Skocz do zawartości

Kariera wysokiego ryzyka (Polska reprezentacja z innej strony)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że już od pewnego czasu pewien użytkownik prowadzi Polską reprezentację - właściwie to Jego kariera zainspirowała mnie do walki o dobre imię polskiej piłki.

- Panie ... - z wybitnie znajomym akcentem rozpoczął prezes. - Potrzebujemy tutaj cudu!

- Jak cuda to tylko Smuda - odpowiedział sarkastycznie jeden ze współpracowników.

- Kogo mi Pan zaproponuje - z prawdziwym przejęciem kontynuował prezes - abyśmy nie zostali zlinczowani przez opinię publiczną?

- Myślę, że jak damy jakiegoś nieznanego faceta to się od nas odczepią, bo z kasą u nas krucho - odpowiedział - w końcu musimy za coś wybudować tą naszą nową siedzibę.

- Fakt, siedziba ważna rzecz - odchrząknął - w końcu jak nas widzą, tak nas piszą - dodał - dawaj tego trenera.

---------------------------------------------------------------------------

- Sprawa jest prosta, my płacimy, Pan robi swoje - twardym głosem powiedział człowiek z nazwiskiem brzmiącym jak pora roku.

- Ile proponujecie? - odpowiedział z przejęciem w głosie trener.

- 5 koła miesięcznie.

- W jakiej walucie? - z ciekawością zapytał trener.

- Najprawdziwszej europejskiej walucie - a więc euro - ze śmiechem odpowiada prezesunio.

- Umowa stoi.

Następnie obydwaj wybrali się za zamknięte drzwi w celu omówienia szczegółów kontraktu.

--------------------------------------------------------------------------

Sprawa nie wygląda najlepiej. Nie mamy środka obrony, kiepsko wygląda lewa strona obrony i poza Lewandowskim brakuje nam dobrego napastnika. Czy rok wystarczy na sklecenie drużyny zdolnej wyjść z grupy na Mistrzostwach Europy? Zobaczymy. Nie jestem żadnym taktycznym wirtuozem, korzystam z gotowych taktyk i ewentualnie wprowadzam własne zmiany w zależności od przeciwnika. Styl 4-5-1 naturalny.

Cel: wyjście z grupy na ME 2012, w razie niespełnienia warunku - rezygnacja z prowadzenia kadry i poszukiwania klubów za granicą (lub w Polsce).

 

Ligi: (najwyżej krajowe): Belgia, Francja (+Ligue 2), Hiszpania, Anglia (+nPower championship), Holandia, Włochy (+Serie B), Turcja, Niemcy (+2. Bundesliga), Polska (+1. Liga), Portugalia, Grecja

Baza: 12.2.2 + update LFCMarshall's ...

Wersja: FM 2012

Baza: Duża

 

TERMINARZ:

10.8.2011 - Gruzja

2.9.2011 - Meksyk

6.9.2011 - Niemcy

7.10.2011 - Korea Płd.

11.10.2011 - Białoruś

11.11.2011 - Włochy

15.11.2011 - Węgry

16.12.2011 - Bośnia

-----------------------------

29.2.2012 - Portugalia

22.5.2012 - Łotwa

26.5.2012 - Słowacja

2.6.2012 - Andora

-----------------------------

Jak widać czeka nas sporo meczów kontrolnych, mam nadzieję przetestować 3 warianty taktyczne i do końca 2011 roku wybrać wyjazdową kadrę na Euro 2012.

Odnośnik do komentarza

Matthias Ostrzołek niestety odrzucił moje powołanie. Ogółem wszyscy zawodnicy, których chciałem wypróbować a mają polskie korzenie - są nieosiągalni (brak nawet opcji dodania do listy krajowej) albo już w ekipach młodzieżowych/dorosłych swoich drużyn. Powołaniami nie zaskoczę, bo nie ma czym. Za to dodałem do swojego notesu kilka nazwisk, które chciałbym w przyszłości przetestować, a sprawa nie jest definitywnie przegrana:

Paulo Dybala, Tomas Podstawski, Ivo Pękalski, Timothee Kołodziejczak

Ja sądzę, że są to jakieś błędy gry, ale zobaczymy.

-----------------------------------

Z wartych wzmianki (podawane wartości w euro):

- Arsene Wenger żegna się z Arsenalem, zastąpi go Louis van Gaal.

- Eden Hazard (Lile -> Chelsea) 40.0M

- Henrique Ganso (Santos -> Man Utd) 25.5M

- Shinji Kagawa (Borussia D -> Man Utd) 20.0M

- Marco Reus (Gladbach -> Borussia D) 17.0M

- Dede (Vasco -> Juventus) 16.25M

- Niko Kranjcar (Tottenham -> Dynamo Kijów) 15.0M ----> Czy Dynamo Kijów dysponuje aż tak "bajecznym" budżetem aby sobie pozwolić na taki transfer?;> Dla mnie to SZOK!

