Skocz do zawartości

"Czarna eLka w kółeczku się mieni..."


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

@bacao - Oj tam oj tam, to tylko fm :)

Legią jeszcze nigdy nie grałem :)

@Vanild - Dzięki. Smolarek bomba, ale tak jak piszesz, Pączek i Łobo nie dali rady, o czym się za chwile przekonacie.

@Super_Cwikla - Czekałem aż coś napiszesz, heh :) Dzięki.

 

Nie miałem dostępu do internetu niestety od wczoraj rana aż do dzisiaj, poszedłem z grą bardzo do przodu, a troche bez sensu jest pisać znając już wszystkie wyniki, roztrzygnięcia, dlatego przedstawię Wam krótkie podsumowanie i następny sezon zaczynamy razem.

Oczywiście naszą marną Ekstraklasę wygrałem KLIK, w LE niestety odpadliśmy, zajęliśmy trzecie miejsce z dorobkiem 5 punktów. O to transfery jakie zrobiłem przez cały sezon: KLIK.

 

A teraz tradycyjnie - podsumowanie kadry z sezonu 2011/12 :)

 

 

Bramkarze:

 

Dusan Kuciak - Zdecydownaie podstawowy bramkarz, niestety puścił parę baboli w tym sezonie. Jeśli będzie taka możliwość, to odejdzie a w jego miejsce kupimy lepszego bramkarza.

Wojciech Skaba - Drugi bramkarz, nie miał zbyt dużo szans na grę.

Jakub Szumski - Młody Szumski nie miał okazji zagrać meczu w tym sezonie.

 

 

 

Obrońcy:

 

Eric Addo - Dobry sezon Ghańczyka, ale i tak po sezonie opuści nasz zespół.

Iniaki Astiz - Znakomity sezon Astiza, mam nadzieję, że Fornalik da mu w końcu zadebiutować w kadrze.

Claude Dielna - Zawodnik kupiony w zimie nie miał zbyt wielu okazji do pokazania się.

Jan Frederiksen - W miare dobry sezon Duńczyka, raczej będę chciał przedłużyć z nim kontrakt.

Wojciech Lisowski - Młody Polak potwierdził, że Ekstraklasa to dla niego za wysokie progi.

Jakub Rzeźniczak - Bardzo dobry sezon Kuby, najpewniejszy punkt naszej obrony, zaraz obok Astiza.

Oleg Shkbara - Miał mecze lepsze, miał mecze gorsze, ale ogólnie na plus. Warto spojrzeć, że ma już 29 lat a staty idą w górę

Jakub Wawrzyniak - Miał godnego rywala na lewej stronie, mimo to miał spore szans na grę - większość z nich wykorzystał.

Michał Żewłakow - Nasz kapitan pauzował przez parę miesięcy, przez co mało grał. Oby w następnym sezonie nie łapał tyle kontuzji.

 

 

Pomocnicy:

 

Janusz Gol - Po odejściu Vrdoljaka miał zagwarantowany pierwszy skład, grał dobrze, ale bez rewelacji.

Anton Karachanakov - Młody Bułgar nie miał zbyt wielu szans na grę, w następnym sezonie na pewno będzie grał więcej.

Jakub Kosecki - Dobry sezon Kosy.

Wojciech Łobodziński - Tak jak pisałem wyżej, słaby sezon i Łobo pożegna się z naszym klubem.

Oleg Patotski - Przyszedł w zimie, grał słabo, ale mimo to postaram się go wykupić z BATE. Jest jeszcze młody, jestem ciekaw jak się rozwinie.

Adrian Rakowski - Kupiony jako rezerwowy Gola, miał mało szans na pokazanie się.

Abdou Traore - Razack jeszcze nie przystosował się do naszego stylu gry.

Rafał Wolski - Tradycyjnie - dobry sezon Rafała.

Michał Żyro - Dopóki w klubie był Radovic to grał za dużo, po jego odejściu grał sporo, ale szału nie było.

 

 

Napastnicy:

 

Michał Grunt - Wysoki napastnik zagrał tylko w trzech meczach.

Michał Kucharczyk - Kucharczyk pół sezonu spędził na wypożyczeniu w Jabloncu gdzie strzelił 11 bramek. U nas niestety nie grał tak dobrze.

