Skocz do zawartości

"Czarna eLka w kółeczku się mieni..."


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, miałem nadzieję, że urwiemy chociaż punkcik Realowi u siebie - niestety, okazali się za dobzi. Od 76 minuty Real grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Coentrao, a mimo to zdołał w tym czasie podwyższyć prowadzenie na 3:0.

 

Liga Mistrzów, Grp. D [4/6]

Legia Warszawa 0:3 Real Madryt

 

32' Xabi Alonso 0:1

66' Raul Albiol 0:2

88' Mesut Ozil 0;3

 

Guilherme - Lisowski Sissoko Koulibaly Żyro - Krychowiak Wolski (78' Kaźmierczak) Cywka (45' Traore) Grosicki - Neira (78' Milik) Fierro

 

MotM: Marcelo 8.6

 

I co teraz? Oczywiście remis w Ekstraklasie :) Piast prowadził już po 11 minutach 2:0, na szczęście udało się urwać punkcik.

 

T-Mobile Ekstraklasa [14/30]

Stadion przy ul. Okrzei - Gliwice

Frk: 8,266

Piast Gliwice 2:2 Legia Warszawa

 

2' Tomasz Podgórski 1:0

11' Tomasz Podgórski 2:0

20' Krystian Żołnierewicz 2:1

45+1' Juan Neira 2:2

 

Guilherme - Alvarez Żołnierewicz Krychowiak Żyro - Kaźmierczak (59' Wolski) Cywka (61' Traore) Grosicki - Griffiths Neira Fierro

 

MotM: Tomasz Podgórski 8.8

 

Po nieudanym meczu z Piastem trzeba było szybko odbudować morale, udało się to w 100%, albowiem pokonaliśmy Górnik u siebie aż 5:1.

 

T-Mobile Ekstraklasa [15/30]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 21,502

Legia Warszawa 5:1 Górnik Zabrze

 

6' Carlos Fierro 1:0

15' Ross Wallace 2:0

39' Adam Fraszczak 2:1

45+1' Juan Neira 3:1

54' Tomasz Cywka 4:1

59' Ross Wallace 5:1

 

Guilherme - Matras Sissoko Koulibaly Wallace - Kaźmierczak Cywka Jagiełło - Milik Neira Fierro

 

MotM: Ross Wallace 9.1

Odnośnik do komentarza

Mecz z Napoli był bardzo ważny, jeśli marzyliśmy o awansie do 1/8 poprostu musieliśmy zdobyć komplet punktów. Było ciężko, szczególnie nasi obrońcy nie dawali sobie rady z upilnowaniem robota Cavaniego, ale udało się wygrać, byliśmy skuteczniejsi od Napoli i pokonaliśmy włoski zespół 2:1. Przed ostatnim meczem z Benficą możemy być pewni jednego - na wiosne zagramy w europejskich pucharach. Aby awansować do 1/8 musimy ugrać conajmniej remis z Benficą, licząc przy tym, że Real rozniesie Napoli. No, chyba, że Napoli wygra, to wtedy musimy w ostatnim meczu zgarnąć pełną pule.

 

Liga Mistrzów, Grp. D [5/6]

San Paolo - Neapol

Frk: 52,107

SSC Napoli 1:2 Legia Warszawa

 

17' Edinson Cavani 1:0

20' Leigh Griffiths 1:1

45+1' Krystian Żołnierewicz 1:2

 

Guilherme - Alvarez Żołnierewicz Koulibaly Wallace - Krychowiak Wolski Grosicki Żyro - Griffiths Fierro

 

MotM: Michał Żyro 7.8

 

No i cóż, po LM tradycyjnie remis, na wyjeździe nie daliśmy rady z Zagłębiem Lubin.

 

T-Mobile Ekstraklasa [16/30]

Dialog Arena - Lubin

Frk: 7,170

Zagłębie Lubin 1:1 Legia Warszawa

 

40' Juan Neira 0:1

58' Michał Jończyk 1:1

 

Guilherme - Alvarez Żołnierewicz Koulibaly Ostrzołek - Wolski (78' Kaźmierczak) Grosicki (70' Cywka) Jagiełło (84' Wallace) - Griffiths Neira Fierro

 

MotM: Michał Jończyk 7.7

 

Przed arcyważnym spotkaniem z Benficą Lizbona zagraliśmy jeszcze u siebie z Wisła Kraków w ramach rozgrywek Ekstraklasy. Podobnie jak w poprzednim meczu pewnie pokonaliśmy krakowski zespół, pakując im 4 bramki a tracąc przy tym tylko jedną.

