Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY
Anatoli

Problem z rozgrywką

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy wybieram 11 i więcej lig wyskakuje bład, zawsze tego samego dnia tj. 13 listopada 2003r. Grać dalej nie można. A gdy wybiorę mniej lig, wszystko gra. Od razu uprzedzam że mam zainstalowane patche, sprzęt też mam dobry tzn. Pamięć RAM 4,00 gb., Procesor Intel Core 2,2 GHZ. Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Bardzo proszę o jakąkolwiek odpowiedz, bo im więcej lig wiadomo to ty mgra ciekawsza. Może istniej jakieś rozwiązanie problemu. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi Ci o Championship Manager 2003/2004 na uaktualnieniu Szkodiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Jest to uaktualnienie zagraniczne z 2009r. Nie wiem tylko kto je stworzył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może twórca zrobił jakiś błąd w bazie danych. Trudne jest mi się wypowiadać na ten temat. Pierwszy raz z czymś taki się spotkałem.

Ściągnij sobie uaktualnienie Szkodiego. Polska liga jest aktualna a reszta lig ma składy z 2007 a projekt ciągle się rozwija. Z tego co wiem, to nikt nie zgłaszał problemów z błędem z którym Ty się spotkałeś podczas użytkowania tego uaktualnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Anatoli, wydaje mi się, że temat można już zamknąć:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zasadzie to nie wiem. Bo zainstalowałem uaktualnienie Szkodiego, i ten sam błąd wystąpił. Ale to pewnie u mnie coś nie gra tylko nie wiem cholera co. Jeżeli nikt nie jest w stanie coś doradzić, to proszę o zamknięcie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pogrzebałem w necie i z tego co udało mi się ustalić to błąd z którym się spotkałeś występował z powodu problemów w bazie danych. Było one spowodowane przez osoby, które starały się uaktualniać bazę. W przypadku uaktualnienia Szkodiego nikt do tej pory nie zgłaszał problemów.

Spróbuj odinstalować całkowicie grę i zainstalować ją na nowo. Może to coś pomoże:). Masz zainstalowanie łatki 4.1.4 i 4.1.5?

Daj znać jak Ci poszło. Będziemy się starali pomóc:)

W taki razie nie zamykamy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm, rozumiem. Odinstaluję i zobaczymy. Tak, łatki mam zawsze zainstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, wystąpił ten sam błąd, tym razem wybrałem 13 lig. Oczywiście zainstalowałem łatki, bazy danych nie zmieniałem. Po prostu nie mam siły juz na to. Odkryłem za to inną rzecz. Mogę grać na dowolnej liczbie lig i błąd nie wyskakuje ale tylko na starej bazie danych. tj tej pierwotnej z 2003 r.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podaj mi jakie ligi odpaliłeś. Spróbuję zrobić mały test na moim komputerze:)

Na marginesie współczuję Ci. Człowiek chce sobie pograć a tu się nie da....

Mam nadzieję, że uda Ci się uporać z tym problemem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już podaję. Anglia, Argentyna, Brazylia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Szkocja, Turcja, Ukraina, Włochy. Jeszcze raz dzięki że tutaj tak główkujemy ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie mi się przypomniała jedna rzecz. Sprawdź, czy Twój save waży więcej niż 100 mega i czy masz Nortona antyvira?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Norton może traktowac save powyżej 100 mb jako potencjalne zagrożenia. Wyłącz tymczasowo Nortona i sprawdz czy dalej jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nic to nie dało. Rezygnuję z rowiązania z tego problemu, bo nie mam już cierpliwości i czasu. Zawsze mozna pograc do 10 lig grze. Dziękuje serdecznie za pomoc. Zamykamy temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca Anatoli. Odwlecze ten błąd w czasie. Gdy rozmiar savu wyniesie ponownie 100 mega będziesz miał taki sam problem. Zmniejszenie przez Ciebie ilości lig spowoduje że błąd z bakiem możliwości zapisania przesunie się z 13 listopada do powiedzmy 10 styczna.

Wydaje się, że tutaj problemem nie jest ilość załadowanych lig tylko wielkość savu

Obym się mylił.

Poczekaj na powrót Szkodiego. Chwilowo jest offline. Będzie od wtorku/środy. On ma większą głowę do takich rzeczy;)

Do tego czasu bardzo bym prosił o zabranie głosu osoby lub osób, które grają już dłużej na uaktualnieniu Szkodiego i ich save ma więcej niż 100 mega.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blad jest spisany na moja kartke. Co prawda wrocilem do kraju o jakiejs 4ej i od 8ej jestem na uczelni, ale po uczelni o ile nie zasne sproboje cos posprawdzac.

Co do save'ow to te powyzej 100mb czasami sprawiaja nieco problemow ogolnie w CMie. Jednak np Kowalinho przedstawil nam wiekszego save'a i wszystko bylo okej.

Co do 11 lig to musze to stestowac. Pamietam ze to byl to jakis blad, ale jaki to nie pamietam. Mam to gdzies wpisane w starych notatkach z bardzo starych forum :P Osobiscie nie mysle ze chodzi tu o rozmiar save'a, lecz o te feralne 11 lig.

Jezeli dojde do jakichkolwiek wnioskow to dam wam znac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie skończyłem test, który trwał praktycznie cały dzień, 11 lig, baza danych z 2003 roku. Zrobiłem sobie wakacje do 2012 r., Nie było żadnego błędu. Spokojnie można grać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi