Skocz do zawartości

Płyta główna


Dżukuś

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić sobie płytkę główną + ram. I chce to zrobić tak żeby mi się nie gryzło z moją kartą graficzną, muzyczną i resztą. Chcę żeby działało : )

 

Kartę graficzną mam Radeon 9700 PRO, a muzyczną Creative Live 5.1.

 

Może przy okazji bym wymienił też zasilacz :> No tam, możecie coś poradzić? :) Najlepiej z linkami do sklepów internetowych lub allegro.

Odnośnik do komentarza
Kupiłbym, ale nie potrzebna mi taka maszyna. Po prostu chce więcej ramu + płytke główną i nie zamierzam go ruszać aż sam mi padnie :D

 

 

Ale to nie kwestia płyty głównej, że Ci komp wolno chodzi, tylko procesora i niewystarczającej ilości pamięci. Podaj jaką masz płytę główną oraz ile i jaki RAM. Jaką moc ma Twój zasilacz?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Planuję rozbudowę kompa. Moja płyta główna to K7S8X to prawdziwy dinozaur, w dodatku trochę już szwankuje. Przy okazji chciałbym wymienić procesor. Upatrzyłem sobie AMD Athlona dwurdzeniowego. Czytałem że są o niebo lepsze od konkurencyjnych. Jaka płyta główna byłaby odpowiednia dla tego typu procesora? Czy ta płyta byłaby dobra? Dla porównania mam jeszcze do wyboru tą.

Odnośnik do komentarza

Dwurdzeniowy Athlon lepszy od Core 2 Duo? Nie wydaje mi się. C2D jest lepsze, ale AMD po obniżkach cen ma lepszy stosunek jakości do ceny. Ale to temat na dłuższa dyskusję.

 

Polecam zajrzeć do przekrojowego porównania: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700 Niestety, artykuł ma prawie rok i nie ma w nim ww. płyt.

 

Co do wyboru, to wziąłbym drugą, bo jest na chipsecie nForce. Chyba, że zależy Ci na zintegrowanej grafice, wtedy pierwsza. Test tej zintegrowanej grafy.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Na obu stronach byłem już wcześniej. Niestety, żadna nie zawiera informacji o tej płycie.

 

Edyta mówi, że jednak jest sukces. Manual słoweński naprowadził mnie na to, iż komputer, z którego pochodzi płyta to 300PL a nie GL. Teraz znalezienie manuala do modelu 6565 to już betka. Wielkie dzięki Pso... Helblindi :D

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...