Skocz do zawartości

Wybory ModTeamu (II kadencja) - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Mitnicku, ja Ci nic nie wyznaczam co możesz, co powinieneś. Po prostu mam sentyment do tego forum, bo kiedyś, ładnych już parę lat temu, odbywały się tutaj naprawdę ciekawe, momentami pasjonujące dyskusje, i żal mi że teraz muszę czytać takie posty jak twoje.

Temat Gacka pominę, bo nie chcę robić za czyjegoś adwokata. Owszem bywa czasem irytujący, jak wiele innych osób, ale tak jak pisał meyde, strasznie przesadzasz.

Mam za to lepszy ubaw, kiedy widzę ludzi którzy niesamowicie się spinają i pewne rzeczy na forum traktują baaaaardzo poważnie, ba, dla nich wybory do MT to sprawa życia lub smierci

 

A niby dla kogo? O czym Ty mówisz? Wymyślasz sobie jakieś rzeczy. Zarówno tio jak i jak nawiązaliśmy do twojego żałosnego wpisu - tyle.

 

 

Kwestię sympatii poszczególnych userów pominę, bo Ciebie drogi kaderze nie znam, widzę jedynie bardzo zacietrzewioną osobę, która wymachuje (będzie pewnie cenzura :kekeke: ) szabelką na forum internetowym

 

Ja jestem zacietrzewiony? Przypominam, że to Ty w co drugim poście wzywasz do 'usunięcia' Gacka z forum. No ale w Twoim przypadku to luzackie żarciki, a jak ja zwrócę uwagę Tobie to jest zacietrzewienie? :)

 

A kolejną rzeczą jest to, ze Gacek wkurwia swoim zachowaniem nie tylko mnie ale i innych użytkowników. Rozumiem, że ich też nazwiesz żenującymi?

 

No i co z tego? To jest w końcu forum internetowe. Coś mówiłeś o zbyt poważnym jego traktowaniu... :)

 

cyrku na publiku nie mam zamiaru robić.

 

No tak, a czym był twój post jak nie właśnie 'cyrkiem na publiku'?

 

 

Szkoda czasu na Ciebie człowieku. Odwracasz kota ogonem, przeczysz sam sobie. I żałuję, że się w ogóle odzywałem. Nie wiem po co tak zupełnie szczerze. To był ostatni raz.

Odnośnik do komentarza

Seju - nie kop się z koniem.

Rozsądnym użytkownikom forum dodam, że moje błaganie o zdjęcie bana na HP wyglądało tak, że w połowie maja, gdy zobaczyłem odblokowane HP, zgłosiłem to do Icona z pytaniem, czy nie jest to błąd skryptu. W tej samej chwili dostałem obszerną wiadomość z informacją, że został mi odblokowany i dlaczego.

Wcześniej z Iconem kontaktowałem się dokładnie 20.01.2010 roku. Jeśli ktoś sobie życzy, to służę pokazaniem tych z wiadomości, które sam napisałem i wysłałem, w ramach dowodu, by nie złamać tajemnicy korespondencji.

To by było na tyle w kwestii kłamstw na mój temat. :)

Odnośnik do komentarza

Sprawa okazała się rzeczywiście poważna i w związku z tym wstrzymujemy głosowanie. Bardzo Was proszę o jeszcze trochę cierpliwości, ponieważ brakuje nam jednego głosu, aby zdecydować co tak naprawdę dalej.

Czy dziś poznamy 'oficjlane' konto tego szczęśliwca ? Wydaje mi się, że było to na tyle chamskie zagranie z czyjejś strony, że jeżeli nie macie jednomyślnej woli podania do publicznej wiadomości nazwy tego użytkownika, zróbmy ankietę czy taka nazwa ma zostać ujawniona.

 

Inną sprawą jest data grudzień 2009, to okres około awardsowy. Czy MT może zweryfikować udział tych kont w kontekście głosowania na wszystkie kategorie awardsów na rok 2009/10/11 ?

 

jeżeli temat bardziej nadaje się do służbowego proszę o przeniesienie

Odnośnik do komentarza

Nie wszyscy korzystają z Facebooka, więc napiszę także tutaj:

 

1) Wczoraj w nocy Johniss zwrócił uwagę na serie głosów od osób, które od dobrych kilku lat nawet nie napisały jednego posta.

 

2) Sprawdziłem IP jednej z tych osób, jednak wynik był na tyle, hm, dziwny, że poprosiłem, aby ktoś jeszcze z MT zrobił to samo. Dudek sprawdził i wyniki niczym się nie różniły.

 

3) Okazało się, że istnieje IP z którego wszystkie te osoby podane przez Johnissa oddały głos właściwie w tym samym momencie. Na końcu tej listy był także Icon i nikt więcej. W międzyczasie "wyszło na jaw", że każdy z MT może wejść na konto każdej osoby zarejestrowanej na forum. Czyli może w jego imieniu pisać posty, oddawać głosy itd. Nikt z nas o tym nie wiedział.

