Skocz do zawartości

"Smuda czyni cuda"... chyba jednak nie...


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że jest już kilka karier o kadrze, ale nie ma chyba żadnej w "ósemce". A do tego będę też starał się opisywać zmagania naszych ligowców... Możliwe, że obejmę też jakiś klubik...

 

 

 

21 listopada 2007, godz.19

Za pół godziny ma rozpocząć się najważniejszy mecz reprezentacji Polski w XXI w. Polacy są na drugim miejscu w tabeli i mają 2 punkty przewagi nad Serbią. Dziś gramy z... Serbią. Więc wystarczy nie przegrać, na pierwszy rzut oka łatwe, jednak "Don Leo" chciałby zakończyć eliminacje z przytupem, więc mamy wszyscy trochę obaw co do zbyt ofensywnego ustawienia.

 

 

Ostatecznie Leo Beenhakker zdecydował się na ustawienie 4-3-2-1 z dwoma skrzydłowymi i dwoma defensywnymi pomocnikami.

Skład wyglądał następująco:

Dudek-Golanski Bak Glowacki Bronowicki-Lewandowski Sobolewski Kazmierczak- Zurawski Krzynowek- Smolarek

 

Zaczęliśmy od ataków, jednak Smolarek, Krzynowek i Zurawski marnowali sytuacje. W 12 minucie Głowacki dostał czerwoną kartkę za wejście obunóż w przeciwnika. Od tamtej pory do ataku ruszyli Serbowie. Do 42 minuty umiejętnie się broniliśmy, jednak wtedy Pantelić minął Jacka Bąka jak tyczkę i nie dał szans Dudkowi w sytuacji sam na sam. Cała druga połowa wyglądała tak jak druga część pierwszej połowy. W 84 minucie dobił nas Antonio Rukavina strzałem z około 30 metrów pod poprzeczkę. 4 minuty później bramkę kontaktową zdobył Maciek Żurawski, jednak na zdobycie bramki do uzyskania "zwycięskiego remisu" zabrakło nam czasu i skuteczności.

 

 

Po tym meczu byłem wściekły na naszą ofensywę. Ci zawodnicy muszą nauczyć się strzelać! Strzelić dwie bramki Serbom to nie jest wielki wyczyn. Nam się jednak nie udało. Można usprawiedliwiać ich grą w osłabieniu, ale przecież i tak stworzyliśmy więcej sytuacji.

 

 

Po meczu, prezes PZPN postanowił zwolnić holenderskiego szkoleniowca. Zapowiedział, że jego następcą zostanie jakiś młody, polski trener.

To moja szansa!!! Mam wszystkie uprawnienia i do tego byłem przez ponad 4 lata selekcjonerem U-16 lat. Teraz tamci zawodnicy mają po 22- 23 lata i będą niedługo podporą kadry. Muszę złożyć papiery!

Odnośnik do komentarza

Już od początku wielkie nieprzyjemności... konferencja... Miejmy nadzieję, że nikt mnie źle nie zrozumie i nie zostanę pośmiewiskiem internetu

 

Mateusz Borek:Dlaczego trener bez żadnego doświadczenia został selekcjonerem?

Ja:To pytanie do Michała Listkiewicza.

Stefan Szczepłek:Czy pracował pan w ogóle w jakimś klubie?

Ja:W klubie nie, ale... w reprezentacji do 16 lat. Nie pamiętają mnie państwo?(uśmiech)

Roman Kołtoń:Czy zamierza pan przeprowadzić jakąś rewolucję w kadrze?

Ja:Kilku młodych zawodników na pewno trafi do kadry, ale większej rewolucji nie planuje. Chociaż muszę usiąść na spokojnie i wszystko przemyśleć.

Sergiusz Ryczel:Czy długo będzie pan kompletował sztab szkoleniowy?

Ja:Nie wszyscy ze starego sztabu odejdą, a nawet większość zostanie. 5-10 dni powinno mi wystarczyć.

Przemysław Langier:Czy zdecydował pan, kto zostanie kapitanem?

Ja:Wybierzemy go razem na pierwszym zgrupowaniu. Musimy już kończyć, ponieważ wybieram się na losowanie grup eliminacyjnych do mundialu. Do zobaczenia.

