Skocz do zawartości

Kluby filiane/patronackie


Gość MitnickMike

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MitnickMike

Zakończyłem swój pierwszy sezon w FM12 w angielskiej Conference. Na początku sezonu, poprosiłem zarząd o wybór klubu patronackiego. Wiadomo, po pierwsze 30-40k euro drogą nie chodzi a przy budżecie płacowym na poziomie 30k/miesiąc może podreperować chociaż trochę klubowe finanse. Po drugie, liczyłem bardziej na wypożyczenie paru ewentualnych wzmocnień. Po kilku dniach otrzymałem radosną informację, że wytypowano 3 ekipy. Padlo na Leeds United. Po połowie sezonu nie zobaczyłem nawet cienia zawodnika z Leeds u siebie, ba, na każdą próbę wypożyczenia (wystawionego przez nich zawodnika) dostawałem odmowę. Podziękowałem, złożyłem kolejne podanie do zarządu. Przyznali mi rację, że faktycznie z Leeds nie ma pożytku i Barnsley będzie tutaj alternatywą. Minęło pół roku i...powtórka z rozrywki. Nie doczekałem się nawet jednego wypożyczenia. Mam pecha czy tak po prostu wyglądają kluby filiane w FM12? Jaki największy klub udało się wam przyciągnąć do siebie i jakie korzyści z tego uzyskaliście?

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei zauważyłem coś innego. Bardzo ciężko jest pozyskiwać kluby filialne w dalszych sezonach. Zwykle zarząd mówi że OK, OK, jasne, a potem info "nie znaleźliśmy żadnego klubu nadającego się na naszą filię" albo coś :/

Odnośnik do komentarza

Mitnick,

wynika to z różnic w reputacji klubów, jak masz dużą różnicę, to możesz praktycznie zapomnieć, żeby nawet dobry nieopierzony junior do Ciebie przyszedł, gdzie grałby w pierwszym składzie... jest to problem od samego początku tej funkcjonalności... zasadniczo jak grałem w Polskiej IV, III lidze, to jest to problem na szeroką skalę, można dostać Wisłę, Legię czy Lecha jako klub patronacki, ale korzyści w postaci graczy są żadne(nikt nie jest zainteresowany przejściem do Twojego zespołu). Analogicznie w drugą stronę, grając w ekstraklasie, dopiero n-ta iteracja rozmów z Twoim piłkarzem(jeżeli jesteś uznanym już szkoleniowcem) pozwala na 'zesłanie' takiego gracza do klubu III ligi na wypożyczenie

 

 

Tyczy się to nawet zawodników z wolnego transferu, których "nikt" nie chce, a i do Ciebie przyjść nie chcą... jest to problem z reputacją

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Tego się akurat spodziewałem, w sumie Conference to nie Premiership ale junior 17letni, który nawet nie liźnie ławki pierwszego zespołu powinien z chęcią przejść na 3 miesięczne wypożyczenie do drużyny lidera, grającej w Pucharze Anglii.

 

Vami mówisz dalsze sezony, tzn w którym konkretnie? 5? 25? :>

Odnośnik do komentarza

Tego się akurat spodziewałem, w sumie Conference to nie Premiership ale junior 17letni, który nawet nie liźnie ławki pierwszego zespołu powinien z chęcią przejść na 3 miesięczne wypożyczenie do drużyny lidera, grającej w Pucharze Anglii.

 

Vami mówisz dalsze sezony, tzn w którym konkretnie? 5? 25? :>

 

tu nie tylko chodzi o Premership, z tego co patrzyłem, to grając w Conference ciężko jest dorwać piłkarzy z Championship i nawet niektórych klubu League One, i mówię tylko o 17-19 latkach, od kilku wersji jest ciągle to samo

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Po awansie do League Two, łaskawie z Blackpool (kolejna filia którą zmieniłem) przyszedł do wypożyczenia jeden junior na pozycji ofensywnego pomocnika. Piach gra straszny, raczej pociechy z niego nie będzie. Co najdziwniejsze, opcja klubu filianego zniknęła. Rozumiem, że od poziomu 4 ligi nie moge być niczyją filią? Bzdura kompletna :/

Odnośnik do komentarza

Po awansie do League Two, łaskawie z Blackpool (kolejna filia którą zmieniłem) przyszedł do wypożyczenia jeden junior na pozycji ofensywnego pomocnika. Piach gra straszny, raczej pociechy z niego nie będzie. Co najdziwniejsze, opcja klubu filianego zniknęła. Rozumiem, że od poziomu 4 ligi nie moge być niczyją filią? Bzdura kompletna :/

średnio co pół roku można składać podanie do zarządu ;) - nie częściej

Odnośnik do komentarza
  • 5 lat później...

Witam.

Odkopuję temat.