Danijel Ljuboja - Serb grał strasznie w kratkę, miał mecze w których strzelał po 3-4 gole, a miał też takie gdzie nie grał nic.

Anselmo Ramon - Podobnie jak Traore, jeszcze chyba nie wpasował się do naszej drużyny.

Marek Saganowski - Gdyby nie kontuzje... Marek przed przerwą zimową złapał kontuzje na 5 miesięcy.

Euzebiusz Smolarek - Dobry sezon Ebiego

Arkadiusz Woźniak - Arek nie grał za wiele, zobaczymy, może w następnym sezonie powalczy o podstawowy skład.

Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

 

Wojciech Łobodziński - Nie sprawdził się, odszedł na wolny transfer.

Marek Saganowski - Po pierwszym meczu sparingowym złapał kolejną kontuzję na 3 miesiące, postanowiłem rozwiązać z nim kontrakt.

Arkadiusz Woźniak - Nie trafiony zakup, ale pieniądze udało się odzyskać. Odszedł do Cracovii za 130 tysięcy.

Eric Addo - Zastanawiałem się, czy nie przedłużyć z nim kontraktu, ostatecznie odszedł za darmo do Burghausen.

Iniaki Astiz - Gdy pojawiła się oferta na 2 mln funtów długo się nie zastanawiałem, tyle właśnie zapłacił Real Sociedad.

Danijel Ljuboja - W poprzednim sezonie bardzo niestabilny, postanowiłem, że odejdzie. Odszedł do Twente za 180 tysi.

Jeremiah White - Był na wypożyczeniu w Lechii, ale nie chciał podpisać z nimi kontraktu. Wybrał Koronę, a My zyskaliśmy 70 tysięcy.

Wojciech Skaba - Niepotrzebny w drużynie, Lorient zapłaciło 200 tysięcy.

Dominik Furman - Niestety jego statystyki stoją w miejscu, został wypożyczony do Heliosu Charków.

 

 

Transfery do klubu:

 

Oleg Patotski - Tak jak pisałem w poprzednim poście, wykupiłem go z BATE Borysow.

Ricardo Gray - Ciekawy zawodnik.. ma zajebiste atrybuty techniczne, jednak psychika i fizycznie pozostawiają wiele do życzenia. Zobaczymy co z niego będzie, przyszedł za darmo.

Gregory Nelson - Troche za niego zapłaciliśmy, bo aż 2 mln funtów, ale myślę, że było warto.

Grzegorz Krychwoiak - Zdziwiłem się, gdy zobaczyłem, że Reims chce za niego tylko 200 tysięcy, od razu złożyłem ofertę.

Mateusz Matras - Dość dobry grajek, przyszedł z Piasta za darmo.

Juan Neira - Znakomity napastnik, tym bardziej, że zapłaciliśmy ledwie 35 tysięcy.

Krystian Żołnierewicz - Zobaczyłem jego staty i od razu wiedziałem, że muszę go mieć w drużynie bez względu na cenę. Zapłaciliśmy Arce 1.1 mln.

 

 

 

Sparingi:

 

11.07.2012 - Legia Warszawa 4:1 River Plate (Abdou Traore, 2x Anselmo Ramon, Rafał Wolski)

12.07.2012 - Legia Warszawa 1:1, pk. 2:3 Silkeborg (Rafał Wolski)

 

 

Jeszcze taka ciekawostka z poprzedniego sezonu, puchar polski wygrała... NIECIECZA ;) Powalczą w lidze europejskiej. Polska na ME 2012 doszła do 1/4, tam uległa Ukrainie, także niestety jeszcze nie wywalą Fornalika. W 2 runda kwalifikacyjnej do LM zagramy z Florianą.

Odnośnik do komentarza

No i cóż, zaczynamy nowy sezon. Naszym pierwszym rywalem jest Florania, w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Już w 1 minucie po dośrodkowaniu Żewłakowa piłkę do siatki skierował Kucharczyk. 3 minuty przed przerwą podwyższyliśmy prowadzenie, Nelson był faulowany w polu karnym a pewny egzkutorem jedenastki okazał się Żewłakow. W 78 minucie mamy 3:0, Smolarek bardzo ładnie odebrał piłkę obrońcy, zagrał na środek pola karnego a tam Nelson umieścił piłkę w siatce. Minutę później dobiliśmy Matlańczyków, Krychowiak wystawił piłkę na 18 metr Traore a ten z pierwszej piłki strzelił bramkę. Pewna wygrana naszej drużyny.

