Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

beztytuu2pw.jpg

 

Jeżeli masz jakiś problem z FM zadaj swoje pytanie tutaj, na pewno nie dostaniesz ostrzeżenia (chyba, ze poprosisz o coś nielegalnego, albo nie przeczytasz tego właśnie wpisu). Nie ponawiaj pytania co godzina - to nie jest Onet, prędzej czy później ktoś udzieli Ci na nie odpowiedzi. Temat będzie czyszczony co jakiś czas.

 

Jeżeli jesteś hardkorowcem i uważasz, ze Twój problem jest na tyle ważny, ze warto założyć osobny temat, to proszę bardzo, ale licz się z możliwością otrzymania ostrzeżenia ;)

 

Jeżeli chcesz popierać piractwo komputerowe to bądź świadom, że możesz wylecieć za to z forum.

 

Ignorowanie zawartości tego wpisu będzie skutkowało małym przypomnieniem dyscyplinującym o wartości +1

 

***

 

Gdzie wkleić grafiki, żeby były widoczne w grze?

 

- ../Moje Dokumenty/Sports Interactive/Football Manager 2008/graphics/

lub w katalogu usera, ustawionym w opcjach FMa. Nie zapomnij o odznaczeniu buforowania skórki i jej przeładowaniu.

 

***

 

Jak usunąć domyślny efekt fałdek, który jest wklejony za koszulką?

 

- Tu jest rozwiązanie

 

***

 

Jak zorganizować Fan Day?

 

- Przeczytać dokładnie instrukcję :] Stronę trzecią najdokładniej.

 

***

 

Jak sie zmienia rozdzielczosc w Fmie?

 

- Rozdzielczość można regulować przy grze w oknie - rozmiarem okna. Rozdzielczość minimalna do gry w oknie to 1152x864, a po wpisaniu do linii komend polecenia -small_screen nawet w 1024x768. Uruchomienie na pełnym ekranie jest możliwe po dopisaniu w polu Element docelowy w dowolnym skrócie pliku exe --fullscreen_width=xxxx --fullscreen_height=xxxx

 

 

***

 

Mam fikcyjnych zawodników w reprezentacji Holandii i Niemiec. Dlaczego?

 

- Z powodu braku licencji SI - rozwiązaniem jest edytowanie pliku fake.lnc (FAKE_NATIONAL_TEAM na 0), lub ściągnięcie gotowego pliku i zastąpienie nim starego. Uwaga - zawodnicy zmienią się na rzeczywistych przy następnych powołaniach!

 

***

 

Jestem przyzwyczajony do gry w FMa w języku angielskim, a wersja sklepowa go nie obsługuje. Czy jest dla mnie ratunek?

 

- W katalogu languages stwórz pusty (zerobajtowy) plik o nazwie english.ltc

 

***

 

Kupiłem (brat/ciocia/stryjek mi kupił) grę za granicą i nie mam języka polskiego. Pomożecie?

 

- Nie pomożemy. Polska wersja FMa jest na półkach sklepowych.

 

***

 

Ile lat trzeba czekać w lidze X żeby obcokrajowiec dostał drugie obywatelstwo?

 

- Ilość lat do możliwości uzyskania obywatelstwa:

 

Algieria- 20
Andora- 5
Australia- 4
Austria- 5
Azerbejdżan- 5
Bahrajn- 20
Belgia- 3
Bośnia- 3
Brazylia- 15
Bułgaria- 3
Chiny- 8
Chorwacja- 5
Cypr- 5
Czarnogóra- 3
Czechy- 5
Dania- 7
Estonia- 5
Finlandia- 10
Francja- 5
Grecja- 10
Hiszpania- 4
Holandia- 5
Hongkong- 7
Indonezja- 100
Irlandia- 5
Irlandia Północna- 3
Izrael- 5
Jamajka- 5
Japonia- 100
Kanada- 3
Kazachstan- 1
Kolumbia- 4
Korea Południowa- 5
Liban- 3
Litwa- 5
Luksemburg- 5
Łotwa- 5
Macedonia- 3
Makao- 7
Malta- 5
Maroko- 10
Meksyk- 5
Niemcy- 5
Norwegia- 5
Peru- 3
Polska- 3
Portugalia- 5
Rosja- 10
RPA- 5
Rumunia- 4
Serbia- 3
Singapur- 4
Słowenia- 10
Szwajcaria- 5
Tajlandia- 4
Tajwan- 7
Timor Wschodni- 100
Trynidad i Tobago- 5
Tunezja- 5
Turcja- 5
Ukraina- 5
Urugwaj- 3
USA- 5

Pozostałe- losowo

 

***

 

Chcę zagrać zespołem z niegrywalnej (niższej) ligi. Czy muszę bawić się edytorem, albo czekać aż awansuje sam?

