Skocz do zawartości

Przyszłość i inne pogaduchy [na spokojnie]


Fubert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukałem (być może niedokładnie); niemniej nie znalazłem, stąd temat.

Pytanie jest: czy funkcjonuje jakiś Projekt/Serwis, który w sposób skoordynowany i "na bieżąco" jest polskim głosem w dyskusji nt. przyszłości serii FM-a?

Mam na myśli zdefiniowane propozycje zmian - zarówno ulepszeń obecnie dostępnych obszarów w grze (taktyka, trening, scouting, transfery, baza, silnik, interakcja, tryb rozgrywki, pozostałe), jak również ew. ich zwiększenie (tj. obszarów; o ile jest to konieczne wg uznania autorów Projektu/Serwisu)?

Propozycje, które są lobbowane, również w propagandowy sposób, na forum międzynarodowym?

 

Mam jeszcze kilka innych pomysłów, które pojawiły się w odpowiedzi na potrzeby w związku z grą, a które niestety muszę zaspokajać szlajając się po zagranicznych serwisach (na polskich stronach dominuje outsourcing), następnie często samemu kompilować i doprecyzowywać zebrane elementy. To jednak na razie tło dla pytania powyżej.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Fubert trochę Cię na Scenie nie było. Teraz właściwie jest CMF i Centrum FM. I to wszystko. Bo CM Rev to oddzielny pozascenowy byt. Scena w rozumieniu sprzed dekady umarła.

Rozumiem. Nie chcę jednak wekslować zagadnienia w utarte koleiny obecnego stanu rzeczy. Jest potrzeba, jest pytanie, może być propozycja.

To że każdemu doszło po 10 lat nie powinno być na agendzie; czasu mniej ale to nie musi być wada. Bo gdyby np. coś zainicjować rok temu ale poddać to pod konsultacje dopiero teraz, zawsze bylibyśmy rok do przodu :).

Odnośnik do komentarza

Bo CM Rev to oddzielny pozascenowy byt.

 

Prosiłbym o wyjaśnienie.

 

Nie pamiętasz jak się odłączyli tworząc forum własne? Amnezja?

 

Fubert trochę Cię na Scenie nie było. Teraz właściwie jest CMF i Centrum FM. I to wszystko. Bo CM Rev to oddzielny pozascenowy byt. Scena w rozumieniu sprzed dekady umarła.

Rozumiem. Nie chcę jednak wekslować zagadnienia w utarte koleiny obecnego stanu rzeczy. Jest potrzeba, jest pytanie, może być propozycja.

To że każdemu doszło po 10 lat nie powinno być na agendzie; czasu mniej ale to nie musi być wada. Bo gdyby np. coś zainicjować rok temu ale poddać to pod konsultacje dopiero teraz, zawsze bylibyśmy rok do przodu :).

 

Trzymam kciuki. Tyle że ja np. wiem, że wiele osób młodszych widziałoby inne zmiany niż starszych. Ja np. chętnie widziałbym ruchomą datę startu, duży nacisk na rozwój edytora, historyczne bazy danych, powstawanie i likwidowanie klubów w trakcie gry, fuzje, zmiany przepisów, zmiany ilości drużyn w ligach, reformy strukturalne, wydarzenia jak kryzysy, strajki, itd. Natomiast młodzi gracze zapewne mają takie rzeczy w dupie i woleliby skupić się na ładnych kolorkach czy usprawnianiu trybu 3D, który z kolei w dupie mam ja ;)

Odnośnik do komentarza

Vami,

OK, ale jedno drugiego nie wyklucza, skoro obie strony mają to w dupie. Jeśli natomiast są zdania odrębne, wówczas jest dyskusja i ew. głosowanie [(T)ak, (N)ie, (O)bojętne]. Pojawiają się więc paski ważności, które można przyporządkować do danego zbioru. Być może nie czas teraz na omawianie samej technologii Projektu. Chciałem zobaczyć jaka jest reakcja (o ile w ogóle); nie zniechęcam się ;).

A Katalog to Katalog. Kwestia koordynacji struktury i komentarza. Bagatela :).