 

Eliminacje Ligi Mistrzów, 2 runda [1/2]

Ta' Qali - Rabat

Frk: 6,603

Florania 0:4 Legia Warszawa

 

1' Michał Kucharczyk 0:1

42' Michał Żewłakow 0:2

78' Gregory Nelson 0:3

79' Abdou Traore 0:4

 

Kuciak - Żewłakow Dielna Suler Frederiksen (45' Matras) - Krychowiak Wolski Traore Nelson - Ramon (74' Smolarek) Kucharczyk

 

MotM: Michał Żewłakow 8.6

Odnośnik do komentarza

Superpuchar Polski z sensacyjnym zwycięzcą Puchar Polski, czyli Termaliką Bruk-Bet Niecieczą. Wydawałoby się, że będzie to dla nas spacerek, jednak Nieciecza udowodniła, że jest dobrą drużyną. Już w 8 minucie strzelili bramkę z rzutu rożnego, PIątek dośrodkował a w polu karnym najlepiej zachował się Czerwiński i pokonał Kuciaka. Druga bramka wpadła w 78 minucie, niestety też dla Niecieczy. Horvath dobrze podał przed pole karne do Rybskiego, który ładnie przeszedł Sulera i pewnie pokonał bramkarza. Cóż, nie udało się wygrać, szkoda. Po meczu okazało się, że Smolarek doznał kontuzji, na aż 4 miesiące :/

 

Superpuchar Polski

Stadion Wojska Polskiego - Warszawa

Frk: 31,103

Nieciecza 2:0 Legia Warszawa

 

8' Jakub Czerwiński 1:0

79' Andrzej Rybski 2:0

 

Kuciak - Rzeźniczak Żołnierewicz Suler Frederiksen - Shkabara (75' Krychowiak) Gol (45' Wolski) Traore Kosecki (45' Karachanakov) - Neira Smolarek

 

MotM: Jakub Czerwiński 8.3

Odnośnik do komentarza

Rewanż w Florianą to była już tylko formalność. Jedyną bramkę strzelił Ramon który wykorzystał dobre podanie od Wolskiego. W tym meczu oddaliśmy 16 strzałów, z czego wpadła tylko jedna bramka...

 

Eliminacje Ligi Mistrzów, 2 runda [2/2]

Stadion Wojska Polskiego - Warszawa

FrK: 24,294

Legia Warszawa 1:0 Floriana

 

36' Anselmo Ramon 1:0

 

Kuciak - Wawrzyniak Choto Suler Matras - Gol (45' Krychowiak) Wolski (45' Nelson) Traore Kosecki - Ramon Karachanakov

 

MotM: Miguel Mercieca 7.7

Odnośnik do komentarza

W 3 rundzie eliminacyjnej trafiliśmy na austriacki Rapid Wiedeń. Szybko pokazaliśmy, kto w tym pojedynku jest lepszą drużyną. W 14 minucie Frederiksen dośrodkował w pole karne, strzał Nelsona został zablokowany, ale do piłki dopadł Ramon i pokonał bramkarza. 2 minuty po przerwie było już 2:0, obrońca gości Boekse chciał podać do bramkarza, ale to podanie przeciął Ramon i po raz drugi pokonał Payera. Ostatnia bramka wpadła w 87 minucie, po dośrodkowaniu Frederiksen hattricka skompletował Ramon. Pewna wygrana naszej drużyny. Niestety łosie z Chorzowa już zdążyły odpaść z LE, w 2 rundzie ulegli drużynie z Sarajewa. Natomaist Lech Poznań pewnie pokonał B36, w dwumeczu 9:0 i w 3 rundzie zagra z Beitarem Jerozolima.

