Skocz do zawartości

Grupa B - podsumowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzą Niemcy i Portugalczycy, którzy chyba najbardziej zasłużyli na dalszą grę w turnieju. Strasznie szkoda mi Duńczyków, którzy w każdym swoim meczu pokazali, że potrafią grać bardzo fajną piłkę. Przed mistrzostwami bardzo liczyłem na dobrą grę Holendrów, a to co odstawili to kompletna padaka. Mnóstwo indywidualności, brak zrozumienia i jedności. Przykro, że tak dumna piłkarska nacja żegna się z Euro tak wcześnie. Genialna gra Niemców, będą bardzo groźni w późniejszych fazach turnieju, przed meczem z Danią Gomez miał w sumie piłkę przy nodze przez 26 sekund i zdążył strzelić trzy bramki! Cieszy odblokowanie i dobra gra Ronaldo, jak i całej drużyny portugalskiej.

 

Pary ćwierćfinałowe to (o ile dobrze myślę):

 

Czechy - Portugalia

Niemcy - Grecja

 

Trudno tutaj nie stawiać na drużyny promowane właśnie z grupy B. A co myślicie Wy? Czemu zawiedli Holendrzy? Skąd taka dobra gra Danii?

Odnośnik do komentarza

Awansowały dwie najlepsze drużyny z tej grupy. Cieszy mnie, że Portugalia dała radę, bo na początku nie wyglądało to ciekawie. Ale potem się ogarnęli. Z perspektywy 3 spotkań to zasłużyli na ten awans. Ronaldo po raz kolejny uciszył krytyków co mnie bardzo cieszy. Centymetry dwa razy dzieliły go, od tego, żeby dzisiaj zostać liderem strzelców :D Kapitalne spotkanie, zrobił co od lidera drużyny się oczekuje. Bardzo aktywny, strzelał, podawał, przedłużał te górne piłki, wychodził do podań. Z Danią zawalił dwie sytuacje ale dzisiaj Nani w pełni się zrewanżował. Niemcy i Portugalia mają drogę otwartą do półfinałów.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, wszystko w tej grupie ułożyło się tak jak podczas bezpośredniego meczu pomiędzy tymi drużynami. Niemcy pokazali klasę i przede wszystkim konsekwentną grę. Uparcie dążyli do celu, co widać było w meczu z Portugalią, ponadto żelazna obrona Badstuber-Hummels. Portugalia minimalnie gorsza w meczu z Niemcami, pokazała wysokie umiejetności w meczu z Duńczykami i Holendrami, potrafiąc dwukrotnie podnosząc się po straconych bramkach. Wielka forma Ronaldo, gra zespołowa w meczu z Duńczykami, i indywidualna z Holendrami, pokazała jak wielkim jest piłkarzem. Dania, największy przegrany grupy, zdołała wygrać tylko, a może aż tylko z wicemistrzami świata Holendrami, grali pięknie i z polotem, to powinien być wzór dla reprezentacji Polski. U Skandynawowie nie mieli wcale lepszych piłkarzy od polskich a pokazali taki poziom którego nie muszą się wstydzić. Ostatnie miejsce przypadło reprezentacji Oranje, największy zawód, drużyna złożona z samych indywidualności, RvP i Huntelaar szukali siebie na boisku w każdym spotkaniu, Willems kompletna pomyłka, zbyt młody jak na turniej takiej rangi, popełniał wiele głupich fauli. Robben efektowny ale nie efektywny, to samo Affelay. Tak jak kolega wyżej: Niemcy i Portugalia w półfinale, nie wyobrażam sobie, żeby odpadli z chyba najgorzej grającymi reprezentacjami tego turnieju (No, wyłączając Polskę, Irlandię i może Szwecję)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...