 

 

Nie potrzebnie oglądałem to losowanie... Trafiliśmy do jednej z najtrudniejszych grup. Zagramy z:

  • Szkocją
  • Francją
  • Bośnią
  • Andorą
  • Litwą

 

Naszym menadżerem został Jan Urban, asystentem Eric Harrison, trenerem bramkarzy Joop Hiele, a za zdrowie zawodników na zgrupowaniu odpowiadał będzie Ryszard Szul. Reszta została bez zmian, choć nie wykluczam ich w przyszłości. Jak na razie jestem zadowolony ze swojego sztabu bo Joop pracował do tej pory w PSV, a Eric w słynnym Manchesterze United.

 

 

 

Teraz mamy koniec lutego, a następny mecz zagramy dopiero 6 września z Chorwacją i 10 z Bośnią. Będzie to nasz pierwszy mesz w eliminacjach do Mundialu w RPA

Odnośnik do komentarza

Kilka dni później powiedziałem, że jestem zainteresowany pracą w Lechu Poznań, a już dzień później Smuda został zwolniony i dostałem kontrakt. Na początku był on na półtora sezonu, ale ja powiedziałem że chcę podpisać go tylko do końca rozgrywek. Oczywiście zawsze można go przedłużyć. Działacze się na to zgodzili i dnia 24 lutego 2008 zostałem trenerem Lecha Poznań.

 

 

Już 2 dni później zagraliśmy mecz z ekipą Wisły Kraków w Pucharze Ekstraklasy. Mecze w tych rozgrywkach będzie prowadził mój asystent. Nie wybrałem nawet składy na to spotkanie, ustawiłem tylko taktykę na 4-1-2-2-1 z defensywnym pomocnikiem, dwoma środkowymi i dwoma skrzydłowymi. Na ataku będzie grał tylko jeden zawodnik, dla mnie najważniejszy jest środek pola.

 

Nie chciało mi się nawet oglądać tego spotkania, wiem tylko że zagraliśmy rezerwowym składem, który spisał się bardzo słabo i przegrał 2:0.

 

Mój ligowy debiut to spotkanie z Legią Warszawa, która spędziła całą zimę na fotelu lidera, ale po 18 kolejce spadła na 3 miejsce przez porażkę z Cracovią 0:3. My jesteśmy na 13 miejscu i mamy tylko 2 punkty przewagi nad miejscem 14. Mam nadzieję, że nie będziemy grać w barażach o utrzymanie, więc przydałyby się punkty w tym spotkaniu

 

 

Dolha-Kikut Wojtkowiak Szyszka Henriquez- Djurdjevic[Dymkowski 76'] -Injac Murawski[Quinteros 45']-Zajac* Wilk-Rengifo[Reiss 66']

Legia 0:1Lech

0:1 Zając [1min]

 

 

Już w pierwszej minucie po szybkiej kontrze i dobrym podaniu Rengifo bramkę zdobył Marcin Zając! Fantastyczny początek spotkania! Przez następne 2-3 minuty Legia próbowała szybko odrobić straty, na szczęście im się to nie udało. Po kilku nieudanych atakach Legii mecz się wyrównał, jednak od 35 minuty znów zaczęła dominować Legia. Do przerwy udało nam się jednak utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie od początku zaatakowała Legia, ale z upływem czasu mecz się wyrównał, a nawet to my atakowaliśmy śmielej. Po 70 minutach Legia liczyła chyba tylko na stałe fragmenty gry, które wykonywali bardzo dobrze, ale na szczęście nic nie udało im się strzelić. Wygrywamy w moim debiucie z Legią!

 

 

Wszyscy jesteśmy zachwyceni! Zwycięstwo z drużyną, która była 10 miejsc wyżej to niewątpliwie ogromny sukces. I to w moim debiucie szkoleniowym! Wszyscy mają jutro wolne!

Odnośnik do komentarza

Mogłeś ustawić sobie jakies sparingi w reprezentacji. Do tego trochę dziwnie no bo sobie nie wyobrażam za bardzo, ze świeżo upieczony selekcjoner mówi: jestem zainteresowany praca w Lechu Poznań, a tam w Lechu od razu wywalają Smude i biora Ciebie. :D

 

A tak to poza tym fajnie, ze debiut w klubie udany. (: Uwielbiam FM08 wiec licze na ciekawą i długą karierę!