 

 

Eliminacje Ligi Mistrzów, 3 runda [1/2]

Stadion Wojska Polskiego - Warszawa

FrK: 25,925

Legia Warszawa 3:0 SK Rapid Wiedeń

 

14' Anselmo Ramon 1:0

47' Anselmo Ramon 2:0

87' Anselmo Ramon 3:0

 

Kuciak - Rzeźniczak Dielna Suler Frederiksen - Krychowiak (45' Gol) Wolski Nelson (76' Kosecki) Traore - Ramon Neira

 

MotM: Anselmo Ramon 9.6

Odnośnik do komentarza

Słaba.. bardzo słaba inauguracja T-Mobile Ekstraklasy. Po mizernym meczu zremisowaliśmy na wyjeździe z Widzewem Łódź. Sam mecz był tak nudny, że nawet nic o nim nie mogę napisać...

 

T-Mobile Ekstraklasa [1/30]

Stadion im. Ludwika Sobolewskiego - Łódź

Frk: 9,943

Widzew Łódź 0:0 Legia Warszawa

 

Kuciak - Żewłakow (45' Rzeźniczak) Żołnierewicz Shkabara Matras - Krychowiak Rakowski (45' Gol) Patotski Traore (45' Żyro) - Ramon Gray

 

MotM: Krystian Żołnierewicz 7.8

Odnośnik do komentarza

Drugi mecz z Rapidem to była już tylko formalność, po wygranej w pierwszym meczu aż 3:0 byliśmy pewni awansu. W 17 minucie wyprowadziliśmy dobrą kontrę, Nelson podał do Neiri a ten ładnie prostopadle odegrał do Ramona, a ten pokonał bramkarza. Anselmo stał się katem Rapidu, w dwóch meczach 4 bramki ;) 5 minut po przerwie było 2:0, Wolski dośrodkował w polu karnym, a samobójczym trafieniem popisał się Pichler. Rapid zdołał odpowiedzieć jednym trafieniem, w 53 minucie do piłki ustawionej na 23 metrze podszedł Hofmann i uderzył nie do obrony. Awansowaliśmy, a w barażu zagramy z Dinamem Zagrzeb. Lech oczywiście pokonał Beitar i w 4 rundzie zagra z Ilczywcem. Niestety Nieciecza odpadła, uległa w dwumeczu CFR Cluj 1:4.

 

Eliminacje Ligi Mistrzów, 3 runda [2/2]

Gerhard-Hranappi - Wiedeń

Frk: 16,408

SK Rapid Wiedeń 1;2 Legia Warszawa

 

17' Anselmo Ramon 0:1

50' Harald Pichler sam. 0:2

63' Steffen Hofmann 1:2

 

Kuciak - Rzeźniczak Dielna Suler Frederiksen (89' Matras) - Gol (45' Krychowiak) Wolski Nelson Traore - Ramon Neira

 

MotM: Steffen Hofmann 8,1

Odnośnik do komentarza

W 2 kolejce gościliśmy u siebie zespół Lecha Poznań. W 37 minucie piękne podanie Wolskiego wykorzystał Traore i prowadziliśmy 1:0. W 51 minucie było już 2:0, Neira przejął piłkę w środku boiska, zagrał na skrzydło do Traore ten pociągnął piłkę do okolic pola karnego, wtedy dośrodkował w polu karnym najlepiej zachował się Neira i strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach naszego klubu. 2 minuty później Lech złapał kontakt, Bubanja pięknie podał w pole karne do Jankowskiego a ten spokojnie pokonał Kuciaka. Ostatnie słowo jednak należało do nas, Traore dośrodkowywał z rzutu rożnego a Nelson pokonał Burica głową.

 

T-Mobile Ekstraklasa [2/30]

Stadion Wojska Polskiego - Warszawa

Frk: 29,870

Legia Warszawa 3:1 Lech Poznań

 

37' Abdou Traore 1:0

51' Juan Neira 2:0

53' Maciej Jankowski 21

71' Gregory Nelson 3:1

 

Kuciak - Rzeźniczak (45' Żewłakow) DIelna Suler Frederiksen (76' Matras) - Krychowiak Wolski Nelson Traore - Ramon (63' Kucharczyk) Neira

 

MotM: Abdou Traore 9.2

Odnośnik do komentarza

Czas na baraże! Czeka nas dwumecz z ciężkim rywalem - Dinamem Zagrzeb. Dobrze zaczynamy, odważnie atakujemy ale długo nie chciało nic wpaść. Dopiero w 36 minucie, Neira ładnie podaje w pole karne do Traore a ten pięknie uderzył, po długim słupku w samo okienko bramki. W 63 minucie udało się jeszcze podwyższyć prowadzenie, Kucharczyk podał do Nelsona, ten na środek pola karnego do Neiry a ten do asysty dołożył jeszcze bramkę. Dobry wynik, mam nadzieję, że nie zrypiemy tego w rewanżu.

