Skocz do zawartości

"Czarna eLka w kółeczku się mieni..."


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja gry: Football Manager 2012, najnowsza łatka

Baza danych: Duża

Ligi: Anglia (4), Belgia (3), Białoruś (2), Brazylia (2), Bułgaria (2), Chorwacja (2), Czechy (2), Dania (3), Francja (3), Grecja (2), Hiszpania (1), Holandia (2), Islandia (2), Niemcy (2), Polska (2), Portugalia (2), Rosja (2), Słowacja (1), Słowenia (2), Szkocja (4), Szwecja (2), Turcja (2), Ukraina (2), Włochy (2)

Uaktualnienia: Aktualizacja 1.3 od Bartka (cmrev), łatka dodająca Polskie obywatelstwa (cmrev) oraz Poland media pack.

Zasady: własne

 

 

Cześć ;) Wracam do Was po przerwie, troche odpocząłem na wakacjach i naszła mnie chęć na nową karięrę. Tradycyjnie, nie będzie to opowiadanie z fabułą, kto czytał moje poprzednie kariery będzie kojarzył jak to wyglądało. Tym razem mój wybór padł na warszawską Legię. Dlaczego Legia? Jak wiecie nie ciągnie mnie do zagranicznych drużyn, bardziej wciąga mnie gra w Polsce, a Legią w tym FM-ie jeszcze nie grałem. Jeśli chodzi o plik dodający obywatelstwa, to oczywiście planuje objąć reprezentację, jak tylko będą chcieli mnie wziąć ;)

 

 

Zaczniemy tradycyjnie, od transferów:

 

 

Z klubu:

 

Artur Jędrzejczyk - Nie spodobała mi się jego gra, zagrał w dwóch sparingach i od razu wiedziałem, że trzeba się go pozbyć. Feyenoord zapłacił 350 tysięcy funtów.

Dominik Furman - Nasz młody zawodnik będzie się ogrywał w I-szo ligowym ŁKS-ie.

Michał Kucharczyk - Póki co nie miałby miejsca w pierwszym składzie, dlatego wolałem go wypożyczyć. Najbliższy rok spędzi czeskim Jablońcu.

Dickson Choto - W ogóle ten zawodnik mnie nie przekonywał nigdy, został wypożyczony do AC Aries-Avignon z opcją pierwokupu za 500 tysięcy.

 

 

 

Do klubu:

 

Eric Addo - Póki Marko Suler nie powróci z wypożyczenia (bug) będzie podstawowym zawodnikiem naszej drużyny. Ściągnięty za darmo.

Daniel Bogusz - Bardzo stary zawodnik, ale na rezerwe dość dobry.

Jan Frederiksen - W realnym świecie zawodnik Wisły, na tym uaktualnieniu jeszcze bez klubu - oczywiście to wykorzystałem, będzie miał pewne miejsce na lewej obronie.

Michał Grunt - Oby prognozy co do tego zawodnika się sprawdziły. Młody,zdolny mam nadzieję, że w przyszłości zostanie kluczowym zawodnikiem. Oczywiście za darmo.

Maciej Iwański - Wielki powrót popularnego Pączka, oby grałw miare dobrze.

Wojciech Łobodziński - Zawsze lubiłem Łobo, gdy jeszcze pogrywał w Zagłębiu był znakomitym zawodnikiem, może u nas się odbuduje.

Dzmitry Rekish - Każdy go pewnie bardzo dobrze zna, znakomity zawodnik jak na Polską ekstraklasę.

Oleg Shkabara - Pierwszy raz się spotkałem z tym zawodnikiem w FM-ie, ciekawy grajek, zobaczymy jak sobie poradzi w ekstraklasie. Zapłaciliśmy 40 tysięcy.

Euzebiusz Smolarek - Znowu wraca do Polski, prawdopodobnie zmiennik Ljuboji.

Jeremiah White - Były zawodnik GKS-u, przyda się jako rezerwowy.