 

- Nie - od tego jest komenda SWAP_TEAMS, wpisywana w zewnętrzbym pliku

 

***

 

Jak zmienić kolory atrybutów?

 

- Odpowiada za to plik settings.xml w katalogu skórki, której używasz (sekcja profile attribute colours, kolory podane w RGB)

 

***

 

Co oznaczaja liczby ujemne przy wartościach CA i PA w edytorze? Myślałem że są one z przedziału 1-200.

 

- liczby ujemne to przedziały CA i PA każdorazowo losowane przy rozpoczynaniu gry:

-10 - 170-200
-9 - 150-180
-8 - 130-160
-7 - 110-140
-6 - 90-120
-5 - 70-100
-4 - 50-80
-3 - 30-60
-2 - 10-40
-1 - 0-20

 

***

 

Gdzie wrzucić backgroundy?

Moje dokumenty/ Sports Interactive/ Football manager 2008/ skins/ nazwa skina/ backgrounds. Następnie zmieniasz nazwę swojego backgrounda na ?default? i zamieniasz za standartowy.

 

Wyświetla mi się ?zapisana gra nie została wczytana?. Czy to znaczy, że save padł i nie można go już odtworzyć?

Niestety, nie można.

 

Stworzyłem sobie klub, dodałem go do ligi, jednak gdy włączam FMa, nie wyświetla mi się polska liga.

Najwyraźniej nie usunąłeś jednego klubu i w lidze jest ich a dużo. Spróbuj usunąć jakiś klub z ligi, w której stworzyłeś ten swój.

 

Czy jest Bomboniera do FMa 2008?

Ta z FMa 2007 działa idealnie.

 

Czy to prawda, że w Polsce można zgłosić tylko 25 piłkarzy do sezonu?

Tylko w pierwszym sezonie.

 

Czy to prawda, że w następnych sezonach w Anglii będzie można brać na mecz siedmiu rezerwowych?

Tak, to prawda, ale tylko na patchu 8.0.2

 

Czy jest możliwe, żeby prowadząc klub, prowadzić również reprezentacje?

Oczywiście. Trzeba złożyć podanie do reprezentacji nie mającej trenera i czekać na odpowiedź.

 

 

Padła mi myszka pod koniec meczu, jak mam zapisać grę?

Ctrl + S

 

Chcę prowadzić reprezentację, dajmy na to Polskę. Jakie ligi/kraje powinienem wybrać?

Wystarczy liga polska, dodatkowe kraje jakie chcesz. Polecam ściągnąć ?Bombonierę? Profa.

 

Jeśli podmienię kluby z różnych krajów za pomocą komendy SWAP_TEAMS, to czy fredzi będą pojawiać się z kraju, z którego pochodzi klub, czy z kraju do którego go wrzuciłem?

Z kraju klubu.

 

Czy retain to to samo co Bomboniera?

Nie, retain to plik rozszerzający bazę danych do ogromnej, a Bomboniera pozwala na grę reprezentacjami bez ładowania ich lig.

 

Który update dodaje III ligę polską?

Poszukaj w update?ach. Na pewno najnowszy update Kinasa.

 

Gram III-ligowym klubem, trzeci sezon. W pierwszym byłem 8., w drugim 4. i odpadłem w barażach, a w trzecim 2. i też odpadłem w barażach. Sztab i 60% piłkarzy ma kontrakty profesjonalne, lecz reputacja klubu nadal jest tylko lokalna, a status to półzawodowy :|. Co zrobić aby reputacja i status podskoczył?

Musisz zrobić coś większego, a przykład awansować do wyższej ligi.

 

Grałem w FMa i postanowiłem wejść na GG. Po zakończeniu rozmowy, próbowałem włączyć FMa, ale się nie włączał, klikam na niego na pasku zadań, ale to nic nie pomaga. Co mam robić?

Kliknij na niego i kliknij kilka razy lewy Alt + Enter. Jeśli to nie pomaga, pokombinuj Alt + Tab. A na przyszłość- jeśli chcesz grając w FMa gadać przez GG, graj w oknie.

 

Można podczas gry wsadzić zdjęcie swojego menadżera?