 

4) W związku z tym wybory zostaną na razie wstrzymane do pełnego wyjaśnienia sprawy.

 

5) I na koniec: gdybyśmy nie mieli dowodów, nie byłoby z naszej strony takiej informacji. Były różne afery na forum, ale to przekracza już pewne granice.

Odnośnik do komentarza

Proponuje też dowody poskrinować, bo znając życie za kilka godzin wszystko będzie wyczyszczone. Również logi adminów, kto pozmieniał opcje forum, że admini mogą wchodzić na inne konta. Rozumiem, że privy też czytać mogli? Opcja taka istniała od dawna? Konta te załozone sa w grudniu 2009 roku i mogły co roku był wykorzystywane przy awardsach jak i poprzednich wyborach do MT kiedy FYM przegrał z Iconem o 1 głos. Można to też sprawdzić?

Odnośnik do komentarza

3) Okazało się, że istnieje IP z którego wszystkie te osoby podane przez Johnissa oddały głos właściwie w tym samym momencie. Na końcu tej listy był także Icon i nikt więcej. W międzyczasie "wyszło na jaw", że każdy z MT może wejść na konto każdej osoby zarejestrowanej na forum. Czyli może w jego imieniu pisać posty, oddawać głosy itd. Nikt z nas o tym nie wiedział.

no, to przynajmniej grono podejrzanych się mocno zawęziło.

@ Qcz gwoli ścisłości - w poprzednich wyborach jednym głosem Icon pokonał Vamiego, dwoma głosami FYMa.

Odnośnik do komentarza

Poczekamy na wypowiedź Icona. Powiem na razie, że rzeczone IP należy do firmy dostarczającej Internet w Skrzyszowie, gmina Godów. "Widma" o których była mowa rejestrowały się na forum z całkiem innego IP.

 

 

 

3) Okazało się, że istnieje IP z którego wszystkie te osoby podane przez Johnissa oddały głos właściwie w tym samym momencie. Na końcu tej listy był także Icon i nikt więcej. W międzyczasie "wyszło na jaw", że każdy z MT może wejść na konto każdej osoby zarejestrowanej na forum. Czyli może w jego imieniu pisać posty, oddawać głosy itd. Nikt z nas o tym nie wiedział.

no, to przynajmniej grono podejrzanych się mocno zawęziło.

 

mówię jak jest

Odnośnik do komentarza

A ta opcja z logowaniem się jest nowa? Czy istniała od początku przejścia CMF na IPB (czyli na przykład już w czasie mojego adminowania)?

 

I czy jest jakakolwiek możliwość totalnego jej wyrzucenia? By jakikolwiek admin nie potrafił jej po prostu za potrzebą włączyć a potem wyłączyć?

Odnośnik do komentarza

@ Qcz gwoli ścisłości - w poprzednich wyborach jednym głosem Icon pokonał Vamiego, dwoma głosami FYMa.

 

Dokładnie. Vami rozdzielił ostatecznie mnie i Icona. Żartowałem wtedy, że wybory są przekręczone. Z tym, że chodziło mi bardziej oto, że termin końca głosowania został przedłużony, a w pierwotnie ustalonym kolejność była nieco inna ;)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z mayde i Vami. Nie można ulegać emocjom. Poczekajmy jeszcze z oskarżeniami. Ja wierzę, że sprawa się wyjaśni i winni poniosą konsekwencję.

 

 

Budujące jest to że cała ten proceder został odkryty. Mam nadzieję że pozwoli to w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji:)

Odnośnik do komentarza

A ta opcja z logowaniem się jest nowa? Czy istniała od początku przejścia CMF na IPB (czyli na przykład już w czasie mojego adminowania)?

 

I czy jest jakakolwiek możliwość totalnego jej wyrzucenia? By jakikolwiek admin nie potrafił jej po prostu za potrzebą włączyć a potem wyłączyć?

 

Nie wiem, byc moze jest od dawna. Do okna edycji userow zagladam tak rzadko, do tego tylko w z gory upatrzone miejsca, ze wlasciwie dopiero dzis dostrzeglem.

 

Opcje te mozna wylaczyc w PA dla grup uzytkownikow, ale jak wspominalem, zmiana ta jest odwracalna w kilka sekund

Odnośnik do komentarza

@ Qcz gwoli ścisłości - w poprzednich wyborach jednym głosem Icon pokonał Vamiego, dwoma głosami FYMa.

 

Dokładnie. Vami rozdzielił ostatecznie mnie i Icona. Żartowałem wtedy, że wybory są przekręczone. Z tym, że chodziło mi bardziej oto, że termin końca głosowania został przedłużony, a w pierwotnie ustalonym kolejność była nieco inna ;)

 

Z tego "słynnego" IP na pewno zostały wtedy oddane co najmniej dwa głosy (Tomek 1990, Adamek).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...