Skocz do zawartości
Gość Profesor

Zasady działu Kariery

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

1. W nowym wątku powinny się znaleźć następujące informacje: wersja gry, na której gra opowiadający, następnie wielkość bazy danych (jeśli wersja gry takową posiada), a potem czy były wykorzystywane jakieś uaktualnienia lub specjalne zasady gry, na przykład tryb HC.

 

W praniu wygląda to tak:

 

Aston Villa, DB: large, RR&G v. 3.0

 

albo

 

Sliema Wanderers, DB: small, HC

 

Nie musi to być w nazwie tematu, ale informacje powinny być podane w treści tematu.

 

2. Użytkownik nie może uruchomić więcej niż 2 tematów w ciągu czternastu dni. Prowadzenie więcej niż jednego tematu naraz jest niedozwolone z uwagi na nagminne zjawisko porzucania tematów i zmian klubów - Kariery to dział przeznaczony dla ludzi zdecydowanych grać jednego save'a na poważnie. Sugerujemy staranny dobór ligi i drużyny przed otwarciem tematu.

 

3. Dział Kariery nie jest towarzystwem wzajemnej adoracji. Wszelkie posty nie wnoszące niczego nowego (w stylu "ciekawy opek, co bądzie dalej?") będą kasowane, a ich nagminni autorzy dyscyplinowani.

 

4. W opisywanych karierach należy przestrzegać zasad poprawnej pisowni. Kariery w sposób rażący ignorujące normatywną ortografię (również interpunkcję) języka polskiego będą zamykane. Wszystkich autorów zachęcamy do przepuszczania tekstu przez elektroniczny korektor błędów ortograficznych (n.p. MS (fuj!) Word). Zamykane będą też kariery kaleczące gramatykę języka polskiego, pisane niechlujnie, oraz w nieuzasadniony sposób nadużywające słów powszechnie uważanych za wulgarne i/lub obraźliwe.

 

Uwaga: W opowiadaniach przenoszonych ze starego forum mile widziany będzie pierwszy wpis z parozdaniowym streszczeniem i linkiem do starego opowiadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Do wiadomości autorów piszących w "Karierach" lub "Opowiadaniach'.

 

Do dzisiaj panowała niepisana zasada, iż każde opowiadanie pisanie w miarę starannie, po przekroczeniu jednej strony (40 postów) z reguły przenoszone było do działu "Opowiadań". Od dzisiaj będzie nieco inaczej, gdyż zaobserwowałem znaczący spadek jakości tekstów w dziale "Opów".

 

Zasada tycząca jednej strony tekstu zostaje zniesiona i od dzisiaj tekst przeniesiemy dopiero wtedy, gdy uznamy, że autor zawsze pisze starannie, poprawnie językowo, gramatycznie i ortograficznie a tekst przed publikacją sprawdza.

Za spadek jakości tekstu, błędy, masowe literówki i inne niedoskonałości przewiduję relegację do "Karier".

 

Nie chodzi mi o piętnowanie czy karanie lecz o utrzymanie wysokiej jakości tekstów. Mam nadzieję, że mój pomysł spotka się ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nasiliło się ostatnio w Karierach zjawisko omijania reguł panujących na CMF. Szczególnie trzech. Dlatego prosiłbym wszystkich, aby powstrzymali się na przyszłość od stosowania tagów pozycjonujących i zmieniających wielkość liter, tagu color z kolei używali wyłącznie do oznaczania kartek.

 

Za zastosowanie się do tej prośby z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Od dnia dzisiejszego wprowadzamy kolejną zasadę. Każdy opek po miesiącu nieaktywności (czyt. po miesiącu od ostatniego napisanego w nim posta), zostaje automatycznie zamknięty i przeniesiony do archiwum.

 

Oczywiście, jeśli autor będzie chciał „odkurzyć” opka – wystarczy PW do kogoś z mod-temu i opek zostanie reaktywowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

W dziale Kariery i Opowiadania bardzo proszę stosować tag spoiler przy obrazkach. Rozmiar nie ma znaczenia.

 

Musi to wyglądać następująco:

(spoiler) obrazek (/spoiler) - nawias musi być oczywiście kwadratowy [..]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×