Skocz do zawartości

Wiślacki Patriota


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2013

Ligi: Duuużo lig

Baza danych: Duża

Klub/Reprezentacja: Wisła Kraków/Polska

 

 

Siemanko, długo nie prowadziłem tutaj żadnej kariery, ale w końcu naszła mnie chęć, a skoro dostałem już w swoje ręce nowego FM-a, to postanowiłem, że może coś tutaj naskrobię. Tradycyjnie nie będzie to kariera z jakąś obszerną fabułą, może pojawią się od czasu do czasu jakieś wywiady, rozmowy z piłkarzami i tak dalej, ale to jeszcze zobaczymy. Mój wybór padł na (chyba bez większego zaskoczenia) Wisłę Kraków, a jako, że FM dodał Nam opcję prowadzenia jednocześnie reprezentacji i klubu od początku gry to skorzystałem z tego i będę również prowadził reprezentację Polski. Myślę, że będzie ciekawie, szczególnie w kadrze, gdzie z takimi zawodnikami jak Lewandowski, Błaszczykowski, Piszczek, Boruc czy Blackman (!) można coś zawojować w Europie.

 

Wybaczcie, że zaczynam i tak naprawdę w pierwszym poście nic się nie działo, ale chcę Wam (jak to mam w zwyczaju) pokazywać screeny piłkarzy, dlatego też pierwszy post z przedstawieniem kadry Wisły pojawi się jutro.

Odnośnik do komentarza

Niee :) To utalentowany, 22 letni napastnik z Sheffield. Ze screenem się wstrzymam do pierwszych powołań :)

 

 

Tak jak obiecałem wczoraj, w tym poście przedstawię kadrę Wisły (już po transferach) wraz ze screenami zawodników:

 

 

Bramka:

 

Sergei Pareiko [EST/35] - Chyba nie zaskoczę nikogo stwierdzeniem, że jest to już bardzo doświadczony bramkarz. Będzie u nas prawdopodobnie jeden sezon podstawowym bramkarzem, po sezonie w jego miejsce mam zamiar zakupić młodszego goalkeepera.

 

Milan Jovanic [sRB/27] - Solidny zmiennik Pareiki, gdyby estończykowi przytrafiła się słabsza forma, to pewnie Milan wskoczy do pierwszego składu.

 

Jan Kocoń [POL/19] - To jest bardzo ciekawy zawodnik, młody, zdolny i do tego Polak. Mam nadzieję, że za parę lat zostanie pierwszym bramkarzem mojej ekipy.

 

 

 

Prawa obrona:

 

Marko Jovanovic [sRB/24] - Podstawowy prawy obrońca, lubię tego zawodnika, mimo iż kolejny raz w FM-ie jest niedoceniany, przyśpieszenie i szybkość na poziomie 11 to jakaś kpina :)

 

Fabinho [bRA/26] - Tego gracza kojarzyłem z poprzedniej odsłony gry, szybki, dobrze wyszkolony technicznie, będzie zmiennikiem Jovanovica, myślę, że w starciu z lepszymi rywalami gdzie trzeba też bronić, a nie tylko atakować by się nie sprawdził.

 

Łukasz Burliga [POL/24] - Łukasz jak zawsze ma bardzo dobre statystyki, ale w grze nie wygląda to najlepiej...

 

Adrian Stanek [POL/21] - "WOW!" To była moja pierwsza myśl po zobaczeniu tego zawodnika. Jak tylko poprawi atrybuty fizyczne może zostać znakomitym grajkiem.

 

 

 

Lewa obrona:

 

Jan Frederiksen [DEN/30] - W pierwszym sezonie raczej utrzyma miejsce w zespole, później już raczej odejdzie.

 

Lorenzo Piquè [sUR/21] - Ciekawe nazwisko, co nie? :D Sprowadziłem go jako zmiennika duńczyka, ale myślę, że spokojnie może powalczyć o miejsce w pierwszym zespole. Oczywiście dołączył do nas za darmo.

 

 

 

Środek obrony:

 

Gordan Bunoza [bIH/24] - Ostoja defensywy, bośniak ma znakomite statystyki i warunki fizyczne, co bardzo ładnie widać na boisku.

 

Michał Czekaj [POL/20] - Razem z Gordanem będą tworzyć parę środkowych obrońców. Swoją drogą, Michał w końcu doczekał się staystyk, na jakie zasługuje.

 

Arkadiusz Głowacki [POL/33] - Legenda krakowskiej Wisły, jednak u mnie będzie tylko rezerwowym.