- Jordi Alba (Valencia -> Barcelona) 14.0M

----------------------------------

Powołania na mecz z Gruzją:

 

Bramkarze:

  • Wojciech Szczęsny (21l) Arsenal
  • Przemysław Tytoń (24l) PSV
  • Artur Boruc (31l) Fiorentina

Obrońcy:

  • Hubert Wołąkiewicz (25l) Lech
  • Arkadiusz Głowacki (32l) Wisła
  • Marcin Wasilewski (31l) Anderlecht
  • Błażej Augustyn (23l) Vicenza
  • Kamil Glik (23l) Torino
  • Sebastian Boenisch (24l) Werder Brema
  • Łukasz Piszczek (26l) Borussia Dortmund

Pomocnicy:

  • Rafał Murawski (29l) Lech
  • Eugen Polański (25l) Mainz
  • Ariel Borysiuk (20l) Kaiserslautern
  • Maciej Rybus (21l) Tieriek
  • Rafał Wolski (18l) Legia
  • Jakub Błaszczykowski (25l) Borussia Dortmund
  • Kamil Grosicki (23l) Sivasspor
  • Ludovic Obraniak (26l) Bordeaux
  • Adrian Mierzejewski (24l) Trabzonspor
  • Tomasz Kupisz (21l) Jagiellonia

Napastnicy:

  • Robert Lewandowski (22l) Borussia Dortmund
  • Lukas Jutkiewicz (22l) Middlesbrough
  • Artur Sobiech (21l) Hannover

Perquis nie dostał powołania ze względu na kontuzję. Skład dosyć mocno eksperymentalny, chcę zobaczyć co Ci chłopacy potrafią.

------------------------------------------------

Mecz towarzyski :: Dom :: Dialog Arena :: - :: Widzów: 16.300

Polska vs Gruzja 5:2 (2:0)

 

27' - Robert Lewandowski (1:0)

38' - Robert Lewandowski (2:0)

48' - Nikoloz Gelashvili (2:1)

55' - k. Robert Lewandowski (3:1)

57' - Nikoloz Gelashvili (3:2)

60' - k. Hubert Wołąkiewicz (4:2)

82' - Arkadiusz Głowacki (5:2)

 

Szczęsny - Piszczek, Głowacki, Wołąkiewicz, Boenisch - Polański (45' Borysiuk), Wolski - Błaszczykowski, Mierzejewski (75' Obraniak), Grosicki (45' Rybus) - Lewandowski

 

Fantastyczny mecz w naszym wykonaniu. Wyszliśmy w mocno ofensywnym ustawieniu, pomijając linię defensywnych pomocników. Okazało się to kluczem do sukcesu. Dodatkowo mocno eksperymentalna obrona, bez Perquisa, Wasilewskiego czy Kamila Glika poradziła sobie naprawdę dobrze. Niech świadczy o tym fakt, że obydwaj środkowi obrońcy zdobyli bramki. Nie mam do nikogo żadnych zastrzeżeń. Oby tak dalej panowie!

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecze z Meksykiem i Niemcami:

 

Bramkarze:

  • Wojciech Szczęsny (21l) Arsenal
  • Przemysław Tytoń (24l) PSV
  • Artur Boruc (31l) Fiorentina

Obrońcy:

  • Hubert Wołąkiewicz (25l) Lech
  • Arkadiusz Głowacki (32l) Wisła
  • Marcin Wasilewski (31l) Anderlecht
  • Maciej Sadlok (22l) Ruch Chorzów
  • Kamil Glik (23l) Torino
  • Sebastian Boenisch (24l) Werder Brema
  • Łukasz Piszczek (26l) Borussia Dortmund

Pomocnicy:

  • Rafał Murawski (29l) Lech
  • Eugen Polański (25l) Mainz
  • Maciej Rybus (21l) Tieriek
  • Jakub Błaszczykowski (25l) Borussia Dortmund
  • Kamil Grosicki (23l) Sivasspor
  • Ludovic Obraniak (26l) Bordeaux
  • Dariusz Dudka (27l) bez klubu
  • Torsten Mattuschka (30l) Union Berlin
  • Grzegorz Krychowiak (21l) Stade de Reims

Napastnicy:

  • Robert Lewandowski (22l) Borussia Dortmund
  • Lukas Jutkiewicz (22l) Middlesbrough
  • Artur Sobiech (21l) Hannover
  • Paweł Brożek (28l) Celtic Glasgow

Jak widać powołałem 30 letniego lewego pomocnika z Union Berlin. Chłopak ma polskie obywatelstwo, więc postanowiłem dać mu szansę. Mam jeszcze kilka takich mniej znanych nazwisk do przetestowania, ale to w przyszłości. Niestety ponownie Ostrzołek nie przyjął powołania. Szansę dostaje także Dudka, Krychowiak, Sadlok oraz Paweł Brożek, który jest w wyśmienitej formie w Celticu. Na dwa przyszłe spotkania ustawiłem się bardzo mocno defensywnie. Zobaczymy jaki przyniesie to efekt.

Odnośnik do komentarza

// Niestety Marcin Wasilewski został kontuzjowany dzień przed meczem (absencja 8-dniowa), w jego miejsce powołałem Lukasa Sinkiewicza (który za pierwszym razem odmówił, tym razem jednak udało mi się go przekonać).

