Skocz do zawartości

"Czarna eLka w kółeczku się mieni..."


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Do końca rundy jesiennej pozostały jeszcze cztery mecze, więc czas zacząć rozmyślać, kto odejdzie z klubu. Przed meczem z Galatasarayem na pierwszy odstrzał poszedłby Ebi, lecz po tym co pokazał w meczu z Widzewm muszę się poważnie zastanowić.. no ale po kolei. Już w 32 minucie wyszliśmy na prowadzenie, Gol podał do Krychowiaka który był ustawiony tyłem do bramki, Grzesiu dobrze podał do lepiej ustawionego Neiry a Argentyńczyk nie dał szans bramkarzowi. W 40 minucie Smolarek wykazał się niebywała zajebistością.. Widzew miał rzut rożny, Gol wybił piłkę przed pole karne.. przejął ją Smolarek i z praktycznie własnego pola karnego dobiegł pod pole karne rywali, doskonale dośrodkował na nogę do Traore a ten wykończył wspaniałą akcję Ebiego. W 50 minucie Knezevic podał z autu do Traore, ten w pole karne do Smolarka a ten z ostrego kąta potrafił pięknie uderzyć pod poprzeczkę. Wspaniały dzien Ebiego.. tego brakowało naszej drużynie, jego doświadczenia, sprytu..

 

T-Mobile Ekstraklasa [17/30]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 26,897

Legia Warszawa 3:0 WIdzew Łódź

 

32' Juan Neira 1:0

41' Abdou Traore 2:0

51' Euzebiusz Smolarek 3:0

 

Kuciak - Knezevic Żewłakow Shkabara Matras - Krychowiak Gol Traore Żyro - Smolarek Neira

 

MotM: Euzebiusz Smolarek 8.5

Odnośnik do komentarza

@Galizareix - Dzięki ;)

 

W 18 kolejce klasyk ekstraklasy, gramy na wyjeździe z Krakowską Wisła. Od początku mieliśmy przewagę, ale udokumentowaliśmy to bramką dopiero w 42 minucie, Traore dobrze na skrzydle przeszedł Madeja, dośrodkował a Nelson wpakował piłkę do siatki. W 49 minucie było 2:0, Nelson podał na środek boiska do Frederiksena, ten od razu na 30 metr do Ramona który uderzył pięknie pod poprzeczkę. Ten gol zdecydowanie może kandydować na bramkę sezonu. Trzy minuty później Wisła złapał kontakt, z rzutu rożnego dośrodkował Melikson, piłkę przedłużył SIkorski a do siatki wpakował ją Cywka. Od 62 minuty Wisła grała w osłabieniu, gdyż za czerwoną kartkę z boiska wyleciał Łukasz Matuszczyk. Wykorzystaliśmy przewagę jednego zawodniak w 85 minucie, Nelson dobrze odebrał piłkę na lewym skrzydle, od razu dośrodkował a w polu karnym najlepiej zachował się Żyro i umieścił piłkę w siatce.

 

T-Mobile Ekstraklasa [18/30]

Stadion im. Henryka Reymana - Kraków

Wisła Kraków 1:3 Legia Warszawa

 

42' Gregory Nelson 0:1

48' Anselmo Ramon 0:2

52' Tomasz Cywka 1:2

85' Michał Żyro 1:3

 

Kuciak - Rzeźniczak Suler Żołnierewicz Frederiksen - Krychowiak Gol Nelson (87' Patotski) Traore (83' Żyro) - Ramon Neira (63' Smolarek)

 

MotM: Anselmo Ramon 8.3

Odnośnik do komentarza

W następnej kolejce mecz z Jagiellonią, której idzie dość przeciętnie w lidze. W 22 minucie Makuszewski dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, a Kuciaka pokonał Seraltic. Pięc minut później wyrównaliśmy, Gol podał do Smolarka, ten od razu odegrał do Traore a on uderzył w samo okienko bramki strzeżonej przez Słowika. W 33 minucie było już 2:1, Krychowiak podał przed polem karnym do Gola, ten posłał górną piłkę w pole karne do Żyry a młody Legionista uderzył z woleja i nie dał szans bramkarzowi. Niestety 2 minuty później graliśmy w osłabieniu, Seraltic ładnie przedryblował Rzeźniczaka, ten postanowił mu się odpłacić kosą od tyłu, a sędzia słusznie dał mu czerwony kartonik. No i niestety w 54 minucie Alas podał ładnie prostopadle do Zahorskiego który strzelił bramkę.

 

T-Mobile Ekstraklasa [19/30]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 19,818

Legia Warszawa 2:2 Jagiellonia Białystok

 

23' Ermin Seraltic 0:1

27' Abdou Traore 1:1

33' Michał Żyro 2:1

53' Tomasz Zahorski 2:2

 

Kuciak - Rzeźniczak (35' cz.k.) Suler (45' Shkabara) Żołnierewicz Frederiksen - Krychowiak Gol Nelson Żyro (81' Ramon) - Smolarek (45' Żewłakow) Traore

 

MotM: Tomasz Zahorski 7.

Odnośnik do komentarza

Sam nie wiem czemu tak słabo idzie w tej Ekstraklasie, może dlatego, że sporo rotuje składem, w meczach Ekstarklasy wychodzi zupełnie inna jedenastka niż w meczach lm. Mimo wszystko nawet zmiennicy powinni dawać radę.

 

 

W ostatnim meczu rundy jesiennej czekał nas wyjazd do Nowego Sącza na mecz z Sandecją. Mecz nie należał do najciekawszych, sporo walki w środku pola, mało akcji i mało bramek. Jedyna bramka w tym meczu wpadła w 86 minucie, Żyro dobił uderzenie Kucharczyka i wyjeżdżamy z 3 punktami. Czas na zimowe okienko, w którym raczej będzie się sporo działo :)

 

T-Mobile Ekstraklasa [20/30]

Stadion im. Ojca Władysława Augustynaka - Nowy Sącz

Sandecja Nowy Sącz 0:1 Legia Warszawa

 

86' Michał Żyro 0:1

 

Kuciak - Żewłakow Suler Żołnierewicz Frederiksen - Krychowiak (78' Shkabara) Gol Nelson Żyro - Smolarek (78' Ramon) Traore (70' Kucharczyk)

 

MotM: Dusan Kuciak 7.8

Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

 

Ricardo Gray - Został wypożyczony do IF Elfsborg, dodatkowo Szwedzi zapłacili za wypożyczenie 150 tysięcy.

Anton Karachanakov - Miał się rozwijać, a stał w miejscu. Udało się odzyskać zainwestowane w niego pieniądze, bo DInamo Brańsk zapłaciło 500 tysi.

Janusz Gol - Janek płakał, że chce odejść do lepszego klubu, więc go sprzedałem. Łucz zapłacił 825 tysięcy.

Michał Grunt - Wypożyczenie do Śląska Wrocław.

Marko Suler - Po długich negocjacjach z Wigan w końcu doszliśmy do porozumienia. Odszedł do Anglii za 4 miliony funtów.

Euzebiusz Smolarek - Jednak odchodzi, póki co został wypożyczony do Panthariklosu.

Michał Kucharczyk - Cóż, czas Michała w Legii dobiegł końca, u mnie nie miał pewnego miejsca w składzie, dlatego wolałem go sprzedac i żeby grał. Pilzno dało za niego 800 tysięcy.

Michał Żyro - Pod koniec stycznia Bastia złożyła ofertę i za samo wypożyczenie zapłacili 325 tysięcy - bez wahania zaakceptowałem tę ofertę.

 

 

Transfery do klubu:

 

Tomasz Cywka - Obserwowałem go gdy grał w Wiśle, grał tam bardzo dobrze (średnia 7,50), dlatego też postanowiłem go kupić. Daliśmy 375 tysięcy.

Luis Guliherme - Jego transfery zapowiadałem już wcześniej, będzie rywalizował o miejsce w składzie z Kuciakiem. Przyszedł z Botafogo za 950 tysięcy.

Kalidou Koulibaly - Znakomity defensor, kupiony w zastępstwie za Sulera. Zapłaciliśmy Genkowi 650 tysięcy.

Ronny Rodelin - No, ten transfery to mi się udał. Mega napastnik, aż dziwne, że chciał przejść do Legii. Przyszedł za 2.4 mln z Lille.

Aleksandar Simcevic - Zastępstwo za Frederiksena, który gra coraz gorzej. Dość tani, bo tylko 500 tysięcy.

