Skocz do zawartości

Ekstraklasa - sezon 2012/13


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nasza ukochana Ekstraklasa startuje, nie wiedzieć czemu, dopiero za 3 tygodnie, a już w ten weekend zaczynają grać np. w Austrii, Czechach, Belgii, Chorwacji czy Rumunii. Naprawdę nie rozumiem, jak głupi ludzie ustalali ten terminarz i kto jest odpowiedzialny za ten kretynizm.

Ale nie o tym chciałem. Wydaje się, że to okienko transferowe jest najsłabsze od wielu lat. Większość klubów oszczędza jak może sprowadzając zawodników z kartą na ręku. Wzmocnienia polegają na wyciąganiu zawodników z niższych lig lub młodej ekstraklasy. I na tym tle może się okazać, że o tytuł mogą powalczyć, ci którzy najmniej się osłabili.

Moim zdaniem faworytem do mistrzostwa jest Zagłębie Lubin. To zespół o wyrównanej kadrze, nie wiem tylko dlaczego pozwolili odejść Isailovicowi, zostając bez dobrego bramkarza, bo ściągnięty z Polonii Gliwa raczej zawodnikiem dużego formatu nie jest. Ale za to ściągnęli niezłego Jeża, oraz mającego niezłe CV Papadopoulosa. Cały zespół jest dobrze ułożony przez Hapala, w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu to właśnie Lubinianie zdobyli najwięcej punktów. Myślę że skoro do tej pory na rynku transferowym panowała taka cisza to raczej zbyt wiele się już do września nie wydarzy.

Co sądzicie? Jakie są wasze prognozy na nadchodzący sezon Ekstraklasy?

Odnośnik do komentarza

Co do Zagłębia to podobno ten cały Kozioł był jednym z najlepszych bramkarzy w Pierwszej Lidze, gdy grał w Sandencji, więc bym go jeszcze nie skreślał w rywalizacji z Gliwą. Przy tych wyprzedażach liga znów będzie pewnie bardzo wyrównana i jednocześnie słaba. Kandydatów jest sporo Legia, Lech oraz wspomniane wcześniej Zagłębie i Jagiellonia, a nie skreślałbym jeszcze Śląska (“Never underestimate the heart of a champion.” - Rudy Tomjanovich ;)) oraz mimo wszystko Ruchu.

Te wszystkie wyprzedaże i problemy finansowe polskich klubów pokazują tylko, że w ostatnim czasie większość z nich funkcjonowała ponad stan, zawodnicy zarabiali zdecydowanie za dużo (podobno Dawid Nowak bierze co miesiąc 90 tysięcy złotych od Bełchatowa) i teraz sporo klubów ma problemy finansowe. Sponsorzy niestety polską piłką się za bardzo nie interesują i taki trend może być utrzymywany, a szkoda, bo liczyłem że na Euro skorzysta w jakiś sposób również nasza piłka klubowa, zresztą pewnie nie tylko ja na to liczyłem.

Odnośnik do komentarza

Też w Zagłębiu upatruję jednego z dwóch kandydatów do mistrzostwa. I tak samo jak Wy uważam, że najsłabszą pozycją w tej drużynie jest bramkarz. Drugim kandydatem jest oczywiście Ruch Chorzów. Też przeprowadzili bardzo ciekawe transfery: Sadlok, Panka i Sultes mogą okazać się sporym wzmocnieniem.

Odnośnik do komentarza

Ja bym tak nie lekceważył Legii, fakt że w zeszłym roku dali dupy i nie mają trenera, ale jednak jakościowo skład mają najlepszy w Polsce, a juniorzy być może zapewnią solidną ławkę. Dodatkowo będzie to kolejny sezon, w którym do mistrzostwa nie trzeba będzie bardzo wielu punktów, więc IMO to warszawianie są faworytem.