 

Eliminacje Ligi Mistrzów, Baraż [1/2]

Stadion Wojska Polskiego - Warszawa

Frk: 31,103

Legia Warszawa 2:0 Dinamo Zagrzeb

 

36' Abdou Traore 1:0

63' Juan Neira 2:0

 

Kuciak - Rzeźniczak Dielna Suler Frederiksen - Krychowiak Wolski Nelson (84' Patotski) Traore - Żyro (45' Kucharczyk) Neira

 

MotM: Juan Neira 8.5

Odnośnik do komentarza

3 kolejka ligowa to wyjazd do Białystok na mecz z Jagiellonią. Dobrze rozpoczęli gospodarze bo już w 13 minucie po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Makuszewskiego bramkarza pokonał Zahorski. Tuż przed przerwą wyrównaliśmy, Shkabara dobrze podał w uliczkę do Patotskiego a Białorusin strzelił swoją pierwszą bramkę w naszym klubie. W przerwie wpuściłem Żołnierewicza co okazało się strzałem w 10, bo to właśnie on w 51 minucie wykorzystał dobre dośrodkowanie Patotskiego z rzutu rożnego. W 62 minucie Jaga wyrównała, Frankowski wycofał na 18 metr do Jovanovica, ten dobrze zwiódł Shkabare i ładnie uderzył po krótkim słupku. Nie najlepiej w bramcę zachował się Kuciak, nie powinien wpuścić tego uderzenia. W 84 minucie znowy wychodzimy na prowadzenie, Wolski dobrzy wypatrzył wychodzącego na dobrą pozycję Shkabare a ten spokojnie pokonał Słowika. Niestety 3 minuty później wyrównanie.. Makuszewski dobrze dograł do Plizgi, jego uderzenie jeszcze zdołał wybronić Kuciak, ale przy dobitce Seraltica nie miał już nic do powiedzenia. Remis, słaby mecz Kuciaka.

 

T-Mobile Ekstraklasa [3/30]

Stadion przy ul. Słonecznej - Białystok

Frk: 6,000

Jagiellonia Białystok 3:3 Legia Warszawa

 

14' Tomasz Zahorski 1:0

45' Oleg Patotski 1:1

51' Krystian Żołnierewicz 1:2

62' Vlastimir Jovanovic 2:2

85' Oleg Shkabara 2:3

87' Ermin Seraltic 3:3

 

Kuciak - Rzeźniczak (45' Żewłakow) Dielna (45' Żołnierewicz) Suler Matras - Shkabara Traore (81' Wolski) Patotski Kosecki - Kucharczyk Neira

 

MotM: Oleg Patotski 8.2

Odnośnik do komentarza

Po remisie z Jagiellonią czekał nas wyjazd do Zagrzebia na rewanż z Dinamem. Pierwszy mecz wygraliśmy pewnie, 2:0 - teraz też się dobrze zaczęło. W 4 minucie po dobrym dograniu od Traore bramkarza pokonał Wolski. W 11 minucie Dinamo wyrównało, znakomicie na skrzydle szarżował Krstanovic, podał w pole karne do Sylvestra a ten odegrał na 16 metr do Pavicica który precyzyjnym strzałem pokonał Kuciaka. 33 minuta i znowu obejmujemy prowadzenie, dobra szarża Patotskiego zakończona strzałem, który obronił Kelava, ale w polu karnym był dobrze ustawiony Kucharczyk i dobił strzał Białorusina. Od 44 minuty graliśmy w osłabieniu, bo Rzeźniczak zobaczył drugą żółtą kartkę. 5 minut później Chorwaci wyrównali, znowu dobra akcja Krstanovica, tym razem dobrze prostopadle podał do Rukaviny a ten spokojnie uderzył pod poprzeczkę. W 66 minucie przegrywamy 2:3, znowu ten Krstanovic... kolejna asysta tego zawodnik, a strzelcem bramki Kovacic. W 83 minucie za drugą żółtą kartkę wyleciał zawodnik gospodarzy, Jerko Leko. Jednak to jeszcze nie był koniec emocji, bo w 88 minucie z boiska wyleciał Krychowiak ;) Dowieźliśmy korzystny wynik i zagramy w Lidze Mistrzów. Niestety, pierwszy mecz bez trzech podstawowych zawodników - Rzeźniczaka, Krychowiaka oraz Dielny, który przekroczył dozowlony limit kartek.

