Skocz do zawartości

FM 13 a optymalizacja ?


geforc

Rekomendowane odpowiedzi

witam Panowie a jak wygląda sprawa z szybkością gry ? chodzi mi o ilość zawodników w bazie danych... czy jest różnica w działaniu jak ktoś ma zalecane 75000 a dał np 110000 ?? najchętniej bym wszystkie ligi dodał ale nie wiem jak to będzie wyglądało jesli chodzi o szybkosc... ktos z was próbował ?

Odnośnik do komentarza

AMD Phenom x4 9650

4gb ram ddr2 1066mhz

9800gtx+

 

zalecana ilosc wg fm13 to 75000 zawodnikow, no i gram kropkami, 3D sucks ;P

 

ja na identycznym kompie odpalałem wszystkie ligi w fm 12 i od razu odradzam, bo 1 dzień w grze = prawie dzień grania

 

albo jednak ciut lepszy komp mam bo zalecane według fm 13 - 125 000 zawodników

teraz chciałem odpalić wszystkie ligi ale crash mi to uniemożliwił :/

 

edit

ja też pamiętam fm 05 albo 06 jak miałem kompa 1ghz 256 mb ramu i baza danych edytora odpalała mi się cały dzień po to żeby jedną rzecz zmienić i zapisywać następny cały dzień

Odnośnik do komentarza

Ja z 4GB RAM i Athlon64 3 Ghz przy odpalonych wszystkich ligach w FM12 mogłem sobie spokojnie pograć na całkiem znośnej prędkości, natomiast gdy teraz robię to w Fm13, to dwa dni trwają mocno z 10 min. Nawet przy wyborze lig FM13 ocenił mój komputer duuużo niżej niż Fm12. Dziwne.

Odnośnik do komentarza

Ja z 4GB RAM i Athlon64 3 Ghz przy odpalonych wszystkich ligach w FM12 mogłem sobie spokojnie pograć na całkiem znośnej prędkości, natomiast gdy teraz robię to w Fm13, to dwa dni trwają mocno z 10 min. Nawet przy wyborze lig FM13 ocenił mój komputer duuużo niżej niż Fm12. Dziwne.

U mnie natomiast FM 13 działa szybciej niż 12. Sprawdzałem na różne sposoby i jestem pewny. Np. zakładka "posady" pierwszy raz działa naprawę szybko, a nie jak w poprzednich wersjach dopiero po 5 sekundach się wczytuje.

Odnośnik do komentarza

wreszcie udało mi się załadować wszystkie ligi i zawodników, nie wiem jak długo się ładowało bo zasnąłem na 3h, ale jedno mogę powiedzieć, że zdecydowanie dłużej się przetwarza niż w 12

też gram na wszystkie ligi, i raz mi się zdarzyło, że trzy dni trwały ponad 2h bez przerwy. Byłem przekonany że FM się zwiesił i praktycznie miałem wyłączać grę, gdy nagle przeniosło mnie do inboxa.

W FM12 spokojnie na wszystkich ligach spokojnie ciupałem, teraz kazde kliknięcie continue to okolo 5-6 min czekania

Odnośnik do komentarza

Ja wstępnie to sprawdzałem i dodając ligę owszem dodaje też nowych piłkarzy ale z czasem ta liczba nie rośnie do 100.000 czy więcej a po usunięciu ligi zawodników też usuwa ale testowałem to dość krótko jeden sezon na urlopie i dodałem ligę następnie urlop i sprawdzanie co jakiś czas liczby piłkarzy po tym usunąłem ligę i znowu urlop na rok i sprawdzanie co jakiś czas liczby zawodników i wyglądało na to że jest jak być powinno ale przydałby się jednak jakiś wiekszy test tak na około 10 sezonów żeby stwierdzić czy działa to poprawnie czy nie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...