Odnośnik do komentarza

Lech Poznań 3:1 Odra Wodzisław (Wilk 7' Murawski 9' Szyszka 64'/Wawrzynczok 34')

Dolha-Kikut Szyszka Wojtkowiak Henriquez-Djurdjevic-Injac[bosacki 68'] Murawski[Quinteros 45']-Florian[Kadzinski 77'] Wlk*-Rengifo

MVP:Jakub Wilk(1 bramka, 2 asysty) [8]

 

Po meczu dowiedziałem się, że Marcin Bojarski przyjdzie do nas po sezonie. Cracovia puściła go za 150 tys €

 

 

Ruch Chorzów 1:2 Lech Poznań (Jezierski 7'/ Rengifo 4' 64')

Dolha-Kikut Szyszka[bosacki 45'] Wojtkowiak Henriquez-Djurdjevic-Injac(knt.)[Quinteros 61'] Murawski-Zajac Florian-Rengifo*[Pitry 78']

MVP:Rengifo(2 bramki) [8]

 

Dmitrje Injac zerwał mięsień łydki i nie zagra przez najbliższe 5 miesięcy... Wielka szkoda, bo był w niezłej formie

 

Lech Poznań 2:0 Widzew (Rengifo 10' Zajac 86')

 

Dolha-Kikut Szyszka Wojtkowiak Henriquez-Djurdjevic-Quinteros[Pitry 80'] Murawski[scherfchen 68'0-Zajac Florian[Kadzinski 53']-Rengifo*

MVP:Rengifo (1 bramka) [8]

 

 

 

 

Po 21 kolejkach mamy 28 punktów i znajdujemy się na 9 miejscu, a do miejsca premiowanego grę w europejskich pucharach brakuje nam 13 punktów

 

 

Prosiłbym o jakieś komentarze, wiedziałbym co poprawić a co jest dobrze ;)

Odnośnik do komentarza

[Puchar Polski ćwf. 1 mecz] Lech Poznań 0:1 Korona Kielce(Andradina 74')

Dolha-Kikut Szyszka Wojtkowiak Marciniak-Scherfchen-Murawski(Pitry 74') Quinteros(Loba 45' cz.k. 77')-Zajac Florian(Kadzinski 66')-Rengifo

MVP:Robert Bednarek [8]

 

Korona Kielce 3:2 Lech Poznań(Kowalczyk 16' Hermes 46' Andradina 59'/ Quintersos 6' Djurdjevic 76')

Dolha-Kikut Szyszka Wojtkowiak Marciniak-Djurdjevic-Murawski Quinteros-Zajac(Kadzinski 45') Florian(Scherfchen 61')-Rengifo(Cueto 50')

MV​P:Andradina [8]

 

[Puchar Polski ćwf. 2 mecz] Korona Kielce 1:1 Lech Poznań (Andradina 117'/Rengifo 70')

Dolha-Kikut Wojtkowiak Dymkowski Marciniak-Pruchnik(Djurdjevic 84')-Scherfchen Murawski-Zajac(Bosacki 89') Wilk-Rengifo*(Reiss 89')

MVP:Rengifo(1 bramka) [8]

 

 

Po meczu dowiedziałem się z mediów, że nie mam szans na nowy kontrakt, ale jestem faworytem do objęcia posady w Wiśle, z której prawdopodobnie odejdzie Maciej Skorża. Sam chciałbym zostać w Poznaniu, mam nadzieje że będzie mi to dane.

Odnośnik do komentarza

[Ekstraklasa 25/30] Lech Poznań 1:1 Zagłębie Sosnowiec(Rengifo 41'/Bagnicki 84')

Dolha-Kikut Bosacki Wojtkowiak Marciniak-Djurdjevic[szyszka 71']-Murawski[scherfchen 45'] Quinteros-Zajac Florian-Rengifo[Reiss 79']

 

 

[Ekstraklasa 26/30] Lech Poznań 3:0 Jagiellonia Białystok(Rengifo 2' Zajac 31' Wilk 72')

Dolha-Kikut Wojtkowiak Bosacki(Scherfchen 80') Marciniak-Djurdjevic(Szyszka 72')-Quinteros Murawski-Zajac Wilk*-Rengifo(Reiss 61')

 

[Ekstraklasa 27/30] Górnik Zabrze 1:1 Lech Poznań (Kizyk60'/Rengifo 45')

Dolha-Kikut Wojtkowiak Bosacki Marciniak(Scherfchen 45')-Djurdjevic-Quinteros Murawski-Zajac(Florian 62') Wilk-Rengifo(Reiss 75')

