Skocz do zawartości

Nowy Football Manager- Nowe wyzwania


osiolek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Pojawiła się nowa odsłona naszej ulubionej gry. Pora, więc rozpocząć nowe wyzwania w świecie futbolu. Wiele jest wątpliwości i zastrzeżeń do FM 13, ale grając w Betę i trochę w pełną wersje postanowiłem na dobre rozpocząć swoją karierę. Mam problem tylko z wyborem klubu. Chciałbym zacząć w najniższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Obecnie mam dostępną trzecią ligę . Grę zacznę jako bezrobotny. Złożem podania do drużyn poszukujących menadżera i wybiorę najciekawszą. Możliwe, ze z jakiejś ligi zagranicznej. To zaczynamy. Mam nadzieję, że będzie ciekawie.

 

 

Football manager 2013

 

Dodatki: CM Revolution Liga Update 2013 v 1.0

Różne dodatki

 

Baza danych: Duża

 

Ligi: Polska(1-3),

Anglia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Portugalia, Rosja, Włochy ( wszystkie 1-2)

 

 

Podania o pracę złożone. teraz czekam na jakąś fajną ofertę.

Odnośnik do komentarza

To dokonałem wyboru. Rozpocznę swoją karierę jako menadżer Portugalskiego zespołu Santa Clara występującego na codzień w miejscowej II lidze. Przyznam, że do tej pory bawiąc się w FM-a nie obierałem takiego kierunku. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

 

Kilka informacji o klubie:

 

Liga: Druga Liga Portugalska ( Liga Orangina)

Rok założenia: 1921

Status: Zawodowy

Prognoza mediów: 8 miejsce

Stadion: 12.800 miejsc

Baza treningowa: przeciętna

Klub partnerski: FC Porto

 

Pora, więc rozpocząć prace. Na dzień dobry rozmowa z prezesem, z której wniknęło to, iż cel an ten sezon to zajęcie bezpiecznego miejsca w środku tabeli. Budżet płacowy na sezon został ustalony na poziomie 3,3 mln zł. Na transfery nie dostałem ani grosza. będzie trzeba szukać wzmocnień bezgotówkowych oraz wypożyczeń.

Odnośnik do komentarza

Nadszedł czas poznać swoich współpracowników. Są nimi:

 

Samuel Correia- asystent

Luis Silva- menadżer U-19

Pedro Botelho- asystent U-19

Candido- trener bramkarzy

Marco Alves- główny fizjoterapeuta

Marco Medeiros- fizjoterapeuta

Jose Reis- główny scout

 

 

Prace stracą obaj asystenci. W ich miejsce poszukam jednego człowieka który obejmie tą funkcje. Ponadto poszukuje koordynatora pionu juniorskiego, trzech trenerów oraz dwóch scoutów.

 

Jeśli chodzi o piłkarzy muszę się przyjrzeć dokładnie każdemu z osobna. Zobaczymy jakim materiałem ludzkim dysponujemy i co należy uczynić by wzmocnić zespół.

 

Nowym asystentem został Rafał Szwed (POL, 38).

 

 

Dokonałem wstępnego wyboru kadry. Szału nie ma. Wzmocnienia wymaga każda formacja. Mam nadzieję, że znajdę kilku ciekawych zawodników z wolnego transferu oraz do wypożyczenia.

 

Do zespołu scoutów dołączył Damian Bartyla (POL, 39).

 

 

Pora na pierwszy sparing. Zagramy ze Sportingiem Lizbona.

 

Uwaga!!!

 

Aby zobaczyć bramki kliknij w wynik meczu i przeniesiesz się do serwisu youtube.

 

23.07.2012- Towarzyski

 

Santa Clara - Sporting Lizbona

Składy Statystyki meczu

 

1-0 Pedro Cervantes 9

1-1 Ricky van Wolfswinkel 23

 

Zawodnik meczu: Pedro Cervantes (Santa Clara) 7,5

 

 

Z tak mocnym rywalem remis trzeba uznać za spory sukces. Mam już kilka spostrzeżeń dotyczących zespołu. Bynajmniej pierwszy sparing na plus. Byle tak dalej.