 

T-Mobile Ekstraklasa [16/30]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 30,848

Legia Warszawa 4:1 Wisła Kraków

 

3' Carlos Fierro 1:0

30' Arkadiusz Milik 2:0

33' Tomasz Wisio 2:1

53' Michał Żyro 3:1

69' Carlos Fierro 4:1

 

Guilherme - Alvarez Koulibaly Sissoko Ostrzołek (70' Matras) - Krychowiak (45' Żyro) Grosicki (70' Traore) Wolski - Griffiths Fierro Milik

 

MotM: Carlos Fierro 8.8

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem wcześniej, aby być pewnym awansu musieliśmy pokonać Benficę. Nie zaczęło się zbyt dobrze, bo w 8 minucie straciliśmy bramkę - na szczęście Nasi zawodnicy zaliczyli znakomity comeback i pokonaliśmy Benficę 2:1. Co ciekawe, Napoli pokonało u siebie Real 1:0 i klub z Madrytu nie awansował do 1/8 Ligi Mistrzów.

 

Liga Mistrzów [6/6]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 29,510

Legia Warszawa 2:1 Benfica Lizbona

 

8' Oscar Cardozo 0:1

29' Miguel Vitor sam. 1:1

46' Juan Neira 2:1

 

Guilherme - Matras Żołnierewicz Sissoko Ostrzołek (45' Wallace) - Krychowiak Wolski (82' Kaźmierczak) Grosicki Żyro - Griffiths Fierro (45' Neira)

 

MotM: Mahamdou Sissoko 7.8

 

 

13.12.2013 - T-Mobile Ekstraklasa [18/30] - Lech Poznań 1:1 Legia Warszawa (Krystian Żołnierewicz)

23.12.2013 - T-Mobile Ekstraklasa [19/30] - Legia Warszawa 6:0 Jagiellonia Białystok (3x Leigh Griffiths, 2x Juan Neira, Wasiu Showehimo sam.)

27.12.2013 - T-Mobile Ekstraklasa [20/30] - Ruch Chorzów 1:4 Legia Warszawa (3x Juan Neira, Przemysław Kaźmierczak)

 

 

Po 20 kolejkach jesteśmy liderami T-Mobile Ekstraklasy i mamy 3 punkty przewagi nad drugim Lechem Poznań. W 1/8 ligi mistrzów zagramy z.. Manchesterem City :( Cóż, czas na zimowe okienko transferowe.

Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

 

BRAK

 

 

Transfery do klubu:

 

Samuel Oumarou - Młody, zdolny napastnik pozyskany za darmo. Zobaczymy co z niego będzie.

Ilkay Gundogan - Prawdziwy hit transferowy, wykorzystałem jego wojne z trenerem Borussi Jurgenem Kloppem i pozyskałem młodego, obiecującego Niemca za 4.8 mln funtów.

 

 

Sparingi:

 

04.01.2014 - 3:1 Lechia Gdańsk (2x Abdou Traore, Mahamadou Sissoko)

08.01.2014 - 2:1 Boca Juniors (2x Arkadiusz Milik)

14.01.2014 - 3:0 GKS Katowice (Michał Efir, Tomasz Cywka, Jakub Arak)

21.01.2014 - 2:3 Flamengo (2x Carlos Fierro)

27.01.2014 - 0:1 Austria Wiedeń

02.02.2014 - 4:1 Nordsjallend (2x Juan Neira, Leigh Griffiths, Michał Żyro)

06.02.2014 - 7:2 KP Piaseczno (Mateusz Matras, Kamil Dankowski, 2x Michał Efir, Juan Neira, Tomasz Cywka, Jakub Arak)

10.02.2014 - 8:1 Banik Ostrawa (Przemysław Kaźmierczam, Krystian Żołnierewicz, Michał Żyro, 2x Tomasz Cywka, Carlos Fierro, Mahamadou Sissoko, Juan Neira)

13.02.2014 - 2:0 Wołga Niżny Nowogród (Leigh Griffiths, Juan Neira)

 

 

Wyjątkowo mało transferów, a zarazem wyjątkowo dużo sparingów :) Czas na mecz z Manchesterem City!