 

Kamil Moskal [POL/19] - Gdyby przytrafiła się plaga kontuzji to właśnie po niego sięgnę w pierwszej kolejności.

 

 

 

Środek pomocy:

 

Martin Büchel [LIE/25] - Zawodnik rodem z Liechtensteinu, sprowadzony jako rezerwowy i chyba tak już zostanie.

 

Cezary Wilk [POL/26] - Znakomite atrybuty psychiczne i fizyczne, szkoda tylko, że w technicznych nie ma tak dobrze.. mimo to Czarek jest pewniakiem do gry w pierwszym zespole.

 

Radosław Sobolewski [POL/35] - Kolejna legenda zespołu, chociaż już jest podstarzały to wciąż odgrywa ważną rolę w zespole, będzie walczył o miejsce w podstawowym składzie z Gruzinem którego zaraz przedstawię.

 

Imeda Putkaradza [GEO/22] - To właśnie ten zawodnik powalczy o pierwszy zespół z Sobolem. Jak na Polską ligę to chyba ma dość dobre atrybuty, do tego jest młody, ma dopiero 22 lata więc cała kariera przed nim.

 

Alan Uryga [POL/18] - Alan wreszcie został doceniony przez twórców FM-a, może aż za bardzo, ale nie będę przecież narzekał :) Może on również grać na środku obrony, także zobaczymy gdzie ostatecznie wyląduje.

 

 

 

Skrzydła:

 

Ivica Iliev [sRB//32]- Zdecydowanie najlepszy zawodnik na tej pozycji, może być pewny swojej roli w drużynie.

 

Maksymilian Michalski [POL/18]- Chociaż jest jeszcze młody to może liczyć na występy w Ekstraklasie.

 

Romell Quioto [HON/20] - Myślę, że to on będzie głownym kandydatem na prawe skrzydło.

 

Michał Chrapek [POL/20] - Wiem, że Michał to raczej ofensywny pomocnik środkowy, ale tam mam tak wielu dobrych zawodników, że nie miałby najmniejszych szans powalczyć z nimi. Na skrzydle za to może doczekać się swojej szansy.

 

Michał Szewczyk [POL/19] - Ostatni ze skrzydłowych, młody wychowanek Wisły na pewno powalczy o miejsce w zespole.

 

 

 

Ofensywna środkowa pomoc:

 

Łukasz Garguła [POL/31] - Łukasza chciałem sprzedać już w tym okienku transferowym i jak pojawi się jakaś oferta to ją zaakceptuję.

 

Maor Melikson [iSR/27] - Tutaj chyba nie muszę zbyt dużo pisać - pewniak jakich mało.

 

Marios Papadopoulos [GRE/19] - Młody, utalentowany Grek będzie zmiennikiem Meliksona. Martwią mnie tylko jego atrybuty fizyczne, ale myślę, że się jeszcze chłopak rozwinie.

 

 

 

Napastnicy:

 

Rafał Boguski [POL/28] - Żelazny rezerwowy, chyba nic więcej.

 

Tsvetan Genkov [bUL/28] - Póki co będzie podstawowym napastnikiem.

 

Leonardo Novo [uRU/21] - Zmiennik Genkova, jednak gdyby Bułgar nie strzelał bramek to właśnie Leonardo ma pewne miejsce w pierwszym składzie.

 

Daniel Sikorski [POL/24] - Podobnie jak w przypadku Boguskiego.

 

Charles Nwaogu [NIG/22] - Dobry napastnik, w mojej Wiśle na wersji beta ładował bramki aż miło. Szkoda tylko, że jest zawieszony do końca roku.

 

 

 

To by było na tyle z przedstawienia kadry. Przed sezonem rozegraliśmy pięć sparingów:

 

3:2 Wisła II (Quioto, Genkov, Melikson)

0:0 Zlin

2:2 SC Veendam (Quioto, Chrapek)

4:0 Hilversum (Genkov, Novo, Iliev, Kuczak)

4:3 AZ Alkmaar (Uryga, Tomalski, 2x Kamiński)

 

 

Myślę, że dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy, szczególnie ucieszyła mnie wygrana z AZ, w tym meczu wystąpili głównie młodzi zawodnicy i jak widać zagrali fenomenalne spotkanie. Pierwsze spotkanie w lidze to "Mecz Przyjaźni", albowiem zmierzymy się na PGE Arenie z Lechią Gdańsk :)

Odnośnik do komentarza

@Super_Cwikla - Dzięki

@bacao - No wiesz, w ataku raczej nie ma szans na grę, a jak widzisz skrzydłowych nie mam zbyt dobrych, dlatego też tam widzę dla niego miejsce.