Odnośnik do komentarza

[Ekstraklasa 28/30] Polonia Bytom 0:2 Lech Poznań (Quinteros 11' Rengifo 75')

Dolha

Kikut Szyszka Wojtkowiak Marciniak

 

Djurdjevic

 

Quinteros* Murawski

(Bosacki 89') (Scherfchen 64')

Zajac Wilk

 

Rengifo

(Reiss 90')

 

 

[Ekstraklasa 29/30] Lech Poznań 2:0 ŁKS Łódź(Marciniak 8' Rengifo 56')

Dolha

Kikut Szyszka Wojtkowiak Marciniak*

 

Djurdjevic

 

Quinteros Murawski

Zajac Florian

Rengifo

 

 

Dzięki temu zwycięstwu mamy duże szanse na europejskie puchary! Jeśli zajmiemy 4 miejsce(na którym teraz jesteśmy), a Korona wygra finał PP z GKS Bełchatów to gramy w Pucharze Uefa. Byłoby pięknie

:D Jedynym problemem będzie to, że gramy z Wisłą i to na wyjeździe. Dodatkowo Wisła jest wściekła, bo w ostatniej kolejce odpadli z walki o mistrza, którym została Legia. Najważniejszy mecz w mojej krótkiej karierze trenerskiej.

 

 

[Ekstraklasa 30/30] Wisła Kraków 1:0 Lech Poznań(Dudu 42')

 

Dolha

Kikut Szyszka Wojtkowiak Marciniak

 

Djurdjevic

 

Quinteros Murawski

Zajac Wilk

Rengifo

 

 

Tabela końcowa:

  1. Legia 66
  2. Wisła 62
  3. Zagłębie Lubin 58
  4. Korona Kielce 47
  5. Bełchatów 45
  6. Górnik 45
  7. Lech 43
  8. Ruch 41
  9. Cracovia 40
  10. Widzew 40
  11. Jagiellonia 39
  12. Odra Wodzisław 36
  13. Polonia Bytom 35
  14. Groclin 31 (Baraże)
  15. ŁKS Łódź 23 (Spadek)
  16. Zagłębie Sosnowiec (Spadek)

 

 

Komentować!

:D

Odnośnik do komentarza

Po ostatnim meczu sezonu prezes powiedział mi, że nie podpiszemy nowego kontraktu. Wkurwił mnie tym strasznie! Stwierdziłem, że nie chcę jego kasy i złożyłem rezygnację. Poszukiwałem pracy w kilku klubach w Polsce, jednak nigdzie mnie nie chcieli. Ale w końcu przyszedł czas na mój debiut! Nawet pierwsze powołania do ogromne emocje.

 

Lista powołanych na mecze z Chorwacją oraz Bośnią i Hercegowiną:

 

Artur Boruc [Fiorentina]

Grzegorz Szamotulski [Middlesbrough]

Przemysław Tytoń [Rode JC]

 

Michał Żewłakow [Olympiakos]

Dariusz Dudka [Wisła]

Paweł Golański [FC Kopenhaga]

Marcin Wasilewski [Anderlecht]

Mariusz Szyszka [Lech]

Jacek Bąk [Austria Wiedeń]

Jakub Rzeźniczak [GKS Bełchatów]

Grzegorz Bronowicki [Wigan]

Seweryn Gancarczyk [Rosenborg]

 

Radosław Sobolewski [birmingham]

Łukasz Garguła [Charleroi]

Przemysław Kaźmierczak [FC Porto]

Kamil Kosowski [Rostock]

Grzegorz Bonin [Wisła]

Jakub Błaszczykowski [Man City]

Maciej Żurawski [Celtic]

Kamil Grosicki [Legia]

Jakub Wilk [Lech]

Andrzej Niedzielan [Wisła]

Maciej Iwański [boavista]

Piotr Kuklis [Widzew]

 

Ebi Smolarek [Racing]

Marcin Mięciel [Vfl Bochum]

Odnośnik do komentarza

W końcu! Mój debiut w kadrze, strasznie się denerwowałem ale nie mogłem tego pokazać chłopakom. W końcu to i tak tylko sparing. Ale z drugiej strony próba generalna przed trudnymi eliminacjami do mundialu.