Arkadiusz Milik - Jego też zapowiadałem wcześniej ;)

 

Statystyki zamazane bo jestem pare meczy do przodu ;)

 

 

Sparingi:

 

16.01.2013 - AaB 1:6 Legia Warszawa (2x Anselmo Ramon, Grzegorz Krychowiak, Aleks Jagiełło, Oleg Shkabara, Juan Neira)

21.01.2013 - FC Kopenhaga 1:1 Legia Warszawa (Tomasz Cywka)

24.01.2013 - FC Midtjylland 1:1 Legia Warszawa (Kalidou Koulibaly)

26.01.2013 - FC Nordsjaelland 2:4 Legia Warszawa (Oleg Shkabara, Ronny Rodelin, David Jessen sam., Rafał Wolski)

07.02.2013 - Slovacko 1:3 Legia Warszawa (Kalidou Koulibaly, Arkadiusz Milik, Oleg Patotski)

Odnośnik do komentarza

Wracamy po przerwie zimowej, pierwszym naszym rywalem jest Tottenham Hotspur w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Od początku miałem same problemy, gdyż nie miałem kogo wystawić na lewej stronie obrony - Frederiksen był zawieszony, a Matras kilka dni przed meczem złapał kontuzje. Z konieczności na lewą stronę przesunąłem Rzeźniczaka, natomiast na prawej zagrał Knezevic.. co nie było dobrym wyborem. Do 84 minuty utrzymywał się bardzo dobry, bezbramkowy remis, wtedy to Knezevicowi odjebała szajba i sfaulował w polu karnym Bale'a, za co został ukarany czerwoną kartką. Oczywiście do karnego podszedł Modric i go wykorzystał.

 

Liga Mistrzów 1/8 [1/2]

White Hart Lane - Londyn

Frk: 36,310

Tottenham Hotspur 1:0 Legia Warszawa

 

86' Luka Modrić 1:0

 

Kuciak - Knezevic (84' cz.k.) Koulibaly Żołnierewicz Rzeźniczak - Krychowiak (85' Żewłakow) Shkabara Wolski Nelson (45' Cywka) Traore (85' Kosecki) - Rodelin

 

MotM: Luka Modric 7.4

Odnośnik do komentarza

Po dobrym meczu z Tottenhamem przyszedł czas na Puchar Polski. W 1/4 wylosowaliśmy najłatwiejszego rywala, 1-szo ligowy Raków. W 14 minucie wyszliśmy na prowadzenie, Ramon podał na skrzydło do Traore, ten dośrodkował a piłkę do siatki wpakował Nelson. Na drugą bramkę w tym meczu musieliśmy czekać aż do 59 minuty, wtedy to Sekulski wystawił piłkę Witczykowi a ten uderzył ładnie pod poprzeczkę i pokonał Kuciaka. Nasi zawodnicy pokazali, że strata bramki była tylko wypadkiem przy pracy, zaraz po rozpoczęciu gry Rodelin podał do Milika który przeprowadził znakomitą indywidualną akcję i na raty pokonał Kosa. W 84 wpadła ostatnia bramka, Rzeźniczak chciał dośrodkować w pole karne, ale piłka odbiła się od blokującego Mastelarza... bramkarz mógł spokojnie złapać to piłkę a jednak puścił ją obok swojej ręki. Komiczna bramka.

 

Puchar Polski 1/4 [1/2]

Stadion Piłkarski - Częstochowa

Raków Częstochowa 1:3 Legia Warszawa

 

15' Gregory Nelson 0:1

59' Kamil Witczyk 1:1

61' Arkadiusz Milik 1:2

84' Piotr Mastelarz sam.

 

Kuciak - Rzeźniczak Koulibaly Żołnierewicz Frederiksen - Krychowiak Wolski (73' Shkabara) Nelson Traore (45' Cywka) - Rodelin Ramon (45' Milik)

 

MotM: Gregory Nelson 7.7

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz w Ekstraklasie i kolejny remis.. ja już nie wiem co mam zrobić temu zespołowi, żeby zaczął wreszcie jakoś grać w tej lidze! W 1 minucie Juan Neira dał nam prowadzenie, GKS wyrównał w 71 gdy to Kołodziej wykorzystał rzut karny. Na szczęście Lech też zgubił punkty i dalej tracimy 3 oczka.

 

 

T-Mobile Ekstraklasa [21/30]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 19,778

Legia Warszawa 1:1 GKS Bełchatów

 

1' Juan Neira 1:0

71' Dariusz Kołodziej 1:1

 

Guilherme - Żewłakow Knezevic Dielna Simcevic (68' Matras) - Shkabara Rakowski (45' Patotski) Cywka Kosecki - Neira Milik

 

