Skocz do zawartości

Wybory ModTeamu (II kadencja) - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Kto z tamtego MT jest w obecnym? Pamięta ktoś?

 

Henkel i Icon? Trudno raczej przypuszczać, bym mógł być z Marcelem w zgodzie, skoro przez ostatnie kilka miesięcy podważałem jego obecność w MT.

może się kryłeś?

No to mamy 3 osoby co miały wtedy dostęp do panela: Dudek, Henkel i Icon. Meyde czy Gabe wtedy nie mogli nic zrobić. No chyba, że IP zakładanych kont, maile, IP, daty, zostały teraz zmienione...Tak łatwo każdy członek MT mógł to zrobić? Nie znam się technicznie, ale wszystkie pola sa edytowalne?

Nie możemy tego wykluczyć. Oskarżenia są poważne.

Naprawdę sądzisz, że IP zakładanych kont można modyfikować w adminie? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, ale ponieważ informatyk ze mnie żaden, to niech ktoś rozwieje tę wątpliwość, bo to chyba jedyna możliwość w której Icon byłby zupełnie czysty.

Odnośnik do komentarza

Zaglądałem na logi z phpmyadmina. Ktoś najzwyczajniej w świecie przez niego ustawił wszystkie dane tak aby świadczyły, że to ja dokonałem oszustwa. Tyle mogę powiedzieć. Mogę się jedynie domyślać, że był to ktoś z ModTeamu, bo tylko członkowie MT mogą się logować na czyjeś konta. Nie chcę nikogo oskarżać, bo nie mam żadnych dowodów. Osoba, która wywinęła mi to świństwo miała cały tydzień żeby po sobie posprzątać i zrobiła to. Kolejna sprawa do przemyślenia - po co byłyby mi te głosy, skoro bez nich i tak dostałbym się do MT? Dodam jeszcze, że głosowałem tylko na Szkodiego, a w wynikach widzę, że zagłosowałem także na siebie i kilka innych osób...

 

Skoro to nie ty, to daj jakiś dowód. Choćby te logi z phpadmina. Adamus też dobrze napisał - są logi z serwera, albo kopia zapasowa, to może ostatecznie wyjaśnić sprawę. Zamiast się obrażać udowodnij że wszyscy się mylimy.

 

Nie będę zawiedziony, jeśli okażesz się niewinny, szczerze cię przeproszę. Z adminowania zrezygnuję.

 

Co masz na myśli, że ten ktoś po sobie posprzątał, to znaczy co zrobił, albo czego nie ma?

 

A w naszej obronie dam kilka argumentów:

- żaden z obecnych członków MT nie zna adresu FTP serwera ani phpmyadmina. Serio. Nie obrażając Dudka i meydego podejrzewam, że do tej pory mogli nawet nie wiedzieć, co ta nazwa znaczy

- żaden z nas nie miał dostępu do sql toolbox, który pozwala na proste zapytania do bazy, dopiero sam pogrzebałem bodajże we wtorek czy środę, żeby móc sprawdzić kilka rzeczy i znalazłem gdzie mogę sobie nadać uprawnienia, żeby mieć taką możliwość. Wszystko, czego się dowiedzieliśmy do tej pory pochodziło z narzędzi moderatorskich, które są... prymitywne.

- do tej pory nie wiem, która tabela odpowiada za udział w ankietach :blush:

Odnośnik do komentarza

Ja zadam proste pytanie:

Kto o zdrowych zmysłach - jak nie Icon - dodaje Iconowi dwa głosy, aby ten zmieścił się w MT, a potem czeka aż pół roku, aby sfałszować kolejne głosowanie wedle swojego (iconowego) upodobania tylko po to, aby prawda dopiero teraz wyszła na jaw i można by było Icona skompromitować? To wygląda na jakiś zaplanowany ze szczegółami zamach stanu, szeroko zakrojoną akcję, misterny plan, prowokację, spisek itd. Czekać aż pół roku? Kiedyś była dyskusja (nie pamiętam, czy w MT, czy na publiku), o tym, czy to Forum jest nasze, czy też jest to prywatny folwark Icona. Wyszło to drugie, więc co się dziwicie?

