Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

MaKK ma racje, bo Hamsik gra czasami jako DPS. Pamietajmy jednak o jednej podstawowej rzeczy co do ustawiania pozycji. Pozycje jak inne atrybuty sa ustawiane w skali 1-20. Wszystkie pozycje na poziomie 15+ sa widoczne w glownym ekranie jako podstawowa pozycja, reszta jest niewidoczna dopóki zawodnik nie bedzie wytrenowany do tego poziomu. Marek ma ustawione DPS na poziomie 14.

 

Przy pozycjach jest jeszcze jeden wazny wyznacznik z ktorym spotkalem się jeszcze pracujac dla BGS. Ustawianie atrybutu pozycji to wyznacznik jak dany zawodnik czuje się grajac na danej pozycji, a nie jak często tam gra.

 

Nie zapominajmy tez, ze system ustawiania pozycji jest inny niz w FMach bo tutaj nie mozna np ustawic AMR i ML bo gra zrobi. Z tego ML/R i AML/R. Football Manager daje mozliwosc ustawiania kazdej innej pozycji z osobna, a CMma tylko bramkarz/stoper/obronca/wingback/dps/pomocnik/ofensywny pomocnik/napastnik i 3 strony (srodek/lewa/prawa) ktore aplikowane sa do kazdej pozycji.

Odnośnik do komentarza

Wypuklanie tych drobnostek jest pozytywnym wsparciem od was. Jestem tylko czlowiekiem i tez robie bledy, więc kulturalne wyrzucanie mi tych bledow to dla mnie tylko i wylacznie pomoc. A update wczesniej czy pozniej wyjdzie :) za rok mysle o kilku ligach zaktualizowanych w 100%

Odnośnik do komentarza

Witamy Pieczyxa! Niech bedzie pochwalony ten dzien ze wzgledu na kolejnego nowego uzytkownika ktory pokwapil się zarejestrowac by zapostowac w tym temacie! :)

 

Baza się zmienia, wiadomo więc zawodnicy ktorzy pasowali do naszej ligi wczesniej niekoniecznie pasuja do niej teraz. To przeciez wyzwanie by znalezc nowych ;) Zawsze ktos się znajdzie :) wiele talentow w pierwszej edycji CM Club Update pozostalo, ale to powoli się zmienia. Nie zapominajcie, ze przy aktualizacjach kolejnych druzyn trafiaja kolejne nowe diamenty, ktore trzeba wytestowac. Przy kolejnym updacie procz tych okolo 40 druzyn ze swiata traficie na nowy wachlarz pilkarzy, a wsrod nich na wonderkidy. Oczywiscie beda grali dla topowych ekip na swiecie więc trudno bedzie ich wyciagnac do ligi polskiej, ale... Nie lekajcie się! Do bazy trafi okolo 100 innych pilkarzy z mniejszych ekip ktorzy beda bardzo utalentowani i bardziej sklonni do pobiegania na boiskach Ekstraklasy.

 

Z update'u v1 polece wam 5 nazwisk, ktore niekoniecznie sprawdza się w najlepszych ekipach i bedzie to Michal Szostko, wspomniany wczesniej Kamil Kruszynski, Zejdler, Gajos i Mateusz Kantor.

Odnośnik do komentarza

Amen :D testuje testuje, ale sam wiesz jak długo to zajmuje... a już nie ma tyle czasu co kiedyś, praca itd. :/ a ze względy na fakt, że lubie wyciągać zespoły z II ligi zawsze przyda się na początek kilka nazwisk :D

 

a co do niezmienionych zawodników, widziałem że Bartosz Romańczuk z Wolfsburga nie ma zmienionego wieku :D

 

pozdro i dzięki za nazwiska, ide wzmacniać :P

 

p.s. jest możliwość, żebym sam mógł zmienić nazwę klubu z jakimś programikiem? ;] pozdrawiam :]

Odnośnik do komentarza

Chciałbym obwieścić wam wszystkim, że nasz wspaniały grafik Krzysztof_Nowak podrzuca wam kolejną wielką paczkę logosów dla ligi polskiej!

 

Co tym razem znajduje się w pliku? Między innymi nowe loga T-Mobile Ekstraklasy, I ligi, Pucharu Polski, Superpucharu, oraz wszystkich 69 drużyn dostępnych w grze!

 

Brawo Krzyś i oby do przodu!

 

Plik można pobrać klikając w ten link i po rozpakowaniu wrzucić do folderu pictures w miejscu gdzie macie zainstalowanego CMa!