 

 

Do zespołu dołączyl 22- letni bramkarz z Czarnogóry Pavle Velimirovic. natomiast jako trenera zatrudniłem 45- letniego Portugalczyka Numo Carneiro. Z FC Porto do końca sezonu wypozyczyłem prawego obrońce Davida.

Odnośnik do komentarza

Pora na kolejny sparing z trudnym rywalem. Na swoim obiekcie zagramy ze Sportingiem Braga.

 

 

27.07.2012- Towarzyski

 

Santa Clara - Sporting Braga

Składy Statystyki meczu

 

0-1 Andre Leao 2

1-1 Godinho 18

2-1 Porcellis 52

2-2 Hugo Viana (kar) 61

2-3 Hugo Viana 65

 

Zawodnik meczu: Hugo Viana (Sporting) 8,8

 

Dobry mecz w naszym wykonaniu. Na tle tak mocnego przeciwnika wypadliśmy całkiem obiecująco. Przed nami już spotkania o punkty. Rozpoczynamy rywalizacje w Pucharze Ligi Portugalskiej. W pierwszej fazie tych rozgrywek trafiliśmy do grupy B wraz z zespołami Uniao Madeira, Naval i Freamunde. Dwa najlepsze zespoły z grupy awansują do kolejnej rundy.

 

29.07.2012- Puchar Ligi, Pierwsza faza 1/3

 

Uniao Madeira - Santa Clara

Składy Statystyki meczu Tabela

 

0-1 Reguila 60

1-1 Jhon 90+2

 

Zawodnik meczu: Accioly (Santa Clara) 7,4

 

 

Mój debiut nie zbyt udany. Powinniśmy wygrać to spotkania i byliśmy blisko. Niestety w doliczonym czasie gry pozwoliliśmy gospodarza doprowadzić do wyrównania. nasz problem to wąska kadra. Mam w tej chwili tylko osiemnastu zawodników w składzie. mam nadzieje, ze uda się kogoś jeszcze wypożyczyć bo w tej chwili tez nie mam funduszy nawet na sprowadzenie graczy z wolnego transferu.

Odnośnik do komentarza

Muszę ponownie wstawić tabele z pierwszej kolejki Pucharu Ligi

 

Tabela

 

 

1.08.2012- Puchar Ligi, Pierwsza faza 2/3

 

Santa Clara(2) - Naval 0:0 Składy Statystyki meczu Tabela

 

 

 

Zawodnik meczu: Dogo Silva (Naval) 7,2

 

 

Kolejny mecz na remis. Nasza gra źle nie wygląda, ale czegoś brakuje. To dopiero początek sezonu i myślę, że z czasem będzie lepiej. W tym meczu Tavares złamał kostkę i nie zagra około trzech miesięcy.

 

 

Z FC Porto do końca sezonu wypożyczony został Tonze (POR, 19). Jako trener zatrudniony został Jose Rocha (POR, 62).

Odnośnik do komentarza

5.08.2012- Puchar Ligi, Pierwsza faza 3/3

 

Freamunde(4) - Santa Clara(3)

Składy Statystyki meczu Tabela

 

1-0 Brandao 42

1-1 Luiz Carlos 66

1-2 Alex 75

1-3 Tonze 8

 

Zawodnik meczu: Alex (Santa Clara) 8,2

 

 

Udało się odnieść pierwsze zwycięstwo. Łatwo nie było. Straciliśmy gola tuż przed przerwą, ale gospodarze byli nastawieni bardzo agresywnie i spotkała ich za to kara. Otrzymali dwie czerwone kartki i w dziewięciu nie byli w stanie utrzymać korzystnego dla siebie wyniku. Dzięki temu zwycięstwo z drugiego miejsca awansujemy do kolejnej rundy.

 

 

Zawodnicy powołani do reprezentacji:

 

Czarnogóra U-21: Pable Velimirovic

Litwa: Luiz Carlos

Rep. Zielonego Przylądka: Platini

 

Z wolnego transferu zatrudniliśmy środkowego obrońce Hassana Wassawa (UGA, 24).