MotM: Juan Neira 7,3

Odnośnik do komentarza

Czas na rewanż z Tottenhamem! Po pierwszym minimalnie przegranym meczu byłem pewien, że u siebie możemy powalczyć o awans. Bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis, dopiero w 75 minucie Wolski wspaniale podał do Neiry a ten pokonał Begovica! Do końca meczu utrzymał się ten wynik, dogrywka również nie wyłoniła zwycięscy, więc o tym kto awansuje do 1/4 miały decydować karne. W 1 kolejce pewnie swoje jedenastki wykorzystali Wolski oraz Modric. W drugiej katastrofa.. nasz nowy nabytek Rodelin uderzył niczym Ramos z Bayernem.... dla Tottenhamu pewnie gola strzelił Vertonghen. W 3 kolejce trafiali Shkabara oraz Bale. NIestety, Londyńczycy pewnie wykorzystywali swoje karne, a do tego w 4 kolejce Nelson strzelił prosto w Begovica i przegraliśmy 2:4. Niestety, była ogromna szansa, ale co tu dużo mówić - Tottenham to światowa czołówka.

 

Liga Mistrzów 1/8 [2/2]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 28,833

Legia Warszawa 1:0 pk. 2:4 Tottenham Hotspur

 

75' Juan Neira 1:0

 

Kuciak - Rzeźniczak Koulibaly Żołnierewicz Frederiksen (23' Matras) - Krychowiak (70' Shkabara) Wolski Nelson Traore - Rodelin Ramon (45' Neira)

 

MotM: Jakub Rzeźniczak 7.9

Odnośnik do komentarza

Po odpadnięciu z LM pozostało nam już tylko skupić się na rozgrywkach Ekstraklasy i Pucharze Polski. W 22 kolejce mierzyliśmy się ze Śląskiem Wrocław. Już w 21 minucie straciliśmy bramkę, Broź znakomicie dośrodkował, proste na głowę Patejuka który bez problemu pokonał Guilherme. W 48 minucie wyrównaliśmy, dobra akcja dwójkowa Milika i Ramona i to ten drugi strzelił bramkę. W 58 minucie Lisowski zobaczył drugą żółtą kartkę i kończyliśmy mecz w 10 - na szczęście utrzymaliśmy chociaż ten remis. Do Lecha strata wynosi już 5 punktów, będzie ciężko to odrobić.

 

T-Mobile Ekstraklasa [22/30]

Wrocław

Frk: 19,346

Śląsk Wrocław 1:1 Legia Warszawa

 

21' Sylwester Patejuk 1:0

48' Anselmo Ramon 1:1

 

Guilherme - Lisowski (58' cz.k.) Knezevic Dielna Simcevic (63' Dlugolecki) - Krychowiak Shkabara Nelson (69' Jagiełło) Traore (74' Cywka) - Milik Ramon

 

MotM: Łukasz Broź 7.7

 

 

Rewanż Pucharu Polski był już tylko formalnością, pokonaliśmy Raków 2:1 i pewnie awansowaliśmy do 1/2, a tam zmierzymy się z Sandecją.

 

Puchar Polski 1/4 [2/2]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 17,016

Legia Warszawa 2:1 Raków Częstochowa

 

11' Tomasz Cywka 1:0

39' Tomasz Cywka 2:0

60' Łukasz Sekulski 2:1

 

Kuciak - Knezevic Żołnierewicz Dielna (60' Matras) Simcevic - Shkabara Wolski Cywka Kosecki (66' Jagiełło) - Ramon (66' Efir) Milik

 

MotM: Tomasz Cywka 8.8

Odnośnik do komentarza

W 23 kolejce gościliśmy u siebie Lechię Gdańsk. O tym kto zgarnie 3 punkty zadecydowała jedna akcja z 40 minuty, wtedy to Simcevic dobrze zgrał piłkę przed pole karne do Patotskiego, ten podał w pole karne do Rodelina a Francuz bez problemu przeszedł Andreu i uderzył nie do obrony. Minimalna wygrana, ale za to Lech zremisował 1:1 z Wartą i tracimy już tylko 3 punkty.

 

T-Mobile Ekstraklasa [23/30]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 20,206

Legia Warszawa 1:0 Lechia Gdańsk

 

39' Ronny Rodelin 1:0

 

Kuciak - Rzeźniczak Koulibaly Dielna (56' Matras) Simcevic - Krychowiak Shkabara Nelson Patotski (61' Traore) - Ramon Rodelin

 

MotM: Sebastian Małkowski 7.6

Odnośnik do komentarza

Na screenach z transferami mogliście zauważyć (o ile w ogóle ktoś tu zagląda :) ), że objąłem dorosłą reprezentację Polski. Podczas okienka transferowego z posady selekcjonera został zwolniony Waldek Fornalik - zaliczył kolejną porażkę, tym razem w meczu towarzyskm z Hiszpanią i PZPN wreszcie postanowił go zwolnić, Mimo iż faworytem do tej posady był Michał Probierz to zarząd zdecydował się przyjąć mnie, z czego się bardzo cieszę ;) Polska jest w ciężkiej sytuacji w eliminacjach, jest na 4 miejscu i ma 5 punktów - do prowadzącej Ukrainy traci aż 8 punktów, a do drugiej Czarnogóry 3 oczka.

