Skocz do zawartości

Rock, Metal


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, Vami, w sumie to zbliża się koniec Twojej przygody z metalem :>

 

"Rockowe zespoły satanistyczne w Polsce" - to tytuł raportu, który napisze w lipcu organizacja zwalczająca sekty. Raport trafi do policjantów, sędziów, prokuratorów i księży w całej Polsce. Autorzy chcą oskarżyć metalowych muzyków o szerzenie nienawiści - wynika z informacji uzyskanych przez dziennik.pl.

"Zabić księdza, chory kościół" - to refren utworu, który śpiewa zespół Morbid Angel z USA. - Oni szerzą nienawiść do chrześcijaństwa. Nawołują do przemocy" - mówi dziennikowi.pl oburzony autor raportu Ryszard Nowak, szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami (OKOpS).

 

Lista ma zawierać nazwy ok. 80 zespołów. Na listę maja trafić takie kapele jak Kat, Behemoth, Besatt, Hate, Non Opus Dei, Thunderbolt, Wolftribe, Hell Born. Z zagranicznych wykonawców na listę zostaną wpisane: Burzum, Dark Funeral, Dimmu Borgir i Moonspell. - Ci muzycy w pierwszej kolejności nazywają siebie kapłanami szatana. Dopiero na drugim miejscu uważają się za muzyków - mówi Nowak. - To dlatego najmniej istotna w ich koncertach jest sama muzyka. Chodzi o stworzenie atmosfery sprzyjającej krzewieniu kultu szatana - przekonuje.

 

Oprócz listy zespołów w raporcie znajdą się też festiwale, które "szerzą kult szatana". W Polsce jest to między innymi "Black Metal Festival" i "Mystic Festival" - informuje dziennik.pl.

 

E tam jak cos uderza tylko w black/death a ja tego nie slucham praktycznie ;):P Zreszta nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam - tego nie da się słuchać, każdy numer taki sam. Na dodatek za dużo hard rockowej nudy. Jak powróci do picia to pogadamy, bo tak będzie dalej smęcił.

 

btw, wreszcie polubiłem nowy album QOTSA, aczkolwiek singiel jest bardzo słaby. Ogólnie poszli trochę w inna stronę niż myślałem...

 

aa, i nowa płyta Manic Street Preachers - ostatnio brakowało mi takiego przebojowego rocka. słucha się tego kapitalnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
10 tys. zł grzywny za zorganizowanie koncertu, na którym obrażono uczucia religijne, ma zapłacić producent Tomasz Dz. Podczas nagrywanego w krakowskiej telewizji koncertu norweskiego zespołu Gorgoroth na scenie wisiały nagie osoby na krzyżach, w scenografii wykorzystano m.in. symbole satanistyczne, szczątki zwierząt i syntetyczną krew.

- Sąd Rejonowy dla Krakowa Podgórza skazał oskarżonego o obrazę uczuć religijnych Tomasza Dz. na karę 10 tys. zł grzywny. Nakazał mu także pokrycie kosztów i opłat sądowych w wysokości ponad 2 tys. zł - poinformowano w sądzie.

 

Sąd orzekł także przepadek dowodu z zarejestrowanym na kasecie koncertem. Decyzją sądu trafi on do zbiorów audiowizualnych Biblioteki Jagiellońskiej.

 

Podziemie muzyczne nas czeka... :-k

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka że o obrazę uczuć religijnych oskarżyć jest najłatwiej. W zasadzie jak się coś komuś nie podoba, to w imię obrony uczuć religijnych można się przyjebać o wszystko. Nawet dziecko puszczające latawiec może zostać oskarżone o profanację krzyża, bo w końcu listewki z latawca tak właśnie wyglądają :keke: (to parafraza czyjegoś popisu z bardzo zamierzchłych czasów forum).

Odnośnik do komentarza

Z tego wszystkiego postanowiłem pierwszy raz w życiu posłuchać grupy, która na indeksie znajdzie się na pewno: Behemotha :) Apostasy wgniotło mnie w ziemię :o Gdyby odrzucić całą tę ich okultystyczną otoczkę a growl stosować tylko jako przerywnik (jak w Haggard na przykład), to byłbym oczarowany :)

Odnośnik do komentarza
Potwierdzam - tego nie da się słuchać, każdy numer taki sam. Na dodatek za dużo hard rockowej nudy. Jak powróci do picia to pogadamy, bo tak będzie dalej smęcił.

 

Jest naprawde aż tak źle ? Kumpel zachwycał się tą płytą... (własnego zdania nie mam, bo jeszcze jej nie słyszałem)

Odnośnik do komentarza

pół roku za nami, mały ranking najlepszych albumów:

 

Shining - V:Halmstad

Antimatter - Leaving Eden

Candlemass - King of Grey Islands

Dublin Death Patrol - DDP 4 Life

Jesu - Conqueror

Machine Head - The Blackening

Neurosis - Given to the Rising

Trouble - Simple Mind Condition

 

ogólnie całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza

Antimatter - Leaving Eden

Caliban-The Awakening

65 Days of Static - The Destruction of Small Ideas

Alcest - Souvenirs d'un autre Monde

God Is an Astronaut-Far From Refuge

Minsk-The Ritual Fires of Abandonment

Paradise Lost - In Requiem

Giardini di Mirò-Dividing Opinions

Manic Street Preachers-Send Away the Tigers

Neurosis-Given to the Rising

Lis Er Stille - Apathobvious

Pelican - City of Echoes

Modest Mouse - We Were Dead Before the Ship Even Sank

Machine Head-The Blackening

Alamaailman Vasarat-Maahan

 

kolejnosc nieprzypadkowa

 

 

ostatnio najbardziej jaram się Alcest. Piękna muzyka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...