Odnośnik do komentarza

Mnie nie wydaje się, żeby Zagłębie miało walczyć o mistrza, w zeszłym roku też przeprowadzili kilka ciekawych transferów i w rundzie jesiennej był dramat. Myślę, że w tym roku zajmą miejsce w górnej połówce tabeli, może zakręcą się w okolicach ostatniego miejsca premiowanego pucharami, ale nic więcej. Obsada bramki jest dla mnie póki co niewiadomą, solidna obrona, w pomocy ciekawi mnie, jak będzie prezentował się Jeż, no i atak- Papadopulos to całkiem głośne nazwisko jak na nasze warunki, ale nie wiem jak z jego formą sportową, jest jeszcze słaby w poprzednim sezonie Sernas i Woźniak, który u Hapala wiele nie pograł- może okazać się, że atak będzie bolączką Zagłębia. I nie zapominajmy, że startują z ujemnymi punktami.

Odnośnik do komentarza

Wzmocnienia "wielkiej" trójki budzą co najwyżej pobłażanie, w tej sytuacji faworytem do obrony tytułu wydaje mi się Śląsk, mimo mizerii, jaką pokazał w spotkaniach z Czarnogórcami. W lidze prezentują stabilną formę, od 1,5 roku będąc najlepiej punktującym zespołem. Też nie wzmocnili się tak, jak można by tego oczekiwać przed walką o LM, ale mają niezły, zgrany z sobą skład, potrafiący regularnie ogrywać słabeuszy. To im według mnie może dać ponownie mistrzostwo. Ciekawie wygląda też Ruch, który po świetnym sezonie wcale się nie osłabił (poza oczywiście odejściem trenera) i nie będzie już przystępować do rozgrywek z pozycji czarnego konia, tylko jednego z faworytów do walki o czołowe lokaty.

 

Na drugim biegunie jest Bełchatów. Klub bez składu, bez pieniędzy i bez nadziei na przyszłość. Tam zdają sobie sprawę, że ewentualne utrzymanie to jedynie podtrzymanie wegetacji o rok, góra dwa.

Odnośnik do komentarza

Ja cały czas czekam gdzie pójdzie Dwaliszwili... 100 tys. € to dla Legii nie powinno być dużo i on już powinien trenować przy Łazienkowskiej. No, ale zarząd woli wydać te pieniądze na swoje premie i będą udawać, że chcą mieć podobną filozofię do Barcelony tj.grać wychowankami. Tylko, że Barcelona nie sprzedaje swoich najlepszych zawodników! Jeśli Legia kupiłaby Dwaliszwiliego to będzie to główny faworyt do mistrzostwa. :D

Odnośnik do komentarza

Wzmocnienia "wielkiej" trójki budzą co najwyżej pobłażanie, w tej sytuacji faworytem do obrony tytułu wydaje mi się Śląsk, mimo mizerii, jaką pokazał w spotkaniach z Czarnogórcami. W lidze prezentują stabilną formę, od 1,5 roku będąc najlepiej punktującym zespołem. Też nie wzmocnili się tak, jak można by tego oczekiwać przed walką o LM, ale mają niezły, zgrany z sobą skład, potrafiący regularnie ogrywać słabeuszy. To im według mnie może dać ponownie mistrzostwo. Ciekawie wygląda też Ruch, który po świetnym sezonie wcale się nie osłabił (poza oczywiście odejściem trenera) i nie będzie już przystępować do rozgrywek z pozycji czarnego konia, tylko jednego z faworytów do walki o czołowe lokaty.

 

Na drugim biegunie jest Bełchatów. Klub bez składu, bez pieniędzy i bez nadziei na przyszłość. Tam zdają sobie sprawę, że ewentualne utrzymanie to jedynie podtrzymanie wegetacji o rok, góra dwa.

 

C'mon - już runda wiosenna w wykonaniu Śląska była słaba. Dodatkowo zespół się bardziej osłabił niż wzmocnił, ciężko wskazać jakąkolwiek formację, która nie wymaga wzmocnień (oprócz bramki).