 

Eliminacje Ligi Mistrzów, Baraż [2/2]

Maksimir - Zagrzeb

Frk: 30,219

Dinamo Zagrzeb 3:2 Legia Warszawa

 

4' Rafał Wolski 0:1

11' Domagoj Pavicic 1:1

33' Michał Kucharczyk 1:2

50' Ante Rukavina 2:2

66' Mateo Kovacic 3:2

 

Kuciak - Rzeźniczak (45' cz.k.) Dielna Suler Frederiksen - Krychowiak (88' cz.k.) Wolski Patotski (67' Nelson) Traore - Kucharczyk Neira (45' Żewłakow)

 

MotM: Ivan Krstanovic 7.8

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie - Lipiec & Sierpień 2012:

Bilans meczy: 6-3-2 (22-11)

Najlepszy strzleec: Anselmo Ramon (5)

 

e05333619d98d.png

 

 

Transfery: (Polska)

 

Patryk Małecki - Wisła Kraków --> Celtic Glasgow (2.2 mln)

Gregory Nelson - Metalurh Donieck --> Legia Warszawa (2 mln)

Iniaki Astiz - Legia Warszawa --> Real Sociedad (1.8 mln)

Jakub Wawrzyniak - Legia Warszawa --> Rosenborg Trondheim (1.4 mln)

Krystian Żołnierewicz - Arka Gdynia --> Legia Warszawa (1.1 mln)

Arkadiusz Piech - Ruch Chorzów --> Lech Poznań (775 tys.)

 

 

 

Trasnfery: (Świat)

 

Papiss Cisse - Newcastle United --> Tottenham Hotspur (16.25 mln)

Javier Mascherano - FC Barcelona --> Inter Mediolan (16.25 mln)

Rolando - Malaga FC --> Manchester City (15.5 mln)

Axel Witsel - Benfica Lizbona --> Liverpool (15.5 mln)

Dejan Lovren - Olimpique Lyon --> FC Malaga

 

 

Ranking Fifa:

 

1. Hiszpania (-)

2. Anglia (+1)

3. Holandia (-1)

4. Portugalia (-)

...

31. Polska (-3)

Odnośnik do komentarza

W 4 kolejce czekał nas teoretycznie prosty rywal, bo na Łazienkowską przyjechał beniaminek - Sandecja Nowy Sącz, jednak to właśnie oni pierwsi wyszli na prowadzenie. W 16 minucie w pole karne dośrodkował Kosiorowski a wślizgiem piłkę do siatki skierował Szeliga. W 38 minucie wyrównaliśmy, Neira bardzo dobrze rozciągnął obronę i podał w uliczkę do Kucharczyka a ten pokonał bramkarza. W 67 minucie prowadziliśmy 2:1, Traore popisał się bardzo ładnym zagraniem w pole kare do Nelsona a ten uderzył mocno, pod poprzeczkę i nie dał szans bramkarzowi. Niestety, znowu brak koncentracji do końca meczu, Łatka podał do Świątka a ten z 20 metrów przelobował Kuciaka, który nie wiedzieć czemu wyszedł z bramki. W zimie odchodzi, mam dość jego błędów...

