Skocz do zawartości

Czas przywrócić stare, dobre lata!


Vanlid

Rekomendowane odpowiedzi

Gra: Football Manager 2012.0.2

Baza danych: średnia

Wybrane ligi: Anglia[1], Polska[1], Niemcy[1], Włochy[1], Turcja[1], Holandia[1]

Uaktualnienia: by bartekr V. Winter

Zasady: własne

Reprezentacja: Polska

 

 

Moja poprzednia kariera naszymi orłami niestety "poszła do piachu" przez crash dump. Może to i lepiej bo do nowej wybrałem więcej lig.

Tak więc ponownie poprowadzę naszych kopaczy. Postaram się dobrze wypaść w sparingach przed Euro 2012 i na samym turnieju. Pomogą mi w tym mam nadzieję nasi piłkarze z Lewandowskim, Szczęsnym, Piszczkiem i Błaszczykowski na czele.

 

 

 

Powołani na mecz towarzyski z reprezentacją Gruzji:

 

Bramkarze:

Artur Boruc(Southampton)

Piotr Leciejewski(Birmingham City)

Wojciech Szczęsny(Arsenal Londyn)

 

 

Obrońcy:

Thiago CIonek(Padova)

Adam Danch(Gónik Zabrze)

Christian Dorda(Hercales Almelo)

Damien Perquis(Betis)

Kamil Glik(Torino)

Sebastian Boenisch(Bayer Leverkusen)

Łukasz Broź(Widzew Łódź)

Łukasz Piszczek(Borussia Dortmund)

 

 

Pomocnicy:

Grzegorz Krychowiak(Stade de Reims)

Bartosz Salamon(Triestina)

Eugen Polanski(Hoffenheim)

Ariel Borysiuk(Kaiserslautern)

Rafał Wolski(Fiorentina)

Jakub Błaszczykowski(Borussia Dortmund)

Ludovic Obraniak(Bordeaux)

Szymon Pawłowski(Zagłębie Lubin)

 

 

Napastnicy:

Arkadiusz Milik(Bayer Leverkusen)

Robert Lewandowski(Borussia Dormund)

Lukas Jutkiewicz(Middlesbrough)

Prejuce Nakoulma(Górnik Zabrze)

Odnośnik do komentarza

Proszę bardzo, oto Piotr Leciejewski: http://www.iv.pl/ima...71501024495.png

We wcześniejszej karierze zagrał tylko raz dla mojej kadry, bodajże w 2015 roku a teraz dostaję szanse w moim debiucie =d

 

No muszę trochę pofarbować. Nakoulma wyróżnia się na tle ligowców. Na pewno jest lepszy niż na przykład Smolarek i nie wiem czy nie lepszy od Piecha. W Polsce jest za mało dobrych lewych obrońców więc Dorda się przyda, Ostrzolek na razie nie chce grać dla mojej kadry, ale za jakieś dwa lata powinien zmienić zdanie. Jutkiewicz też jest całkiem dobry. Sobiech siedzi w drugim zespole Hannoveru, Jeleń bez klubu, więc pora na niego =)

 

 

 

Pora na debiut młodego selekcjonera, mecz towarzyski z Gruzją. W kadrze od dawna nie było aż tylu młodych graczy, bowiem są 21 letni Krychowiak, 20 letni Salamon, 20 letni Borysiuk, 18 letni Wolski i 17 letni Arkadiusz Milik!

Mecz odbędzie się w Lubinie na Dialog Arenie 10 sierpnia, tego też dnia co jest ciekawostką urodziny ma nasz nowy selekcjoner! Czy piłkarze sprawią mu prezent?

Dwa dni przed meczem kontuzji doznał Ludo Obraniak. W jego miejsce powołany został Mateusz Klich z PEC Zwolle. Ale niestety dzień przed meczem wypadł Nakoulma i nie można go nikim zastąpić.

 

Skład naszej reprezentacji: Szczęsny - Dorda Glik Perquis Piszczek - Krychowiak Polanski - Milik Wolski Pawłowski - Lewandowski.

