Skocz do zawartości

Wybory ModTeamu (II kadencja) - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Komu zależalo na zrobieniu syfu na forum? Temu kto prowadzi konkurencyjne forum i chce ściągnąć tam ludzi. Proste? Proste.

To jedno wytłumaczenie. Równie prawopodobna jest opcja, że ktoś z forum bardzo nie lubi Icona i chciał go skompromitować. Ludzi, którzy nie lubią Iocna jest na forum sporo.

Prawdopodobna jest także wina Icona, który wedle tego co mówicie bardzo nie lubi Johnissa i nie chciał go w MT.

Każde wytłumaczenie jest dobre. Gdzie leży prawda? Czuję, że nigdy się tego nie dowiemy. Gnida będzie między nami i tyle.

Odnośnik do komentarza

Niestety masz racje Wujku. Nigdy nie dowiemy się w 100% prawdy, a mysl o ewnej stronie z konkurencyjnym forum tez przeszla mi gdzies tam w glowie. Ci ktorzy wierza, ze to Icon beda tak wierzyc, Ci ktorzy nie dopuszczaja takiej opcji beda myslec inaczej. Jakiekolwiek dowody wysylalby Icon to zawsze beda mogly zostac obalone przez mozliwosc edytowania wszystkiego. Nie dowiemy się niczego i możemy tylko zaufac wlasnej opinii i intuicji. Jak to wspominal Heniek - slowa przeciwko slowu bo dowody. Definicja wypaczona w swiecie ze SQLem.

Odnośnik do komentarza

A tak mamy śmierć na forum Icona, którego winę nie sposób udowodnić, a jak pisał Feanor są poważne wątpliwości jej dotyczące...

Trudno udowodnić, bo to właśnie Icon ma dostęp do wszystkich danych, a reszta MT jedynie do pewnego wycinka.

 

Ja się wstrzymywałem z oceną całej sytuacji, bo na początku było jeszcze trochę wątpliwości. Icon nie zdołał ich niestety rozwiać. Szkoda, bo sam na niego głosowałem.

 

Myślę za to, że warto by się zastanowić generalnie nad bezpieczeństwem forum. To, że Icon nadużył naszego zaufania w sprawie głosowania, to jeszcze nic strasznego, bo i tak miał spore poparcie. Gorzej jakby komuś z zewnątrz udało się włamać. A przecież mieliśmy już przypadek czytania PW. Jednak przy rejestracji podajemy sporo danych, które ktoś może wykorzystać.

Odnośnik do komentarza

A tak mamy śmierć na forum Icona, którego winę nie sposób udowodnić, a jak pisał Feanor są poważne wątpliwości jej dotyczące...

Trudno udowodnić, bo to właśnie Icon ma dostęp do wszystkich danych, a reszta MT jedynie do pewnego wycinka.

 

Ja się wstrzymywałem z oceną całej sytuacji, bo na początku było jeszcze trochę wątpliwości. Icon nie zdołał ich niestety rozwiać. Szkoda, bo sam na niego głosowałem.

 

Myślę za to, że warto by się zastanowić generalnie nad bezpieczeństwem forum. To, że Icon nadużył naszego zaufania w sprawie głosowania, to jeszcze nic strasznego, bo i tak miał spore poparcie. Gorzej jakby komuś z zewnątrz udało się włamać. A przecież mieliśmy już przypadek czytania PW. Jednak przy rejestracji podajemy sporo danych, które ktoś może wykorzystać.

Zgadzam się ze Szczurkiem. To jest prawdziwe zagrożenie :/.

Odnośnik do komentarza
Komu zależalo na zrobieniu syfu na forum? Temu kto prowadzi konkurencyjne forum i chce ściągnąć tam ludzi. Proste? Proste.

No sorry, ale równie dobre jak powyższe (i równie mocno naciągane) jest wytłumaczenie, że ktoś celowo zagłosował na wszystkie inne kandydatury, by skompromitować dotychczasowy MT i wyciąć z niego wszystkie wrogie sobie postaci, na czele z bardzo wrogo do niego nastawionym Iconem. Tylko na siebie nie głosował, żeby zrobić z siebie ofiarę i Chrystusa forumowiczów, by jako ofiara systemu (skojarzenie z AdR nieuzasadnione) wypłynąć w powtórzonych wyborach, już bez elementów mu wrogich.

