Skocz do zawartości

Wybory ModTeamu (II kadencja) - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

I czemu piszecie o IP z Krakowa? Podane przeze mnie IP jest z okolic Włocławka.

to tajna siedziba o. Rydzyka !

 

 

a tak trochę bardziej poważnie, możemy ustalić chociaż info. jaki provider dostarcza internet dla tego IP ?

 

edit: provider to Chello, śmiem twierdzić, że to jest raczej Włocławek niż jego okolica, chello jest dostawcą głównie oferty kablówki, dziś jej właścicielem jest UPC

Odnośnik do komentarza

Moje okolice :)

 

O. Rydzyk to bardziej w pobliżu Torunia się bawi.

 

edit:

Smetek: Jak Chello to zdecydowanie Włocławek. Oni nie mają zasięgu we wszystkich częściach miasta. Tylko na niektórych osiedlach. Juz nie wspominając o sąsiednich miasteczkach/wioskach.

Odnośnik do komentarza

Żeby nie było, bo ja za chwilę muszę spadać, odezwę się dopiero za 2 tygodnie, bo w przyszły weekend nie mam przepustki, bo odrabiamy wolne między świętami.

 

Zmieniłem adres phpmyadmina, zabezpieczyłem swoje konto i mam nadzieję, że moderatorzy również zmienili hasła do swoich kont. Żadnych rewelacji więcej nie jestem już w stanie napisać. Wszystko co było do powiedzenia powiedziałem, przedstawiłem wszystkie dowody. Innych logów nie ma. Dzwoniłem do providera i dowiedziałem się, że nie są mi w stanie pomóc, bo nie nie mają logów z prywatnych serwisów umieszczonych na ich serwerach. Jedynie mają logi odwiedzin tych serwerów, ale oczywiście ich nie udostępnią. Poza tym pewnie nie byłoby w nich nic innego niż w naszych logach.

 

Proponuję rozpisać nowe wybory beze mnie i kontrolowanie kto oddaje na kogo głosy. Opcja z jawnością ankiety jak najbardziej wskazana. Nie wierzę, że ktoś miałby odwagę je tym razem zmanipulować, bo będą przecież obserwowane wnikliwie przez wszystkich.

 

Sam natomiast odbieram sobie uprawnienia żeby kogoś nie pokusiło :)

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisał to już wcześniej Fenomen - aby wysłać logi, należy je zaimportować do pliku tekstowego, a to daje możliwość ich edytowania w 100%. Ile takie umieszczenie logów bardziej mnie uwiarygodni? Nic, a nic.

 

Zrób screeny może? Czy je też łatwo edytować tak, by nie było widać, że ktoś wycinał i wklejał jakiś tekst?

Odnośnik do komentarza

Ej a nie móglby Icon(o ile jeszcze jest) dać dostępu do DB komuś innemu(Feno?) aby ten wyeksportował logi i je wrzucił?

Wtedy:

1) nie byłoby podejrzeń, że Icon je edytował przed upublicznieniem

2) zainteresowani mogliby sobie poczytać co tam jest ciekawego, i znaleźć jakieś informacje przybliżające nas do PRAWDY :P

 

 

Oczywiście zakładając, że w źródle nikt tych logów nie edytował :)

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisał to już wcześniej Fenomen - aby wysłać logi, należy je zaimportować do pliku tekstowego, a to daje możliwość ich edytowania w 100%. Ile takie umieszczenie logów bardziej mnie uwiarygodni? Nic, a nic.

 

Zrób screeny może? Czy je też łatwo edytować tak, by nie było widać, że ktoś wycinał i wklejał jakiś tekst?

Używałeś kiedyś komputera do czegoś innego niż granie? Poza tym, już wyżej zostało napisane, że logów od providera nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisał to już wcześniej Fenomen - aby wysłać logi, należy je zaimportować do pliku tekstowego, a to daje możliwość ich edytowania w 100%. Ile takie umieszczenie logów bardziej mnie uwiarygodni? Nic, a nic.

 

Zrób screeny może? Czy je też łatwo edytować tak, by nie było widać, że ktoś wycinał i wklejał jakiś tekst?

Taaa, biorac pod uwage, ze taki log zawiera przynajmniej kilka tysiecy linii tekstu, a w oknie wyswietli sie pewnie nie wiecej niz kilkadziesiat. Mozesz sobie oszacowac ile takich screenow trzeba by wygenerowac...

Odnośnik do komentarza

Faktycznie wprowadziłem trochę zamieszania tym Krk ale strony zagraniczne pokazują Kraków, a polskie pokazują Włocławek.

Link zagraniczny#1

Link zagraniczny#2

Link polski#1

Link polski#2

 

A to wszystko powoduje, że jeszcze mniej wiemy.

 

Jak wczoraj sprawdzałem na jakiejś stronie to pokazało mi Warszawę, al. Jana Pawła II

Te strony są mało precyzyjne, nie przejmowałbym się nimi.