Już w 30 minucie z daleka przymierzył Kirkvelia lecz piłka obiła krzesełka na stadionie w Lubinie. W 7 minucie meczu po ładnej akcji Gruzja pędzi z akcją, Kenia biegnie nie zmordowany, podaje do Mchedildze którego strzał blokuje skutecznie Piszczek. W 11 minucie nasza szybka akcja, przerzucenie Milika na drugie skrzydło do Pawłowskiego ten do Lewego, Lewy z powrotem do Pawłowskiego który umieszcza piłkę w siatce, ale sędzia odgwizduje spalonego... 15 minuta, rożny dla rywali i Khizanishvilli przeskakuje Glika i pakuje piłkę do siatki bezradnego Szczęsnego. 0:1.

Minutę później mogliśmy nawet wyrównać, Pawłowski dośrodkował z rożnego, ale strzał głową Lewandowskiego został wybroniony. W 19 minucie nasza kontra, Lewy do MIlika, Milik schodzi troszkę na bok, uderza i ... boczna siatka! 35 minuta i koszmar... Mobedadze uderza głową na 2:0. Jak tam zachował się Dorda?!

MInutę później Lewy strzela głową minimalnie obok słupka. W przerwie aż cztery zmiany. Za Dordę, Polanskiego, Krychowiaka i Wolskiego wprowadzeni zostali Boenisch, Danch, Salamon i Jutkiewicz. Minutę po wznowieniu gry ich bramkarz znowu dobrze broni! Tym razem strzał Jutkiewicza...

W 53 minucie Pawłowski indywidualnie popędził, uderzył w boczną siatkę. Ależ my dziś nieskuteczni! W 58 minucie nasze ostatnie zmiany, za Milika i Pawłowskiego weszli Broź i Błaszczykowski.

W 66 minucie coś niesamowitego!!! Debiutant Salamon schodzi ze skrzydła do środka i strzela mocno, nie do obrony na 1:2! Bramkarzowi rywali mogło urwać ręce : D

Panowie, 69 minuta i 2:2!! Strzelcem gola Bartek Salamon! Jutkiewicz podał mu w tempo, a on będąc sam na sam z bramkarzem strzelił idealnie na 2:2!

W 80 minucie Błaszczykowski posłał bombę z dystansu, lecz bramkarz rywali był na posterunku. Cztery minuty później Salamon uderzył z daleka blisko słupka.

Koniec, koniec! Remis 2:2 po super debiucie Salamona!

 

 

Dialog Arena, Lubin

Polska - Gruzja 2:2

Gole: Salamon 66', 69' - Khizanishvilli 15', Mobedadze 35'

 

Szczęsny - Dorda(45' Boenisch) Glik Perquis PIszczek - Krychowiak(45' Salamon) Polanski(45' Danch) - Milik(58' Broź) Wolski(45' Jutkiewicz) Pawłowski(45' Błaszczykowski) - Lewandowski

Odnośnik do komentarza

Powołani na mecze towarzyskie z Meksykiem i Niemcami:

 

Bramkarze:

Artur Boruc(Southampton)

Przemysław Tytoń(PSV)

Wojciech Szczęsny(Arsenal Londyn)

 

 

Obrońcy:

Piotr Celeban(Vaslui)

Christian Dorda(Heracles Almelo)

Maciej Sadlok(Ruch Chorzów)

Kamil Glik(Torino)

Jakub Rzeźniczak(Legia Warszawa)

Jakub Wawrzyniak(Legia Warszawa)

Łukasz Piszczek(BVB)

 

 

Pomocnicy:

Grzegorz Krychowiak(Stade de Reims)

Bartosz Salamon(Triestina)

Łukasz Trałka(Lech Poznań)

Eugen Polanski(Hoffenheim)

Adam Matuszczyk(Koeln)

Adrian Mierzejewski(Trazbonspor)

Rafał Wolski(Fiorentina)

Jakub Błaszczykowski(BVB)

Kamil Grosicki(Sivasspor)

 

 

Napastnicy:

Arkadiusz Milik(Bayer Leverkusen)

Robert Lewandowski(BVB)

Lukas Jutkiewicz(Middlesbrough)

Marcin Robak(Wisła)

 

 

 

Marcin Robak imponuje formą, jest w Wiśle Kraków i w 5 meczach strzelił 5 goli ^.^ Zawsze go lubiłem, jeszcze nawet za czasów gry w Widzewie.

