Skocz do zawartości

Wybory ModTeamu (II kadencja) - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz wiarygodność Icona wzrosła zdecydowanie, bo wreszcie mamy jakieś poszlaki, że to jednak nie nasz root majstrował przy głosowaniu. Szkoda Icon, że nie zacząłeś od sensownych dowodów od początku, a przywitałeś nas postem: "to nie ja, jest mi przykro, to spisek" bez żadnych przesłanek, aby miał ktoś Cię wrobić.

 

Te osoby to Johniss, Czarls (po zidentyfikowaniu IP) i siedem osób z IP, które nie figuruje w bazie danych CMF. Johniss i Czarls probowali się logować używając swojego logina i hasła tylko raz, pozostałe trafienia były wykonywane wiele razy na moj login, jednak za każdym razem bezskutecznie, bo wprowadzone było złe hasło. Wychodzi na to, że komuś się nie udało, więc spróbował jakoś inaczej. Jak? Na razie nie wiem, ale się domyślam.

 

Pamiętam kiedyś, że Johniss wrzucał do Maryni bezpośredni link jak można zalogować się na panel administracyjny z zapytaniem: "czy zna ktoś hasło Icona?" - więc sobie raz dla żartów wklepałem. Być może ktoś chciał złamać hasło i próbował częściej :-k

Odnośnik do komentarza

Teraz wiarygodność Icona wzrosła zdecydowanie, bo wreszcie mamy jakieś poszlaki, że to jednak nie nasz root majstrował przy głosowaniu. Szkoda Icon, że nie zacząłeś od sensownych dowodów od początku, a przywitałeś nas postem: "to nie ja, jest mi przykro, to spisek" bez żadnych przesłanek, aby miał ktoś Cię wrobić.

1) przejrzenie tabel w phpmyadmin i logów serwera nie trwa kilka minut

2) jeżeli ktoś w stosunku do Ciebie rzuca oskarżenia to od razu pół dnia spędzasz i szukasz logów czy zaczynasz od reakcji obronej w postaci krótkiego posta ?

 

z mojego punktu widzenia mamy aferę dekady

Odnośnik do komentarza

Tylko, że przez swoje początkowe wypowiedzi Icon, przynajmniej w moim odczuciu, sprawił, że wyglądał na winnego. Słowa "to nie ja, jest mi przykro, to spisek" były tak banalne, że aż ciężko było uwierzyć, że ktoś Icona mógł po prostu wrobić. Natomiast gdyby Icon zaczął od tego, co pokazał nam dziś na pewno moje podejście, a pewnie i wielu innych osób byłoby zgoła odmienne i chociażby nie pojawiłoby się moje: "Icon powinien odejść".

 

Sprawa jest śliska i wydaje się być niezwykle skomplikowana. Ciekawe jak to się potoczy dalej.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie Icon to kto? Komu może zależeć na jego odejściu i rozpierniczeniu CMF? Sorry, ale Icona ostatnio prawie w ogóle nie ma na Forum.

i to teraz jest zasadnicze pytanie. w zasadzie dwa.

Icon obronił się chyba jak każdy z początku by to uczynił. dostarcza coraz ciekawszych rzeczy. i w tym momencie jest mało ważne czy Go ktoś lubi czy nie. ważniejsze wydaje mi się złapanie tej osoby. jak nie teraz to za miesiąc albo krócej coś popsuje i zostaniemy bez naszego ulubionego forum. ;)

w całej tej dyskusji cieszy jedna rzecz- nikt przynajmniej nie obrzuca się g**** tylko jest konwersacja. widać jak wielu osobom zależy na tym miejscu.

trzeba jak najszybciej znaleźć krecika i go łopatą ubić.

 

a ja ze swojej strony mogę mieć tylko prośbę do Icona- ażeby nie obrażał się na większość zainteresowanych. zareagowali tak a nie inaczej, bo tak wskazywały "dowody". odezwały się też głosy rozsądku: było mówione, że to by było za proste i oczywiste z Twojej strony.

w obecnej sytuacji mało kto chyba chce dalej brnąć w oczernianie roota. teraz zależy (raczej wszystkim) na wyjaśnieniu sprawy.