 

... powiedz mi w takim razie kto kopał pod Tobą w poprzednich wyborach skoro wtedy w MT był (z obecnych teraz) Henkel i Dudek?

Proste pytanie, prosta odpowiedź. Czekamy.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

tak btw, jeżeli już o tym mowa, chciałbym aby w "nowym" mt z automatu znaleźli się Gabe i meyde, jeżeli wyrażą ku temu ochotę, chyba te osoby możemy obdarzyć "zaufaniem"? jakiś trzon powinien pozostać żeby nie wprowadzać mimo wszystko durnego zamieszania i paniki...

Odnośnik do komentarza

tak btw, jeżeli już o tym mowa, chciałbym aby w "nowym" mt z automatu znaleźli się Gabe i meyde, jeżeli wyrażą ku temu ochotę, chyba te osoby możemy obdarzyć "zaufaniem"? jakiś trzon powinien pozostać żeby nie wprowadzać mimo wszystko durnego zamieszania i paniki...

w uczciwych wyborach też powinni się bez problemu dostać :)

Odnośnik do komentarza

Czarls, nie masz bladego pojęcia na jakim szkoleniu jestem i tego, że mam tam możliwości korzystania z internetu, nawet nie mam na razie prawa do przepustki, ale to tak nawiasem mówiąc, przecież wiesz lepiej.

 

Każdy członek MT mógł się zalogować na moje konto. A z mojego konta prosto edytować bazę danych. Mógł również zalogować się do phpmyadmina, bo będąc zalogowanym na moim koncie ma się dostęp do wszystkich potrzebnych danych. Co więcej mógł sobie wejść na moje PW, gdzie są w wiadomościach do Fenomena namiary na serwer i bazę danych. Nie byłem również świadomy tego, że IPB dał moderatorom możliwość logowania się na konta innych osób. Ktoś to wykorzystał.

 

Te dwa głosy z poprzedniego głosowania - mogę jedynie powiedzieć tyle, że algorytm tej całej mystyfikacji jest prosty, aby sytuacja była jeszcze bardziej wiarygodna ktoś dodał sobie te dwa konta.

 

Odnośnie tego co pisze adamus, do niedzieli pokażę Wam logi. Jest tam pokazane które rekordy były edytowane i z jakiego IP. Niestety nie wyjaśnimy kto się logował bo IP to serwer proxy.

 

Qcz i mylisz się, że moja postawa to przyznanie się do winy. To gest bezradności. Wiele razy próbowano pode mną dołki kopać i tym razem skutecznie się to komuś udało. Nie mam ochoty ani sił walczyć. Naprawdę mam inne zajęcia na głowie.

Odnośnik do komentarza

Te dwa głosy z poprzedniego głosowania - mogę jedynie powiedzieć tyle, że algorytm tej całej mystyfikacji jest prosty, aby sytuacja była jeszcze bardziej wiarygodna ktoś dodał sobie te dwa konta.

 

 

Czyli tak jak już pisało kilka osób, ktoś czekałby pół roku, żeby dopiero teraz oszustwo miało wyjść na jaw? :rotfl: Takiej bajeczki chyba nawet Szkodi nie kupi.

 

Co do reszty posta się nie wypowiem, czekam na opinie kogoś bardziej rozeznanego w temacie.

