Skocz do zawartości

Nowy Administrator CMF


Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę pisał elaboratów - potrzebny nam jest nowy Administrator. W kuluarach padła już jedna propozycja i myślę, że zdobędzie wielu zwolenników, tym bardziej że to osoba wielu użytkownikom znana i lubiana.

 

A mowa o Enchanterze - z tego co wiem, to osoba "z branży" i z doświadczeniem w technicznych sprawach, więc nie musimy się martwić o opiekę techniczną. Jeśli chodzi o moderowanie też podobno nie musimy się martwić, bo Enchanter nie zamierza tego robić (spójrzcie na jego aktywność na CMF ;)).

 

Myślę że to bardzo zdrowe rozgraniczenie w świetle ostatnich odkryć i wydarzeń i tak powinniśmy postąpić: administratora powinna interesować techniczna strona zarządzania witryną, moderatorów (właściwie supermoderatorów, bo tym jest MT od bardzo długiego czasu) - merytoryczna, i te dwie role nie powinny się mieszać.

 

Opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

wstępnie z nim rozmawiałem i jest na tak jednak nie ma czasu aby moderować forum (o to chyba nam też chodziło) a jedynie będzie się zajmował technicznymi rzeczami, kwestia dla mt to ustalenie z nim drogi kontaktu w przypadku awarii forum, do tej pory Icon byl informowany sms i nie bylo problemu, mysle ze podobą drogą możemy pójść z Enchim...

Odnośnik do komentarza

Przypominam, że ten temat nie stracił na aktualności: po pierwsze nie widzę żadnej możliwości jednoznacznego określenia, czy winny jest Icon, czy ktoś go wrabia, po drugie sam Icon stwierdził, że nie ma czasu na administrowanie cmf.

 

Po trzecie, ja nadal uważam, że jeśli niczego konkretnego nie dowiedzieliśmy się o winnych tej afery, to mnie ona ostatecznie przekonała, że funkcje administratora witryny i jej moderatora nie powinny iść w parze i dlatego powinniśmy to zmienić.

Odnośnik do komentarza

Gabe, ale tu się nie ma nad czym zastanawiać, zwłaszcza w świetle tego, co napisał Icon o swoich obecnych planach (czyt. szkoła policyjna). Już zupełnie pomijam kwestię całego zamieszania z wyborami, ale nam jest potrzebny admin, który jest w stanie zareagować na awarię w ciągu 1-2h, a nie po 5 dniach. Moim zdaniem, skoro Enchi jest chętny, możliwie najszybciej powinien porozumieć się z Iconem, skompletować niezbędną dokumentację (głównie chodzi o hasła) i wdrożyć się w temat. A co do funkcji - już z pół roku temu wspominałem, że skoro Icon nie ma czasu, to nie ma sensu, żeby bawił się w moderkę, no ale wyszło jak wyszło. Teraz też jestem jak najbardziej za tym, aby admin zajmował się swoimi sprawami, a moderatorzy swoimi.

 

Enchi zostanie adminem, dla MT rozpisać nowe wybory i po sprawie. Oczywiście mam na myśli bieżące funkcjonowanie forum, bo z całą "aferą" możemy się babrać jeszcze X dni.

Odnośnik do komentarza

A czy zastanawial sie ktos, co z kwestiami formalnymi? Umowy na serwer, domeny etc.? Mozemy sobie tu wsadzic jakiegokolwiek admina, ale ostateczny glos zawsze ma ten, komu swiadczona jest usluga (moze on np. nie majac zadnych uprawnien forumowych pisemnie wystapic do providera np. o zmiane hasla admina). O ile dobrze rozumiem i wiem, obecnie wszystkie te sprawy sa w rekach Icona jako osoby fizycznej.

 

Byc moze jest to dobry czas na powrot do nieco zapomnianej idei wwosika o zarejstrowaniu stowarzyszenia z osobowoscia prawna.

Odnośnik do komentarza

Byc moze jest to dobry czas na powrot do nieco zapomnianej idei wwosika o zarejstrowaniu stowarzyszenia z osobowoscia prawna.

 

Stowarzyszenie nie jest takim głupim pomysłem chociaż wiążą się z tym koszty. Nawet jeśli nie będzie prowadziło żadnej działalności to musi składać sprawozdania i spełniać wymogi formalne (sam nie wiem do końca jakie, na pewno musi być prowadzona księgowość). Będąc stowarzyszeniem możnaby uzyskać też wpis do organizacji pożytku publicznego co pozwoliłoby np. uzyskiwać kasę z 1% podatków (choć tutaj są wymagania kolejne).

W każdym razie pomysł wart przeanalizowania.

Odnośnik do komentarza

Stowarzyszenie brzmi bardzo fajnie, ale jak już ktos al - trzeba się tym bardzo dobrze przyjrzec i o tym pomyslec. Co do zmian danych formalnych to nie powinno byc az tak wielkiego problemu bo trzeba wyslac tylko maly dokumencik o zmiane podmiotu. Wiele firm robi to szybko, niektore czasami zmuszaja nas do taplania się w papierach więc nie powinno byc problemow z tym, szczegolnie ze Icon już powiedzial ze pooddaje wsio w wyznaczone rece.

 

Edit: zeby nie było - wyznaczenie admina przeze mnie jest zbedne bo nie wiem kto jest na ile dobry. Dopóki bedzie to elokwentna i zaufana osoba na stanowisko admina to dobrze.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...