 

Boruc

[45' Szamotulski]

 

Golański Dudka Żewłakow Bronowicki

[72'Rzeźniczak] [72' Gancarczyk]

 

Sobolewski Garguła

[45'Kaźmierczak]

 

Błaszczykowski Iwański Wilk

 

Smolarek

[45'Żurawski]

 

Na Stadionie Śląskim grubo ponad 33 tysiące ludzi, nogi mam jak z waty. Dlatego stwierdziłem, że co by się nie działo, całą pierwszą połowę przesiedzę na ławce. Ale nie wytrzymałem. Już w 6 minucie Iwański dorzucił na głowę Sobolewskiego, a on zdobył bramkę. Stadion oszalał! Od tej pory Chorwaci tylko się bronili. W przerwie zrobiłem 3 zmiany, w tym bramkarza. Cały czas próbowaliśmy atakować, ale było widać że zawodnicy nie mają pomysłu na to jak pokonać Stipe Pletikosę. 16 minut przed końcem Buljat zagrał prostopadłą piłkę miedzy naszych obrońców, w polu karnym dopadł do niej Kovac i pokonał Szamotulskiego. Kiedy myśleliśmy, że mecz skończy się remisem Rakitić dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkę głową zdobył Goran Sablic.

 

Polska 1:2 Chorwacja

6' Sobolewski

74' Kovac

90+3' Sablic

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Czas na pierwszy mecz w el.MŚ 2010 z Bośnią na wyjeździe.

 

 

 

Boruc

 

 

 

Golański Dudka Żewłakow Bronowicki

 

 

 

Sobolewski Garguła

 

 

Kosowski Iwański Wilk

 

 

Smolarek

 

 

W tym meczu liczyło się tylko zwycięstwo i to powiedziałem moim zawodnikom. Od początku rzuciliśmy się na Bośniaków i w 23 minucie Kamil Kosowski mocnym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy atakowaliśmy, ale nie przynosiło to już efektów.

Po przerwie za Sobolewskiego wszedł Kaźmierczak, żeby wygrywać więcej pojedynków główkowych. Na początku przyniosło to jakieś efekty, ale ok. 65 minuty Bośnia zaczęła odważniej atakować, a my musieliśmy się ograniczyć do kontrataków. Dlatego wpuściłem Żurawskiego(za Iwańskiego) i 10 minut później Niedzielana(za Wilka). Nasze ataki były jeszcze groźniejsze, ale nie mogliśmy się wstrzelić w bramkę gospodarzy. Co nie udało się nam, udało się Bośniakom. W 77 minucie Misimovic wykorzystał zamieszanie w naszym polu karnym i wyrównał.

 

Bośnia 1:1 Polska

23'Kosowski

77'Misimovic

 

 

Teraz czekają nas mecze z Francją u siebie i z Andorą na wyjeździe. Z Andorą trzeba będzie oczywiście wygrać, a mam nadzieję że "ściany" Stadionu Śląskiego nam pomogą ;)

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecze z Andorą i Francją:

Artur Boruc [Fiorentina]

Grzegorz Szamotulski [Middlesbrough]

Przemysław Tytoń [Rode JC]

 

Michał Żewłakow [Olympiakos]

Dariusz Dudka [Wisła]

Paweł Golański [FC Kopenhaga]

Marcin Wasilewski [Anderlecht]

Mariusz Szyszka [Lech]

Jacek Bąk [Austria Wiedeń]

Jakub Rzeźniczak [GKS Bełchatów]

Grzegorz Bronowicki [Wigan]

Seweryn Gancarczyk [Rosenborg]

 

Radosław Sobolewski [birmingham]

Łukasz Garguła [Charleroi]

Przemysław Kaźmierczak [FC Porto]

Kamil Kosowski [Rostock]

Grzegorz Bonin [Wisła]

Jakub Błaszczykowski [Man City]

Maciej Żurawski [Celtic]

Ireneusz Jeleń [Aj Auxerre]

Jakub Wilk [Lech]

Andrzej Niedzielan [Wisła]

Maciej Iwański [boavista]

Marcin Burkhardt [Legia]

 

Ebi Smolarek [Racing]

Marcin Mięciel [Vfl Bochum]

Odnośnik do komentarza

Dzień po wysłaniu powołań kontuzji doznał Kamil Kosowski i musiałem powołać innego zawodnika. Wybrałem Jacka Krzynówka, który jest ostatnio w dobrej formie.

