Skocz do zawartości

[FM 2013] The Oak Tree czyli jak zbudowałem killer taktykę


Rekomendowane odpowiedzi

FM 2013 jest wyjątkowo płodny jeśli chodzi o moje taktyki i co jakiś czas tworzę i wypuszczam lepszą. Abracandelabra była niezła, Zemanlandia dobra, Podlaska Masakra Skrzydłami świetna. Natomiast moje najnowsze dziecko - The Oak Tree - jest po prostu genialna.

 

Jest to taktyka idealnie wyważona, wykorzystująca wszystko to co najlepsze. Boczni pomocnicy, którzy udają skrzydłowych i absorbują bocznych obrońców (a de facto rzadko wychodzą z własnej połowy), dwaj wbiegający fałszywi napastnicy, którzy wraz z samotnym lisem tworzą zabójczy tercet ofensywny, środkowy pomocnik - piwot, przez który przechodzą piłki, wszystko idealnie zgrane, podania od nogi do nogi, albo wrzutka ze skrzydła, a tam już chmara moich graczy, trójka obrońców wspomagana defensywnym pomocnikiem zapewniająca asekurację z tyłu. Słowem - w The Oak Tree połączyłem wszystko to co najlepsze z moich poprzednich taktyk. Jest to dzieło kompletne i dopóki nie wyjdzie patch niszczący poprawiający silnik gry, lepszej taktyki nie znajdziecie.

 

Stosując ją, awansowałem Dębem Dąbrowa Białostocka do Ekstraklasy, w debiutanckim w niej sezonie zająłem czwarte miejsce i doszedłem do finału Pucharu Polski. Wzmocniwszy się zaledwie jednym graczem, wygrałem Superpuchar z Legią, a w debiucie w europejskich pucharach wyeliminowałem Amkar Perm (2:0 5:1 /w Rosji!/) oraz Monaco (3:3 2:1). Dodam, że w drużynie z Ligue 1 pierwsze skrzypce grają piłkarze, którzy są gwiazdami reprezentacji Argentyny i Francji, a każdy piłkarz tego klubu wart jest mniej więcej tyle, ile cały mój skład. Wraz ze stadionem.

 

Tak więc oto i ona - Dębina Mistrzów - The Oak Tree. Poniżej screeny, na dole link.

 

 

 

 

Ustawienie i instrukcje:

 

ittjU.png

 

Przykładowy wchodzący napastnik (zwróćcie uwagę na szybkość - ważne!):

 

ZMl0E.png

 

Przykładowy napastnik wysunięty (również szybki):

 

H8lmq.png

 

Mecze w obecnym sezonie (wyeliminowanie Amkara i Monaco, zdobycie Superpucharu):

 

FPSZe.png

 

Mecze z poprzedniego sezonu (m.in. przegrany finał Pucharu Polski z Legią):

 

nuPv9.png

 

 

 

 

Link do pobrania taktyki: http://www56.zippyshare.com/v/35167626/file.html

Uwaga: W nowej wersji świątecznej nie daję już shoutów przed meczem

 

Zapraszam do komentarzy :gool:

Odnośnik do komentarza

Tak jak mówiłem. Gdy po 15 minutach widzę, iż nie idzie, zmieniam nastawienie na DEFENSYWNE. Do tego przed meczem rozmowy motywacyjne "GRAJCIE NA LUZIE" lub inne by bylo zielone ("WIERZE W CIEBIE" dobrze tez robi). Polecenia gry przy przeciwniku ustala asystent.

Odnośnik do komentarza

Polecenia dla przeciwników ustala asystent, z ławki daję "grajcie szerzej" czasami ale nie zawsze. Zalezy od sytuacji boiskowej. Najważniejsze żeby byli szybcy. Niestety w nowym patchu znów jest problem z nadmierną ilością strzałów z dystansu :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...