 

Zarząd dał mi wolną rękę jeśli chodzi o wybór klubu filialnego. Do tej pory 2/2 odmowy klubów z Brazylii. Wybrałem te z rozległą siatką wyszukiwania juniorów i o jedną gwiazdkę reputacji niżej ode mnie. Muszę szukać kogoś bliżej? Co ma wpływ na to czy się zgodzą współpracować czy nie? Zależy mi wyłącznie na klubach z rozległą siatką wyszukiwania juniorów z krajów, w których rodzą się często talenty - może jakieś sugestie? :)

:piwo:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.01.2018 o 20:12, Profesor napisał:

Sprawdziłeś, czy nie mają już takiej umowy z kimś innym?

Tak się składa, że każdy z tych klubów miał po 6 umów :) Zobaczymy, udało mi się znaleźć chiński Shandong Luneng, który póki co ma podpisaną jedną umowę i też ma rozległą siatkę juniorów. Jak się nie zgodzą, no to już nie wiem czym się kierować przy wyborze... 

Odnośnik do komentarza

Shandong Luneng nie ma klubu patronackiego. Ma jeden klub filialny, ale coś już dłuuugo nie ma żadnej odpowiedzi od nich:_confused: Nie wiedziałem, że można być klubem filialnym tylko jednego klubu - to już chyba wiem teraz dlaczego od kilku lat nie mogę znaleźć drugiego patronackiego :piwo:

Profesor, a wiesz może jakie podstawowe warunki trzeba spełnić, żeby zostać czyimś klubem patronackim i żeby składana propozycja była realna? W razie odmowy trzeba czekać gdzieś z pół roku na kolejną możliwość współpracy od zarządu...:rolleyes:

 

edit: Właśnie przed chwilą znalazłem na forum wpis o tym, że gość posiada 3 kluby filialne i 4 patronackie :)  To już nie wiem jak to jest. Zarząd co pół roku godzi się na szukanie klubu patronackiego(1 już mam), no ale ciągle brak chętnych.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, danielos_87 napisał:

edit: Właśnie przed chwilą znalazłem na forum wpis o tym, że gość posiada 3 kluby filialne i 4 patronackie :)  To już nie wiem jak to jest. Zarząd co pół roku godzi się na szukanie klubu patronackiego(1 już mam), no ale ciągle brak chętnych.

Pytanie- co to za klub? Zależy sporo od reputacji ligi i samego klubu, który prowadzisz. Jak grasz w najwyższej klasie rozgrywkowej, masz jakąś tam reputację, to nie znajdziesz (raczej) jakieś klubu lepszego, żeby był Twoim patronem. 

Poza tym, w FM12 jakoś niekoniecznie to chyba dobrze działało, jeśli dobrze pamiętam. 

I jeszcze jedna kwestia- co żeś się tak uparł na te kluby filialne i patronackie? 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Makk napisał:

Pytanie- co to za klub? Zależy sporo od reputacji ligi i samego klubu, który prowadzisz.

Klub, który on prowadzi to Lech Poznań (początek kariery) i te 4 kluby patronackie to: BVB, Tottenham, Schalke, HSV.

Moja Lechia w tej chwili ma reputację 4* i jest nr 4 w Europie, rok 2037. Co do tego, że się uparłem... :smile: Po prostu pomyślałem sobie, że łatwiej i szybciej mi będzie ściągnąć jakąś perełkę z takiego klubu, a perełki z reguły rodzą się w klubach z rozległą siatką juniorów, prawda? Wg Ciebie Makk nie ma zbytniej wartości posiadania w/w klubów? Mnie jeszcze radość sprawia, jak dzięki moim grajkom, których wypożyczam do takiego klubu, drużyna awansuje ligę wyżej:smile: Aktualnie wziąłem pod opiekę ŁKS Łódź z I ligi, tutaj jeszcze plus jest taki, że jak wypożyczam nowo nabytych zawodników z zagranicy, to szybciej uczą się języka.

 

Tak z ciekawości teraz spojrzałem na Lecha, oni mają za patrona Espanyol Barcelona (3,5*) i nr 62 w Europie, a Lech ma 3* i nr 61 w Europie :smile:  I tak sobie myślę, czy jeśli zakończyliby współpracę z Espanyolem, to mógłbym z powodzeniem zostać patronem Lecha ??:rolleyes: 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, danielos_87 napisał:

Wg Ciebie Makk nie ma zbytniej wartości posiadania w/w klubów?

Zależy. Jeśli prowadziłem klub z niższych lig angielskich, to czasem pomagało to w wypożyczeniu jakiś grajków w celu uzupełnienia składu. A tak to nie.

Nie przywiązuję do tego wagi. Mając dosyć mocny zespół, to rzadko kiedy młodzi zawodnicy chcą odchodzić na wypożyczenie do niższej ligi.

Wolę inaczej budować zespół i sam szukać perełek. A jak już takowe nabędę, to kiszę je u siebie bądź w zespole z tej samej ligi. Jeśli ofkors mi na nich zależy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...