Tak, tak samo jak piłkarzy, sprawdzasz ID menadżera, wrzucasz zdjęcie do byle jakiego folderu ze zdjęciami i edytujesz config.

 

Od czego zależy ilość trenerów w klubie?

Od reputacji klubu.

 

Jak zmienić nazwę drużyny?

Edytując plik fake. Najlepiej ściągnąć go gotowego, autorstwa Vula.

 

Czy można wstawić oddzielny background do np. Ligi Mistrzów, Pucharu UEFA itd.?

Niestety, nie.

 

Gram sobie spokojnie w FMa i pewnego dnia wyskakuje mi okienko z napisem w stylu ?Problem z katalogiem Moje dokumenty/Sports Interactive/Football Manager 2008/crash dumps.?. Po tym komunikacie gra się zamyka. Nie pomaga urlop, bo także pojawia się ten komunikat. O co chodzi?

Prawdopodobnie save pada. Spróbuj zwolnić trochę miejsca na HDD, przeinstalować FMa. Jak to nie pomoże, to po save?ie.

 

Wyskoczył mi błąd na temat ?season fixtures?. Po zakończeniu sezonu, zaczął się nowy i wszyscy moi piłkarze mają w historii inny klub na miejscu mojego. Co robić?

Takie coś jest oznaką padania save?u.

 

Ile kosztuje rozbudowa bazy treningowej?

Zależy od klubu i od ligi.

 

Czy warto inwestować w obiekty młodzieżowe?

Tak, w przyszłości będą pojawiać się lepsi fredzi.

 

Jak przekonać zarząd do rozbudowy bazy i obiektów?

Jeśli awansujesz albo będziesz odnosił sukcesy i zarobisz pieniądze, zarząd powinien się zgodzić.

 

Czemu nie działa mi MiniScout Editor?

Musisz mieć zainstalowanego najnowszego .NET Frameworka. Można go sciągnąć ze strony Microsoftu.

 

Czy można wprowadzić degradację albo zmienić datę rozpoczęcia gry na np. czerwiec 2012?

Nie, ponieważ musiałbyś ingerować w kod gry, co jest nielegalne

 

Gram klubem z Wielkiej Brytanii i mam klub filialny z Polski. Co rok wypożyczam tam młodych piłkarzy, którzy nie dostali pozwolenia na pracę. Czy jeśli spędzą tam 3 lata i dostaną obywatelstwo, będą mogli grać w barwach Polski?

Tak, jeśli nie zadeklarują gry w ojczystych barwach.

 

Gdzie wrzucić backgroundy ?

a.) Musisz wejść w Moje dokumenty\Sports Interactive\Football Manager 2008\skins\"nazwa skina"\graphics\backgrounds

następnie swój background nazywasz default i podmieniasz za ten, który znajduję się w folderze ze skinem.

b.) Można łatwiej: Moje dokumenty\Sports Interactive\Football Manager 2008\\graphics\pictures\backgrounds

 

Jak za sejwować grę poprzez przyciski na klawiaturze?

Naciśnij Control+S

 

Chce prowadzić reprezentacje jakie ligi wybrać ? np. chce prowadzić Polskę

Najlepiej ligę z państwa które chcemy prowadzić. Wystarczy mała baza plus dodatkowi zawodnicy z krajów jakie sobie wybierzesz

Jeśli chcesz prowadzić dowolną reprezentację polecam Bombonierę Profa (Bomboniery szukaj w topicu z Update'ami)

Bomboniera działa idealnie z FM 2008

 

Przed sezonem dostaje informacje 'Otrzymujesz 42,5 mln ? za prawa telewizyjne w nadchodzącym sezonie'. Wchodzę do finansów, a tam na koncie dalej 4. Mimo to, klub może dać mi na transfery 40, chodź stan konta wynosi 4 miliony.

[i ] Kasa przychodzi w ratach [/i]

 

Który update dodaje III ligę polską do gry

Najnowszy Update Kinasa

 

"Zapisana gra nie została wczytana" save padł czy da sie jeszcze cos zrobić ?

Niestety padł?

 

 

 

 

Jak kupić zawodnika który jest np. w klubie Livorno a jego współwłaścicielem jest np. Inter?

Aby go kupić musisz złożyć ofertę dla jednego i drugiego klubu. Czyli od obu klubów musisz odkupić "połówki" zawodnika. Po najechaniu na "złóż ofertę" wyświetli Ci się lista klubów "posiadaczy" danego zawodnika

 

Czy można w trakcie gry, wprowadzić zdjęcie w profilu manager?