 

Tradycyjnie, sporo transferów w pierwszym okienku ;)

 

 

Sparingi:

 

26.06.2011 - Liubimec 0:5 Legia Warszawa (Eric Addo, Michał Kucharczyk, 2x Wojciech Łobodziński, Marek Saganowski)

29.06.2011 - Arsenał Biała Cerkiew 0:2 Legia Warszawa (Miroslav Radovic, Michał Żyro)

09.07.2011 - Gaz Metan Severin 0:4 Legia Warszawa (2x Janusz Gol, Rafał Wolski, Euzebiusz Smolarek)

12.07.2011 - Ceahlaul 0:5 Legia Warszawa (Jakub Kosecki, Danijel Ljuboja, 3x Michał Efir)

14.07.2011 - FC Maramures U BM 0:5 Legia Warszawa (Dzmitry Rekish, 2x Michał Grunt, 2x Michał Żyro)

 

No cóż, sparingi w porządku. Pierwszy oficjalny mecz zagramy w 3 rundzie eliminacyjnej do Ligi Europejskiej, a naszym przeciwnikiem będzie SC Heerenven.

Odnośnik do komentarza

Zaczynamy! Debiut w roli managera przypadł mi na mecz z trudnym rywalem, SC Heerenven. Wiedziałem, że jest to dobra drużyna, ale mimo wszystko zdecydowanie w naszym zasięgu, dlatego wystawiłem ofensywną jedenastkę. W 29 minucie Frederiksen znakomicie uruchomił na skrzydle Wolskiego, ten zagrał na 5 metr, tam o piłkę powalczył Rekish, odebrał ją obrońcy a potem uderzył nie do obrony. W 48 minucie Holendrzy jeszcze ułatwili nam zadanie, bardzo głupi faul Kumsa na Rzeźniczaku i Belg zobaczył czerwoną kartkę. W 59 minucie podwyższyliśmy prowadzenie, Vrdoljak zagrał bardzo dobrze na 16 metr do Smolarka ten będąc sam na sam z bramkarzem się nie pomylił i piłka wpadła do siatki. Niestety, od tej pory daliśmy się zdominować przyjezdnym, i w końcu strzelili bramkę. W 73 minucie Assaidi dogrywał z rzutu rożnego a tam najwyżej wyskoczył Kruiswijk i bez problemu pokonał Kuciaka. Mogliśmy już mieć raczej pewny awans, a tak to musimy zagrać bardzo uważnei w obronie na wyjeździe.

 

Liga Europejska 3 runda [1/2]

Stadion Wojska Polskiego - Warszawa

Frk: 23,129

Legia Warszawa 2:1 SC Heerenven

 

29' Dzmitry Rekish 1:0

61' Euzebiusz Smolarek 2:0

73' Arnold Kruswijk 2:1

 

Kuciak - Rzeźniczak Astiz Addo Frederiksen (45' Wawrzyniak) - Vrdoljak Iwański Radovic Wolski Rekish - Smolarek

 

MotM: Dzmitry Rekish 7.5

Odnośnik do komentarza

W pierwszym meczu ligowym czekał nas wyjazd do Gliwic, na mecz z Piastem. W 20 minucie po dograniu Podgórskiego piłkę w siatce umieścił Izvolt. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy młody Lisowski głupio sfaulował rywala i dostał czerwoną kartkę... Drugiej połowy nie ma co zbytnio opisywać, porażka,porażka,porażka......

 

T-Mobile Ekstraklasa [1/30]

Stadion przy ul. Bogumińskiej - Wodzisław Śląski

Frk: 7,000

Piast Gliwice 1:0 Legia Warszawa

 

20' Matej Izvolt 1:0

 

Kuciak - Lisowski (45' cz.k.) Astiz Shkabara Wawrzyniak - Wolski Rekish (45' Żyro) Łobodziński (45' Radovic) White (45' Frederiksen) Kosecki - Ljuboja

 

MotM: Matej Izvolt 7.7

Odnośnik do komentarza

Czas na rewanż z Herenveen! Żeby awansować wystarczał nam remis, ale oczywiście chcieliśmy przypieczętować nasz awans. Już w 20 minucie objęliśmy prowadzenie, Smolarek znakomicie uruchomił Ljuboje a ten pięknym lobem nie dał szans bramkarzowi. W 24 minucie Holendrzy wyrównują, ładna akcja. Lekven z boku pola karnego podał pod linie kończącą boisko do Fazliego, ten będąc tyłem do bramki odegrał do Assaidiego który pokonał Kuciaka. Jeszcze przed przerwą, w 34 minucie ponownie wyszliśmy na prowadzenie, Zomer faulował w polu karnym Radovica, a do jedenastki podszedł Smolarek i pewnie ją wykorzystał. Po przerwie Heerenven wydawało się podłamane i nie za bardzo im się kleiła ta gra. W 69 minucie piękną akcję przeprowadził Ljuboja, najpierw przebiegł z piłką jakieś 30 metrów, gdy już był na linii pola karnego uderzył po krótkim słupku kompletne zaskakując bramkarza. Ostatnia bramka wpadła w 75 minucie, pod dograniu z rzutu rożnego Żyry w polu karnym najlepiej zachował się Addo i zdobył bramkę. Pewnie wyeliminowaliśmy Heerenven a teraz czeka nas bój z o wiele trudniejszym rywalem... Athletic Bilbao. Los nie był dla nas łaskawy, ale za to był dla reszty Polskich drużyn. Lech w 4 rundzie zagra z Luzern, a Śląsk z FC Zurych. Niestety Ruch nie awansował, ale baaardzo nie dużo im brakło - zostali wyeliminowani przez Marsylię dzięki bramką na wyjeździe (1:1 0:0).

 

Liga Europejska 3 runda [2/2]

Abe Lenstra - Heerenven

Frk: 24,692

SC Heerenven 1:4 Legia Warszawa

 

20' Danijel Ljuboja 0:1

25' Ousamma Assaidi 1:1

34' Euzebiusz Smolarek 1:2

69' Danijel Ljuboja 1:3

75' Eric Addo 1:4

 

Kuciak - Rzeźniczak Astiz Addo Frederiksen - Vrdoljak Iwański Radovic Rekish (45' Żyro) - Ljuboja Smolarek

 

MotM: Danijel Ljuboja 8.8

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie - Lipiec 2011

Bilans meczy: 2-0-1 (6-3)

Najlepszy strzelec: Danijel Ljuboja & Euzebiusz Smolarek (2 bramki)

 

 

b27b2f6895028.png

 

 

 

 

 

Transfery: (Polska)

 

Cezary Wilk - Wisła Kraków --> Dijon (900 tys.)

Artur Jędrzejczyk - Legia Warszawa --> Feyenord (350 tys.)

Vlastimir Jovanovic - Korona Kielce --> Jagiellonia Białystok (130 tys.)

Łukasz Broź - Widzew Łódź --> Śląsk Wrocław (90 tys.)

Marcin Pietrowski - Lechia Gdańsk --> Jagiellonia Białystok (70 tys.)

 

 

 

Transfery: (Świat)

 

Gokhan Gonul - Fenerbanche Stambuł --> Tottenham Hotspur (13 mln)

Niko Kranjcar - Tottenham Hotspur --> Dynamo Kijów (13 mln)

Moussa Dembele - Fulham Londyn --> Sevilla (9.75 mln)

Rodrigo Palacio - Genoa --> Inter Mediolan (9.5 mln)

Jan Vertonghen - Ajax Amsterdam --> Tottenham Hotspur (8.75 mln)

 

 

 

Ranking Fifa:

 

1. Hiszpania (-)

2. Holandia (-)

3. Niemcy (-)

4. Brazylia (+1)

...

69. Polska (-3)

Odnośnik do komentarza

@Jacelinho - jak zawsze w pierwszym sezonie :P

@citko - A no ;)

@bieniek - dzięki ;)

 

W drugiej kolejce ligowej graliśmy u siebie, z Ruchem Chorzów czyli aktualnym wicemistrzem Polski. Oczywiście cel był jeden - 3 punkty. W 37 minucie wyszliśmy na prowadzenie, Shkabara podał na 16 metr do Saganowskiego ten mając obrońcę na plecach zdołał się odwrócić i pewnie umieścił piłkę w siatce. Minute przed końcem pierwszej połowy Ruch wyrównał, znakomitym uderzeniem z 25 metrów popisał się Niedzielan - nie dał żadnych szans Kuciakowi. W 51 minucie prowadziliśmy 2:1, znakomite podanie Vrdoljaka do Saganowskiego, wydawało się, że Sagan jest na pozycji spalonej, ale sędzia uznał inaczej a Marek umieścił piłkę w siatce. Niestety znowu nie potrafiliśmy utrzymać korzystnego wyniku, Djokic znakomicie długim podaniem obsłużył Niedzielana a ten strzelił drugą bramkę. W 59 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Rzeźniczak, co jeszcze bardziej skomplikowało naszą sytuację. Po ostatnim gwizdku odetchnąłem z ulgą, było już lepiej niż w meczu z Piastem, ale mimo wszystko do optymalnej dyspozji jeszcze trochę brakuje.