Odnośnik do komentarza

:)

 

Ależ mecz z Manchesterem City! Oczywiście media nie dawały nam cienia szansy na korzystny wynik, potwierdzało się to od pierwszych minut, albowiem City atakowało co chwile, ale dopiero w 25 minucie wykorzystali tą przewagę i Yaya Toure pokonał Luisa. Ten gol nie podłamał moich podopiecznych i już minutę później mieliśmy wyrównanie, Griffiths obsłużył znakomitym podanie Żyre a nasz młody zawodnik spokojnie pokonał wychodzącego z bramki Joe Harta. Niestety jeszcze przed przerwą przegrywaliśmy, Sami Nasri posłał znakomite podanie do Aguero a ten spokojnie przymierzył i dał prowadzenie "The Citizens". Po przerwie dostaliśmy jeszcze dwa ciosy, najpierw w 54 minucie Nasri uderzył nie do obrony z rzutu wolnego, a 5 minut później ten sam zawodnik dobił uderzenie Sergio Aguero. W tej chwili nie było zbyt ciekawie, przegrywaliśmy z City już 1:4. W 60 minucie wpuściłem na boisko szalonego murzynka Razacka Traore co okazało się strzałem w 10, bo już 8 minut później wpisał się na listę strzelców po dośrodkowaniu Michała Żyry. Jakby tego było mało, to w doliczonym czasie gry dołożył jeszcze jedno trafienie, a przy bramce znowu asystował Michał Żyro, który mimo naszej porażki został wybrany zawodnikiem meczu!

 

Liga Mistrzów 1/8 [1/2]

Thie City of Manchester Stadium - Manchester

Frk: 47,405

Manchester City 4:3 Legia Warszawa

 

Guilherme - Alvarez (44' Matras) Żołnierewicz Koulibaly Ostrzołek - Kaźmierczak Krychowiak Grosicki (60' Traore) Żyro - Griffiths Fierro (45' Neira)

 

MotM: Michał Żyro 9.0

Odnośnik do komentarza

04.03.2014 - Puchar Polski 1/4 [1/2] - Zagłębie Lubin 2:2 Legia Warszawa (Leigh Griffiths, Krystian Żołnierewicz)

09.03.2014 - T-Mobile Ekstraklasa [21/30] - Legia Warszawa 1:0 Korona Kielce (Arkadiusz Milik)

 

Po pierwszym - co tu dużo mówić - dobrym wyniku z Manchesterem City na wyjeździe, miałem nadzieję, że powalczymy w spotkaniu rozgrywanym na ulicy Łazienkowskiej. Niestety, od pierwszej minuty to Manchester atakował i podobnie jak w pierwszym spotkaniu udokumentował to bramką dopiero w okolicach 30 minuty, wtedy to znakomitą indywidualną akcję przeprowadził włoski czołg Mario Balotelli i pokonał bramkarza mocno uderzając pod poprzeczkę bramki. Miałem nadzieję, że po tej bramce chłopacy się przebudzą, jednak stało się coś zupełnie odwrotnego, The Citizens poszli za ciosem i 7 minut później podwyższyli prowadzenie, a bramkę zdobył uderzeniem z dystansu Yaya Toure. W przerwie starałem się tchnąć ducha w tą drużynę i w pewnym stopniu mi się to udało, bo w 50 minucie po dośrodkowaniu Grosickiego samobójczym trafieniem "popisał się" Kompany, więc przegrywaliśmy już "tylko" 1:2. Długo się tą bramką nie nacieszyłem, bo już cztery minuty później bramkę zdobył Kun Aguero wykorzystując dobre dogranie Samira Nasriego. W 58 minucie nadzieję na odwrócenie losów tego spotkania dał jeszcze Kalidou Koulibaly, który zdobył bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak nie na wiele się to zdało. Cóż, żegnamy się z Liga Mistrzów już w 1/8, mimo to jestem zadowolony z meczów z Manchesterem, bo pokazały one, że wcale nie jesteśmy tacy słabi jak każdemu się wydaje.