Odnośnik do komentarza

Mam jeden żelazny log, który wreszcie daje jakieś pole manewru. Otóż ten ktoś miał pecha, bo podczas próby zmiany jednego z rekordów w tabeli z głosami serwer sql nie wyrobił i padł. Każdy pad serwera jest logowany w innym miejscu niż Panel Administracyjny. Pierwsze fałszywe głosy prawdopodobnie były oddane już w piątek, kolejne dwa przed północą w sobotę. Jednak po tej czynności ta osoba, która się włamała chciała już zamienić logi. Podczas wywołania polecenia w phpmyadminie serwer się wysypał. Później serwer padł jeszcze raz kiedy ta osoba próbowała coś zrobić w PA. I żeby było śmieszniej - jest polskie IP. Nie notowane wprawdzie na CMF, ale już coś jest.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Date: Sat, 24 Nov 2012 23:56:41 +0000
Error: 2006 - MySQL server has gone away
IP Address: 89.67.173.65 - /phpMyAdmin/index.php?db=forumcm_forumcm2&token=e7d8831c4747762b19b46d0779a6be07#PMAURL:db=forumcm_forumcm2&table=ibf_voters&target=sql.php&token=e7d8831c1898762b19b46d0339a6be78
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mySQL query error: SELECT *FROM `ibf_voters` LIMIT 5010 , 30
.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Date: Sat, 24 Nov 2012 23:57:27 +0000
Error: 2006 - MySQL server has gone away
IP Address: 89.67.173.65 - /index.php/admin.php
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mySQL query error: UPDATE ibf_search_sessions SET session_updated=1351839676,session_data='a:1:{s:18:\"search_app_filters\";N;}' WHERE session_id='707eb44d7b5116a5caa3ba514a760cf1'
.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
| File																	 | Function																	 | Line No.		 |
|----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
| admin/applications/core/modules_public/search/search.php				 | [db_main_mysql].update													 | 792			 |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/applications/core/modules_public/search/search.php				 | [public_core_search_search]._endSession									 | 187			 |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/sources/base/ipsController.php									 | [public_core_search_search].doExecute										 | 306			 |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'

 

Jest też log z błędów sqla wskazujący na IP 112.111.191.28, ale to już jest proxy, do tego z Chin, więc mało pomocne. Szukam dalej.

 

sorry, że się rozjechało, ale takie są logi, mogę zmienić formatowanie jeżeli ktoś się nie wie jak rozczytać i wyjaśnić co konkretne dane znaczą.

Odnośnik do komentarza

Żeby uniknąć zbędnych pytań wyjaśniam co oznaczają konkretne dane:

Date: Sat, 24 Nov 2012 23:56:41 +0000

Tu chyba nie trzeba wyjaśniać - data i godzina zdarzenia.

Error: 2006 - MySQL server has gone away

Rodzaj błędu. Serwer nie odpowiada, poszedł na grzyby.

IP Address: 89.67.173.65 - /phpMyAdmin/index.php?db=forumcm_forumcm2&token=e7d8831c4747762b19b46d0779a6be07#PMAURL:db=forumcm_forumcm2&table=ibf_voters&target=sql.php&token=e7d8831c1898762b19b46d0339a6be78

Numer IP i ostatnia wykonywana czynność. Wszystko się fajnie zapisało razem z sesją.

mySQL query error: SELECT *FROM `ibf_voters` LIMIT 5010 , 30

Rodzaj ostatniego wykonanego zapytania po którym serwer padł.

 

Gabe, a kto powiedział, że nie chcę czegoś upublicznić? Upubliczniam, to znaczy, że chcę je upublicznić. Masz jakieś obawy, że znajdzie się w nich coś nie na rękę?

 

Poza tym ja nikogo nie oskarżam. Jak na razie jedynym oskarżonym przez Ciebie i resztę jestem ja. Napisałem przecież wyraźnie, że prawdopodobnie ktoś się włamał komuś z Was na konto. A, że mam pewne podejrzenia co do jednego z Was to inna bajka.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to powinieneś je wrzucić je na jakieś sendspace, skąd każdy będzie mógł sobie je ściągnąć i również poanalizować. Bo póki co to skąd mamy mieć pewność, że coś takiego znalazło się naprawę w logu, albo naprawdę w takiej postaci? :>

Odnośnik do komentarza

Poza tym ja nikogo nie oskarżam.

 

"Masz jakieś obawy, że znajdzie się w nich coś nie na rękę?"

 

"Moja wersja wydarzeń jest taka. Ktoś w porozumieniu z innym członkiem MT lub wkradając się tej osobie na konto zalogował się na moje konto."