 

 

Podsumowanie - Luty & Marzec 2013

Bilans meczy: 4-2-1 (9-5)

Najlepszy strzelec: Juan Neira & Tomasz Cywka (2)

Najwyższa wygrana: 3:1 vs Raków Częstochowa (05.03)

Najwyższa porażka: 0:1 vs Tottenham Hotspur (19.02)

 

 

1f50009bd8737.png

 

 

Transfery: (Polska)

 

Marko Suler - Legia Warszawa --> Wigan Athletic (3.8 mln)

Ronny Rodelin - OSC Lille --> Legia Warszawa (2.4 mln)

Aleksandar Tonev - Lech Poznań --> Sampdoria Genua (1.1 mln)

Maor Melikson - Wisła Kraków --> Benfica Lizbona (975 tys.)

Luis Guilherme - Botafogo --> Legia Warszawa (950 tys.)

 

 

 

Transfery: (Świat)

 

Marouane Fellaini - Everton --> Valencia (18.5 mln)

Mats Hummels - Borussia Dortmund --> FC Barcelona (18.25 mln)

Hernanes - Lazio Rzym --> PSG (15.75 mln)

Ruben Yttegard Jenssen - Wes Bromwich Albion --> Borussia Dortmund (15.75 mln)

Jonathan Mensah - Evian TG --> Southampton (15 mln)

Chris Brunt - West Bromwich Albion --> Tottenham Hotspur (14.25 mln)

Łukasz Piszczek - Borussia Dortmund --> Atletico Madryt (12.5 mln)

 

 

Ranking Fifa:

 

1. Hiszpania (-)

2. Holandia (-)

3. Wybrzeże Kości Słoniowej (+1)

4. Urugwaj (+3)

...

45. Polska (-2)

Odnośnik do komentarza

Inni z czołówki też w głupi sposób gubią punkty :)

 

05.04.2013 - Ekstraklasa [24/30] - Legia Warszawa 1:0 Polonia Warszawa (Anselmo Ramon)

10.04.2013 - Puchar Polski 1/2 [1/2] - Legia Warszawa 2:0 Sandecja Nowy Sącz (Anselmo Ramon, Rony Rodelin)

20.04.2013 - Ekstraklasa [25/30] - Warta Poznań 0:2 Legia Warszawa (Anselmo Ramon, Kalidou Koulibaly)

24.04.2013 - Puchar Polski 1/2 [2/2] - Sandecja Nowy Sącz 1:2 Legia Warszawa (Aleksandar SImcevic, Rafał Wolski)

24.04.2013 - Ekstraklasa [26/30] - Górnik Zabrze 1:2 Legia Warszawa (Tomasz Cywka, Grzegorz Krychowiak)

01.05.2013 - Puchar Polski, Finał - Legia Warszawa 2:0 Lech Poznań (Ronny Rodelin, Jakub Kosecki)

10.05.2013 - Ekstraklasa [27/30] - Legia Warszawa 2:1 Korona Kielce (Abdou Traore, Jakub Kosecki)

25.05.2013 - Ekstraklasa [28/30 ] - Zagłębie Lubin 1:1 Legia Warszawa (Anselmo Ramon)

29.05.2013 - Ekstraklasa [29/30] - Legia Warszawa 3:0 Ruch Chorzów (Juan Neira, 2x Kalidou Koulibaly)

02.06.2013 - Ekstraklasa [30/30] - Piast Gliwice 2:3 Legia Warszawa (Arkadiusz Milik, Rony Rodelin, Rafał Wolski)

 

7757b529521ca.png

 

 

Sorka, że znów sezon dograny bez Was, ale wciągnęła mnie gra Legią no i oczywiście kadrą. Jak widzicie, Legią udało się wygrać Puchar Polski oraz Ekstraklasę, także krajowe podwórko zdominowaliśmy. W kadrze rozegrałem tylko dwa mecze, w ramach eliminacji do mistrzostw świata pokonaliśmy San Marino 4:0, oraz w meczu towarzyskim rozgromiliśmy 6:0 Macedonię. Po południu kolejny odcinek, już z nowego sezonu. Będzie się działo w okienku transferowym ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...