 

 

Boruc-Golański Dudka Żewłakow Bronowicki-Kaźmierczak Garguła-Jeleń Iwański Krzynówek-Smolarek

 

 

Mecz można określić jednym słowem- masakra... Od razu było widać, kto chcę tu wygrać. W 12 minucie strzałem głową strzelanie rozpoczął Thierry Henry. 2 minuty później ten sam zawodnik pokonał Boruca w sytuacji sam na sam. Nie minęło kolejne 10 minut, a było już 0:3. Tym razem pajęczynę z siatki zdjął Toulalan. 5 minut później po rzucie rożnym bramkę zdobył Nicolas Anelka. Do przerwy już nic więcej nie straciliśmy. Na szczęście...

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. W 63 minucie, gdy obu drużynom nie za bardzo chciało się już grać strzałem z dystansu dobił nas fantastyczny dziś Thierry Henry. Widać, że do najlepszych brakuje nam duuuuuużo. Za dużo.

 

Polska 0:5Francja

12'Henry

14'Henry

24'Toulalan

29'Anelka

63'Henry

Odnośnik do komentarza

Po fatalnym meczu z Francją przyszedł czas na mecz z Andorą, który trzeba było wygrać i to najlepiej wysoko. Zrobiłem sporo zmian w pierwszym składzie, mam nadzieję na dużo lepszą grę.

 

Boruc-Wasilewski Dudka Szyszka Gancarczyk-Garguła Sobolewski-Żurawski Burkhardt Krzynówek-Smolarek

 

 

Pierwsze dziesięć minut to nasza absolutna dominacja, co chyba nikogo nie zdziwiło. Jednak po tym czasie gospodarze też próbowali zaatakować. I tak wyglądała cała pierwsza połowa. Bardzo dużo sytuacji po obu stronach, ale żadnych bramek. Tylko w pierwszych 45 minutach naliczyłem 5 słupków lub poprzeczek! W międzyczasie kontuzji doznał Szyszka, a zastąpił go Żewłakow.

 

Od początku drugiej połowy nie schodziliśmy z połowy rywali, ale nic to nie dawało. Na szczęście 9 minut przed końcem Maciej Żurawski strzelił bramkę na 1:0. Byłem pewien, że chłopaki pójdą za ciosem, ale ten gol napędził Andorczyków, którzy w doliczonym czasie gry znów 2 razy trafili w słupek. Na szczęście tym razem Boruc zachował czyste konto i wygrywamy bardzo trudny mecz z naprawdę słabym rywalem.

 

Andora 0:1 Polska

81' Żurawski

 

 

 

 

 

 

 

Tabela po 3 meczach:

  1. Francja 12:0 +12 9
  2. Szkocja 9:1 +8 9
  3. Polska 2:6 -4 4
  4. Litwa 1:8 -7 3
  5. Bośnia 1:7 -6 1
  6. Andora 1:4 -3 0

Odnośnik do komentarza

No niestety, ale save mi padł :( Na szczęście mam inny save reprą Polski i tam jestem tuż po Euro 2012, więc opiszę wam tamtą karierę ;)

 

 

Terminarz 2008r.

 

2009r.

 

2010r.-mój najgorszy ;/

 

2011r.

 

Euro 2012

 

 

 

 

Pierwszy mecz po Euro to sparing z Czechami. Wystawiliśmy rezerwowy skład:

 

Fabiański-Wasilewski[45'Golański] Ryś Wojtkowiak[84'Głowacki] Kowalczyk-Borysiuk[67'Garguła] Machaj-Majkowski Wawrzynczok[45'Stanisławski] Piszczek[84'Grosicki]-Andre[45'Smolarek]

 

 

Jak przyszło na 3 drużynę Europy zaczęliśmy z wielkim animuszem. Przez pierwsze 15 minut nie schodziliśmy z połowy przeciwnika. Jednak musieliśmy nadziać się na kontrę. W 16 minucie po szybkim kontrataku bramkę zdobył David Jarolim. My nie zmienialiśmy swojej gry i cały czas byliśmy nastawieni ofensywnie, najaktywniejsi byli dwaj zawodnicy Legii-Kamil Majkowski oraz Andre. Pozmieniałem paru zawodników i cały czas atakowaliśmy. W 71 minucie zawodnik, którego wprowadziłem w przerwie-Marcin Stanisławski-strzelił bramkę mocnym plasowanym strzałem z ok.10 metrów. Dalej atakowaliśmy, ale nie udało się wygrać.

