat, chętnie się podłączę.

Od ok. roku próbuję pozycjonować swoją stronę pod frazę "doradca podatkowy warszawa". Efekty są średnie - moja strona jest w okolicach 30 - 60 miejsca. Do tektsót (którymi najczęściej są artykułe podatkowe) trudno jest wpleść taką frazę, wrzucam ją zazwyczaj na zaplecze no a efekty są takie jakie są. Może macie jakieś pomysły na podbicie wyników?

Strona istnieje 5 lat, notuję średnio od 150 do 300 wizyt dziennie.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Ogarnąłem temat i dostałem taką ofertę:

 

stawka za miesiąc na pozycji w googlach 1-3 - 100zł, 4,6 - 90zł, 7-10 80zł,

 

To pewnie stawki netto. Płacę dopiero po uzyskaniu efektu. Oczywiście to są stawki za wypozycjonowanie jednej "frazy" np PROJEKTY BUDOWLANE KIELCE, jak wezmę dwie to trzecią mi dorzucają gratis...

 

Popytam jeszcze znajomych jak oni to rozwiązali ale jeżeli jest ktoś kumaty w temacie niech się wypowie, to dużo-mało?

Odnośnik do komentarza

Ogarnąłem temat i dostałem taką ofertę:

 

stawka za miesiąc na pozycji w googlach 1-3 - 100zł, 4,6 - 90zł, 7-10 80zł,

 

To pewnie stawki netto. Płacę dopiero po uzyskaniu efektu. Oczywiście to są stawki za wypozycjonowanie jednej "frazy" np PROJEKTY BUDOWLANE KIELCE, jak wezmę dwie to trzecią mi dorzucają gratis...

 

Popytam jeszcze znajomych jak oni to rozwiązali ale jeżeli jest ktoś kumaty w temacie niech się wypowie, to dużo-mało?

 

Na pewno nie jest to dużo, znośne stawki. Pamiętaj tylko, że za efekt płacisz cały czas, żeby pozycja nie spadła. Inna rzecz, że z doświadczenia wiem, iż kluczowe jest TOP3 - jedna z naszych stron długo była np. na 8-9 miejscu, ale nie przekładało się to na nic, bo ludzie rzucają okiem na 3 pierwsze linki i dalej nie szukają, a my płacić musieliśmy. Dopytaj też, jaki dają szacunkowy czas np. na TOP10 a jeszcze lepiej na TOP3, żebyś miał też z grubsza wiedzę, kiedy to może mieć miejsce - de facto różnica między miejsce 2. a 9. to ledwie 20 zł, więc czasami im się bardziej opłaca olać, zostawić Cię gdzieś na końcu pierwszej dychy, zgarniać kasę, a jak mówię - to są miejsca, gdzie masa userów nawet nie dociera. Firma od pozycjonowania powinna też podrzucić Ci kilka fraz, pod którymi pozycjonuje się konkurencja.

 

A z innych rzeczy:

- w tytule strony też bym te Kielce dopisał, Google też to sprawdza

- masz zdecydowanie za mało zindeksowanych stron, bo ledwie 5, może warto np. porobić podstrony dla konkretnych realizacji?

- brakuje opisu strony (teraz zasysa początek z opisu firmy)

- brakuje (przynajmniej nie widzę w kodzie) słów kluczowych dla strony

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Pkt 1 i 3,4 zaraz zadzwonię do tej firmy, niech poprawiają. Pkt 2 nie rozumiem, kto to ma zrobić?

 

Dobra, temat też ogarnięty. Pkt 1,3,4 poprawią dzisiaj bo nie zrobili tego jeszcze. Jak będziesz miał chwilę Perez to wyjaśnij mi o co kaman z tymi podstronami bom ciemny :P

Odnośnik do komentarza

Pkt 1 i 3,4 zaraz zadzwonię do tej firmy, niech poprawiają. Pkt 2 nie rozumiem, kto to ma zrobić?

 

Dopytuj ich, czy w kodzie strony umieścili np. meta keywords.

 

Co do punktu 2 - tutaj chodzi o zbudowanie iluś tam podstron. Podstrony powinno zrobić oni, treść wiadomo - Twoja działka. Google np. zczytuje tytuły podstron, dlatego fajnie mieć np. podstronę "Nasze projekty w Kielcach" czy inne "Projekty budowlane w Kielcach" "Projekty budowlane w Warszawie", ale to spoko, nie jest coś pilnego, kluczowe będzie pozycjonowanie.

 

A co do tych punktów,np. Twoja, chyba, konkurencja - http://este-projekt.pl/ (drugiej miejsce w Google na frazę "Projekty budowlane Kielce") ma to zrobione tak:

 

<meta name="keywords" content="Pracownia projektowa, projekty budowlane, budynki mieszkalne">

 

<meta name="description" content="Zajmujemy się opracowywaniem projektów budowlanych budynków mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, garażowych, gospodarczych, usługowych i innych. Załatwiamy wszelkie formalności urzędowe za Inwestora. ">

 

To pierwsze to właśnie słowa kluczowe, chociaż cudów to tu nie mają. Słowa kluczowe powinny być dobrane możliwie najlepiej do potrzeb klientów. Warto pomyśleć, czego klienci szukają, jak szukają. Np. "projekt domu", "pomiary budowlane", "działka w Kielcach" (to jako przykład :)).

 

Drugie to właśnie opis, który widać pod linkiem w Google. Ich jest lepszy niż ten Twój, gdzie u Ciebie się zaczyna "Witamy na stronie Pracowni..." .

 

A w uzupełnieniu tych podstron - im ich więcej, tym więcej Ciebie w Google. Wiadomo, u Ciebie nie wiadomo czego nie zrobisz, bo nie jesteś serwisem newsowym (np. jedna z naszych stron jest wysoko w Google, bo mamy mnóstwo contentu). Mimo wszystko zawsze jest szansa, że gdzieś tam trafisz.

 

No i rozważ, czy nie podziałać na Facebooku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...