 

T-Mobile Ekstraklasa [2/30]

Stadion Wojska Polskiego - Warszawa

Frk: 17,466

Legia Warszawa 2:2 Ruch Chorzów

 

37' Marek Saganowski 1:0

44' Andrzej Niedzielan 1:1

51' Marek Saganowski 2:1

55' Andrzej Niedzielan 2:2

 

Kuciak - Rzeźniczak (59' cz.k.) Astiz Addo Wawrzyniak - Vrdoljak Shkabara (60' Żyro) Radovic Rekish (45' Wolski) - Ljuboja (45' Smolarek) Saganowski

 

MotM: Marek Saganowski 8.8

Odnośnik do komentarza

Mecz z Wisłą to miało być przełamanie, ale niestety nic z tego nie wyszło. Zarówny My, jak i Wiślacy zagrali baaardzo słaby mecz i padł sprawiedliwy, bezbramkowy remis. Niestety, przed meczem wypadł Nam Rafał Wolski, nie będzie trenował przez 3 tygodnie, natomiast podczas meczu kontuzjowany został Iwański który nie będzie grał przez 3 miesiące. To nie są dobre informacje przed meczem z Bilbao :(

 

T-Mobile Ekstraklasa [3/30]

Stadion im. Henryka Reymana - Kraków

Frk: 22,701

Wisła Kraków 0:0 Legia Warszawa

 

Kuciak - Lisowski (45' Rzeźniczak) Shkabara Addo Frederiksen - Gol Iwański (37' Rekish) Łobodziński White (82' Radovic) - Smolarek Saganowski

 

MotM: Sergey Pareiko 7.7

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz z Athleticiem zagraliśmy na wyjeździe. Wystawiłem defensywną jedenastkę, głównie licząc na to, żebyśmy nie stracili zbyt wiele bramek. Cel ten się powiódł, nie straciliśmy ani jednej bramki, ale też niestety nie strzeliliśmy. Athletic miał zdecydowaną przewagę, co pokazuje statystyka strzałów - 18:3 na korzyść Hiszpanów. Pozostałe Polskie drużyny poradziły sobie równie dobrze, Lech wygrał u siebie z Luzern 3:1, natomiast Śląsk zremisował na wyjeździe z Zurychem 1:1.

 

Liga Europejska 4 runda

San Mames - Bilbao

Frk: 25,455

Athletic Bilbao 0:0 Legia Warszawa

 

Kuciak - Rzeźniczak Shkabara Addo Frederiksen (80' Wawrzyniak) - Vrdoljak Astiz Radovic Żyro - Smolarek Ljuboja

 

MotM: Fernando Amorebieta 7.5

Odnośnik do komentarza

W 4 kolejce ligowej gościliśmy u siebie Zagłębie Lubin. Ten mecz już musieliśmy wygrać, Zagłębie to nie jest słaby zespół, ale kiedy się mamy przełamać jak nie teraz? W 33 minucie objęliśmy na prowadzenie, Łobodziński dobrze wrzuił w pole karne a Ljuboja wślizgiem skierował piłkę do siatki. Mogliśmy spokojnie podwyższyć prowadzenie, ale strzelaliśmy głównie niecelnie. Wygrać się udało, wreszcie zagraliśmy swoje, tylko wciąż brakuje wykończenia.

 

T-Mobile Ekstraklasa [4/30]

Stadion Wojska Polskiego - Warszawa

Frk: 17,624

Legia Warszawa 1:0 Zagłębie Lubin

 

33' Danijel Ljuboja 1:0

 

Kuciak - Lisowski Shkabara Astiz Wawrzyniak - Gol Vrdoljak Łobodziński Żyro (45' White) - Ljuboja Saganowski

 