Nawet nie wiem, jak wygląda forum CMRev, ale wymyślanie obciążających ich scenariuszy jest śmieszne, zwłaszcza gdy ich władze dowiedziały się o skandalu od tutejszych forumowiczów.

Cui bono? Ok, ale wszyscy rzucający to pozapominali, kto najbardziej na tej aferze skorzystał.

 

Sugerowałbym więc porzucenie takich spiskowych teorii jak powyższe i zorganizowanie nowych wyborów, bo na razie tylko wszyscy taplają się w bagnie podejrzeń. Już widać jak na dłoni, że sytuacja jest patowa, bo nikomu nie można udowodnić jednoznacznie winy ani niewinności. Trzeba poprawić bezpieczeństwo forum i wybrać nowe władze.

Ja popieram w całej rozciągłości Feanora - parę razy na własnej skórze doświadczyłem charakteru Icona, znając jego przywary bardzo wątpię, by robił taki przekręt.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę, w świetle wszystkiego co zostało przedstawione, wersje że to a) Icon b) ludzie z CM Revolution c)ludzie z MT są dla Ciebie równie prawdopodobne/nieprawdopodobne?

 

Nie mnie oceniać w co ktoś w tej sprawie "wierzy", ale... no w zasadzie musiałbym powtarzać to co napisał Gabe. Wszystkie inne scenariusze, już nawet pomijając zupełnie te kwestie techniczne, są jak dla mnie zupełnie niespójne, skrajnie mało prawdopodobne. Jeżeli doszlibyśmy jakoś do wykazania, że to na pewno nie Icon, to byłbym w dużym (pozytywnym)szoku.

Odnośnik do komentarza
Zrozumiałeś czy masz z tym problem?

Problem mam tylko z zakrawającym o paranoję widzeniem wszędzie winy konkurencyjnego forum/strony.

Nie posądzam Icona o takie przekręty, ale to jest zdecydowanie bardziej prawdopodobny wariant niż przedstawione przez Ciebie teorie spiskowe czy dodana historyjka przeze mnie.

Odnośnik do komentarza

Tak pisząc nikt by do niczego nigdy nie doszedł. Sądy by nie działały, prognozy pogody też by nikt nie oglądał. W końcu nawet tych 200 świadków mogło się mylić, a nagranie z kamery być sfałszowane, albo przez błąd systemu nagrało się coś co się nie wydarzyło...

 

Zawsze każdy scenariusz jest możliwy, kwestia tego, które i na ile są prawdopodobne.

 

Bo w ten sposób to można pisać, że: "Jak to Brazylia wygra mistrzostwo świata?! Bez sensu takie przewidywania, równie dobrze może wygrać San Marino". A do absurdu można wszystko sprowadzić, i dopiero to nie ma sensu.

 

Także póki co mamy 2-3 wersje wydarzeń, które są w jakimkolwiek stopniu prawdopodobne. Przekręt Icona, spisek anty-Iconowy przez osobę z zewnątrz, spisek MT.

Z tym, że spisek MT jest dla mnie bardzo nieprawdopodobny, w drugą opcję też mi ciężko uwierzyć, także na podstawie tego co wiemy na tę chwilę, osobiście skłaniam się do pierwszej możliwości. I przy całym tym, że "Znam Icona, Icon by tego nie zrobił"*, inne opcje są na tyle wątpliwe, że ta i tak ma najwięcej sensu...

 

*ja nie znam

 

 

Edit: no i kadery i Lucas07inha, mnie uprzedziły :P No dobra gacke też ;) Łapcie plusiki :)

Odnośnik do komentarza

Podejrzenie, że mógł to zrobić ktoś z forum Rev jest według mnie po prostu śmieszne. W jaki sposób ośmieszenie Icona mogłoby wpłynąć na zmniejszenie ruchu na CMF, co mogłoby spowodować napływ użytkowników na forum Rev? Aferą wyborczą interesuje się głównie kółko maryniowej adoracji, które liczy z 30 osób. Reszta użytkowników, która siedzi w tematach o FM-ie i w karierach ma w nosie, czy root-adminem jest Icon, Kaczyński czy pan Zdzisiek - dla nich forum ma po prostu działać. Gdyby ktoś z Rev chciał sprawić, żeby ludzie z CMF zaczęli przechodzić na forum Rev, to po prostu wysadziliby CMF w kosmos, a nie robili jakieś akcje w wyborach.

