Skocz do zawartości

Wybory ModTeamu (II kadencja) - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

To, ze MT moze przegladac PW wydaje mi sie rzecza dosc oczywista - jest to zapewne mozliwe na kazdym skrypcie forumowym. Co do Log In to szczerze mowiac przez cala swoja bytnosc w adminie nie zwracalem na to uwagi, bo nie przyszlo mi do glowy zeby czegos takiego szukac.

 

Widzisz, dla Ciebie to jest oczywiste, dla mnie nie. Nie korzystam na tyle z for, nie jestem na nich administratorem/modem, więc takie narzędzia są mi obce. Nie podważam tego, czy taka funkcja powinna być dostępna dla modów i nie chcę o to drzeć kotów (zapewne powinna być z uwagi na ich większy nadzór nad forum). Bardziej chodzi mi o brak jakiegokolwiek poinformowania użytkowników, że taka możliwość istnieje.

Odnośnik do komentarza

To, ze MT moze przegladac PW wydaje mi sie rzecza dosc oczywista - jest to zapewne mozliwe na kazdym skrypcie forumowym. Co do Log In to szczerze mowiac przez cala swoja bytnosc w adminie nie zwracalem na to uwagi, bo nie przyszlo mi do glowy zeby czegos takiego szukac.

Ta opcja pojawila sie dopiero w wersji 3.3.0, ktora na naszym forum byla aktualizowana bodaj w maju. Wczesniej jej najzwyczajniej w swiecie w panelu administracyjnym nie bylo :]

 

http://community.invisionpower.com/blog/1174/entry-7281-ipboard-33-dev-update-miscellaneous-enhancements/

http://itbeta.pl/ipb-3-3-0-wydane-t-120.html

Odnośnik do komentarza

Informacja o tej funkcjonalnosci mogla zaginac w gaszczu powazniejszych problemow, jakie wtedy nastapily. Zwiazane one byly z padem bazy danych przy aktualizacji wersji skryptu forum do wspomnianej wersji 3.3.0. Mozliwe, ze wlasnie wowczas Icon przeoczyl te funkcjonalnosc, skupiajac sie przede wszystkim na tym, zeby naprawic forum.

Odnośnik do komentarza

Sprawa czytania PW, czy log as user to tak naprawdę... kwestia rozgraniczenia administratora technicznego od supermoderatorów, o czym cały czas piszę.

 

Administrator techniczny - czyli ktoś, kogo nie interesuje merytoryczna strona forum nie ma potrzeby logowania się za userów, czy czytania ich PW, bo zwyczajnie nie ma na to czasu (choć ma możliwości)

 

Supermoderator - czyli nasz MT, ma wpływ na kształt forum, moderowanie, strukturę podforów, akceptację i edycję userów itp, ale ma przez admina technicznego zablokowane opcje im niepotrzebne, czyli takie Log In, czy dostęp do zapytań SQL, a supermoderatorzy nie mogą jej sobie sami włączyć. W ten sposób ani czytanie PW, ani logowanie się na czyjeś konto bez odgadnięcia hasła jest zwyczajnie niemożliwe

 

 

Obecnie struktura wygląda tak, że Admin Techniczny jest jednocześnie Supermoderatorem i aktywnym użytkownikiem zaangażowanym w forum, a reszta MT jest Supermoderatorami, którzy co prawda do spraw technicznych się nie mieszają (kto był w MT wie dlaczego), ale mają do narzędzi dostęp.

Odnośnik do komentarza

Czy rezygnujemy z wyjaśnienia "afery"? Mam wrażenie, że uczestnicy dyskusji doszli do wniosku: "jeżeli winny się nie przyzna to samii nie jesteśmy w stanie tego zrobić więc przyjmijmy, że nic się nie stało i zróbmy wybory od początku". Moim zdaniem wyjaśnienie tej sprawy nie jest takie trudne: większość informacji już mamy; wystarczy uważnie przeczytać to co się tutaj działo, kto co mówił, kto kłamał, kto nie. Gdyby porozmawiać z kilkoma osobami (nie na publiku), wyjaśnić kilka kwestii technicznych to jesteśmy w stanie to wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza

Tio, moim zdaniem nie mamy szans na ostateczne wyjaśnienie tej afery. Każdą wątpliwość techniczną można wyjaśnić zmianą/skasowaniem wartości w bazie przez włamywacza, a z drugiej strony każdy wyciąg z logów można wytłumaczyć ręczną zmianą choćby w edytorze tekstowym (czy wykasowaniem kilku wierszy). To klasyczny pat.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli to klasyczny pat, a wszyscy wiemy ze tak jest to moze Panowie otrzepnijmy się z tej afery, rozpiszmy wybory do modteamu i wybierzmy nowego roota? Jak nie zrobimy tego szybko to popadniemy w marazm, a dalsza dyskusja "kto kogo i dlaczego nie on" nic nam nie da.

Odnośnik do komentarza

Podczas wczorajszego pokera chłopaki wspomnieli o "aferze", przeczytałem więc ten wątek i coś mi tu nie gra ;)

 

Zacznijmy od wypowiedzi Icona:

Dzwoniłem do providera i dowiedziałem się, że nie są mi w stanie pomóc, bo nie nie mają logów z prywatnych serwisów umieszczonych na ich serwerach. Jedynie mają logi odwiedzin tych serwerów, ale oczywiście ich nie udostępnią. Poza tym pewnie nie byłoby w nich nic innego niż w naszych logach.

to nie jest prawda.

 

1. Działam w branży stron www jako szef agencji interaktywnej od 2006 roku, miałem kontakt z wieloma administratorami serwerów, z wieloma firmami hostingowymi w Polsce i zagranicą, i jeszcze nigdy w życiu nie spotkałem się, aby nie było na serwerze logów. Logi serwera to ZDECYDOWANIE coś innego niż logi aplikacji (np. IPB) i to tłumaczenie Icona wyżej jest po prostu nieprawdą.

 

2. Sprawa była/jest (choć teraz już mniej) możliwa do zbadania analizując logi serwera, a nie logi aplikacji (skryptu forum IPB).

Powtórzę: logi serwera to co innego niż logi w bazie danych danego skryptu. Przykładowy artykuł pierwszy z brzegu: http://gajdaw.pl/php...iku-log/p1.html

 

3. Aby wyjaśnić sprawę rzetelnie i bez mataczenia, w trybie natychmiastowym zaraz po ogłoszeniu tej akcji tutaj, dostęp do serwera i providera powinien zostać udzielony postronnej osobie, jak np. enchanterowi, który bez problemu przeanalizowałby logi serwera i porównałby to z logami aplikacjami. Wtedy ktoś postronny mógł by potwierdzić lub wykluczyć pewne zdarzenia z 100% pewnością bez żadnych wątpliwości, bez tego majaczenia, że i tak wszystko w logach jest spreparowane.

Mało tego, osoba podejrzana powinna także natychmiast przekazać dane do serwera i nakazać zmianę dostępów, aby ustrzec się przed podejrzeniami o mataczenie w sprawie. Wchodzenie w buty śledczego wskazuje tylko i wyłącznie na matactwo.

 

W każdym innym przypadku, gdy sam oskarżony bada i analizuje logi bez ich udostępnienia nikomu innemu, oraz przesłanki tego typu:

+ sugerowanie Icona, że i tak w zasadzie każdy log można zmanipulować

+ wskazywanie przez Icona innych potencjalnych sposobów na potencjalne manipulacje, jak np.:

Weźcie to na logikę - gdybym chciał uwalić Johnissa ustawiłbym to wszystko inaczej, np tak:

oddaję dużo głosów z innych kont na Johnissa, Johniss wygrywa głosowanie, ja w tym czasie zmieniam w bazie danych wszystkie IP na Johnissa (bo on podobnie jak ja posługuje się stałym IP*), kończymy głosowanie i wybucha afera. Johniss za chuja się nie obroni, bo tylko ja mogę edytować bazę danych i tylko na mojej opinii moglibyście się posiłkować.