 

Jeszcze raz dziękujemy Ci Krzysztofie!

Odnośnik do komentarza

Szkodi, nie przesadzaj z tymi komplementami:) niemniej miło mi to słyszeć

 

Mam nadzieję że paczka logosów będzie się Wam podobała. Jeśli zauważycie jakieś błędy w herbach klubów proszę o info. Wszystko powinno być OK, ale nigdy nic nie wiadomo. Nie wykluczam błędu:)

 

Pozdrawiam Forumowiczów

Krzysiek

 

Ku chwale CM Club Update!

Odnośnik do komentarza

Śledzę to forum od dawna, jednak niedawno założyłem sobie konto. Na początku chciałem wszystkim tym podziękować którzy uczestniczą w tworzeniu najnowszego update'a. Zdaję sobie sprawę że zajmuje to wiele czasu dlatego tym większe podziękowania. Mam kilka pytań. Czy dałoby się wprowadzić rozróżnienie oprócz istniejącego "najwięcej ligowych goli w klubie" na "najwięcej goli dla klubu" oraz " najwięcej goli w europejskich pucharach"? Czy dałoby się wprowadzić wiek zawodników odpowiadający 2003r. a nie 2012 ? I jeszcze jedno pytanie praktyczne. Załóżmy ze przez 20 sezonów gram jedną taktyką, powiedzmy 4 3 3 czy 3 5 2 , a na moim profilu trenera cały czas widnieje ulubione ustawienie 4 4 2. Czy ktoś może coś na ten temat powiedzieć? Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Śledzę to forum od dawna, jednak niedawno założyłem sobie konto. Na początku chciałem wszystkim tym podziękować którzy uczestniczą w tworzeniu najnowszego update'a. Zdaję sobie sprawę że zajmuje to wiele czasu dlatego tym większe podziękowania. Mam kilka pytań. Czy dałoby się wprowadzić rozróżnienie oprócz istniejącego "najwięcej ligowych goli w klubie" na "najwięcej goli dla klubu" oraz " najwięcej goli w europejskich pucharach"? Czy dałoby się wprowadzić wiek zawodników odpowiadający 2003r. a nie 2012 ? I jeszcze jedno pytanie praktyczne. Załóżmy ze przez 20 sezonów gram jedną taktyką, powiedzmy 4 3 3 czy 3 5 2 , a na moim profilu trenera cały czas widnieje ulubione ustawienie 4 4 2. Czy ktoś może coś na ten temat powiedzieć? Pzdr.

 

Witamy Anatoli na forum! Ciesze się, ze zdecydowales się zarejestrowac i wlaczyc się do dyskusji. Update jest i bedzie tworzony dla chwaly starego dobrego krola CM 03/04. Postaram się odpowiedziec więc na kilka Twoich pytan.

 

+ Niestety nie jestem w stanie dodac rekordow najwiekszej strzelonej ilosci bramek w pucharach. To byloby. Mozliwe (chyba) jeśli dorwalibysmy jakiegos bardzo dobrego programiste, ale raczej na to nie mamy szans.

Ustawienie wieku na 2003 rok a nie 2012 to niestety nie jest najlepszy pomysl. Po pierwsze wiek ma wplyw na cene i rozwoj zawodnika. Po drugie 18-latkowie dziś mmieliby 9 lat w 2003 roku, a gra bodajze przyjmuje najmlodszych zawodnikow jako 14-latkow (wszyscy skonczyliby bedac 14-stkami). Trzecim powodem jest to, ze mlodzi zawodnicy posiadaja kontrakty niechronione więc byloby bardzo latwo zgarnac najlepszych od razu za friko.

 

Co do taktyki przedstawianej na profilu menadzera to musze skorzysac z doswiadczen krisa_loozmana. Bodajze taktyka 4-4-2 jest zapisana jako podstawowa w Polsce. Dlatego tak tez się. Niestety dzieje, ze gra nie pokazuje Twojej ulubionej taktyki, ale kraju z ktorego pochodzisz.

Odnośnik do komentarza

Nie ma sprawy ;) Czuj się jak u siebie - na wiekszosc pytan jestesmy w stanie odpowiedziec.

 

Jednoczesnie chcialem powiedziec, ze od czwartku do wtorku rano raczej będę nidostepny na forum. Lece na weekend do kraju więc byc moze jakoś się zapelentam na forum by zobaczyc co się dzieje, choc watpie ze będę mial na to tyle czasu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...