Odnośnik do komentarza

@ Debrecen

 

Ja dopiero poznaje owe klimaty. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie i jak długo w nich pozostanę

 

 

 

Czas rozpocząć rozgrywki ligowe. W pierwszej kolejce zagramy na własnym boisku z Aves.

 

 

12.08.2012- II liga 1/42

 

Santa Clara - Aves

Składy Statystyki Tabela

 

1-0 Porcellis 9

1-1 Louranco 45

 

Zawodnik meczu: Louranco (Aves) 7,9

 

Pierwsza kolejka sezonu ligowego za nami. Zremisowaliśmy, ale były okazje ku temu by wygrać. Na razie jednak szukam odpowiedniej taktyki dla zespołu i myślę, że potrzeba jednak kilku spotkań by zawodnicy odpowiednio zgrali się ze sobą.

 

 

Mamy zaplanowany jeszcze jeden sparing. Zagramy z Operario Acores. Kolejnym trenerem w klubie został Piotr Kobierecki (POL, 26).

 

15.08.2012- Towarzyski

 

Operario Acores - Santa Clara

Składy Statystyki meczu

 

0-1 Toze 5

0-2 Reguila 84

 

Zawodnik meczu: Accioly (Santa Clara) 7,7

 

To ostatni sparing w świetnym stylu wygraliśmy. Nasza gra robi się z każdym meczem lepsza i wydawać się może, że zmierzamy w dobrym kierunku. Kontuzji w tym meczu nabawił się David i pauzował będzie około pięciu tygodni.

 

 

19.08.2012- II liga 2/42

 

Panafiel(8) - Santa Clara(15)

Składy Statystyki meczu Tabela

 

0-1 Pedro Cervantes

0-2 Alex (kar) 45

 

Zawodnik meczu: Pedro Cervantes (Santa Clara) 8,2

 

 

Odnosimy pierwsze zwycięstwo w lidze. Potwierdziliśmy formę jaką prezentowaliśmy ostatnim czasem. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza

22.08.2012- II liga 3/42

 

Santa Clara(6) - Braga B(16)

Składy Statystyki Tabela

 

0-1 Yazalde 21

1-1 Alex 51

2-1 Pedro Cervantes (kar) 87

 

Zawodnik meczu: Alex (Aves) 8,2

 

 

Zwyciężamy w dość szczęśliwych okolicznościach. Pierwsza połowa meczu nie była udana w naszym wykonaniu. Dodatkowo straciliśmy gola. Dopiero po mocnych słowach w szatni chłopaki zaczęli zdecydowanie lepiej grac czego efektem były dwa gole i kolejne trzy punkty co daje nam po trzech kolejkach trzecie miejsce.

Odnośnik do komentarza

Kontrakty z klubem rozwiązali:

 

Sylvestre

Minhoca

Brice

Hugo Rego

 

 

 

26.08.2012- II liga 4/42

 

Freamunde(5) - Santa Clara(3)

Składy Statystyki meczu Tabela

 

0-1 Pedro Cervantes 7

1-1 Edson 38

 

 

Zawodnik meczu: Lio (Freamunde) 7,6

 

Dość wyrównany pojedynek i sprawiedliwy remis. Dla mnie najważniejsze. że nie przegrywamy. Brakuje wciąż jednak skuteczności pod bramka przeciwnika. Zarząd, jak i kibice póki co są zadowoleni, więc chyba wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza

2.09.2012- II liga 5/42

 

Portimoense(8) - Santa Clara(5) 0:0 Składy Statystyki meczu Tabela

 

 

 

 

Zawodnik meczu: Pavle Velimirovic (Santa Clara) 7,7

 

Gospodarze byli uznawani za faworyta tego pojedynku. Moi zawodnicy walczyli dzielnie i mieli swoje okazje do zdobycia bramki. W głównych rolach jednak wystąpili bramkarze obu zespołów. Kolejny remis na naszym koncie i utrzymujemy miejsce w czołówcw będąc cały czas nie pokonana drużyną.

 

 

Zakończyło się okienko transferowe. Oto skład:

 

Bramkarze:

 

Helder Godinho

Pavle Velimirovic

 

Obrońcy:

 

David

Marco Lanca

Accioly

Luiz Carlos

Paulo Monteiro

Hassan Wasswa

Andre Simoes

Serginho

 

Pomocnicy:

 

Godinho

Toni

Diogo Moniz

Pacheco

Toze

Ruzinho

Hugo Santos

Platini

Alex

Pedro Cervantes

 

Napastnicy:

 

Porcellis

Reguila

Diogo Tavares

Odnośnik do komentarza

Korzystając z przerwy reprezentacyjnej postanowiłem zorganizować sparing z drużyna rezerw oraz zobaczyć dwa mecze reprezentacji Polski w ramach eliminacji MŚ 2014. "Biało- czerwoni" zagrali z Czarnogórą i Mołdawią.

 

 

Czarnogóra - Polska 2:2 Info ogólne _ _ _ Składy _ _ _ Statystyki _ _ _

Polska- Mołdawia 3:1 Info ogólne _ _ _ Składy _ _ _ Statystyki _ _ _

 

Tabela

 

 

 

9.09.2012- Towarzyski

 

Santa Clara - Santa Clara B

Składy_ _ _ Statystyki

 

1-0 Porcellis 16

2-0 Andre Simoes 18

3-0 Alex 37

3-1 Joao Ventura 67

4-1 Pacheco 80

5-1 Reguila 83

 

Zawodnik meczu: Pacheco (Santa Clara) 9,1

 

 

Pożyteczny sparing. Przećwiczyliśmy kilka wariantów taktycznych. Pora rozpocząć rywalizacje w Pucharze Portugalii.

Odnośnik do komentarza

16.09.2012- Puchar Portugalii, Druga runda

 

Santa Clara - Pampilhosa

Składy_ _ _ Statystyki

 

1-0 Pedro Corventes 32

2-0 Pedro Corventes 70

 

 

Zawodnik meczu: Pedro Corventes (Santa Clara) 8,9

 

To teraz prawdziwy maraton spotkań przed nami. Rozegramy teraz trzy mecze co dwa dni, a później co trzy dni. Kto wymyślił taki kalendarz, ale może damy radę.

 

 

19.09.2012- II liga 6/42

 

Santa Clara(10) - Leixoes(15)

Składy_ _ _ Statystyki _ _ _ Tabela

 

1-0 Platini 45+1

1-1 Patrao 69

 

 

Zawodnik meczu: Marco Lanca (Santa Clara) 7,9

 

Mecz ułożył się nie korzystnie dla nas. Już w 10 minucie czerwoną kartkę zobaczył Pacheco. Grając w osłabieniu udało się nam zdobyć gola. ale zabrakło sił by utrzymać korzystny wynik do końca. Remis jednak można uznać za dobry wynik.

 

 

21.09.2012- Puchar Ligi, Druga faza- 1mecz

 

Santa Clara - Moreirense 3:1 Składy_ _ _ Statystyki _ _ _

 

1-0 Luiz Carlos 11

2-0 Alex 47

2-1 Wagner 74

3-1 Reguila 82

 

 

Zawodnik meczu: Luiz Carlos (Santa Clara) 7,9

 

Przewidywano nasze zwycięstwo i tak też się stało. Wynik jest dość dobrą zaliczką przed rewanżem. Do grona kontuzjowanych dołączył Platini i nie zagra około miesiąca. Pacheco natomiast za czerwoną kartkę w poprzednim meczu został zawieszony na dwa mecze.

 

23.09.2012- II liga 7/42

 

Santa Clara(12) - Leixoes(9) 4:2 Składy_ _ _ Statystyki _ _ _ Tabela_ _ _

 

1-0 Luiz Carlos 2

2-0 Porcellis 8

3-0 Pedro Cervantes 22

3-1 Nolito 30

3-2 Ola John 32

4-2 Serginho 89

 

 

Zawodnik meczu: Pedro Cervantes (Santa Clara) 8,3

 

Co za mecz. Szybko objęliśmy trzy bramkowe prowadzenie. Jednak wtedy moi zawodnicy się zdekoncentrowali i goście zdobyli dwa gole. ostatnie słowo należało jednak do nas i dzięki temu zdobywamy komplet punktów.

Odnośnik do komentarza

26.09.2012- II liga 8/42

 

Santa Clara(9) - Leixoes(17) 2:1 Składy_ _ _ Statystyki _ _ _ Tabela_ _ _

 

1-0 Pedro Cervantes 9

2-0 Reguila 27

2-1 Christian 65

 

Cz. K. Ruben Andrade (Uniao) w 67 minucie za drugą żółtą.

 

 

Zawodnik meczu: Alex (Santa Clara) 7,6

 

Kolejna wygrana na naszym koncie. Trzeba przyznać, że patrząc na statystyki to goście przeważali. Najważniejsze, że strzeliliśmy jedna bramkę więcej niż oni.

 

 

30.09.2012- II liga 9/42

 

Oliveirense(6) - Santa Clara(7) 1:1 Składy_ _ _ Statystyki _ _ _ Tabela_ _ _

 

0-1 Porcellis 66

1-1 Rui Lima 71

 

 

Zawodnik meczu: Rui LIma (Oliveirense) 7,9

 

Kolejny remis na naszym koncie. Przyznam, że mimo kilku braków kadrowych nie wyglądało to źle. Ciągle w lidze jesteśmy nie pokonani.

 

 

3.10.2012- II liga 10/42

 

Arouca(1) - Santa Clara(8) 2:0 Składy_ _ _ Statystyki _ _ _ Tabela_ _ _

 

1-0 Gabi 6

2-0 Pavle Velimirovic (sam) 64

 

Zawodnik meczu: Zarabi (Arouca) 7,6

 

Kiedyś to się musiało stać. Ponosimy pierwszą porażkę i to zasłużoną porażkę. Po prostu w meczu z liderem nie istnieliśmy na boisku.

Odnośnik do komentarza

Zawodnicy powołani do reprezentacji:

 

Czarnogóra U-21: Pable Velimirovic

Litwa: Luiz Carlos

Uganda: Hassan Wasswa

 

 

7.10.2012- II liga 11/42

 

Santa Clara(8) - Maritimo B(21) 4:2 Składy_ _ _ Statystyki_ _ _ Tabela_ _ _

 

1-0 Toze 3

1-1 Ibrahima 22

2-1 Luis Miguel (sam) 52

3-1 Toni 64

3-2 Ibrahima 73

4-2 Porcellis 84

 

Zawodnik meczu: Ibrahima (Maritimo) 8,8

 

W meczu z przedostatnią drużyną ligi nie mogło być innego wyniku niż tylko nasza wygrana. Cel osiągnęliśmy, ale styl w jakim tego dokonaliśmy pozostawia wiele do życzenia. Przyznam, że mimo iż osiągamy całkiem nie złe wyniki nasza gra nie wygląda dobrze.

 

 

Teraz przerwa na reprezentacje. Pozwoli to moim zawodnikom odpocząć i zregenerować siły. "Biało- Czerwoni" zagrają z Ukrainą i Anglią w ramach eliminacji mistrzostw świata.

 

Ukraina - Polska 4:0 Info ogólne_ _ _ Składy _ _ _ Statystyki _ _ _

Polska - Anglia 1:3 Info ogólne _ _ _ Składy _ _ _ Statystyki _ _ _

 

Tabela

 

 

Po tych dwóch meczach naszej reprezentacji wspomnę tylko, że w meczu z Anglią Przemysław Tytoń obronił dwa rzuty karne.

 

 

21.10.2012- Puchar Portugalii, Trzecia runda

 

Maritimo - Santa Clara 0:2 Składy_ _ _ Statystyki_ _ _

 

0-1 Pedro Cervantes 38

0-2 Platini 55

 

 

Zawodnik meczu: Pedro Cervantes (Oliveirense) 7,9

 

To sprawiliśmy sobie i naszym kibicom niespodziankę. Faworyzowany zespół Maritimo, który na co dzień występuje w pierwszej lidze nijak nie był w stanie nam zagrozić. Najlepszy mecz jak narazie w naszym wykonaniu. Na gwiazdę zespołu wyrasta Cervantes, a ja osiągnąłem pierwszy ze stawianych mi przez zarząd celów- czwartą rundę pucharu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...