 

Polska 1:1 Czechy

16'Jarolim

71'Stanisławski

 

Odnośnik do komentarza

Kilka dni później zaczęły się el.MŚ w Brazylii, a my pierwszy mecz graliśmy z Litwą u siebie.

 

 

 

Boruc-Kikut Wojtkowiak Ryś[76'Głowacki] Bronowicki-Feter Borysiuk-Majkowski[76'Piszczek] Stanisławski Smolarek[56'Andre]-Grosicki

 

 

Jak można było przewidywać, od początku rzuciliśmy się na Litwinów. W 9 minucie rzut wolny z 20 metrów wykonywał Majkowski, strzał sparował bramkarz, ale wobec dobitki Smolarka był bezsilny. W 23 minucie piłkę 30 metrów przed bramką ustawił Borysiuk i pięknym strzałem w okienko podwyższył na 2:0. 8 minut później z rzutu rożnego dośrodkował Smolarek, a piłkę w siatce umieścił Majkowski. 2 minuty przed regulaminowym końcem pierwszej połowy w sytuacji sam na sam Grosicki przelobował golkipera przyjezdnych. Większość piłkarzy było już w szatni, gdy Stanisławski uderzył pięknym rogalem i podwyższył na 5:0. W szatni widziałem, że piłkarze są zachwyceni, ale musiałem im pokazać że to jeszcze nie koniec i trzeba walczyć do końca, bo te trzy punkty jeszcze nie są pewne. Choć na Stadionie Śląskim przypisywali już nam pierwsze trzy punkty w tych eliminacjach.

W drugiej połowie mało się działo, ale gdy Litwini myśleli już o następnym spotkaniu Andre dostał piłkę przed polem karnym, minął 2 rywali i uderzył nie do obrony. Ta bramka podrażniła Litwinów, którzy chcieli strzelić choć jedną bramkę. Udało im się to 5 minut przed końcem. Z ok. 20 metrów Panka(zawodnik GKS Bełchatów) uderzył pod poprzeczkę i nie było co zbierać. Mimo to, jestem dumny ze swoich zawodników, ale za miesiąc gramy tutaj z Niemcami i nie mogę dopuścić do tego, żeby nasi zawodnicy się rozluźnili i myśleli, że są niepokonani.

 

 

 

 

1286330.jpeg

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecze z Niemcami i Norwegią:

Artur Boruc [FC Barcelona]

Piotr Czapliński [Jagiellonia]

Łukasz Fabiański [sunderland]

 

Arkadiusz Głowacki [Empoli]

Błażej Augustyn [Legia]

Dariusz Dudka [Legia]

Paweł Golański [sochaux]

Marcin Wasilewski [Anderlecht]

Arkadiusz Ryś [Anderlecht]

Grzegorz Wojtkowiak [Newcastle]

Grzegorz Bronowicki [Legia]

Marcin Kikut [Preston]

Seweryn Gancarczyk [Empoli]

 

Ariel Borysiuk [inter]

Mateusz Machaj [Lech Poznań]

Jakub Feter [standard Liege]

Łukasz Garguła [Cottbus]

Kamil Grosicki [Everton]

Kamil Majkowski [Legia]

Piotr Ćwielong [Legia]

Łukasz Piszczek [Hertha Berlin]

Piotr Kuklis [standard Liege]

Marcin Stanisławski [Manchester United]

Rafał Wawrzynczok [Lech Poznań]

 

Andre [Legia Warszawa]

Ebi Smolarek [Racing]

 

 

 

Na Euro 2012 wygraliśmy z Niemcami 2:0, więc dlaczego teraz tego nie powtórzyć? Dodatkowo Niemców nie podbudowała pierwsza kolejka, w której ulegli na własny boisku 1:4 z Norwegami.

 

 

 

Boruc-Kikut Wojtkowiak Ryś Gancarczyk-Feter Borysiuk-Majkowski Stanisławski Smolarek-Grosicki

 

 

Niesieni dopingiem publiczności zaatakowaliśmy od początku i w 7 minucie po dośrodkowaniu Smolarka bramkę zdobył Kamil Grosicki. Cała pierwsza połowa to zacięta wymiana ciosów, jednak świetnie spisywali się bramkarze.

