Skocz do zawartości

Dodatki graficzne-Kącik Dyskusyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

 

W tym temacie będziemy rozmawiali o dodatkach graficznych do CM03/04.

Postaramy się przedstawić instrukcję jak zrobić i wstawić logo klubu, zdjęcie piłkarza czy nowe tło(background).

Sam od niedawna zajmuje się robienie grafik do cm (pozdro dla Szkodiego, przez którego złapałem graficznego bakcyla;) ) ale mogę zapewnić, że daje to dużo satysfakcji.

Czekam na wasze pytania i komentarze:)

Z racji na mój bardzo krótki staż, jako grafik nie mogę zapewnić, że na wszystkie pytania będę w stanie odpowiedzieć ale będę się starał :)

Mile widziane są podpowiedzi od forumowiczów z większym doświadczeniem.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

CM Club

Odnośnik do komentarza

fajnie by bylo jakby ktos zrobil, albo podal instrukcje jak samemu zroniv background czy jakos tak chodzi mi o obrazki w tle podczas gry dany klub to obrazki z tym klubem :)glownie chodzi mi o lige polska

Witam,

 

Jako początkujący grafik nie mogłem tego zostawić bez odpowiedzi :)

Pogrzebałem trochę w necie i znalazłem instrukcję, jak zrobić backgroundy wybranych zespołów. A oto i ona:

 

1. Szukasz w necie zdjęcia, którego chcesz użyć jako tło. Najlepsza rozdzielczość to 1024 x 768 jeśli będzie inna to gra samo dopasuje zdjęcie do okna, co niestety może spowodować, że nie będzie wyglądało estetycznie.

2. Tworzysz nowy folder clubs, cała ścierzka to Championship Manager 2003/04/data/graphics/bacgrounds/clubs

3. Wklejasz zdjęcie do utworzonego folderu clubs. Jako opis najlepiej użyj numeru ID którego możesz znaleść uruchamiając dołączony do gry edytor. Może być również nazwa klubu, ale jeśli będzie za długa to gra zdjęcia nie wczyta.

4. Uruchamiasz grę i cieszysz się nowymi backgroundami:)

 

Podane rozwiązanie testowałem na swoim komputerze i wszystko działało. Czekam na Wsze komentarze:)

 

Z uwagi na to, że cały czas pracuję nad fejsami nie za bardzo mam czas na inne zajęcia, w tym backgroundy. W najbliższej przyszłości postaram się coś dla Was zrobić ale narazie trudno podać mi konkretny termin.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

czyli rozumiem zeby to dzialalo poprawnie lepiej usunac obecne zdjecia, foldery klubow i zdjecia itp.. ???

czyli rozumiem zeby to dzialalo poprawnie lepiej usunac obecne zdjecia, foldery klubow i zdjecia itp.. ???

 

Nie trzeba usuwać innych "backgroundów". Wystarczy, jeśli twój nowy background będzie miał poprawny ID drużyny.

 

Witam Forumowiczów,

 

Powyżej przedstawione jest instrukcja jak zrobić backgroundy, które ukazują się po wejściu w skład wybranej drużyny. Postanowiłem ją skopiować do tego tematu aby trochę uporządkować informację. Czekam na wasze uwagi i komentarze. Może ktoś z Was zrobił kilka backów, którymi chciałby się z nami podzielić?

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 9 miesięcy później...

Próbowałem z folderami nations i clubs ale logosy się nie pojawiały.... Może z tym national teams się uda. Tego nie testowałem :) dzięki za nowy trop w moim śledztwie. Od dłuższego czasu ten problem nie daje mi spokoju. Poinformuje o wynikach wieczorem jak tylko dorwę się kompa :)

Odnośnik do komentarza

moze poprostu sprawdz jakie id maja reprezentacje i jak z klubami trzeba przypisac id do danego zdjecia no z tym national teams to w fm-ach sie sprawdzalo a czy w cm-ie da rade to juz krzys i czas pokaze co do pracy jaka nasz krzysztof robi to ja jestem na tak i bardzo milo gra sie z najnowszymi logami klubow i rozgrywek :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję cichy z miłe słowo. Cieszę się, że moja praca umila komuś rozgrywkę. Profesjonalistą w grafice nie jestem, ot tak się czasami pobawię. Tym bardziej, że w CM logosy są mała więc niedoróbki mojego warsztatu nie są za bardzo widoczne ;)

 

Wracając do tematu CM, jak wrzuci się logosa repry (oczywiście z numerami id) do folderu clubs to się nie pokazują. To musi być coś innego.....

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...