@Vanlid - Dzięki

 

Zaczynamy! Mój debiut przypadl na mecz przyjaźni z Lechią Gdańsk. Nie ukrywam, że chciałem zdobyć tutaj komplet punktów, ale po koleji. Lechia już w pierwszej minucie pokazała, że nie wolno jej skreślać, Deleu podał na środek boiska do Andreu ten fenomenalnie dograł do wybiegającego Biskupa który niestety pokonał Pareike. Ogromny błąd popełnił tutaj Frederiksen który dał się wyprzedzić zawodnikowi Lechii. Już w 2 minucie Lechia mogła podwyższyć prowadzenie jednak dobre uderzenie Ricardinho wybronił nasz bramkarz. 7 minuta i kolejna akcja gospodarzy, tym razem Ricardinho znakomicie na skrzydle ograł Jovanovica, dośrodkował, ale będący w znakomitej sytuacji Traore minimalnie chybił. W 8 minucie w końcu to My mieliśmy szansę, Potkaradze znakomicie wypuścił Frederiksena na lewym skrzydle, duńczyk dośrodkował, ale uderzenie z główki Ilieva znakomicie wybronił Velimirovic. W 17 minucie mieliśmy kolejną szansę na wyrównanie, znakomita kontra, Bunoza przejął piłkę po rzucie rożnym dla rywali, podał do Putkaradze, ten bez zastanowienia odegrał na skrzydło do Genkova, Bułgar przebiegł pół boiska z piłką i dośrodkował! Niestety, w polu karnym niepilnowany Wilk trafił tylko w poprzeczkę. W 55 minucie mieliśmy trochę szczęścia, akcję dwójkową na skrzydle przeprowadzili Iliev oraz Jovanovic, ten drugi dośrodkował a sędzia uznał, że w polu karnym faulowany był Papadopoulos. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Iliev. Cóż, do końca meczu nie działo się zbyt wiele i dowieźliśmy ten punkt. Sam nie wiem, czy się z niego cieszyć, czy raczej nie...

 

T-Mobile Ekstraklasa [1/30]

PGE Arena - Gdańsk

Frk: 17,967

Lechia Gdańsk 1:1 Wisła Kraków

 

1' Jakub Biskup 1:0

55' Ivica Iliev 1:1

 

Pareiko - Jovanovic Bunoza Głowacki Frederiksen - Putkaradze Wilk Iliev Melikson Chrapek (45' Papadopoulos) - Genkov (45' Novo)

 

MotM: Gordan Bunoza 8.1

Odnośnik do komentarza

Widzew Łódź to zawsze nieprzyjemny rywal, to właśnie z nimi na własnym stadionie mierzyliśmy się w 2 kolejce. Dobrze weszliśmy w mecz, bo już w 12 minucie Iliev podał do Frederiksena, ten dośrodkował a w polu karnym piłkę znakomicie przyjął Wilk i uderzył po długim słupku nie dając szans Mielcarzowi. 5 minut później mogliśmy podwyższyć prowadzenie, Fabinho zagrał znakomitą piłkę do Ilieva, ale Serb w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza. W 22 minucie Melikson dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę wybił Phibel, ale przed polem karnym czekał już Putkaradze, uderzył! Ale Mielcarz fenomenalnie wyciągnął to uderzenie. W 56 minucie po raz kolejny błysnął Melikson, przedryblował trzech zawodników Widzewa i uderzył nie do obrony. W 74 minucie znowu znakomita akcja Meliksona, tym razem bez problemu wyprzedził Phibela i nie dał szans Mielcarzowi. Pewna wygrana, nie daliśmy żadnych szans Widzewowi.

 

T-Mobile Ekstraklasa [2/30]

Stadion im. Henryka Reymana - Kraków

Frk: 14,839

Wisła Kraków 3:0 Widzew Łódź

 

12' Cezary Wilk 1:0

56' Maor Melikson 2:0

74' Maor Melikson 3:0

 

Pareiko - Fabinho Bunoza Głowacki Frederiksen - Putkaradze (84' Büchel) Wilk Quioto Melikson Iliev - Genkov (45' Novo, 68' Chrapek)

 

 

W następnym poście powołania na mecz towarzyski z Węgrami.

Odnośnik do komentarza

Nick Blackman

 

Powołania na mecz z Węgrami otrzymali:

 

 

Bramkarze:

 

Artur Boruc (46/0)826e63a6cb7cf.png

Tomasz Kuszczak (10/0)303a828418f3a.png

Wojciech Szczęsny (11/0)86dd3c442a2fd.png

 

 

Obrońcy:

 

Grzegorz Wojtkowiak (19/0)c80eff9b0bced.png

Marcin Wasilewski (51/1)394f03550d19e.png

Damien Perquis (10/1)36fe58ff8db1c.png

Łukasz Piszczek (27/0)fa1a0a15c3638.png

Christian Dorda (0/0)d012881cb71e9.png

Jakub Wawrzyniak (26/0)d8c984d43c273.png

Thiago Cionek (0/0)4332c5f6be150.png

Kamil Glik (11/1)fe6cca01986ec.png

 

 

Pomocnicy:

 

Jakub Błaszczykowski (54/9)fa1a0a15c3638.png

Ariel Borysiuk (3/0)0707145fb5726.png

Eugen Polański (11/0)0bbc01b7ac726.png

Radosław Majewski (4/0)22973d0242716.png

Alexander (0/0)bde489f14532f.png

Kamil Grosicki (14/0)66f3577da5c5d.png

Maciej Rybus (22/1)21102ced8a752.png

Adrian Mierzejewski (25/1)5d2d2df3e189c.png

 

 

Napastnicy:

 

Robert Lewandowski (45/15)fa1a0a15c3638.png

Artur Sobiech (5/1)1076583bc1d93.png

Paweł Brożek (36/8)bde489f14532f.png

Nick Blackman (0/0)243b5f5fe5655.png

Odnośnik do komentarza

@bacao - Dorda, Alexander

@Super_Cwikla - Oby ;) Teraz myślę, że nie będzie tak łatwo jak w 12, tym bardziej, że dopiero zaczynam swoją "przygodę" z nową odsłoną FM-a.

 

Pierwszy mecz w reprezentacji raczej bez większego ciśnienia, gdyż zagraliśmy mecz sparingowy z reprezentacją Węgier. Zespół gości mógł wyjść na prowadzenie już w 5 minucie, wtedy to Vańczak dośrodkował w pole karne a piłkę głową do siatki skierował Szalai - na szczęście dla nas sędzia odgwizdał spalonego, chociaż nie wiem czy on faktycznie miał miejsce. W 27 minucie w pole karne dobrze dośrodkowywał Piszczek, jednak jego wrzutkę wybił Vass, ta trafiła pod nogi Majewski który z pierwszej piłki podał do Lewandowski a nasz as popisał się atomowym uderzeniem z 16 metra nie dając szans Fulopowi. Już minute później mogliśmy się cieszyć z bramki numer dwa, tym razem dobrą akcję na skrzydle przeprowadził Błaszczykowski, podał w pole karne do Lewego a ten spokojnie minął obrońcę i umieścił piłkę w siatce po raz drugi. Tuż przed przerwą Majewski uderzył z dystansu, bramkarz odbił piłkę i na dobitkę miał szansę Lewandowski, jednak Juhasz go wyciął od tyłu za co zobaczył czerwony kartonik. Do jedenastki podszedł Lewandowski, ale uderzył tylko w poprzeczkę. Ostatnia groźna sytuacja miała miejsce w 63 minucie, wtedy to Alexander ładnie "zatańczył" z obrońcą na boku pola karnego, zgrał piłkę na środek do Borysiuka a nasz młody zawodnik nie miał kłopotu z pokonaniem Fulopa. Solidna wygrana na początek.

 

 

Mecz Towarzyski

Dialog Arena

Frk: 16,068

Polska 3:0 Węgry

 

27' Robert Lewandowski 1:0

28' Robert Lewandowski 2:0

60' Ariel Borysiuk 3:0

 

Boruc (45' Szczęsny) - Piszczek Glik Perquis (45' Wasilewski) Dorda - Polański Majewski (45' Borysiuk) Błaszczykowski (70' Rybus) Grosicki (45' Alexander) - Lewandowski Blackman (45' Brożek)

 