MotM: Wojciech Łobodziński 7.3

Odnośnik do komentarza

Tym razem na mecz z Athleticiem wystawiłem bardziej ofensywną jedenastkę, opłaciło się to, bo tym razem to My przeważaliśmy, ale w regulaminowym czasie nic nie wpadło. Dogrywke lepiej zaczęliśmy, ale Ljuboja zmarnował wyśmienitą sytuację. O tym kto awansuje do fazy grupowej miały decydować karne.. Do pierwszych jedenastek podeszli Rekish oraz San Jose i.. obydwie zostały zmarnowane! Później do siatki trafiali: Lopez, Vrdoljak, Llorente, Ljuboja. Do 4 jedenastki podszedł Iraola i pewnie pokonał Kuciaka, po naszej stronie karniaka niestety zmarnował Smolarek.. W 5 kolejce do piłki podszedł Gurpegi i.. Kuciak przepięknie wyjął piłkę zmierzającą niemal w okienko bramki. Na zakończenie czekaliśmy do 7 kolejki, wtedy to Toquera nie trafił w bramkę i możemy się cieszyć z awansu do fazy grupowej! Lech Poznań również przypieczętował swój awans wygrywając z Luzern na wyjeździe 2:0. Niestety, Śląsk nie dał rady, zremisował 2:2 u siebie i odpadł.

 

Liga Europejska 4 runda

Stadion Wojska Polskiego - Warszawa

Frk: 23,022

Legia Warszawa 0:0 pk. 5:4 Athletic Bilbao

 

Kuciak - Rzeźniczak Addo (79' Shkabara) Astiz Frederiksen (90' Wawrzyniak) - Vrdoljak Radovic Łobodziński (45' Gol) Rekish - Ljuboja Smolarek

 

MotM: Jakub Rzeźniczak 7.9

Odnośnik do komentarza

5 kolejka ligowa - wyjazd do Poznania na mecz z Lechem. Już od 4 minuty graliśmy w przewadze jednego zawodnik, gdy Lovrencics brutalnie sfaulował Addo. Mimo wszystko to Lech wyszedł na prowadzenie, w 34 minucie dobre dogranie Kikuta wykorzystał Alonetfis. My wyrównaliśmy po przerwie, w 51 minucie Rzeźniczak dośrodkował idealnie na głowę Żyry a ten pokonał Burica. Powinniśmy ten mecz wygrać, ale znów zabrakło tego czegoś.... Zostały rozlosowane grupy Ligi Europejskiej, trafiliśmy do Grupy H w której zagramy z: Sportingiem Lizbona, Clube Brugge oraz Austrią Wiedeń - grupa z której zdecydowanie możemy awansować. Troche gorzej trafił Lech, który zagra z Anżi, Metalistem Charków i Girondinis Bordaeux.

 

T-Mobile Ekstraklasa [5/30]

Stadion przy ul. Bułgarskiej

Frk: 33,841

Lech Poznań 1:1 Legia Warszawa

 

34' Stathis Alonetfis 1:0

52' Michał Żyro 1:1

 

Kuciak - Rzeźniczak Addo Astiz Frederiksen - Gol (45' Shkabara) Radovic Łobodziński (45' Żyro) Rekish - Ljuboja (45' Saganowski) Smolarek

 

MotM: Michał Żyro 7.5

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie - SIerpień 2011:

Bilans meczy: 2-5-0 (8-4)

Najlepszy strzelec: Danijel Ljuboja (3)

 

 

 

0b70daf202027.png

 

 

 

Transfery: (Polska)

 

Tomasz Kupisz - Jagiellonia Białystok --> KRC Genk (1.7 mln)

Maciej Jankowski - Ruch Chorzów --> Lech Poznań (925 tys.)

Stathis Alonetfis - Omonia Nikozja --> Lech Poznań (475 tys.)

Dennis Alas - La Firpo --> Jagiellonia Białystok (250 tys.)

David Shoko - Dynamo Harare --> Ruch Chorzów (150 tys.)

 

 

 

Transfery: (Świat)

 

Juan Manuel Vargas - Fiortentina --> Manchester United (15.5 mln)

Sebastian Leto - Panathinaikos --> Malaga FC (6 mln)

Razvan Rat - Szachtar Donieck --> Sevilla (5.75 mln)

Rolando - FC Porto --> Malaga FC (5.5 mln)

Muriqui - Guangzhout --> Anzhi Machaczkała (4.3 mln)

 

 

 

Ranking Fifa:

 

1. Holandia (+1)

2. Hiszpania (-1)

3. Niemcy (-)

4. Anglia (+1)

...

67. Polska (+2)

Odnośnik do komentarza

Oooo, nowa kariera tomby. Napewno będę śledzić :D

Sam zamierzam zagrać Legią albo Wisłą po tym jak odejdę z Anderlechtu(FM 12).

Podoba mi się transfer Smolarka, ale nie wiem czy Iwański i Łobodziński potrafią dobrze grać na poziomie drużyny walczącej o mistrza Polski :_eyes:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...