 

Liga Mistrzów 1/8 [2/2]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 30,774

Legia Warszawa 2:3 Manchester City

 

28' Mario Balotelli 0:1

35' Yaya Toure 0:2

50' Vincent Kompany sam. 1:2

54' Sergio Aguero 1:3

58' Kalidou Koulibaly 2:3

 

Guilherme - Matras Koulibaly Żołnierewicz Ostrzołek - Kaźmierczak Wolski (45' Cywka) Grosicki Traore (45' Milik) - Griffiths Fierro (45' Furman)

 

MotM: Yaya Toure 9.0

Odnośnik do komentarza

15.03.2014 - T-Mobile Ekstraklasa [22/30] - Lechia Gdańsk 0:1 Legia Warszawa (Carlos Fierro)

18.03.2014 - Puchar Polski 1/4 [2/2] - Legia Warszawa 4:1 Zagłębie Lubin (Kalidou Koulibaly, Ross Wallace, Carlos Fierro, Krystian Żołnierewicz)

24.03.2014 - T-Mobile Ekstraklasa [23/30] - Legia Warszawa 2:2 Polonia Warszawa (Kamil Grosicki, Krystian Żołnierewicz)

31.03.2014 - T-Mobile Ekstraklasa [24/30] - Cracovia Kraków 1:3 Legia Warszawa (2x Juan Neira, Leigh Griffiths)

06.04.2014 - T-Mobile Ekstraklasa [25/30] - Legia Warszawa 3:1 Sandecja (Juna Neira, Kamil Grosicki, Kalidou Koulibaly)

09.04.2014 - Puchar Polski 1/2 [1/2] - ŁKS Łódź 0:4 Legia Warszawa (3x Leigh Griffiths, Michał Żyro)

 

Mimo remisu w derbach wciąż utrzymujemy bezpieczną przewagę trzech punktów nad Lechem Poznań.

Odnośnik do komentarza

14.04.2014 - T-Mobile Ekstraklasa [26/30] - GKS Bełchatów 2:2 Legia Warszawa (Leigh Griffiths, Arkadiusz Milik)

18.04.2014 - T-Mobile Ekstraklasa [27/30] - Legia Warszawa 4:1 Arka Gdynia (2x Juan Neira, 2x Carlos Fierro)

23.04.2014 - Puchar Polski 1/2 [2/2] - Legia Warszawa 3:0 ŁKS Łódź (Juan Neira, 2x Tomasz Cywka)

26.04.2014 - T-Mobile Ekstraklasa [28/30] - Śląsk Wrocław 1:2 Legia Warszawa (Samuel Oumarou, Rafał Gikiewicz sam.)

29.04.2014 - Puchar Polski, Finał - Lech Poznań 0:1 Legia Warszawa (Arkadiusz Milik)

03.05.2014 - T-Mobile Ekstraklasa [29/30] - Legia Warszawa 3:2 Piast Gliwice (Kalidou Koulibaly, Leigh Griffiths, Ilkay Gundogan)

10.05.2014 - T-Mobile Ekstraklasa [30/30] - Górnik Zabrze 1:3 Legia Warszawa (Juan Neira, Krystian Żołnierewicz, Ilkay Gundogan)

 

 

No i cóż :) Zakończyliśmy sezon na pierwszym miejscu w Ekstraklasie, utrzymaliśmy te 3 punkty przewagi nad Lechem i po raz kolejny sięgnęliśmy po trofeum.

Puchar Polski także udało się wygrać, więc mamy podwójną koronę.

Prezentację kadry zrobie po kilkunastu meczach następnego sezonu, jak nadrobie forum.

Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

 

Rafał Wolski - Cóż, po przyjściu Gundogana i powrocie z wypożyczenia Mierzejewskiego nie miałby pewnego miejsca w składzie. Wiem, że to jest znakomity piłkarz jak na warunki Polskie ekstraklasy, ale jego kariera nie może stać w miejscu, dlatego odszedł do Fenerbanche za 5 mln funtów.