 

T-Mobile Ekstraklasa [4/30]

Stadion Wojska Polskiego - Warszawa

Frk: 20,112

Legia Warszawa 2:2 Sandecja Nowy Sącz

 

16' Bartosz Szeliga 0:1

38' Michał Kucharczyk 1:1

67' Gregory Nelson 2:1

88' Adrian Świątek 2:2

 

Kuciak - Rzeźniczak Dielna (8' Żołnierewicz) Suler Frederiksen (45' Matras) - Krychowiak Traore Patotski Nelson - Kucharczyk Neira

 

MotM: Bartosz Szeliga 7.5

Odnośnik do komentarza

W następnej kolejce prawdziwy ligowy hit - gościliśmy u siebie Wisłę Kraków. Od początku odważnie zaatakowaliśmy i to się opłaciło. Traore dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym Jovanovic sfaulował Żołnierewicza. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się powracający po kontuzji Ramon. Jeszcze przed przerwą strzeliliśmy drugą bramkę, Traore dobrze wypuścił Kucharczyka który bez problemu pokonał bramkarza. Dobiliśmy Wisłę już w doliczonym czasie gry, Nelson dośrodkował z rzutu wolnego a głową bramkarza pokonał Żołnierewicz który powoli wyrasta na lidera naszej drużyny. Zapomniałem Wam napisać wcześniej, w grupie ligi mistrzów zagramy z : Milanem, Galatasaray oraz Benficą. Lech też awansował do grupy LE, a tam zagra z : Ludogorec Razgard, Szachtar Donieck oraz AZ Alkmaar

 

T-Mobile Ekstraklasa [5/30]

Stadion Wojska Polskiego - Warszawa

Frk: 29,298

Legia Warszawa 3:0 Wisła Kraków

 

29' Anselmo Ramon 1:0

45+1' Michał Kucharczyk 2:0

90+2' Krystian Żołnierewicz 3:0

 

Kuciak - Rzeźniczak Żołnierewicz Suler Frederiksen - Krychowiak Traore (45' Wolski) Patotski Nelson - Ramon (70' Neira) Kucharczyk (90' Karachanakov)

 

MotM: Krystian Żołnierewicz 9.0

Odnośnik do komentarza

Przed pierwszym meczem w lidze mistrzów z Milanem musieliśmy jeszcze zagrać mecz ligowy, z GKS-em Bełchatów. Po raz pierwszy w tym sezonie postanowiłem dać szansę Knezevicowi i odpłacił mi się spowodowaniem rzutu karnego, już w 10 minucie. Do piłki podszedł Szmatiuk i przegrywaliśmy 1:0. W 27 minucie 0:2, Bozok dośrodkował w pole karne do Kosowskiego, ten wycofał do Nowosielskiego a młody zawodnik GKS-u pokonał Kuciaka. W 46 minucie Mate Lacic zobaczył czerwoną kartkę, ale nawet i to nam nie pomogło... w 81 minucie dobre podanie Nowaka wykorzystał Nowosielski i dostaliśmy ładne baty. Swoją drogą w kadrze niezłe jaja, w dwóch pierwszych meczach eliminacje do MŚ 2014 przegrali z...... SAN MARINO 0:1 oraz zremisowali z Mołdawią 1:1 :D

 

T-Mobile Ekstraklasa [6/30]

Stadion przy ul. Sportowej - Bełchatów

Frk: 3,136

GKS Bełchatów 3:0 Legia Warszawa

 

10' Maciej Szmatiuk 1:0

27' Leszek Nowosielski 2:0

82' Leszek Nowosielski 3:0

 

Kuciak - Żewłakow Knezevic Suler Matras - Gol (45' Shkabara) Wolski Patotski Żyro - Gray (45' Kucharczyk) Karachanakov (45' Neira)

 

MotM: Leszek Nowosielski 9.0

Odnośnik do komentarza

@lew77 - Nad Guilherme myślałem, być może to właśnie jego kupie. Mam na oku ogólnie kilku bramkarzy, a to, że Kuciak odejdzie jest juz pewne.

 

Czas na pierwszy mecz w Lidze Mistrzów! Naszym przeciwnikiem najtrudniejszy rywal z grupy, czyli AC Milan. Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo ciężki mecz, jednak u siebie trzeba powalczyć o 3 punkty. Dobrze zaczęliśmy, zdominowaliśmy Milan ale ani Ramon, ani Neira nie mogli się wstrzelić w bramkę. Po 15 minutach gry mecz się wyrównał i graliśmy cios za cios - co ciekawe, przez cały mecz nic nie wpadło, chociaż okazji była cała masa. Cóż, remis dobry wynik, chociaż mogliśmy się pokusić o pełną pulę. W drugim meczu naszej grupy Benfica pokonała Galatasaray 2:1. Lech niestety źle zaczął rozgrywki Ligi Europejskiej, uległ na wyjeździe Ludogorcowi Razgard 0:2.

