Skocz do zawartości

Płyta główna


Dżukuś

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Zastanawiam się nad kupnem mobo LGA 775. Poczytałem testy płyt MSI P35 NEO2-FR, ABIT IP35-E i Foxconn IP35A. Szczerze pisząc skłaniam się ku ostatniej płycie a decydujący wydaje się być port... LPT :D MSI padło w przedbiegach po tym jak poczytałem opinie nt stabilności po podkręcaniu i samej techniki podkręcania. Abit nie ma LPT (podobnie jak MSI zresztą) więc zostaje Foxconn.

A może jeszcze coś innego? Może coś ze stajni DFI? Może jakiś Asus? A może jakaś wersja Pro ze starszego chipsetu ?

Doradźcie bo zgłupiałem już dokumentnie a czas nagli bo obecnie działająca płyta w kompie już nie jest moja... :|

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o zasiłkę, dla mnie nie masz czego żałować. Corsair 450W to popularny, sprawdzony i chwalony model. Jeśli chodzi o głośność to niebo, a ziemia do mojego Chiefteca, pod tym względem dla mnie jest rewelacyjny (przy zachowaniu rozsądnej ceny). Sam od jakiegoś czasu marzę o jego wyższym modelu już z odpinanymi kablami (ach ten bałagan w obudowie), ale ok. 350zł to w tej chwili kwota dla mnie zbyt wysoka jak na ten element kompa i moje potrzeby.

 

Jeśli Foxconn to weź nieznacznie droższy model wyposażony w RAID. Poczytaj jeszcze temant na purepc o DFI BloodIron P35-T2RL, osiąga ona grubo ponad 500FSB. Ze stajni Asusa polecam P5K-E, pisałem o niej gdzieś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Jeśli chodzi o zasiłkę, dla mnie nie masz czego żałować. Corsair 450W to popularny, sprawdzony i chwalony model. Jeśli chodzi o głośność to niebo, a ziemia do mojego Chiefteca, pod tym względem dla mnie jest rewelacyjny (przy zachowaniu rozsądnej ceny). Sam od jakiegoś czasu marzę o jego wyższym modelu już z odpinanymi kablami (ach ten bałagan w obudowie), ale ok. 350zł to w tej chwili kwota dla mnie zbyt wysoka jak na ten element kompa i moje potrzeby.

 

Jeśli Foxconn to weź nieznacznie droższy model wyposażony w RAID. Poczytaj jeszcze temant na purepc o DFI BloodIron P35-T2RL, osiąga ona grubo ponad 500FSB. Ze stajni Asusa polecam P5K-E, pisałem o niej gdzieś wcześniej.

Nadal się łamię. Poczytałem o wspomnianym DFI i recenzja na egiełdzie jest kiepska. Nie mogę znaleźć nic na temat Asusa P5K-E. Chodzi Ci o tę płytę z WiFi? Jeśli tak to raczej odpada bo jest droższa od pozostałych , o których myślę, o prawie 100 zł. Na WiFi mi nie zależy :D - mam własne. Znowu rozważałem MSI, ale po przegryzieniu się przez temat na purepc raczej dam sobie spokój. Na placu boju pozostaje więc Abit (swędzi mnie do niego bo pamiętam moje stare BH6) i Foxconn. W przypadku tej ostatniej firmy pojawił się model P35AX-S - z czym to zjeść? Czy od P35A różni się jedynie 2 bankami DDR2? Znalazłem jeszcze test MSI P35 Neo-F i w zasadzie jest to jeszcze jedna z opcji, choć do MSI mam pewne uprzedzenia (przedostatnia moja mobo była właśnie z tej firmy).

Odnośnik do komentarza

Mam na myśli tego Foxa: http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/254202 ;) W odróżnieni od wersji bez "-S" posiada: 2 więcej złącza SATA, obsługę RAID, NCQ oraz FireWire. Zresztą widzę po skąpcu, że ten model już praktycznie wyparł słabszą wersję i jest w tej samej cenie więc nie ma co się zastanawiać. Nowy model 'AX' który podałeś wygląda na jakąś budżetową, ogołoconą wersję - tylko dwa banki pamięci, brak Solid Capsów na całej płycie, brak chłodzenia na sekcji zasilania - kicha. :szczerba:

Nom, dokładnie, mam na myśli model z Wi-Fi z tym, że to ogólnie mobo z wyższej półki i moim zdaniem warto dopłacić (jeśli kogoś stać), chociażby dla ośmiofazowej sekcji zasilania - to jest delikatnie okrojona (chłodzenie) wersja Deluxe płyty. Jest jeszcze tańsza wersja P5K Pro.