Po prostu wybierasz swojego managera i dodajesz mu zdjęcie. Będziesz je miał w swojej grze

 

Czy jest możliwe jednoczesne prowadzenie jako menedżer klubu i reprezentacji krajowej ? Jeśli tak to jak to zrobić aby nie stracić posady w klubie ?

Jest to możliwe. Prowadząc klub trzeba składać podania do reprezentacji, które aktualnie nie mają trenera. Jeśli przyjmą Cię to będziesz prowadził klub i reprezentacje

 

Gram w FM08 Tenerife 3 sezon i gdy dochodzę do pewnego dnia... 6 stycznia 2010 roku to wyskakuje mi windowsowe okienko z komunikatem "problem z katalogiem moje dokumenty/sport interactive/football manager 2008/crushdumbs

Spróbuj przejść ten trefny dzień na urlopie.

 

1. Ile kosztuje rozbudowa bazy treningowej, oraz obiektów młodzieżowych?

2. Czy warto inwestować w obiekty młodzieżowe?

3. Jak przekonać zarząd aby zgodził się na rozbudowę powyższych, - czy trzeba mieć jakąś sumę pieniędzy, awansować do wyższych lig

1. to zależy od klubu, jaką masz bazę i obiekty aktualnie.

2. tak, w przyszłości będą się pojawiać w klubie bardziej uzdolnieni zawodnicy.

3. najważniejsze są chyba sukcesy, jak awansujesz o 1-2 klasy rozgrywkowe i będziesz miał wystarczająco dużo pieniędzy zarząd uzna, że klub zasługuje na lepsze obiekty młodzieżowe i bazę treningową.

 

Dlaczego nie działa mi Mini Scout Editor v1.5, chociaż mam wersję 0.2

Musisz zainstalować .NET Framework w wersji 2.0. Na stronie Microsoftu jest

 

Czy wysoki atrybut Ekscentryczność u bramkarzy to negatyw (świruje, nonszalancja) czy pozytyw (spokój, wyrachowanie)?

Można to na dwa sposoby odczytać. Podobnie jak agresję. Raz agresja jest potrzebna, a raz nie, tak jak ekscentryczność. Myślę, że najlepiej ponad jest, gdy ponad 10 ten atrybut wynosi, ale jak kto lubi.

 

Logiczne - im wyższy atrybut Ekscentryczności, tym większy świr z bramkarza.

 

Ja mam pytanie jak wygląda gra przez Internet w FM-a 2008

Na jednym kompie da się grać we dwóch (lub więcej), ale na kilku kompach z jednej płytki nie - FM wymaga płyty aby odpalić. Co do samego sposobu gry - przez net gra się jakby równocześnie, ale jak jeden kliknie kontynuuj, a drugi nie, to tamten jest jakby na czekaj, gdzie dalej może wszystko robić, do chwili aż drugi nie da kontynuuj. Na jednym kompie jest na zmianę

 

 

 

Czy istnieje update pozwalający na grę w III/IV polskiej lidze?

 

- Istnieje, poszukaj w temacie z dodatkami do FM 2008

 

Przed sezonem otrzymałem informację o pieniądzach zarobionych za prawa do transmisji TV, ale na koncie ich nie ma. Co się dzieje?

 

- Pieniądze za prawa do transmisji wpłacane są na konto klubu w ratach.

 

Pojawił mi się komunikat "zapisana gra nie zostala wczytana". Co robić?

 

- Na 99% oznacza to uszkodzenie pliku z zapisaną grą. Nie istnieje program, którym mógłbyś naprawić ten plik. Zaktualizuj FM 2008 do wersji 8.0.2. Jeśli restart komputera nie pomoże, musisz rozpocząć nową karierę.

 

Stworzyłem swój własny klub w polskiej II lidze. Po wczytaniu mojej bazy danych FM 2008 nie widzi polskiej ligi.

 

- Najprawdopodobniej w II lidze jest o jeden klub za dużo. Musisz usunąć jakiś klub z II ligi, by ten stworzony przez Ciebie mógł zająć jego miejsce.

 

Jak podnieść reputację klubu?

 

- Awansować do wyższej ligi, zdobyć jakiś puchar, ogólnie rzecz mówiąc - odnieść z klubem namacalny sukces.

 

Jak dodać swoje zdjęcie w profilu menedżera w trakcie gry?

 

- Sprawdzasz, jakie ID ma Twój menedżer, wrzucasz plik ze zdjęciem do katalogu z grafikami, dodajesz wpis do configa i zdjęcie będzie wyświetlane.