 

Liga Mistrzów, Grp. H [1/6]

Stadion Wojska Polskiego - Warszawa

Frk: 29,141

Legia Warszawa 0:0 AC Milan

 

Kuciak - Matras (45' Żołnierewicz) Shkabara Suler Frederiksen - Rakowski Wolski Nelson Traore - Ramon Neira

 

MotM: Oleg Shkbara 7.5

Odnośnik do komentarza

Po meczu z Milanem czekał nas kolejny ciekawy mecz na Łazienkowskiej, tym razem przyjechał do nas Śląsk Wrocław. Dobrze zaczęliśmy, już w 3 minucie Nelson podał do Patotskiego ten bez problemu przeszedł Cetnarskiego i pokonał Kelemena. W 17 minucie remis, Patejuk dośrodkował w pole karne, a tam Mila uderzył, Kuciak już miał piłkę na rękiwacach i nie wiedzieć czemu ją odbił... do piłki doszedł Seba i wyrównał. W 32 minucie znakomicie na prawej stronie zachował się Rzeźncizak, przedryblował dwóch zawodnik i dośrodkował prosto na głowę Ramona który dał nam prowadzenie. 5 minut później akcja drugą stroną, tym razem Nelson dobrze pomknął lewym skrzydłem, dośrodkował do Gola, jego strzał zablokował obrońca ale piłka spadła prosto pod nogi Neiry który spokojnie umieścił piłkę w siatce. Tuż przed przerwą Śląsk łapie kontakt, z rzutu rożnego dośrodkował Mila, piłkę na długim słupku strącił Grodzicki a do siatki ją skierował Patejuk. W 66 minucie pieczętujemy swoją wygraną, piękną akcją popisał się Neira, przeszedł dwóch rywali i spokojnie strzelił bramkę.

 

T-Mobile Ekstraklasa [7/30]

Stadion Wojska Polskiego - Warszawa

Frk: 21,092

Legia Warszawa 4:2 Śląsk Wrocław

 

3' Oleg Patotski 1:0

17' Sebastian Mila 1:1

32' Anselmo Ramon 2:1

37' Juan Neira 3:1

43' Sylwester Patejuk 3:2

66' Juan Neira 4:1

 

Kuciak - Rzeźniczak Żołnierewicz Suler (78' Krychowiak) Frederiksen (45' Żewłakow) - Gol (78' Shkabara) Traore Patotski Nelson - Ramon Neira

 

MotM: Juan Neira 8,8

Odnośnik do komentarza

Czas na Puchar Polski, naszym pierwszym rywalem w tych rozgrywkach był Pelikan Łowicz. W 19 minucie wyszliśmy na prowadzenie, na prawej stronie dobrze utrzymał się przy piłce Patotski, dośrodkował a tam dobrze nabiegł na piłkę Kucharczyk i pokonał bramkarza. W 29 minucie 1-szo ligowiec wyrównał, Lochowski podał między naszych dwóch obrońców do Soleckiego a ten pokonał Szumskiego. W 56 minucie piękną akcję przeprowadził Kucharczyk, przedryblował łącznie 4 zawodników i uderzył pięknie pod poprzeczke nie dając szans bramkarzowi. Ostatnia bramka padła w 87 minucie, tym razem Kucharczyk w roli asystenta, podał dobrze w tempo do wbiegającego Neiry a Argentyńczyk spokojnie przymierzył i strzelił bramkę.

 

Puchar Polski, 2 runda

Stadion przy ul. Starzyńskiego - Łowicz

Pelikan Łowicz 1:3 Legia Warszawa

 

17' Michał Kucharczyk 0;1

29' Mariusz Solecki 1:1

56' Michał Kucharczyk 1:2

88' Juan Neira 1:3

 

Szumski - Rzeźniczak Żołnierewicz Lisiecki Matras - Krychowiak Wolski Patotski Żyro - Neira Kucharczyk

 

MotM: Michał Kucharczyk 8.8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...