Ostatecznie pożegnaliśmy się z Ivo Pękalskim, gdyż zadebiutował on w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy, w barwach Szwecji (wszedł w 81 minucie).

 

 

Mecz towarzyski :: Dom :: Stadion Wojska Polskiego :: - :: Widzów: 30.561

Polska vs Meksyk 2:0 (0:0)

 

47' - Lukas Jutkiewicz

70' - Eugen Polanski

 

Szczęsny - Piszczek, Glik (45' Sinkiewicz), Głowacki, Boenisch - Polański, Matuszczyk (77' Krychowiak) - Rybus, Grosicki - Lewandowski (45' Brożek), Jutkiewicz

 

Kolejny świetny mecz w wykonaniu polskiej ekipy. Postawiłem na dwóch defensywnych pomocników, którzy wywiązali się ze swojego zadania znakomicie. Dodatkowo skrzydłowych przesunąłem bliżej środka pola, co dało widoczny wyżej rezultat. Ponownie obrońcy wywiązali się ze swojej roli (troszkę zawiódł mnie Glik, lecz dam mu jeszcze szansę, aby mnie przekonać). Pomimo gry w trakcie sezonu, wszyscy zawodnicy wyglądali bardzo dobrze kondycyjnie i żaden z nich nie odstawał walecznością od grupy. Meksykanie mieli swoje strzały, wyprowadzili więcej akcji, lecz zabrakło precyzji, determinacji oraz trochę szczęścia.

Odnośnik do komentarza

Mecz towarzyski :: Dom :: PGE Arena :: - :: Widzów: 43.894

Polska vs Niemcy 3:1 (2:1)

 

7' - Paweł Brożek (1:0)

16' - Paweł Brożek (2:0)

40' - Mario Gomez (2:1)

65' - Paweł Brożek (3:1)

 

Szczęsny - Piszczek, Sinkiewicz, Głowacki, Boenisch (45' Dudka) - Polański, Matuszczyk (66' Krychowiak) - Rybus, Błaszczykowski (Mattuschka) - Sobiech (80' Lewandowski), Brożek

 

Nic dodać, nic ująć. Jedyny "fail" to gra Sobiecha. W końcu jak zawodnik, który nie gra w ogóle w swoim klubie może cokolwiek pokazać? On na pewno wypada ze składu. Jeżeli nie rozegra przynajmniej kilkunastu meczy do końca sezonu, jego występ na euro 2012 będzie niemożliwy.

Odnośnik do komentarza

Kadra na mecze z Koreą Południową oraz Białorusią:

 

Bramkarze:

  • Tomasz Kuszczak (29l) Brighton
  • Piotr Leciejewski (26l) Brann
  • Łukasz Załuska (29l) Celtic Glasgow

Obrońcy:

  • Piotr Celeban (26l) WKS Śląsk
  • Marcin Kamiński (19l) Lech
  • Timothee Kołodziejczak (20l) OGC Nice
  • Marcin Kuś (30l) Buyuksehir
  • Mate Lacic (31l) Bełchatów
  • Maciej Sadlok (22l) Ruch Chorzów
  • Thiago Cionek (25l) Jagiellonia

Pomocnicy:

  • Adam Bodzek (26l) Dusseldorf
  • Germano (30l) Sport Recife
  • Maciej Iwański (30l) Polonia
  • Patryk Małecki (23l) Eskisehirspor
  • Sebastian Mila (29l) WKS Śląsk
  • Sławomir Peszko (26l) Koln
  • Tomas Podstawski (16l) FC Porto
  • Cezary Wilk (25l) Wisła
  • Rafał Wolski (18l) Legia

Napastnicy:

  • Maciej Jankowski (21l) Ruch Chorzów
  • Martin Kobylański (17l) Energie Cottbus
  • Prejuce Nakoulma (24l) Górnik Zabrze
  • Paweł Wojciechowski (21l) Willem

 

Bardzo eksperymentalny skład, powołałem wielu zawodników, którzy mogą w przyszłości stanowić ważne ogniwo drużyny. Zabrakło tylko Paulo Dybali, którego nie udało mi się powołać. Niektóre powołania (nazwiska) mogą szokować, ale chciałem przetestować jak najwięcej zawodników. Najlepsi mają szanse powalczyć o miejsce w drużynie na Euro.

Odnośnik do komentarza

Jak Ci się udało przekonać Podstawskiego? :o U mnie mimo 10 miejsca w rankingu fifa nie chce zadebiutować :(

Po wygraniu ME, P. Konfederacji i MŚ, gdy moja Polska była na 1 miejscu w rankingu FIFA on nie chciał zadebiutować w polskich barwach, dlatego wiem, że musiał użyć edytora... zwykła ściema.

Odnośnik do komentarza

Nie odsądzałbym od razu człowieka od czci i wiary, bo jak sam napisał gra na bazie: Baza: 12.2.2 + update LFCMarshall's ... może w tej bazie ktoś w pre-game edytorze już "pozdejmował" zadeklarowaną reprezentację tym zawodnikom, i wcale nie musiał sam grzebać w edytorze...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...