Skocz do zawartości

Tytoń czy Szczęsny na mecz z Czechami?


Kto powinien stanąć w bramce Polski w meczu z Czechami?  

55 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna zagadka dla Smudy. Czy do bramki powinien wrócić bramkarz, który miał udział w bramce dla Greków, złapał czerwoną kartkę i to za faul w polu karnym, który oznacza rzut karny? Czy może powinien być to bramkarz, który wydaje się być może słabszy, jeśli chodzi o potencjał i umiejętności w szerszym spojrzeniu, ale wiele wskazuje na to, że jest w wyższej formie turniejowej? Wyciągnięty rzut karny z Grecją i dobra postawa w meczu z Rosją.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie Tytoń - nieistotne, że to Szczęsny jest teoretycznie numerem jeden. Nie po to były już dwa mecze, aby powielać błędy i nie wystawiać ludzi, którzy już się sprawdzili i ewidentnie są w formie. Być może Szczęsny jest lepszym bramkarzem, ale jakoś pewniej będę oglądał mecz z Tytoniem w bramce. Oczywiście po jakimkolwiek błędzie podniesie się larum, że bronił mniej ograny i doświadczony bramkarz, ale nie ma co na razie nawet o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza

Wydawało mi się, że na tym turnieju w naszej bramce może grać wyłącznie Szczęsny, ale po tym co pokazał Tytoń, to właśnie on powinien stanąć między słupkami w meczu z Czechami. Myślę, że nasi obrońcy - na tę chwilę - będą czuć się pewniej z Przemkiem za plecami, który pokazał się kibicom jako pewny i opanowany element naszej drużyny. Nie chcę tu umniejszać umiejętności Szczęsnego, który wielokrotnie pokazywał, że jest genialnym bramkarzem, ale mimo wszystko - tak jak lotokot - lepiej będzie mi oglądać ten mecz z Tytoniem.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie zdecydowanie Tytoń. Wydaje się pewniejszym bramkarzem na tym turnieju. Szczęsnemu zdarzało się w Arsenalu w ważnych momentach popełniać błędy. Nie wiem czy w tym wieku będzie sobie w stanie poradzić z presją. Ma coś do udowodnienia po meczu z Grekami i właśnie nie wiem czy znowu nie zakończyłby jakimś błędem, że będzie wychodził do piłek, których nie powinien. Za to Tytoń w tych dwóch meczach pokazał, że zasługuje na grę. Pewnie gra i robi to co musi. Nie popełnił jeszcze żadnego błędu i ja akurat nie mam najmniejszych obaw gdy stoi w bramce.

Odnośnik do komentarza

Tytoń. Szczęsnego nie winię specjalnie za rzut karny i czerwoną kartkę (to obrońcy sprokurowali całą sytuację), ale jest w pełni odpowiedzialny za pierwszego straconego gola. To był klasyczny przykład nieco bezmyślnego wypadu bramkarza z linii bramkowej, gdy piłka była w zasięgu obrońców. A takie pomysły Szczęsny miewał już w Arsenalu. Od utraty tego gola zaczęła się nerwówka, która mogła skończyć się porażką z Grecją. Tytoń nie tylko obronił karnego, mocno poprawiając morale Polaków w ostatnich minutach meczu otwarcia, ale również spokojnie bronił przeciwko Rosjanom. Dla mnie to wystarczy, by postawić właśnie na niego.

Odnośnik do komentarza
W bramce reprezentacji Polski w meczu z Czechami (sobota, 20.45 we Wrocławiu) stanie Przemysław Tytoń. Informację potwierdził u trenera bramkarzy reprezentacji Polski Jacka Kazimierskiego i analityka kadry Huberta Małowiejskiego dziennikarz Gazety Wyborczej i Sport.pl Robert Błoński.

 

Już wszystko jasne! Dobra decyzja?

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę, że to dobra decyzja. Pierwszym bramkarzem jest Szczęsny i to on powinien bronić. Bramkarz to nie zawodnik z pola, nie zmienia się go taką łatwością. Mimo szacunku jaki mam dla Tytonia to uważam, że Szczęsny jest lepszym bramkarzem i ogranym w dużo lepszej lidze. Mecz z Czechami jest meczem o być albo nie na tych mistrzostwach, Wojtek już swój błąd popełnił, Tytoń jeszcze nie. Przypuszczam że jego obecność w bramce bardzo pomogłaby reprezentacji. A czy to dobra decyzja to przekonamy się w sobotę wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Bramkarz to nie zawodnik z pola, nie zmienia się go taką łatwością

No i właśnie dlatego ma bronić Tytoń. Szczęsnego nie zmieniono z łatwością, on sam się zmienił (błędem i czerwoną kartką). Nie ma też czegoś takiego jak ilość błędów, które każdy bramkarz ma do popełnienia na turnieju (to jest absurdalne twierdzenie, nie będę nawet tłumaczyć)

Odnośnik do komentarza

Już wiadomo, że to Przemek Tytoń stanie między słupkami naszej kadry - powiem szczerzę, bardzo się z tego ciesze. Gdyby Smuda teraz posadził go na ławce, byłoby to nie fair w stosunku do samego Tytonia, w końcu to on uratował nam te ME i to dzięki niemu mamy jeszcze o co walczyć.

Odnośnik do komentarza
Już wszystko jasne! Dobra decyzja?

Znając życie jak nie stracimy bramki to będzie dobra, a jak stracimy i nie wygramy to media przystąpią do ataku :]

Na pewno Tytoń nie zasłużył, żeby pójść w odstawkę. A Szczęsny? Trudno, nie pierwszy to przypadek gdy ktoś wskakuje za kogoś i daje radę

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...