Odnośnik do komentarza

Mnie tylko zastanawia jedno - jezeli ktos naprawde chcial sie bawic we wlamywanie na konta, wchodzenie przez proxy, w modyfikowanie logow i wpisow w bazie coby dorzucic tu i owdzie pare glosow, a na dodatek musial liczyc, ze ta afera ujrzy w ogole swiatlo dzienne (bo gdyby nie ujrzala to caly ten trud bylby po nic) to ilosc pracy i wiedzy jaka trzeba bylo wlozyc w to wszystko jest totalnie niewspolmierna do mozliwych do osiagniecia korzysci - jednym slowem albo ktos baaardzo sie nudzi w zyciu (i akurat pomyslal sobie, ze podszyje sie pod kogos w glosowaniu dla zabicia nudy) albo ma powazny problem z glowa, zieje nienawiscia do Icona i tego forum (albo marzy mu sie przejecie wladzy) i trzeba by go wyslac do odpowiedniego lekarza - mowie to calkiem powaznie.

 

No właśnie to jest najbardziej niepokojące - haker musiał mieć nie dość, że spore umiejętności informatyczne, to jeszcze świetną znajomość bazy danych IPB, bo wiedział że IP trzeba podmieniać w wielu miejscach, a nie tylko głosowania (czyli np w logowaniach usera, oraz pewnie kilku innych miejscach, o których nie mam pojęcia, a zdradziły by wałek), wiedział, że trzeba zmienić dane w głosowaniu poprzednim, wiedział o userach powiązanych z Iconem ('Tomek1990' miał adres forum@forumcm.net, więc niby proste skojarzenie, ale to jest jajko Kolumba, musiał wiedzieć czego szukać, 'Adamek' to mail 'mokujin', Icon wspominał o tym nicku na forum na starej bazie, a więc powiązać go mogli z nim tylko ci z bardzo dobrą pamięcią - jak ja, poza tym patrz powyżej), musiał pamiętać o usunięciu logów wskazujących na logowanie się do admina, a tam gdzie trzeba też podmienić na Icona i jego IP. Słowem był niezawodny i nie zapomniał o niczym. Znał bazę jak własną kieszeń, a na zatarcie wszystkich śladów miał raptem ze trzy godziny.

 

Poza tym jeszcze jedno mnie niepokoi: ja, gdybym miał podłożyć świnię Iconowi, to bym zagłosował z sześciu kont jedynie na Icona, tak żeby to każdy mógł łatwo skojarzyć. Tymczasem głosy były rozłożone różnie, natomiast jedyny wzór jaki można było dostrzec to tak ułożyć głosowanie, żeby uwalić Johnissa. Poza tym po co włamywacz ruszał ankietę sprzed pół roku? Tam głosowanie było niejawne, głosujących można było sprawdzić jedynie poprzez zapytanie do bazy danych, a kto o zdrowych zmysłach na to by wpadł? A jak włamywacz chciał podłożyć dodatkowe świnie, to dlaczego nie użył tego samego sposobu, czyli albo tych samych userów (łatwo połączyć), albo chociaż tego samego sposobu, czyli losowych nieaktywnych kilku osób ze starą datą rejestracji.

 

Czyli z jednej strony włamywacz był idealny, bo pamiętał o zatarciu wszystkich śladów, z drugiej strony działał strasznie chaotycznie (metody działań). A gdyby nie czujność kilku userów, którzy śledzili wyniki ankiety niemal w czasie rzeczywistym ;) to by nikt tego nie odkrył, i cała misterna robota psu na budę...

 

I na koniec taka ciekawostka - włamywacz musiał wiedzieć, że Icon jest na szkoleniu w tygodniu, ale w weekend jest w domu - ankieta kończyła się w środę, dla mnie logiczniej by było dołożyć te głosy przed samym końcem, kiedy większy by miały wpływ na wyniki ankiety i łatwiej by je było ludziom dostrzec. A może to kolejny przypadek?

Odnośnik do komentarza

I właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Naprawdę nie wiem w jaki sposób mam uwierzyć w te wszystkie okoliczności i przypadki. Proponuję wszystkim wątpiącym podsumować całą sprawę i odpowiedzieć sobie na pytanie: na ile taki niewyobrażalny spisek jest możliwy? Nie zamierzam być naiwniakiem i wierzyć w takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

bo logicznie patrząc, haker nie mógł też wiedzieć o tym, że Icon wyjeżdża i przez tydzień go nie będzie, ktoś szedł w ogień robiąc akcję i zakładając że Icon może wpaść w poniedziałek rano i wszystko posprawdzać i odkryć zanim zdąży on pozacierać ślady? Wątpię. Mielibyśmy do czynienia nie tylko z osobą niezwykle uzdolnioną informatycznie ale i wspaniałym psychologiem znającym przyszłość :) Bo nadal nie widzę sensu w tych 2 głosach oddanych poprzednio....

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...