Abdou Traore - Zagrał u nas 3 dobre sezony, ale rewelacji nie było - dlatego postanowiłem go sprzedać. Bastia zapłaciła za niego tyle, ile My kiedyś Lechii czyli 1.7 mln.

Przemysław Kaźmierczak - Co tu dużo mówić, Kaźmierczak to mogło być wyjście tylko na jeden, maksymalnie dwa sezony. Ma on już 32 lata i to był ostatni dzwonek żeby na nim zrobić. Został wypożyczony do Austrii Wiedeń, zapłacili za to 525 tysięcy + w razie transferu definytywnego dopłacą 2 mln.

Ross Wallace - Postanowiłem nie przedłużac z nim kontraktu.

Pablo Alvarez - Denerwowałly mnie te jego ciągłe zawieszenia, został wypożyczony do Velez z opcją pierwokupu w wysokości 1.5 mln.

Arkadiusz Milik - Po transferach w tym sezonie nie miałby pewnego miejsca w składzie, a szkoda żeby grzał ławę. Poszedł do Arsenalu Kijów za 1.8 mln.

Aleksandar Simcevic - Poprzedni klub do którego był wypożyczony nie chciał go wykupić, dlatego odszedł do 1860 Monachium za 725 tysięcy.

Jorge Salinas - Po raz kolejny wypożyczenie, tym razem jednak z opcją pierwokupu w wysokości 1 mln.

Euzebiusz Smolarek - Jego czas u nas dobiegł końca, rozwiązałem kontrakt z Ebim za porozumieniem obu stron.

Mateusz Matras - Przyszedł za darmo z Piasta Gliwice, teraz odchodzi do Elfsborga za łączna sumę 1.5 mln.

Krzysztof Mączyński - Odszedł do będącej już w 1 lidze Wisły Kraków za 190 tysięcy.

Aleksander Jagiełło - Został wypożyczony do Znicza Pruszków.

Samuel Oumarou - Podobnie jak wyżej.

 

 

Transfery do klubu:

 

Erik Cikos - Każdy kto ogląda Ekstraklase powinien kojarzyć tego zawodnik. Były gracz krakowskiej WIsły, przyszedł ze Slovana za 500 tysięcy.

Momchil Tsvetanov - Ciekawey zawodnik, poprzedni bułgarski transfer (Karachanakov) się nie udał, ale może ten wypali?

Dwight Tiendalli - Sprowadzony jako "zapchaj dziura" gdyż może grać na każdej pozycji w obronie.

Uwe Mayer - Fajny newgen z Niemiec, tylko martwi jego przyśpieszenie i szybkość (9/10). Póki co został wypożyczony do Znicza.

Cheick Toure - Dobry, 21 letni murzynek, na razie będzie zmiennikiem Koulibaliego i Żołnierewicza.

Maxi Moralez - Były gracz Atalanty przeniósł się do nas za 1.4 mln.

Giuseppe Kurz - Znakomity newgen, sprowadzony jako zastępstwo za Kaźmierczaka.

Djordje Radovic - Mega,mega,mega napastnik! Aż dziwne, że Partizan zażyczył sobie za niego tylko 700 tysięcy.

Nacer Barazite - Gdy zobaczyłem, że siedzi w drugim zespole Monaco to pomyślałem czemu nie :) Pryszedł za 1 mln.

Petre Grozav - Podobny zawodnik do Radovica, mam nadzieję, że będzie strzelał bramki.

 

Screeny tak jak pisałem wyżej - po kilkunastu meczach.

 

 

Sparingi:

 

08.07.2014 - 4:1 vs Stuttgarter K. (Krystian Żołnierewicz, 2x Carlos Fierro, Kalidou Koulibaly)

11.07.2014 - 7:0 vs Wehen (Kalidou Koulibaly, Juan Neira, Michał Żyro, 3x Leigh Griffiths, Petre Grozav)

14.07.2014 - 7:0 vs Kiel (2x Leigh Griffiths, Krystian Żołnierewicz, Samuel Oumarou, Marcin Mierzejewski, Petre Grozav, Tomasz Cywka)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...