 

Póki co wygląda to kuriozalnie - wszystkie dowody wskazują na ciebie, a ty zamiast oddać komuś dowody, które mogą udowodnić twoją niewinność, zaczynasz sam je analizować. Czyli pełnisz jednocześnie rolę oskarżonego i śledczego. Czy to normalne?

 

Gdyby na mnie padły takie podejrzenia, otworzył bym szeroko ręce i mówił - kto chce niech szuka czego chce, proszę oddaje wszystkie dowody na tacy. Ty tymczasem trzymasz wszystko dla siebie.

 

Powtarzam, jeśli jesteś niewinny, dostarcz nam jakichś dowodów. Jeśli okaże się, że jesteś niewinny, to odetchnę z ulgą i cię przeproszę. Póki co, fragmenty logu wklejane przez ciebie na forum nie mogą być żadnym dowodem.

Odnośnik do komentarza

 

[...]Zrozum, że mając dostęp do bazy danych można zrobić naprawdę wszystko w taki sposób żeby nikt tego nie zauważył... [...]

 

Pytanie jak idzie zrobić "wszystko" to czy idzie też teraz edytować zapisane IP i wpisać IP proxy z Chin czy innej Mongolii? Broń Boże nie twierdze, że teraz edytujesz logi pod swoją wersję, ale jeśli piszesz, że idzie zrobić wszystko to skąd możemy wiedzieć czy to co teraz piszesz jest prawdą a nie edycją? Chyba nigdy się nie dowiemy co się stało i zostanie to największą zagadką sceny ;)

Odnośnik do komentarza

Icon, chciałbym Cię tak po ludzku zapytać: co stało się w ciągu kilkunastu godzin, że od decyzji o odejściu, nie udzielaniu się i nie podjęciu tematu postanowiłeś zrobić odwrotnie i dążyć do wyjaśnienia tej sprawy?

Zapewne pragnie udowodnić niewinność.

Odnośnik do komentarza

@ Gabe - mogę od ręki udostępnić logi błędów, tylko że z nich wyczytasz tyle ile ja tu wkleiłem. Natomiast logów z logowania do phpmyadmina wkleić nie mogę publicznie, bo są tam hasła do bazy danych i serwera. Musiałbym więc je wyedytować.

 

@ Qcz - Wszystko to wszystko, nawet logi.

 

@ Pucek - kilka osób do mnie pisało na FB i GG i prosiło abym nie zostawiał tego bez wyjaśnienia. Były to osoby, które cenię, więc wyjaśnię tyle ile się da i koniec. Nie martw się, moja decyzja o pożegnaniu się z ludźmi, którzy chcą ze mnie zrobić kogoś kim nie jestem jest niepodważalna i niezmienna. Nie podjąłem jej ani pod wpływem emocji, ani chwili.

 

Fajnie też, że Johniss jakoś nie odniósł się do tego, że namawiał innych do logowania się do PA i sam podjął taką próbę :) Czarls miał przynajmniej honor i się przyznał, że dla jaj raz spróbował. Johniss, Ty też dla jaj próbowałeś się logować, czy może wtedy w Twojej głowie zrodził się jakiś większy pomysł?

 

 

Nie chciałem o tym pisać, ale nie zostawiliście mi wyboru. Na koniec dodam gwoli ścisłości. Jestem na półrocznym przeszkoleniu w szkole policji, które trwa od 14.11.2012 do 17.05.2013. Od poniedziałku 6:30 do piątku 15:30 jestem skoszarowany jak w wojsku. Nie mam dostępu do neta. Jeżeli ktoś nie wierzy niech sobie przyjedzie do Szkoły Policji w Katowicach po 16:00 do 21:00 w tych dniach, wyjdę, pokażę się, porozmawiam. Nie wiem czy wszyscy rozumieją co znaczy system skoszarowany, bo Czarls miał na początku z tym problem. Weźcie sobie więc na logikę, że przez następną kadencję MT nie zrobiłbym dosłownie nic, bo nie miałbym na to czasu. Neta w szkole będę miał dopiero po 20 stycznia - wtedy mamy trzydniówkę, czyli taki poważny egzamin, po zdaniu którego rygor jest lżejszy i słuchacze mogą starać się o pozwolenie na laptopy i dostęp do sieci. Poza tym nie wiem czy tego naprawdę nie widać, ale ja od dłuższego czasu na forum nie zaglądam zbyt regularnie i moje przywiązanie do tego miejsca bardzo osłabło. Jeszcze 2-3 lata temu gdyby była taka akcja pewnie bardzo bym się przejął. Teraz owszem jestem wkurzony, ale bardziej na siebie, że już dawno tym nie jebnąłem w kąt. Same problemy, a zero satysfakcji. Wieczne pretensje, że forum nie działa, że działa wolno, że skórek mało, że coś się zesrało a mnie w tym czasie nie było na forum.