Od MSI P35 Neo-F trzymaj się z daleka, najbiedniejsza płyta, sekcja zasilania nie nada się pod czterordzeniowce, a na ppc ludzie mówią o problemach z procami na magistrali 800 czyli to co nas w tej chwili interesuje.

Jeśli faktycznie odrzucasz Neo2-FR to pozostaje Abit IP35 (tylko nie bierz IP35-E :roll:) albo Fox, wypróbowane, przetestowane, przewidywalne. ;)

Odnośnik do komentarza

Szczerze pisząc to na RAID specjalnie mi nie zależy, na wielkiej ilości SATA również (na razie nie będę korzystać z żadnego - dysk i DVD mam na PATA). Co do FireWire to nawet nie wiem co to jest :keke: Tak czy inaczej decyzja zapadła i zamówię Foxconna P35A-S. Aktualnie dobieram chłodzenie do procka. Rozmyślam nad Spire Fourier IV lub Scythe Infinity (ceny porównywalne) - coś doradzisz?

W przyszłym miesiącu czeka mnie jeszcze wymiana skrzynki - zdecydowałem się na Thermaltake Soprano a następnie pora kupić nagrywarkę DVD na SATA i na tym zakończę na razie modyfikację kompa. Swoją drogą ciekawy jestem co na tym Foxconnie wyciagnę ze swoich Kingstonów... :-k

 

Edyta: Okazyjnie mogę kupić AB9 za około 200zł. Warto nad tym myśleć?

Odnośnik do komentarza

Scythe Ninja Plus Rev. B albo Scythe Mugen - dwa potężne i rewelacyjne chłodziwa - obudowę zmieniasz więc nie powinno być problemów ze zmieszczeniem ich, na Foxa wchodzą, zapomnij o wynalazkach firmy Spire.

Sczerze mówiąc sam nie korzystam z większości wynalazków, jedynie dwa SATA zajęte (zresztą obydwa napędy zmieniłem dopiero w ostatnim czasie) ale miło wiedzieć, że w razie potrzeby je masz. RAID jest obecnie dosyć popularny i dający przyzwoite efekty.

 

Jeszcze rok temu, kiedy królował chipset 965 płytka AB9 była jedną z najlepszych i najpopularniejszych. Robi ponad 400FSB więc do proców na magistrali 800 wystarczy, ma pięciofazowe zasilanie więc nawet lepiej niż IP35 albo Fox. Szczerze, to się nie interesowałem czy są na nią biosy obsługujące Penryna, ale na 99% tak. Jeśli ma jeszcze długą gwarę i sprawdzisz dokładnie jej sprawność, to czamu nie...

 

BTW: http://pl.wikipedia.org/wiki/FireWire Kto wie, kiedy się przyda. ;)

BTW2: czy czasami Corsair'ki nie mają 5 lat gwary? Jeszcze jeden argument przemawiający za nimi, a jeszcze lepiej model 520 z kabelkami, kiedyś go wezmę. :]

Odnośnik do komentarza
BTW2: czy czasami Corsair'ki nie mają 5 lat gwary? Jeszcze jeden argument przemawiający za nimi, a jeszcze lepiej model 520 z kabelkami, kiedyś go wezmę. :]

Tak jest - 5 lat. Właśnie spojrzałem na wykres głośności - 22 dB do obciążenia 400W - później rośnie lawinowo :)

 

Jeszcze rok temu, kiedy królował chipset 965 płytka AB9 była jedną z najlepszych i najpopularniejszych. Robi ponad 400FSB więc do proców na magistrali 800 wystarczy, ma pięciofazowe zasilanie więc nawet lepiej niż IP35 albo Fox. Szczerze, to się nie interesowałem czy są na nią biosy obsługujące Penryna, ale na 99% tak. Jeśli ma jeszcze długą gwarę i sprawdzisz dokładnie jej sprawność, to czamu nie...

Na 100% TAK.

Odnośnik do komentarza
Obsługiwane typy pamięci DIMM, SDRAM. Może ktoś mi powiedzieć co to oznacza ? (wiem za lamerskie pytanie)

Są to kości sprzed ery DDR. Aktualnie sa drogie i droższe niz najnowsze odpowiedniki (w MB) DDR2.

W zasadzie kupno ich jest nieopłacalne, chyba że trafi się coś na allegro.

 

Wyjątkowo stare akurat :keke:

Nie przesadzaj. SDRAM był w powszechnym użyciu ledwie kilka lat wstecz. Stare to są SIMMy :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...