Odnośnik do komentarza

Dudek to razem z meyde czekał na wytłumaczenie Gabe'a co oznaczają takie same IP pokazane na tym screenie. Maks, co byłem w stanie zrobić w admince to zatwierdzać/usuwać nowe konta/boty. Nowe konta czyli nie te, od których głosów zaczęła się afera, bo one mają datę rejestracji w 2009 :P

 

Tak btw - na forum jestem, ale raczej czytam i potwierdzam plusowaniem niż pisaniem, bo spraw technicznych nie ogarniam i dlatego opisuje je Gabe, a sytuację opisał meyde, a ja ją potwierdziłem plusem zamiast dodawać wiele wnoszący post w stylu "zgadzam się z tym, co napisał meyde" ;]

Odnośnik do komentarza

No niby tak, ale chyba w tej dyskusji tak naprawdę nie jest najważniejsze przesądzanie o winie, tylko o tym czy w takiej sytuacji Icon może być nadal administratorem CMF i członkiem MT, a jak sam napisał, że odchodzi, to mamy jasność, że nie. Oczywiście będzie się sprawę winy bądź niewinności debatowało tutaj przez kilka stron, bo to spala (w znaczeniu łączy, ale też w takim, że spala się jakaś energię, którą można byłoby wykorzystać lepiej) społeczność CMF - albo wspólny wróg albo duszyczka do obrony przed wrogami.

 

Co powinno zostać napisane to przede wszystkim to, że głosujący stworzyli tak dobry ModTeam, który był w ogóle w stanie zdobyć się na odkrycie tej całej sytuacji i przedyskutowanie jej publicznie. To wielka zasługa wszystkich członków ModTeamu i ludzi, którzy wzięli udział w głosowaniu. Bardzo dobry prognostyk, że zmiany na CM Forum mają sens. Że społeczność wybiera sobie sama liderów i jest spokojniej, czuć większą otwartość niż gdy liderzy mianują się sami, a potem mianują swoich kumpli.

Odnośnik do komentarza

Widzisz dla mnie o wiele wazniejsze jest roztrzygniecie kto w razacym stopniu naduzyl uprawnien, zaufania i zrobil po prostu w chuja wszystkich ktorzy na to forum wchodza - bez wzgledu na to czy sie udzielaja mniej czy bardziej. I wyjasnienie czy a) ktos chcial zrobic kolo dupy Iconowi i tym samym spowodowac, ze zostanie przez spolecznosc oceniony jako oszust b) czy tez Icon tak bardzo uczynil sobie z tego forum prywatne poletko i tak bardzo bal sie pewnych osob i zmian, ze posunal sie do takich manipulacji jak wyzej opisane.

 

I to jest moja opinia jako czlowieka ktory moze ostatnio kompletnie sie nie udzielal, ale przez dlugie lata ufal ludziom rzadzacym forum i staral sie dzialac razem z nimi pomimo roznic pogladow- teraz sie czuje wyruchany w dupe, chcialbym tylko wiedziec kto mnie wyruchal.

 

Wiadomo, ze forum potrzebuje nowej osoby technicznej, ale dopoki jasno nie dowiemy sie kto dopuscil sie przekretow i po prostu spuscimy zaslone milczenia to juz tu nikt nikomu nie zaufa.

Odnośnik do komentarza

Henkel, zgadzam się. Ja żadnej krucjaty przeciwko Iconowi nie prowadzę - nigdy nie miałem z nim żadnego zatargu ani nic. Prywatnie się nie znamy. Wszystkie dowody wskazują jednak na niego i dopóki nie pojawią się inne, to ciężko będzie mi uwierzyć w to, że Icon jest niewinny, a to wszystko to cholerna mistyfikacja.

 

Myślę, że czas dyskusji pod tytułem "winny, niewinny" już minął i teraz trzeba zastanowić się, co dalej. Problem jest taki, że nadal oficjalnie nie mamy winnego i całkowicie nie mam pomysłu, jak stworzyć nowy MT, aby być pewnym, że są w nim ludzie uczciwi i zaufani.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jeśli logi z serwera (będą miały zapisane jakie ip logowało się do phpmyadmina) będą pokazywać inne ip niż Icona to znaczy, że ktoś wrobił Rafała. Icon jest na tyle kumaty, że jakby miał fałszować głosowanie to zrobiłby to tak, że nikt z nas by tego nie zauważył :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...