Odnośnik do komentarza
Nasza ukochana Ekstraklasa startuje, nie wiedzieć czemu, dopiero za 3 tygodnie, a już w ten weekend zaczynają grać np. w Austrii, Czechach, Belgii, Chorwacji czy Rumunii. Naprawdę nie rozumiem, jak głupi ludzie ustalali ten terminarz i kto jest odpowiedzialny za ten kretynizm.

 

Uważasz tak bo? Jak na moje kraje, które wymieniłeś mają jednak ciut cieplejszy klimat i przede wszystkim łagodniejsze zimy. Przerwa zimowa u nas i tak jest już długa, a gdyby zaczęli szybciej to wydłużyłaby się jeszcze bardziej. Nie jestem pewien czy to byłoby dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, nie ma kasy itd, nie ma transferów, nie przychodzi wielu obcokrajowców. Twierdzę jednak, że przewrotnie nasza piłka może na tym nieźle wyjść. W E-klasie pojawiła się liczna grupa z niższych lig i kto wie, może wykreuje się ze 2-3 zawodników, którzy nadadzą tym rozgrywkom blask i być może wspomogą kadrę.

 

GKS: Stachowiak wraca, Basta i Stulin to byli młodzieżowy kadrowicze

Górnik: Łuczak ma za sobą świetną rundę w Łęcznej, sporo szans dostaje młody obrońca Bedronka

Jaga: Gajos z Rakowa, gdzie talentów nie brakuje + dwójka z Radomiaka Skowron i Tarnowski, no i wracający z Warty Słowik

Korona: Foszmańczyk od 3 lat wyróżnia się w I lidze, Janoty wszyscy jesteśmy ciekawi

Lech: więcej szans dla wychowanków

Legia: to samo, Furman, Łukasik, Żurek

Piast: duże szanse na grę mają Lisowski i Oleksy

TSP: z niższych lig ściągnięci Szczęsny, Adamek, Pawela i Niechciał

Ruch: zapowiada się, że swoje szanse dostanie Staszowski. Ściągnięty z Płocka bramkarz Kaminski to świetny ruch, prędzej, czy później będzie nr. 1

Widzew: oni muszą dać szanse ze względu na wąską kadrę - Pietrowski, Radzio, ale tu jakościowo szału nie ma

Wisła Kraków: ciekaw jestem tego Burasa, Chrapek dobrze grał w Kolejarzu i w E-klasie powinien dać radę, Burliga - szykuje się pewniak na prawą obronę, znajomi kibice Ruchi bardzo go chwalą.

 

Wymieniłem tutaj ponad 20 zawodników, którzy dostaną swoje szanse, niech z tego urodzi się 2-3 czołowych zawodników ligi to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Co do Burasa - widziałem chłopaka parę razy. Naprawdę myślący zawodnik. Jak Probierz nie będzie się bał i da mu rzeczywiście prawdziwą szanse np. 3-4 pełne mecze to moze on odpalić i wyrosnąć na zajebistego ofensywnego pomocnika. Tak w ramach ciekawostki co do Korony - Ojrzyński wziął na zgrupowanie chłopaka z 95rocznika.

Odnośnik do komentarza

W Wiśle też w pobliżu drużyny kręci się paru piłkarzy w rocznika 95. Choćby Żemło czy Kamiński. Pytanie czy dostaną oni jakąkolwiek szansę czy też służą jako zapychacz przy niezbyt w sumie szerokiej kadrze, żeby dało się sklecić te dwie jedenastki do wewnętrznego sparingu.

 

Buras zapowiada się naprawdę ciekawie, niestety doznał kontuzji i zobaczymy czy to coś poważnego. Tak samo fajnie wygląda Chrapek, chociaż to już raczej zawodnik, od którego można oczekiwać, że będzie dawał przynajmniej solidne zmiany, a nie zapowiadający się talent.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...