Skocz do zawartości
Vami

Liga włoska

Rekomendowane odpowiedzi

No bez jaj, ja nawet nie wiem na kogo patrzeć na tym zdjęciu xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Misiek napisał:

ja pierdole, naprawdę? Nie można było po prostu napisać jak człowiek, że Piątek odchodzi do Genoa FC?

Widocznie kurwa nie. Ja pierdolę, dzieci w Sudanie głodują, a Ty się przypierdalasz o taką drobnostkę. Od kilku dni media napierdalają o tym temacie, ale trzeba za rączkę, jakby to było forum o prowadzeniu działki.

• Lubię! 1
  • Nie lubię! 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, FYM napisał:

Widocznie kurwa nie. Ja pierdolę, dzieci w Sudanie głodują, a Ty się przypierdalasz o taką drobnostkę. Od kilku dni media napierdalają o tym temacie, ale trzeba za rączkę, jakby to było forum o prowadzeniu działki.

Kurwa ale Ty nawet nie możesz napisać, że ADR jedzie na zlot, tylko pierdolisz o jakimś synu marnotrawnym. O to kurwa chodzi... Niejednokrotnie Ci zwracali uwagę, że kurwa nawet źródła nie podasz jak czasem wrzucasz jakieś rewelacje... Jebie mnie, że media o tym trąbią, ja w pierwszej chwili też nie wiedziałem o kogo chodzi, ale że znam herb to sobie wpisałem Genoa w google i dostałem newsa, ale jak ktoś nie kojarzy klubu to ma prawo nie wiedzieć kurwa. Jak zobaczę nagłówek, że Piątek odchodzi do Genoi to też nie znając herbu mogę kurwa nie skojarzyć obu informacji... bo nie muszę wchodzić w szczegóły newsa.

• Lubię! 3
  • Uwielbiam 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I stała się komuś krzywda z tego powodu? Ja pierdolę, jesteśmy na forum internetowym, a nie w urzędzie.

• Nie lubię! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ale to jak nie obchodzi Cię czy zrozumiemy o czym piszesz to po co pisać xD?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale chyba FYM nie ogarnął, że dzisiaj jest piątek i ktoś mógł nie skumać o co w ogóle chodzi xdddd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Hawkeye napisał:

no ale to jak nie obchodzi Cię czy zrozumiemy o czym piszesz to po co pisać xD?

tenor.gif

Jakby mnie nie obchodziło, to bym w ogóle nic nie pisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Lucifer Morningstar napisał:

Robin Olsen w Tomie. 

W Tomie Tomsk?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzęsienie ziemi w Lacjum - 24.08.2016 r. - 299 ofiar śmiertelnych, kilkaset osób rannych. Trudno powiedzieć ile tysięcy ludzi straciło swoje domy czy majątki.

27.08.2016 Serie A gra drugą kolejkę pomimo ogłoszenia na ten dzień żałoby narodowej. Żadne ze spotkań nie jest odwołane.

Katastrofa w Genui 14.08.2016. 39 ofiar, około 60 rannych.

Liga włoska przekłada zaplanowane na 19.08 mecze drużyn z Genui (choć tylko Sampdoria miała w Genui grać). Efekt nacisków ze strony Sampdorii i Genoi, które dzięki temu zamiast grać z mocną Fiorentiną (H) i Milanem (A) zainaugurują sezon z Empoli (H) i Udinese (A).

Mecze z soboty się odbędą normalnie pomimo żałoby narodowej.

Tak, na pewno tu chodzi tylko o upamiętnienie ofiar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu chyba bardziej kwestie geograficzno-społeczne dochodzą. Podejrzewam, że podobnie by było w Polsce: po teoretycznym trzęsieniu ziemi w - dajmy na to - Istebnej, Ekstraklasa raczej nie odwołałaby zaplanowanych spotkań, nawet mimo żałoby narodowej. Za to gdyby tragedia zdarzyła się w Krakowie, to raczej tak :> 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh, nie wiedziałem, że Serie A nie toleruje bluźnierstw na boisku:

https://www.bbc.com/sport/football/45347238

Former Juventus midfielder Rolando Mandragora has been suspended for one Serie A game after he was caught on television cameras shouting "Porca Madonna, Vaffanculo, Dio Cane"

• Uwielbiam 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bestemmie we Włoszech zakazane są prawnie (już od Mussoliniego). Co nie zmienia faktu, że w takim Veneto to sport lokalny :keke:

Więc to nie za vaffanculo raczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za całość, jak najbardziej.

"After acquiring and examining the relevant television images, the player, while cursing without referring to anybody around him, was nevertheless clearly seen by the television images to make blasphemous remarks, visibly identifiable from reading his lips without any margin for reasonable doubt," a disciplinary report from the Lega Serie A said.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może potraktowali całą wypowiedź jako zdanie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyglada na to, ze we Wloszech rosnie druga Calciopoli. Dziennikarze sledczy maja w najblizsza srode na antenie RAI1 wskazac powiazania osob blisko zwiazanych z Juventusem z przedstawicielami kalabryjskiej mafii.

Wiecej tutaj: https://footroll.pl/newsy/7973,juventus-w-tarapatach-szykuje-sie-calciopoli-2-0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Fenomen napisał:

Wyglada na to, ze we Wloszech rosnie druga Calciopoli. Dziennikarze sledczy maja w najblizsza srode na antenie RAI1 wskazac powiazania osob blisko zwiazanych z Juventusem z przedstawicielami kalabryjskiej mafii.

Pliz, Agnelli rok temu został ukarany na rok zakazu pełnienia funkcji + grzywny na niego i na klub za utrzymywanie kontaktu z przedstawicielami kalabryjskiej mafii, a teraz się robi z tego aferę? I że niby takie konszachty w temacie Juventusu to coś nowego? :keke: Ostatnio tak zaskakujące doniesienia czytałem, gdy ktoś na fanpage "Astrologowie ogłaszają" zapowiedział w poniedziałek początek nowego tygodnia.

Wiązanie tego z calciopoli to już totalna żenada. Wszyscy oglądający ligę widzą co się dzieje i jak reagują sędziowie, VAR to tylko trochę utemperował, wiadomo, że nawet degradacja nie wypleniła tych praktyk, ale na litość boską - naciski na dziennikarzy czy nielegalny obrót biletami ma tyle wspólnego z ustawianiem meczów (calciopoli), co Juventus z uczciwością. Nazywanie tego skandalu "drugą calciopoli" to głupawa propaganda.

Z kolei źródło tego artykułu - Roman Sidorowicz - jakkolwiek bardzo by nie był zasłużony dla społeczności Milanistów w Polsce, to jest osobą niestety mało wiarygodną w tematach prawnych, do tego skrajnie stronniczą w temacie Juventusu. Sam z nim raz dyskutowałem w kontekście FFP i jeśli teraz przytacza źródła tak samo rzetelnie jak wtedy, to może się jeszcze okazać, że Juventus jest ofiarą a nie sprawcą :keke:

• Lubię! 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi