Skocz do zawartości

Kto zamiast Franciszka Smudy?


Pucek

Rekomendowane odpowiedzi

Wybierać powinni kibice!

Moja babcia też powinna mieć prawo wybierać ? W końcu to kibicka, nawet pamiętam mecz czasy gdy Polska była 3 na świecie.

Co do wyboru Fornalika na trenera mam podobne zdanie jak Marshall, ale z czarnowidztwem wolę się wstrzymać do końca eliminacji.

Odnośnik do komentarza

Najlepszy wybór z wszystkich polskich trenerów. Zobaczycie, że wszyscy, którzy dziś narzekają, że to zły wybór za jakiś czas będą inaczej gadać. Ja w Waldka bardzo wierzę, bo pokazał że i bez kasy można stworzyć fajną drużynę, można świetnie umotywować zawodników i poukładać zespół. Szkoda mi jedynie Ruchu :(

Odnośnik do komentarza

Najlepszy wybór z wszystkich polskich trenerów.

Jak to leci? Jednooki królem wśród ślepców? Nie dziwi mnie upór PZPN-owskiego betonu przy wyborze "polskiej myśli szkoleniowej". Martwi, ale nie dziwi. Opowieści o kosztach PZPN może sobie wsadzić w cztery litery - skoro federację stać na utrzymywania wszelkich maści darmozjadów działaczy za setki tysięcy złotych miesięcznie, to i na trenera zagranicznego udałoby się wygospodarować nieco kasy. Tylko po co się dzielić kasą...?

 

Życzę Fornalikowi jak najlepiej, ale jeśli prawdą są sugestie, że chce postawić głównie na przedstawicieli ligi polskiej (takie głosy można było usłyszeć przy okazji pojawienia się jego kandydatury w czerwcu), to nie jest to najlepszy pomysł. Są oczywiście wyjątki (zabranie grzejącego ławę w Celtiku Brożka kosztem Piecha było decyzją, którą pojmowało chyba tylko dwóch ludzi na tym świecie - Smuda oraz sam zainteresowany Paweł B.), ale nie można z nich czynić reguły.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim Fornalik nie jest głupcem, który na siłę będzie lansował zawodników ligi polskiej. Jakiś tydzień temu w Dzienniku Zachodnim był z nim wywiad i ta kwestia została poruszona. Waldek twierdził, że przekręcono jego słowa i w kadrze będą grali najlepsi + młodzi, dobrze zapowiadający się z naszej ligi. Generalnie jest zwolennikiem dawania szansy takim graczom jak Wolski, Jankowski, ale nie na zasadzie opierania na nich całej gry, tylko spokojnego wprowadzania ich do reprezentacji. Podobnie robił w Ruchu - wprowadzanie na boisko młodych, nieopierzonych graczy koło 65-70 minuty. Nie trzeba być wielkim znawcą żeby wiedzieć jak zaczynali w Ruchu Piech, Jankowski, Sadlok, Paweł Lisowski, Janoszka, Starzyński, Feruga.

Odnośnik do komentarza

Najlepszy wybór z wszystkich polskich trenerów. Zobaczycie, że wszyscy, którzy dziś narzekają, że to zły wybór za jakiś czas będą inaczej gadać.

 

Post zapisany. Odniosę się do niego po ostatnim meczu eliminacyjnym w tym roku.

Odnośnik do komentarza

Nie przeraził mnie tak bardzo wybór Fornalika, co wypowiedzi Piechniczka. To było straszne. Każdemu selekcjonerowi trzeba życzyć dobrze, żeby było najlepiej, bo to nasza kadra, nasz drużyna. Trzymam kciuki. Wolałbym, jak zwykle kogoś najlepszego - Fornalik, to nie jest najlepszy dostępny trener dla naszej Reprezentacji, ale to nie jego wina, tylko tych którzy wybierali i wskazywali.

Odnośnik do komentarza

Wybierać powinni kibice!

Moja babcia też powinna mieć prawo wybierać ? W końcu to kibicka, nawet pamiętam mecz czasy gdy Polska była 3 na świecie.

Co do wyboru Fornalika na trenera mam podobne zdanie jak Marshall, ale z czarnowidztwem wolę się wstrzymać do końca eliminacji.

 

PZPN daje propozycje kto moze zostac selekcjonerem i z tej listy kibice glosuja i kto ma najwiecej glosow zostaje trenerem :)

Odnośnik do komentarza

Ja jako kibic Gieretu Giby głosuję na Ryśka Żylińskiego.

 

A co do wyboru - oczywiście, że wolałbym Bielsę czy Pfistera, ale życzę Fornalikowi dobrze. Martwi mnie tylko kilka rzeczy: boję się, iż będzie to tworzenie polskiej Grecji i stawianie głównie na defensywę, boję się, iż w kadrze zamiast Perquisa będzie grał Szyndrowski, że zawodnicy z podwójnym obywatelstwem będą mieli pod górkę, że ograniczana będzie kreatywność, a promowana drużyna. Nie wydaję mi się, że gra reprezentacji będzie ładna dla oka. Tak wiem - większość chce wyników, a nie walorów artystycznych. Mi się jednak marzy inny styl. Mieć taką latynoską "10", o którą będzie oparta cała gra, dryblera, obdarzonego milimetrowym podaniem i wrzutką, szalonego indywidualistę. Takiego polskiego Juana Riquelme :marzyciel: ;)

 

Niemniej jednak - trzymam za pana Waldka kciuki :)

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie lepszy byłby Skorża, ale nie mogę narzekać... Wybrali Fornalika, ale jakby Skorża nie stracił najważniejszych graczy w zimie to Legia byłaby mistrzem, a Maciek trenerem... A idąc tym tropem, dziwie się że PZPN nie zastanowił się nawet nad kandydaturą Oresta Lenczyka. Doświadczony, charyzmatyczny, z sukcesami, trener obecnego mistrza Polski... Same zalety ;)

 

Choć życzę Fornalikowi dużo zwycięstw jako selekcjonera i jak powiedziała dziennikarka w TVP INFO "sukcesów na miarę Del Bosque" :D

Odnośnik do komentarza

Lenczyk jest 42 lata trenerem i te jego sukcesy są jakies mizerne. Śląsk przez niego prowadzony jest jakis bezjajeczny. Zdobyli majstra, ale w bardzo mizernym stylu.

Mistrz z sezonu 10/11, czyli krakowska Wisła jakoś nie był określany per "mizeria". Popatrzmy na statystyki - 17 zwycięstw (o, tyle samo, ile Śląsk w sezonie 11/12), 56 punktów (o, tyle samo, ile Śląsk w sezonie 11/12), 44 zdobyte bramki (oooo, Śląsk zdobył ich w minionych rozgrywkach o trzy więcej). Cóż z tego, przecież Śląsk to "mizeria"... :lol:

 

Aha, zgadzam się natomiast z tymi, którzy nie widzą Lenczyka w roli selekcjonera. Mam podobne odczucia - to jest facet nieznoszący sprzeciwu. W kadrze, gdzie gra kilku gości o manierach gwiazd światowej piłki, szybko mogłoby dojść do konfliktu, który raczej niczego dobrego by nie przyniósł.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...