 

Jedyne co mnie zbudowało, to postawa osób, które pisały do mnie i tu w temacie udzieliły mi poparcia, a także Qcza. Spodziewałem się, że wbije mi nóż w serce, bo lepszej okazji już mieć nie będzie, a jednak z niej nie skorzystał. Dzięki stary ;) postawiłbym Ci flaszkę na zjeździe, ale na zjazd również już nigdy nie przyjadę. Nie po tym co mnie spotkało. Sprawa przypomina mi ujebanie de Rapha. Wtedy również był spisek, w którym zresztą miałem uczestniczyć, bo mnie lekko wtajemniczono, ale ostatecznie powiedziałem nie i dałem trochę światła na to jak sprawa wyglądała naprawdę. Wtedy logi również zostały ładnie wyczyszczone i spreparowane. Dziś liczę, że znajdzie się choć jedna osoba, która brała udział w tym spisku i rzuci jakieś światło na sprawę. Jeżeli nie, to ja nie doczekam 100% rehabilitacji, a ci którzy mnie oskarżają również nigdy nie będą pewni w 100% czy aby nie oskarżyli niewinnego.

 

I jeżeli ktoś się chce zalogować na moje konto to zapraszam od jutra od 15:00, wybywam z domu i wracam dopiero 14 lub 15 grudnia :)

Odnośnik do komentarza

Tłumaczenia Icona poszły w złą stronę. Zamiast od razu przekazać hasła komuś z MT/tylko przykład/, żeby bezstronna osoba mogła wszystko przeanalizować to Icon nadal ma dostęp do bazy i NADAL może w niej manipulować na swoją korzyść. Zaraz Icon wykaże, że to Gabe, Johniss i Mitnick za wszystkim stoją...

 

Tak czy inaczej nie powinieneś już pełnić jakiejkolwiek funkcji na forum. Za dużo pojawiło się wątpliwości co do Twojej szczerości. Ba, nawet jeśli jesteś niewinny to okazałeś się słabym Adminem. Aktualizowałeś forum, a nie wiedziałeś jakie funkcje pojawiają się w nowych aktualkach?

 

P.S: Jeśli wiedziałeś, że zamierzasz wybrać się na takie /szkolenia/ dlaczego nie zrzekłeś się wcześniej funkcji Admina? W końcu bez internetu nie naprawiłbyś nam forum.

Odnośnik do komentarza

Ghg mnie uprzedził: jeśli Twoja obecność on-line miała być raz na 2 tygodnie to po 1) po co kandydowałeś do nowego MT? Podkreślam ekipy do moderowania forum oraz 2)w jaki sposób chciałeś czuwać nad forum,jakby padło coś? Fenomen pisał nawet, że nie wszystkie hasła ma nawet no i chyba nie ma takiej wiedzy i umiejętności by postawić forum po padzie. Przekazałeś komus nie wiem namiary na firmę hostingową by ktoś z MT zadzwonił w razie awarii do nich i ją zgłosił? Troszkę byliśmy zostawienie na pastwę losu widzę i jakby nie "afera" to tak by było?

Odnośnik do komentarza

Tak czy inaczej nie powinieneś już pełnić jakiejkolwiek funkcji na forum. Za dużo pojawiło się wątpliwości co do Twojej szczerości. Ba, nawet jeśli jesteś niewinny to okazałeś się słabym Adminem. Aktualizowałeś forum, a nie wiedziałeś jakie funkcje pojawiają się w nowych aktualkach?

 

To nie jest żadne wytłumaczenie. W ten sposób można oczernić dowolną osobę, a gdy będzie się bronić odebrać jej wszystkie prawa - bo pojawiły się wątpliwości.

 

Poza tym jeżeli jakaś opcja się pojawiła i była integralną częścią skryptu (tak zrozumiałem, opcji Log as nie da się wyłączyć) to niby Icon miał z tym zrobić? Nie rozumiem tej części.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...