+ wklejanie wybiórczych logów, jak np. http://forumcm.net/i...40#entry1426054 - dziwnym trafem ostatnim zapytaniem było właśnie to... ;)

+ raz jeszcze: ciągłe tłumaczenie, że logi można manipulować i z góry zakładanie że nic się z nich nie dowiemy i lansowanie teorii spiskowej

 

według mnie wskazują, że wielce prawdopodobne, że to jednak wszystko działania oskarżonego, bo to wszystko jednoznacznie wskazuje również na mataczenie a nie chęć rzetelnego wyjaśnienia sprawy. Rzetelne wyjaśnienie sprawy to tylko i wyłącznie zbadanie sprawy przez kogoś niezależnego, ot, tyle. Pozdrowienia.

 

* nie daje to Wam do myślenia, skąd Icon wie, że Johniss posługuje się stałym IP? ;)

takie przedkładanie recept na manipulacje jest cokolwiek dziwne.

Odnośnik do komentarza

No chyba jednak od razu widać co jest grane... CMJEB chciało nas rozjebać, nie wyszło bo mamy mózgi, sprawa już dawno zamieciona i zajmujemy się dalszym działaniem - Speed, który powinien mieć btw. bana w mojej skromnej opinii za swoją działalność nagle pojawia się i próbuje nam znów "kraj podpalić". Zapomnij kolego Adamie, zapomnij.

 

Od siebie dodam, że jakieś 13 lat temu byłem bardzo niecierpliwy i Bogu dziś za to dziękuję bo jak sobie pomyśle, że mógłbym być współpracownikiem takiej szmaty, to bym się chyba pochlastał...

Odnośnik do komentarza
No chyba jednak od razu widać co jest grane... CMJEB chciało nas rozjebać, nie wyszło bo mamy mózgi, sprawa już dawno zamieciona i zajmujemy się dalszym działaniem

A wiadomo to skąd...? Stąd, że ktoś znający się na temacie przyszedł i stwierdził, że bardzo wiele wskazuje na winę tego, którego bardzo wielu użytkowników tego forum by najchętniej poniosło na widłach do stodoły, a tę podpaliło? Czy to z takiego Johnissa robi tajnego agenta CMRev na forum, bo myślał podobnie?

 

Speed, który powinien mieć btw. bana w mojej skromnej opinii

A niby za co? :rotfl: Bo wiesz, w czyjejś skromnej opinii to Ty powinieneś mieć bana. Puknij się w głowę, najlepiej dość mocno i parę razy, zanim zaczniesz wygłaszać takie sądy. Trochę za poważnie bierzesz rywalizację między dwoma internetowymi bytami.

 

Od siebie dodam, że jakieś 13 lat temu byłem bardzo niecierpliwy i Bogu dziś za to dziękuję bo jak sobie pomyśle, że mógłbym być współpracownikiem takiej szmaty, to bym się chyba pochlastał...

Po takich opiniach postronni prędzej stwierdzą, że to Ty, a nie Speed, jesteś szmatą, a nie jakąś tam legendą.

 

To chyba timon miał w opisie "to tylko internet k***a". Weź to sobie do serca.

Odnośnik do komentarza

Ban dla mnie, Meler? krótka riposta z mojej strony dla Ciebie:

:ssij::glupek::pozdro600:

 

Płakać nie będę, wstawiłem Wam tylko racjonalną procedurę (kontrola porównawcza logów serwera z logami aplikacji przez niezależnego administratora, jak np. enchi czy ktokolwiek inny), która powinna zostać wdrożona aby rzetelnie wyjaśnić "kulisy" tej całej "afery", w momencie gdy się dowiedziałem o całej tej "aferze" na wczorajszym pokerze. Biadolicie tutaj, że się jej nie da wyjaśnić, a jest wręcz przeciwnie. Ot, tyle.

 

Ja z kompleksami niektórych osób nie zamierzam dyskutować, szkoda na to czasu. Nie chcecie korzystać z rady, róbcie co chcecie - to Wasze podwórko :)

 

Ponieważ jednak co poniektórzy pomawiają dobre imię serwisu, którego jestem wydawcą, oświadczam oficjalnie że CM Revolution nie brało udziału w żadnym zamachu, ataku czy czymkolwiek innym związanym z CMF. EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...