MotM: Łukasz Piszczek 7.6

Odnośnik do komentarza

Wracamy do Wisły. W trzeciej kolejce czekał nas prawdziwy szlagier ekstraklasy, wyjechaliśmy do Warszawy na mecz z Legią. Gospodarze lepiej weszli w ten mecz i od razu w 8 minucie dał o sobie znać super duet Rado-Ljubo i ten drugi skierował piłkę do bramki uderzeniem z ostrego kąta. Długo na odpowiedź naszego zespołu nie musieliśmy czekać, już 6 minut później Vrdoljak uderzał, ale piłkę przejął Garguła, podał do Genkova który od razu z pierwszej piłki zagrał do Meliksona a ten w swoim stylu popędził na bramkę i uderzył pięknie po krótkim słupku. Jeszcze przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie, w 31 minucie kolejną znakomitą akcję przeprowadzili Genkov, Garguła i Melikson, wszystko z pierwszej piłki i w końcowej fazie tej akcji Garguła zagrał prostopadle do Meliksona który musiał wykorzystać tą sytuację. W 53 minucie Garguła pomysłowo rozegrał rzut wolny, podał krótko do Meliksona a ten odegrał z pierwszej piłki w pole karne do Sobolewskiego który uderzył i nie dał szans Kuciakowi! Piękny wynik, pokonaliśmy zdecydowanie najlepszą Polską drużynę. Znakomity mecz Garguły, którego przed sezonem chciałem się pozbyć ;)

 

T-Mobile Ekstraklasa [3/30]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 27,951

Legia Warszawa 1:3 Wisła Kraków

 

8' Danijel Ljuboja 1:0

14' Maor Melikson 1:1

31' Maor Melikson 1:2

53' Radosław Sobolewski 1:3

 

Pareiko - Fabinho Głowacki Bunoza Frederiksen - Wilk Sobolewski Iliev Garguła Melikson - Genkov

 

MotM: Maor Melikson 9.3

Odnośnik do komentarza

Niestety, Polskie kluby zaprezentowały się tragicznie w eliminacjach do europejskich pucharów. Śląsk odpadł w 3 rundzie kwalifikacyjnej do ligi mistrzów z Ludogorcem Razgard (1:2, 1:1) a następnie w barażu o ligę europejską przegrał z PAOK-iem (0:3, 1:0). Lech Poznań dał dupy po całości, co prawda w pierwszej rundzie bez trudu uporał się z Santa Coloma (5:0, 5:0), ale w drugiej rundzie już odpadł ze słoweńskim klubem Celje (0:1, 1:2). Do Ruchu można mięc już mniejsze pretensje, gdyż ten klub trafił na (tak mi się wydaję) rewelację ligi europejskiej w realnym świecie, czyli Videoton i odpadł przez porażkę 0:4 na wyjeździe. Godności Polskich klubów będzie bronić oczywiście Legia Warszawa, w 2 rundzie uporała się z JJK (1:0, 2:1), następnie w 3 rundzie pokonali AGF (2:1, 1:1), natomiast w barażu o ligę europejską sprawili prawdziwą sensację pokonując słynny Panathinaikos Ateny (1:2, 3:1). W grupie zmierzą się z: PAOK-iem Saloniki, Rubinem Kazań oraz Athleticiem Bilbao.

 

Czas na mecz z kolejnym zespołem który brał udział w europejskich pucharach, czyli Ruchem Chorzów. Nie ukrywam, że w meczu z tym rywalem chciałem zdobyć komplet punktów, tym bardziej, że graliśmy u siebie. W 20 minucie Melikson dostał znakomite podanie podanie od Genkova jednak jego uderzenie trafiło tylko w słupek. Powinniśmy już prowadzić 1:0. W 34 minucie wreszcie stało się to, czego oczekiwałem. Putkaradze podał do Meliksona, ten odegrał na 16 metr do Quioto a nasz młody zawodnik znakomicie przymierzył i nie dał szans Peskovicowi. W 48 minucie za głupi faul w środkowej strefie boiska z boiska wyleciał Straka. Myślę, że arbiter mógł tutaj pokazać żółtą, a nie czerwoną kartkę, ale cóż. W tym meczu nie działo się już nic ciekawego, udało się wygrać i kolejny raz w tym sezonie zgarniamy komplet punktów.

 

T-Mobile Ekstraklasa [4/30]

Stadion im. Henryka Reymana - Kraków

Frk: 15,703

Wisła Kraków 1:0 Ruch Chorzów

 

34' Romell Quioto 1:0

 

Pareiko - Fabinho Bunoza Czekaj Frederiksen - Putkaradze (84' Uryga) Wilk - Quioto Melikson (84' Papadopoulos) Iliev - Genkov (45' Novo)

 

MotM: Romell Quioto 7.2

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...