Boenisch nie gra zbyt dobrze w Leverkusen, a Wawrzyniak wymiata w Legii. Obraniak kontuzjowany.

Odnośnik do komentarza

Czas na wrześniowe mecze towarzyskie reprezentacji Polski. Pierwszy mecz towarzyski to potyczka z Meksykiem.

Na pięć dni przed meczem kontuzji nabawił się Adam Matuszczyk, więc za niego powołałem byłego lidera Śląska Wrocław, a obecnie piłkarza Hull City, Sebastiana Milę.

 

Skład Polski: Tytoń - Wawrzyniak Celeban Glik Piszczek - Salamon, Krychowiak - Grosicki Wolski Błaszczykowski - Lewandowski.

W czwartej minucie meczu Przemysław Tytoń znakomicie wybronił strzał dos Santosa będącego w akcji jeden na jednego. Dwie minuty później znów uratował nam skórę. Tym razem po uderzeniu Javiera Hernandeza! W 9 minucie meczu wyszliśmy szybką kontrą, Grosicki podał do Lewego, lecz naszemu napastnikowi wybito piłkę spod nóg na aut. W 17 minucie meczu był rożny dla nas, a Glik uderzył głową minimalnie obok słupka! Dwie minuty później znowu Tytoń stanął na wysokości zadania, sparował na rożny groźny strzał Salcido z około 20 metrów. Minutę później kolejny rożny dla nas i znowu Glik uderza głową, ale Ochoa łapie ten strzał. W 30 minucie Grosicki fenomenalnym rajdem na skrzydle minął Salcido, dośrodkował, ale Lewandowski nie sięgnął glową tej piłki. W 43 minucie Wawrzyniak pojawił się blisko pola karnego Meksyku, zszedł ze skrzydła do środka, strzelił i ... poprzeczka! Było bardzo blisko! Koniec pierwszej połowy i czas zmienić zmęczonych. Za Salamona, Błaszczykowskiego, Grosickiego i Wolskiego weszli Polanski, Robak, Jutkiewicz i Milik.

W 49 minucie Ochoa dobrze obronił strzał Lewandowskiego z około 15 metrów. W 57 minucie ostatnie zmiany, za Celebana i Lewandowskiego weszli Sadlok i Mierzejewski.

Minutę później Guardado dośrodkowuje z wolnego na głowę Salcido który fatalnie pudłuje z bliska. Od 71 minuty niestety musimy sobie radzić w dziesiątkę bo Robak doznał jakiegoś urazu... W 74 minucie po rożnym dla rywali Omar Bravo także pudłuje z bliska strzelając głową. W 84 minucie Tytoń ponownie doskonale broni strzał Hernandeza.

Koniec meczu. Najlepszy na boisku był Krychowiak z oceną 8.4. Ocenę 8.3 otrzymał Przemysław Tytoń, a reszta daleko, daleko w tyle...

 

 

 

Stadion Wojska Polskiego, Warszawa

Polska - Meksyk 0:0

 

 

Tytoń - Wawrzyniak Celeban(57' Sadlok) Glik Piszczek - Salamon(45' Polanski) Krychowiak - Grosicki(45' Jutkiewicz) Wolski(45' Robak) Błaszczykowski(45' Milik) - Lewandowski(57' Mierzejewski)

Odnośnik do komentarza

No to teraz druga wrześniowa potyczka towarzyska, Polska kontra Niemcy!

Za Robaka powołałem Pawła Wojciechowskiego z Mińska. Dzień przed meczem wypadł nam Salamon który zachorował na grypę.

 

Skład Polski: Tytoń - Wawrzyniak Sadlok Glik Piszczek - Krychowiak Polanski - Mierzejewski Wolski Błaszczykowski - Lewandowski

Mecz zaczął się od dobrej gry naszych rywali i niestety w 5 minucie straciliśmy gola gdy jakiś noł nejm strzelił zza pola karnego... 0:1...

