Skocz do zawartości

Rock, Metal


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ?e jest tu du?o fanatyków tej muzyki, której sam s?ucham.

 

Mam pytanie czy ktos oprócz mnie lubie jescze piosenki o smokach, mitycznych bohaterach, czy o zaginonych l?dach. Chodzi mi o Power Metal. Czy moze kto? mi poleci? jakie? dobry zespo?y, oprócz najbardziej znanych zespo?ów ?

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Co rozumiesz pod poj?ciem "znane" zespo?y? Jest tego du?o i s? dosy? ró?norodne, nie wiem, czy bardziej Ci? kr?ci kicz w stylu nowego Rhapsody, stare Rhapsody czy co? bardziej metalowego?

Odnośnik do komentarza

No to Luca Turilli (nota bene wokalista Rhapsody), Hammerfall, czy nawet Helloween (cho? raczej muzycznie podobni, tekstowo ró?nie bywa).

 

Blind Guardian AFAIR gra muzyk? inspirowan? twórczo?ci? Tolkiena, je?li lubisz klimaty nordyckie, to osobi?cie mog? poleci? p?yt? Bathory Blood on Ice, to?e Iced Earth i Deamons and Wizards (crossover Iced Earth i Blind Guardiana)

 

:D

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Aczkolwiek ?adna z tych kapel nie gra jak Rhapsody, nie ma warstwy orkiestrowej i quasioperowych wokali. W kolejno?ci od najmi?kszego do najtwardszego

 

Luca Turilli i jego ró?ne mutacje zespo?owe > Hammerfall > Helloween > Demons and Wizards > Iced Earth

 

Ze swojej strony dorzuci?bym jeszcze dwie kapele, Therion, który momentami gra dosy? operowo od strony wokalu, oraz kapela by?ego wokalisty Helloween, czyli Gamma Ray.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Naturlich, :doh!:. Stratovarius jak najbardziej.

Z drugiej ligi poleci?bym jeszcze Ed Guy, Dark Moor, Lost Horizon, oraz podobne do Rhapsody, ale trudno osi?galne Thy Majesty.

Odnośnik do komentarza
Blind Guardian AFAIR gra muzyk? inspirowan? twórczo?ci? Tolkiena,

Oj, tych klimatów Tolkiena to tam za wiele nie ma (jedna p?yta z 7?). Tylko na Nightfall in Middle-Earth znajduj? teksty inspirowane Tolkienem, poza tym s? piosenki spoza tematyki. :)

Odnośnik do komentarza
Blind Guardian AFAIR gra muzyk? inspirowan? twórczo?ci? Tolkiena,

Oj, tych klimatów Tolkiena to tam za wiele nie ma (jedna p?yta z 7?). Tylko na Nightfall in Middle-Earth znajduj? teksty inspirowane Tolkienem, poza tym s? piosenki spoza tematyki. :)

Ekhm: "Bard`s Song: The Hobbit".

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Blind Guardian AFAIR gra muzyk? inspirowan? twórczo?ci? Tolkiena,

Oj, tych klimatów Tolkiena to tam za wiele nie ma (jedna p?yta z 7?). Tylko na Nightfall in Middle-Earth znajduj? teksty inspirowane Tolkienem, poza tym s? piosenki spoza tematyki. :)

 

Kwestia bardzo dyskusyjna :>

 

CD Tales from the Twilight World => Lord of the Rings

CD Somewhere Far Beyond => The Bard's Song - The Hobbit

CD Battalions of Fear => By the Gates of Moria

 

Aczkolwiek Nightfall in Middle Earth jako album tematyczny najbardziej si? w te klimaty wkomponowuje.

Odnośnik do komentarza
Kwestia bardzo dyskusyjna :>

 

CD Tales from the Twilight World => Lord of the Rings

CD Somewhere Far Beyond => The Bard's Song - The Hobbit

CD Battalions of Fear => By the Gates of Moria

 

Aczkolwiek Nightfall in Middle Earth jako album tematyczny najbardziej si? w te klimaty wkomponowuje.

My bad :doh!:

Co nie zmienia faktu, ?e tych piosenek poza Nightfall jest kilka, a p?yt du?o wi?cej. Wi?c mimo wszystko Blind Guardian nie uzna?bym za zespó?, który tworzy w oparciu o Tolkiena. :)

Odnośnik do komentarza
Aczkolwiek ?adna z tych kapel nie gra jak Rhapsody, nie ma warstwy orkiestrowej i quasioperowych wokali. W kolejno?ci od najmi?kszego do najtwardszego

 

Luca Turilli i jego ró?ne mutacje zespo?owe > Hammerfall > Helloween > Demons and Wizards > Iced Earth

 

 

Oj tak, tak. Iced Earth jest ?wietne :) Niesamowity zespó?, szkoda, ?e Barlow odszed? z zespo?u, bo Owens jako? mnie nie przekonuje.

 

Od siebie mog? poleci? Angr? oraz Primal Fear. No i oczywi?cie Sonata Arctica :D

 

S?ysza? kto? nowe Paradise Lost? Ja jestem bardzo zadowolony, bo du?o bardziej lubi? takie granie od tej elektroniki z poprzednich p?yt :)

Odnośnik do komentarza

To ja si? wyt?umacz? - poda?em zespo?y kieruj?c si? mniej gatunkiem, a bardziej tematyk? podan? przez Puska :]

 

I wiem, ?e Bathory gra troch? inaczej ni? Rhapsody i ma?o ma wspólnego z Power Metalem, ale ów concept album (Blood on Ice), o którym wspomnia?em mnie osobi?cie wgniata ci?gle w ziemi? :]

Odnośnik do komentarza
To ja si? wyt?umacz? - poda?em zespo?y kieruj?c si? mniej gatunkiem, a bardziej tematyk? podan? przez Puska :]

 

I wiem, ?e Bathory gra troch? inaczej ni? Rhapsody i ma?o ma wspólnego z Power Metalem, ale ów concept album (Blood on Ice), o którym wspomnia?em mnie osobi?cie wgniata ci?gle w ziemi? :]

Ja wol? Twilight of the Gods :) Tam chyba nie ma s?abej kompozycji, wszystkie trzymaj? podnios?o-pó?nocny klimat i jak?? tak? mro?n? surowo??.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...