 

A teraz pytanie do kogoś, kto ogarnia temat działania skryptów i forum - czy jest możliwe, że wystąpił błąd, który sprawił, że to wszystko zadziało się samo? Nie chce mi się do końca w to wierzyć, ale jeśli jest to możliwe, należy wziąć pod uwagę.

Odnośnik do komentarza

A teraz pytanie do kogoś, kto ogarnia temat działania skryptów i forum - czy jest możliwe, że wystąpił błąd, który sprawił, że to wszystko zadziało się samo? Nie chce mi się do końca w to wierzyć, ale jeśli jest to możliwe, należy wziąć pod uwagę.

wedlug mojej wiedzy jest to niemozliwe - caly proces zostal wyjatkowo starannie przygotowany i przeprowadzony

 

gdyby byl jakis blad w bazie danych, to predzej forum by sie wykrzaczylo (jak juz nieraz bywalo)

 

a skrypty zostawmy w spokoju - na razie caly problem dotyczy wylacznie bazy danych

Odnośnik do komentarza

Czarls, ludzie nie takie rzeczy wymyślali.

Jeżeli ktoś wierzy w spiskową teorię dziejów można założyć następujący scenariusz. Ktoś robi koiło dupy Iconowi, wybucha afera, ludzie wkurzają się na Icona, Icon strzal focha i wysyła forum w kosmos. Nieprawdopodobne? Ktoś wiedząc jaki Icon ma wybuchowy charakter mógł wpaść na takie coś.

Dlaczego ktoś z CM Revolution? Bo przy całkowitej likwidacji forum ludzie gdzieś musieliby się podziać, gdzieś musieliby zadawać pytania doptyczące FM-a. Jedyną rozsądną alternatywą stawałoby się forum CM Revolution.

Możliwe? Możliwe tak jak i inne scenariusze, które podałem. Opcji są dziesiątki. Łącznie z działaniami Tuska o których wspominali nasi koledzy. Wymyślić można wszystko, ale nie rozwiąże to problemu.

Jeżeli ktoś się bawi w manipulacje głosami, może grzebać w naszych PW czy robić inne rzeczy. Mądre głowy muszą pomyśleć o jakimś zabezpieczniu forum.

Odnośnik do komentarza

Czarls, ludzie nie takie rzeczy wymyślali.

Jeżeli ktoś wierzy w spiskową teorię dziejów można założyć następujący scenariusz. Ktoś robi koiło dupy Iconowi, wybucha afera, ludzie wkurzają się na Icona, Icon strzal focha i wysyła forum w kosmos. Nieprawdopodobne? Ktoś wiedząc jaki Icon ma wybuchowy charakter mógł wpaść na takie coś.

Dlaczego ktoś z CM Revolution? Bo przy całkowitej likwidacji forum ludzie gdzieś musieliby się podziać, gdzieś musieliby zadawać pytania doptyczące FM-a. Jedyną rozsądną alternatywą stawałoby się forum CM Revolution.

Możliwe? Możliwe tak jak i inne scenariusze, które podałem. Opcji są dziesiątki. Łącznie z działaniami Tuska o których wspominali nasi koledzy. Wymyślić można wszystko, ale nie rozwiąże to problemu.

Jeżeli ktoś się bawi w manipulacje głosami, może grzebać w naszych PW czy robić inne rzeczy. Mądre głowy muszą pomyśleć o jakimś zabezpieczniu forum.

jeśli odpowiednią ilość małp postawić przy komputerach podłączonych do internetu i dać im odpowiednią ilość czasu któraś z nich w końcu złamałaby zabezpieczenia, pozmieniała głosy w ankietach i zatarła za sobą ślady używając proxy z Chin

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...