 

2 minuty po przerwie Marcin Stanisławski dostał świetną piłkę od Majkowskiego i będąc w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. 12 minut później było już 3:0. Stanisławski zagrał piłkę między dwóch obrońców, dopadł do niej Borysiuk i uderzył pod poprzeczkę. Widać było, że Niemcy byli na siebie wściekli, że tak szybko i łatwo stracili dwie bramki. W 90 minucie honorową bramkę dla naszych zachodnich sąsiadów zdobył Meinchardt. 2 mecze z Niemcami, 2 zwycięstwa i bilans bramek 5:1

:D

Odnośnik do komentarza

Po historycznym zwycięstwie nad Niemcami pojechaliśmy do Norwegii. Niby przeciwnik łatwy, ale w pierwszej kolejce wygrali z Niemcami 4:1 na ich terenie. Jak na razie to dwie drużyny, które mają po punktów, więc zwycięstwo pozwoli nam przesiedzieć na fotelu lidera aż do 1czerwca kiedy gramy u siebie z Irlandią Północną.

 

 

Boruc-Kikut Wojtkowiak Dudka Gancarczyk-Feter Borysiuk-Majkowski Stanisławski Ćwielong-Smolarek

 

Od początku atakowaliśmy i już w 2 minucie bramkę zdobył niezawodny Marcin Stanisławski. Bramka podrażniła Norwegów, którzy zaczęli atakować z większym animuszem. W 36 minucie naszym obrońcom nie udała się pułapka ofsajdowa i Braaten pokonał bezradnego Boruca.

 

 

Długa połowa nie była za ciekawa, ale w 68 minucie Stanisławski mimo tego że dwóch rywali przytrzymywało go i ciągnęło za koszulkę pobiegł kilkanaście metrów, zagrał piłkę do Andre który huknął pod poprzeczkę. Znów na prowadzeniu! Dobrze, że gra w Premier League i nauczył się walczyć do końca.

 

Norwegia 1:2 Polska

2'Stanisławski

36'Braaten

68'Andre

Odnośnik do komentarza

Andre-Legia kupiła tego Portugalczyka za... 17 tys.€ jak miał 16 lat! Nie wiem jak oni go znaleźli, ale jeśli to robota Jóźwiaka to zaczynam go lubić :D

http://www.bankfotek.pl/view/1287402 Stanisławski jest pop prostu genialny! Wiem, że jest taki piłkarz IRL, ale to jest newegen(nie wiem, dlaczego twarz się nie wygenerowała tym razem) i zaczynał w WBA chyba, a teraz już ma nagrodę młodego piłkarza roku w Anglii w barwach Man Utd. Jak debiutował w kadrze miał chyba 17 lat.

 

 

Powołania na mecze z Argentyną i Mali:

Piotr Czapliński [Jagiellonia]

Tomasz Kuszczak [Zaragoza]

Przemysław Tytoń [Roda JC]

 

Arkadiusz Głowacki [Empoli]

Dariusz Dudka [Legia]

Paweł Golański [sochaux]

Marcin Kowalczyk [Korona Kielce]

Artur Łukasik [Legia Warszawa]

Arkadiusz Ryś [Anderlecht]

Łukasz Szukała [ŁKS Łódź]

Grzegorz Wojtkowiak [Newcastle]

 

Mariusz Lewandowski [Fiorentina]

Ariel Borysiuk [inter]

Radosław Mikołajczak [GKS Bełchatów]

Łukasz Garguła [Energie Cottbus]

Jakub Błaszczykowski [borussia]

Maciej Bednarek [Legia]

Jacek Kiełb [Korona Kielce]

Macie Korzym [stabek]

Łukasz Piszczek [Hertha Berlin]

Rafał Wawrzynczok [Lech Poznań]

Paweł Wiśniewski [Legia Warszawa]

Marcin Stanisławski [Manchester United]

Ebi Smolarek [Racing]

Andre [Legia Warszawa]

Michał Godlewski [Lech Poznań]

 

 

 

 

To są nasze rezerwy, niektórzy nawet głębokie (:P) ale niektórzy zawodnicy długo już nie pograją (Boruc 32l.) i trzeba sprawdzać innych ;) Przetarcie z Argentyną będzie dla niektórych fajnym doświadczeniem, a z Mali zagrają rezerwowi

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...