 

Czy jest możliwe jednoczesne prowadzenie jako menedżer klubu i reprezentacji krajowej?

 

- Prowadząc klub trzeba składać podania do reprezentacji, które aktualnie nie mają trenera. Jeśli przyjmą Cię, to będziesz prowadził klub i reprezentację jednocześnie.

 

Chcę wstawić zdjęcia, które by wyświetlały się jako background. Konkretnie chodzi mi o puchar, osobne zdjęcie dla LM, osobne dla UEFA itp. Ale jest problem. Za każdym razem, gdy wracam do ekranu np. drużyny to jest background ostatnio widoczny, typu przechodzę z Ligi Mistrzów do ekranu tabeli to jest background Ligi Mistrzów. Co zrobić, by pojawiał się defaultowy?

 

- Nie da się niestety - zawsze zamiast defaultowego zostaje ostatni wczytany.

 

Czy warto inwestować w obiekty młodzieżowe?

 

- Tak, w przyszłości będą się pojawiać w klubie bardziej uzdolnieni zawodnicy.

 

W jakim patchu wprowadzone jest zwiększenie liczby rezerwowych w lidze angielskiej z 5 do 7 od drugiego sezonu gry?

 

- Dopiero w patchu 8.0.2. W grach już trwających dłużej niż sezon zainstalowanie patcha wprowadza zmianę po zakończeniu bieżącego sezonu.

 

Jak znaleźć imię i nazwisko piłkarza, znając jego ID?

 

- Ściągnij FM Scouta, daj wyszukiwanie piłkarzy bez żadnych kryteriów tak, żeby pokazało wszystkich, w opcjach daj pokazywanie Unique ID, posortuj po tym, a znajdziesz.

 

Czy wysoki atrybut Ekscentryczność u bramkarzy to negatyw (świruje, nonszalancja) czy pozytyw (spokój, wyrachowanie)?

 

- Im wyższy atrybut Ekscentryczności, tym większy świr z bramkarza.

 

Gra mi się wyłącza i wyskakuje jakiś dziwny błąd mówiący o tym, że zapis błędu jest tutaj: Moje dokumenty\Sports Interactive\Football Manager 2008\crash dumps. Co robić?

 

- Może to oznaczać albo uszkodzony plik z karierą, albo problemy ze stabilnością systemu. Upewnij się, że masz dosyć miejsca na twardym dysku, że nie ma na nim uszkodzonych sektorów, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki (zwłaszcza do karty graficznej), że w trakcie gry nie masz włączonych programów skanujących pamięć (na przykład rezydentnych skanerów antywirusowych). Ponadto zaktualizuj FM 2008 do wersji 8.0.2. Jeśli to nie pomoże - niestety musisz zacząć nową karierę.

 

Czy można mieć więcej niż jeden klub patronacki?

 

- Jak najbardziej.

 

 

Kilka uwag dodatkowych:

 

- Opcja szukaj jest i działa - najpierw spróbuj poszukać, jak nic nie znajdziesz - pytaj

 

- Piszemy po polsku. Nie tak jak wygodnie się pisze, tylko tak, jak wygodnie się czyta. Jeśli piszesz bez ładu i składu, nie spodziewaj się, że ktoś sensownie odpowie.

Odnośnik do komentarza

Pisze w tym temacie bo mam problem otóż gram w sezonie 2008/2009 w ekstraklasie holenderskiej zespołem ADO zająłem w lidze 8 miejsc i wziąłem udział w barażach. Wygrałem wszystkie mecze ale w pucharach zagrały zespoły które zajęły miejsca 1 i 2 liga mistrzów i 3 i 4 puchar UEFA, 5 intertoto. Ja rozumiem ze obejmując 8 miejsce i nigdy nie grałbym w pucharach ale skoro wygrałem baraże to dlaczego nie wziąłem w nich udziału? Skoro kluby zajmują miejsca w zależności od pozycji w lidze to po co są te baraże ? dla picu ? Help

Odnośnik do komentarza

Takie male pytanko.

Otoz w FM'ie 08 w patchu 8.02 Polskie kluby nie posiadaja druzyn rezerwowych, czy jest jakas mozliwosc na zmiane tego?? Troche to utrudnia gre kiedy juniorzy koncza 21 lub tez kiedy kupuje jakis zdolnych zagranicznych mlodych musze mocno kombinowac z wypozyczeniami zamiast dac poprostu do rezerw i niech sie ogrywaja.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...