Skocz do zawartości

Rock, Metal


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

meyde podrzucił dziś swoje TOP 2015 roku, ja z racji że gust mam zdecydowanie mniej eklektyczny ograniczę się do 10 najlepszych wg mnie wydawnictw i umieszczę go w tym topicu, nie znalazło się na nim żadne nie-kucowe wydawnictwo pomimo, że Chelsea Wolfe dość często gości na mojej playliście. Bez bicia przyznam, że dla osób niesympatyzujących z gatunkiem bezużyteczne zestawienie. Początkowo na liście miało się znaleźć 20 płyt, ale w większości przypadków ciężko by mi było uzasadnić dlaczego jedna płyta jest na 13, a inna na 19 miejscu.

 

1. Blaze of Perdition - Near Death Revelations (Polska) - Hit na hicie, niedoceniany ale wyśmienity krążek, a na żywo umiera się z przedawkowania mistycyzmu.

2. Adversarial - D.E.N.A.T.B.K.O.N. (Kanada) - Płyta niby ma 37 minut ale zlatuje w kwadrans. Dla fanów Blasphemy ciasteczko.

3. Mgła - Exercises in Futility (Polska) - Przedstawiać nie trzeba. Mnie początkowo lekko rozczarowała, ale im dłużej jej słucham tym bardziej doceniam.

4. George Kollias - Invictus (Grecja) - W tym roku Nile wydało świetną płytę, ale w death metalu przyćmił ich... własny perkusista.

5. VI - De praestigiis angelorummn (Francja) - Jeśli komuś nieobca nazwa Christicide ten wie czego można się spodziewać. Znakomite kompozycje.

6. Abysmal Lord - Disciples of the Inferno (Stany Zjednoczone) - Napierdziel najwyższych lotów.

7. Batushka - Litourgiya (Polska) - Płyta wydana dopiero w grudniu dlatego jest tak nisko, bo nie wiem czy to tylko moja chwilowa zajawka czy dłuższe zauroczenie. Black Metal ze wstawkami prawosławnymi.

8. Infernal War - Axiom (Polska) - Pojawiają się kawałki, które rozgniatują kości, ale niestety gdzieś brakuje ostatecznego ciosu.

9. Shroud of the Heretic - Unorthodox Equilibrium (Stany Zjednoczone) - Ponury, przytłumiony, schowany za ścianą smogu death metal, zastanawiałem się czy dać w zestawieniu Aevangelist czy SotH, wszak grają podobnie ale od Aevanglist spodziewałem się więcej więc 9 dla Nieortodoksyjnej równowagi.

10. Chapter V:F10 - Syndrome (Ukraina) - Utwory Reclaim i Mercury na stałe powinny trafić na playlistę nie tylko fanów, ale i muzyków Darkspace, reszta albumu utwierdza w przekonaniu że do szwajcarskiego bandu daleko, ale należy docenić ten debiut.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Arcturus to dla mnie najbardziej przereklamowany zespół jaki istnieje. Po odsłuchania Arcturiana zdania nie zmieniłem. Co ciekawe ta płyta mi się podobała w tych momentach, w których puszczano oko do słuchacza, jakby chcieli powiedzieć metalu to my grać nie umimy (co jest kłamstwem oczywiscie), ale niech przynajmniej będzie śmiesznie. Wypisze tych parę naprawdę fajnych smaczków w morzu sonicznego gówna (tych które pamietam, płyty słuchałem z pół roku temu)
1. Wstęp - jakbym słyszał stare Crystal Method (tak z dobrego albumu Vegas), szkoda ze dalej się pierdoli kawałek i wchodzi beznadziejnie napisana perka
2. Kawałek Demon - tu cały kawałek, metaluchy próbują grać coś pod drum'n'bass/dubstep, ale średnio im to wychodzi. Jednak na tle całej płyty i tak się broni

Odnośnik do komentarza

Mocne słowa. Choć wiadomo co kto woli...dl mnie arcturus zawsze był dosyć specyficznym tworem, który nigdy specjalnie nie próbował wpasowac się w jakiekolwiek ramy. No i co by nie mówić to niezależnie czy komuś się ich muzyka podoba czy nie to bronią się oryginalnością co mi zawsze imponowalo. Do tego mam spory do nich sentyment bo byli chyba pierwszym zespołem z którym się spotkałem podczas gdy dopiero poznawalem ciut bardziej ekstremalna muzę. Ps. Ja tego dubstepowego kawałka słuchać nie mogę :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...