Odnośnik do komentarza

Doskonale wiesz jaka była umowa w 2001 roku. Nie ciągnijmy tego tematu, bo fakty są jedne. CM Rev zakładając forum zgwałciło ideę i niech się pierdoli. CMF jest lepsze bez CM Rev, a CM Rev niech sobie żyje w odwrotnym przeświadczeniu.

 

Vami,

OK, ale jedno drugiego nie wyklucza, skoro obie strony mają to w dupie. Jeśli natomiast są zdania odrębne, wówczas jest dyskusja i ew. głosowanie [(T)ak, (N)ie, (O)bojętne]. Pojawiają się więc paski ważności, które można przyporządkować do danego zbioru. Być może nie czas teraz na omawianie samej technologii Projektu. Chciałem zobaczyć jaka jest reakcja (o ile w ogóle); nie zniechęcam się ;).

A Katalog to Katalog. Kwestia koordynacji struktury i komentarza. Bagatela :).

 

Ja mogę w to wejść i pomysłów dostarczyć, bo mam ich sporo. WIęc już jednego masz.

Odnośnik do komentarza

Spróbujmy zatem ustalić kategorie odpowiedzialności, które co prawda mogą być ze sobą powiązane w jakimś zakresie (koordynacja) ale wydają się na tyle autonomiczne, że można je potraktować osobno, przynajmniej na razie.

Lista kategorii nie oznacza automatycznie, że istnieje potrzeba zmian/ulepszeń, jest jedynie próbą uporządkowania całości. Ważne więc aby przed propozycją zmian/ulepszeń dobrze znać zależności już funkcjonujące w grze i umieć je powiązać.

Lista chyba nie jest kompletna i zamknięta; po prostu zacznę od rzeczy najbardziej istotnych dla mnie:

1 Zawodnicy,

1.1 Umiejętności (aktualne i potencjalne),

1.2 Forma meczowa,

1.3 Atrybuty,

1.3.1 Kluczowe,

1.3.2 Kombinacje,

1.4 Osobowości,

1.5 Preferowane zachowania na boisku;

2 Personel klubu,

2.1 Atrybuty,

2.2 Role,

2.3 Pozyskiwanie;

3 Zespół,

3.1 Budowanie,

3.2 Możliwe pozycje,

3.3 Zarobki i budżet płacowy,

3.4 Zarządzanie składem i morale,

3.5 Rozwój zawodników,

3.5.1 Trening,

3.5.2 Patroni,

3.5.3 Interakcja (kary, nagrody, pochwały);

4 Transfery,

4.1 Scouting,

4.2 Pozyskiwanie i negocjacje transferowe,

4.3 Sprzedaż/Wypożyczanie/Rozwiązanie kontraktu;

5 Trening,

5.1 System szkolenia,

5.1.1 Kategorie,

5.1.2 Etapy,

5.1.3 Zależności korygujące jakość i intensywność,

5.2 Trening indywidualny,

5.3 Przygotowanie do meczu;

6 Taktyka,

6.1 Formacje,

6.2 Kreacja,

6.2.1 Instrukcje drużynowe,

6.2.2 Instrukcje indywidualne,

6.2.3 Schematy i stałe fragmenty,

6.3 Zależności korygujące jakość i intensywność;

7 Dzień meczu,

7.1 Raportowanie,

7.2 Interakcja z drużyną,

7.3 Zależności taktyczne,

7.3.1 Instrukcje drużynowe,

7.3.2 Instrukcje indywidualne,

7.3.3 Instrukcje z ławki,

7.3.4 Raportowanie personelu pomocniczego.

Na początek potrzebny jest bardzo szczegółowy poradnik do FM-a, który wyczerpuje obszar zainteresowania. Znacie jakiś w języku polskim?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ernie Souchak masz rację, dlatego będę próbował stworzyć (wydać?) materiał, który - mam nadzieję - okaże się porządną literaturą do dalszej dyskusji. Nie interesuje mnie nic płytkiego dlatego praca będzie pewnie trochę kosztować i wymagać czasu; raczej nie zdążymy do lutego, kiedy to zamykana jest przez SI lista akceptowalnych dla nich "nowości", mających zostać wdrożonych do kolejnej wersji FM-a.

Może to jednak i lepiej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...