Cztery minuty później Lewandowski uderzył silnie z dalszej odległości, lecz bramkarz rywali jakimś cudem obronił ten strzał. W 23 minucie niestety Błaszczykowski nabawił się drobnego urazu i za niego wpuściłem do boju Grosickiego. Dalej do końca pierwszej połowy niemalże nic się nie działo, jedynie Grosicki trochę szarżował, a reszta "spała"...

Zmieniłem słabych gracz, za Glika, Wawrzyniaka i Mierzejewskiego weszli Celeban, Dorda i Milik.

Trzydzieści sekund po wznowieniu gry Tytoń dobrze wybronił strzał któregoś ze szwabków z dalszej odległości. W 57 minucie za Wolskiego i Krychowiaka wprowadziłem Milę i Rzeźniczaka. Mam nadzieję, że oni coś dobrego pokażą...

Moim kopaczom nadal gra się nie kleiła, jedynie Grosicki i Piszczek się starali... W 85 minucie potężny strzał Lewandowskiego wylądował gdzieś na trybunach nowiuśkiej PGE Areny. Koniec tego nudnego meczu. Chwilowe momenty dobrej gry naszych kopaczy dziś nie wystarczyły. Mam nadzieję, że z Koreą Południową i Białorusią zagramy lepiej.

 

 

 

PGE Arena, Gdańsk

Polska - Niemcy 0:1

Gole: --- - Leon Mende 5'

 

Tytoń - Wawrzyniak(45' Dorda) Sadlok Glik(45' Celeban) Piszczek - Krychowiak(57' Rzeźniczak) Polanski - Mierzejewski(45' Milik) Wolski(57' Mila) Błaszczykowski(23' Grosicki) - Lewandowski

Odnośnik do komentarza

Powołani na Koreę Południową i Białoruś:

 

Bramkarze:

Artur Boruc(Southampton)

Przemysław Tytoń(PSV)

Wojciech Szczęsny(Arsenal Londyn)

 

 

Obrońcy:

Hubert Wołąkiewicz(Lech Poznań)

Marcin Wasilewski(Anderlecht Bruksela)

Thiago Cionek(Padova)

Maciej Sadlok(Ruch Chorzów)

Łukasz Szukała(Steaua Bukareszt)

Sebastian Boenisch(Bayer Leverkusen)

Jakub Wawrzyniak(Legia Warszawa)

Łukasz Piszczek(BVB)

 

 

 

Pomocnicy:

Grzegorz Krychowiak(Stade de Reims)

Bartosz Salamon(Triestina)

Eugen Polanski(Hoffenheim)

Ariel Borysiuk(Kaiserslautern)

Rafał Wolski(Fiorentina)

Jakub Błaszczykowski(BVB)

Ludovic Obraniak(Bordeaux)

Dawid Plizga(Jagiellonia Białystok)

 

 

Napastnicy:

Arkadiusz Milik(Bayer Leverkusen)

Paweł Brożek(Recreativo Halueva)

Robert Lewandowski(BVB)

Lukas Jutkiewicz(Middlesbrough)

 

 

Wołąkiewicz i Wasilewski wreszcie zaczęli grać na dobrym poziomie w swoich klubach, Cionek i Szukała wręcz wymiatają odpowiednio w Padovie i Steauaie.

Brożek ma dwa mecze i dwa gole w Recreativo więc warto go wypróbować =D

Odnośnik do komentarza

@bacao - Dzięki choć Meksyk to jacyś mocarze nie są.

@tomba - Nakoulma przed meczem z Gruzją wypadł na 4 miechy. Myślę, że powołam go na Bośnię :]

 

 

 

 

Seoul World Cup Stadium, Seul

Korea Południowa - Polska 0:0

Inne: W 3 minucie meczu Jutkiewicz nie wykorzystał rzutu karnego.

 

Boruc - Boenisch(32' Wawrzyniak) Cionek Szukała Piszczek - Krychowiak(68' Borysiuk) Polanski - Obraniak(45' Plizga) Wolski(45' Salamon) Błaszczykowski(60' Lewandowski) - Jutkiewicz(56' Brożek)

 

Za Boenischa powołałem Dordę.

 

 

 

Brita-Arena, Wiesbaden

Polska - Białoruś 1:2

Gole: Milik 90' - Radzionau 39', 73'

 

Szczęsny - Wawrzyniak(60' Dorda) Wołąkiewicz Wasilewski(45' Szukała) Piszczek(53' Cionek) - Borysiuk(53' Salamon) Krychowiak - Obraniak(45' Milik) Wolski(53' Brożek) Błaszczykowski - Lewandowski

Odnośnik do komentarza

Powołani na Włochy i Węgry:

 

Bramkarze:

Artur Boruc(Southampton)

Przemysław Tytoń(PSV)

Wojciech Szczęsny(Arsenal Londyn)

 

 

 

Obrońcy:

Hubert Wołąkiewicz(Lech Poznań)

Thiago Cionek(Padova)

Tadeusz Socha(Wisła Kraków)

Christian Dorda(Hercales Almelo)

Maciej Sadlok(Ruch Chorzów)

Łukasz Szukała(Steaua)

Kamil Glik(Torino)

Łukasz Piszczek(BVB)

 

 

Pomocnicy:

Grzegorz Krychowiak(Stade de Reims)

Bartosz Salamon(Triestina)

Adam Matuszczyk(Koeln)

Ariel Borysiuk(Kaiserslautern)

Rafał Wolski(Fiorentina)

Jakub Błaszczykowski(BVB)

Ludovic Obraniak(Bordeaux)

Tomasz Kupisz(Jagiellonia Białystok)

 

 

Napastnicy:

Arkadiusz Milik(Bayer Leverkusen)

Paweł Brożek(Recreativo Halueva)

Robert Lewandowski(BVB)

Lukas Jutkiewicz(Middlesbrough)

Odnośnik do komentarza

Przed tymi meczami kontuzjowanych Obraniaka i Boruca zastąpili Majewski i Kurto.

 

 

Stadion Piłkarski, Wrocław

Polska - Włochy 2:3

Gole: Szukała 17', Brożek 66' - De Rossi 13', Giovinco 47', Balotelli 50'

 

Szczęsny - Dorda(54' Kupisz) Cionek(45' Sadlok) Szukała Socha - Brożek Krychowiak Matuszczyk(59' Salamon) Błaszczykowski(45' Piszczek) - Lewandowski(54' Milik) Jutkiewicz(59' Wolski)

 

 

 

Stadion przy ulicy Bułgarskiej, Poznań

Polska - Węgry 1:1

Gole: Wołąkiewicz 76' - Rudolf 52'

 

Tytoń - Wołąkiewicz Cionek(52' Sadlok) Szukała Socha - Wolski(45' Majewski) Salamon(52' Kupisz) Krychowiak(52' Borysiuk) Błaszczykowski(45' Milik) - Lewadnowski Jutkiewicz(69' Brożek)

 

 

 

No cóż, wyniki niestety słabe. Lewandowski bardzo słabo gra...

Odnośnik do komentarza

Oto grupy Euro 2012:

 

Grupa A: Rosja, Bośnia, Niemcy, Ukraina

Grupa B: Polska, Grecja, Irlandia Północna, Portugalia

Grupa C: Holandia, Włochy, Szwecja, Francja

Grupa D: Belgia, Hiszpania, Anglia, Szwajcaria

 

 

Możemy wyjść z takiej grupy! Pierwszy mecz gramy z ... Grecją!

 

Tak więc rok 2012 wygląda jak narazie:

29.2 vs Portugalia

22.5 vs Łotwa

26.5 vs Słowacja

30.5 vs Albania

3.6 vs Bahrajn

9.6 vs Grecja(ME)

14.6 vs Irlandia Północna(ME)

18.6 vs Portugalia(ME)

8.9 vs Ukraina(EMŚ)

12.9 vs Czarnogóra(EMŚ)

13.10 vs San Marino(EMŚ)

17.10 vs Mołdawia(EMŚ)

 

 

Zostanę więc z naszą reprezentacją przynajmniej do zakończenia Euro 2012. Wysłałem kilka podań by się nie nudzić.

