Skocz do zawartości

Legia Warszawa w FM 2013


MarioWO(L)F

Rekomendowane odpowiedzi

Stanowiska w klubie:

 

Piotr Zygo - prezes.

Leszek Miklas - poza klubem.

Rafał Wyszomierski - wiceprezes, może być dyrektor.

Marek Jóźwiak - koordynator ds. sportowych / szef skautingu.

Jacek Mazurek - tu mam problem, tak naprawdę powinien być koordynatorem ds. sportowych.

Marcin Muszyński - trener bramkarzy zespołu rezerw.

Cesar Sanjuan - trener przygotowania fizycznego pierwszego zespołu.

Leszek Pisz nie pracuje w Legii na stałe.

Andrzej Bartczak - fizjoterapeuta zespołu Młodej Legii.

 

Zmiany CA:

 

Ljuboja za słaby (jest obecnie najlepszym piłkarzem biegającym po boiskach Ekstraklasy, w grze gorszy od Meliksona i Kelemena).

Kuciak za słaby (aż 10 punktów CA mniej niż Kelemen - hierarchia bramkarzy w reprezentacji Słowenii mówi wszystko).

Wawrzyniak za słaby (okej, wiem, że nie jest bogiem futbolu, ale nie przesadzajmy, gorszy niż Wołąkiewicz czy Jovanović nie jest).

Kosecki za słaby (chłopak w momencie stał się czołowym zawodnikiem ligi).

Jędrzejczyk za słaby (od dawna niesamowicie solidny punkt zespołu, w grze tak naprawdę nie ma szans na występy).

Łukasik i Furman za słabi (obaj poczynili niewiarygodny postęp).

Przemyśl też Saganowskiego. Porównywałem umiejętności ww. zawodników z graczami Wisły, Lecha i Śląska.

 

Odnośnik do komentarza

Uprzedzając Mario:

Stanowiska w klubie:

 

Marcin Muszyński - trener bramkarzy zespołu rezerw.

Andrzej Bartczak - fizjoterapeuta zespołu Młodej Legii.

 

Zmiany CA:

 

Ljuboja za słaby (jest obecnie najlepszym piłkarzem biegającym po boiskach Ekstraklasy, w grze gorszy od Meliksona i Kelemena).

Kuciak za słaby (aż 10 punktów CA mniej niż Kelemen - hierarchia bramkarzy w reprezentacji Słowenii mówi wszystko).

Kosecki za słaby (chłopak w momencie stał się czołowym zawodnikiem ligi).

Łukasik i Furman za słabi (obaj poczynili niewiarygodny postęp).

Przemyśl też Saganowskiego. Porównywałem umiejętności ww. zawodników z graczami Wisły, Lecha i Śląska.

 

Tych dwóch funkcji nie oddamy w grze, to na pewno. Nie można dodać sztabu zespołu rezerw na razie.

Ljuboja w grze bije Meliksona na głowę, tutaj na pewno nie ma problemu. Porównywanie bramkarzy jest bardzo trudne, na pewno nie używaj tutaj CA, bo z jakichś nieznanych mi powodów o CA bramkarza decyduje np. jego szybkość na długie dystanse albo wytrzymałość. Lepiej porównać profile i konkretne atrybuty. Kosecki, Łukasik i Furman w momencie oddawania bazy nie pokazali aż tyle co w dalszej części sezonu, podobnie z Saganowskim.

Odnośnik do komentarza

Leszek Pisz (podobnie jak kilkanaście innych osób) zajmuje się obserwacjami młodych zawodników w niższych ligach, rozgrywakch juniorskich. Oprócz tego jest trenerem w Igloopolu Dębica.

 

CA piłkarzy Legii zostało zweryfikowane - uważam, że w Ekstraklasie jest może dwóch piłkarzy zasługujących na umiejętności rzędu 125-128. Wcześniejsze CA>130 były mocnym przegięciem w porównaniu do tego co pokazują nasze zespołu w europejskich pucharach.

 

Legia nie ma wybitnych piłkarzy - jej głównym atutem jest w miarę wyrównana kadra i to starałem się oddać w najnowszej odsłonie FM'a. Oprócz Ljuboji, Kuciaka czy Radovicia nie ma piłkarzy, którzy znacznie przerastali by innych.

 

Żyro, Kosecki czy Kucharczyk?

Rzeźniczak czy Jędzrzejczyk?

Astiz, Żewłakow, Choto czy Suler?

Vrdoljak, Gol, Łukasik czy Furman?

Radović, Wolski czy Salinas?

 

Wybór zależy od trenera (gracza) - zawodnicy o podobnym poziomie umiejętności, każdy ma swoje wady i zalety.

 

Oprócz tego jest grupa ciekawych juniorów, którzy w niedalekiej przyszłości mogą powalczyć o wyjściową "11" - np. Żurek, Jagiełło czy Efir.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Można zgłaszać uwagi do łatki 13.3.0? :) To jedziemy:

- Piotr Zygo nie jest członkiem zarządu Legii;

- Wiceprezesem Zarządu jest Rafał Wyszomierski;

- Cesar jest trenerem przygotowania fizycznego;

- skąd informacja, że Piotrek Strejlau jest trenerem U-18?

- Marcin Muszyński nie jest trenerem pierwszego zespołu - jest asystentem Darka Banasika i trenerem bramkarzy Młodej;

- Tomek Kiełbowicz nie jest 'zwykłym' scoutem; jak chcesz, dzisiaj mogę dowiedzieć się, jaka jest jego dokładna rola w klubie;

- dalej będę twierdził, że Ljuboja zasługuje jednak na delikatnie lepsze statystyki ;) ; poza tym Łukasik za niskie CA - obecnie pierwszy defensywny pomocnik w Legii; Jędrzejczyk zaledwie CA 105?

 

No i ten Ireneusz Zawadzki... Nie jest dyrektorem ds. sportowych.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...