Odnośnik do komentarza

Powołani na Bośnię:

 

Bramkarze:

Tomasz Kuszczak(Brighton)

Przemysław Tytoń(PSV)

Wojciech Szczęsny(Arsenal Londyn)

 

 

Obrońcy:

Hubert Wołąkiewicz(Lech Poznań)

Tadeusz Socha(Wisła Kraków)

Maciej Sadlok(Ruch Chorzów)

Łukasz Szukała(Steaua)

Kamil Glik(Torino)

Sebastian Boenisch(Bayer Leverkusen)

Jakub Wawrzyniak(Legia Warszawa)

Łukasz PIszczek(BVB)

 

 

 

Pomocnicy:

Bartosz Salamon(Triestina)

Grzegorz Krychowiak(Stade de Reims)

Rafał Murawski(Lech Poznań)

Adam Matuszczyk(Koeln)

Rafał Wolski(Fiorentina)

Jakub Błaszczykowski(BVB)

Ludovic Obraniak(Bordeaux)

Szymon Pawłowski(Zagłębie Lubin)

 

 

 

Napastnicy:

Paweł Brożek(Recreativo Halueva)

Robert Lewandowski(BVB)

Lukas Jutkiewicz(Middlesbrough)

Prejuce Nakoulma(Górnik Zabrze)

 

___________________________________

 

Mardan Stadi, Antalya

Bośnia - Polska 1:0

Gole: Djurić 1'

 

Kuszczak(45' Szczęsny) - Boenisch Szukała(45' Sadlok) Glik Piszczek - Pawłowski(55' Obraniak) Krychowiak Salamon(45' Murawski) Błaszczykowski(55' Wolski) - Brożek Nakoulma(60' Lewandowski)

 

Nie wiem co jest z nimi! W poprzedniej karierze było o niebo lepiej........

Odnośnik do komentarza

Cały czas kombinuję z taktyką, bacao.

 

 

Powołani na Portugalię:

 

Bramkarze:

Przemysław Tytoń(PSV)

Tomasz Kuszczak(Brighton)

Wojciech Szczęsny(Arsenal Londyn)

 

 

 

Obrońcy:

Hubert Wołąkiewicz(Lech Poznań)

Piotr Celeban(Vaslui)

Maciej Sadlok(Ruch Chorzów)

Damien Perquis(Betis)

Łukasz Szukała(Steaua)

Kamil Glik(Torino)

Sebastian Boenisch(Bayer Leverkusen)

Łukasz Piszczek(BVB)

 

 

 

Pomocnicy:

Grzegorz Krychowiak(Stade de Reims)

Bartosz Salamon(Triestina)

Adam Matuszczyk(Koeln)

Ariel Borysiuk(Kaiserslautern)

Szymon Pawłowski(Zagłębie Lubin)

Rafał Wolski(Fiorentina)

Jakub Błaszczykowski(BVB)

Ludovic Obraniak(Bordeaux)

Radosław Majewski(Nottingham Forest)

 

 

Napastnicy:

Paweł Brożek(Recreativo Halueva)

Lukas Jutkiewicz(Middlesbrough)

Robert Lewandowski(BVB)

Odnośnik do komentarza

Za kontuzjowanych Pawłowskiego i Błaszczykowskiego powołałem Jelenia i Grosickiego.

 

Stadion Narodowy, Warszawa

Polska - Portugalia 2:2

Gole: Lewandowski 68', Szukała 90+2' - Danny 38, Ronaldo 58'

 

Szczęsny - Boenisch(53' Wołąkiewicz) Celeban Glik(45' Szukała) Piszczek - Krychowiak Matuszczyk(45' Borysiuk 58' Sadlok) - Obraniak(45' Majewski) Grosicki - Lewandowski Jutkiewicz(45' Jeleń)

 

 

Ten wynik pozwala mi optymistycznie patrzeć na przyszłość. Majewski gdy wszedł był chyba najlepszy na boisku. Należy mu się powołanie do szerokiej kadry na Euro.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...