Skocz do zawartości

Czechy - Polska


Kto wygra mecz?  

34 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Polska - Grecja 0:1

Rosja - Czechy 2:1

Grecja - Czechy 0:1

Polska - Rosja 2:3

 

1.Rosja. 2 4 5:3
2.Czechy 2 3 2:2
3.Grecja 2 3 1:1
4.POLSKA 2 0 2:4

 

Przed ostatnim meczem grupy A Polska, żeby móc liczyć na awans, będzie musiała koniecznie wygrać. To zwycięstwo musi trafić na mecz z Czechami. Ale tak naprawdę jedno zwycięstwo nie przyniesie nam od razu awansu. Będzie trzeba liczyć również na zwycięstwo Rosji z Grecją. Rosjanom do awansu wystarczy jednak tylko remis i mając w perspektywie grę w ćwierćfinale, nie będą musieli się w tym meczu zbytnio spuszczać. I tutaj mam pewne wątpliwości, co do wyniku tej konfrontacji. No bo jeśli załóżmy:

 

Czechy - Polska 0:2

Grecja - Rosja 1:1

 

1.Rosja. 3 5 6:4
2.Grecja 3 4 2:2
3.POLSKA 3 3 4:4
4.Czechy 3 3 2:4

 

W ten sposób Lewandowski i spółka kończą przygodę z Euro. W ćwierćfinale Rosja zmierzy się z Portugalią, a Grecja z Niemcami.

 

Ale, ale:

 

Czechy - Polska 0:2

Grecja - Rosja 0:1

 

1.Rosja. 3 5 6:3
2.POLSKA 3 3 4:4
3.Czechy 3 3 2:4
4.Grecja 3 3 1:2

 

Wyjdziemy z grupy dzięki lepszemu bilansowi bramek w małej tabelce z Czechami i Grecją

 

1.Polska 2 3 2:1
2.Grecja 2 3 1:1
3.Czechy 2 3 1:2

 

W sumie to nie ma znaczenia, czy wyjdziemy z grupy. W ćwierćfinale i tak zobaczymy klęskę Polaków ;P

 

Podsumowując, wygramy tylko jeden mecz na Euro i będzie to właśnie potyczka z naszymi południowymi sąsiadami :)

Odnośnik do komentarza

A ja myślę, że to może być dla nas najtrudniejszy mecz. Widzę to w ten sposób : wygrywamy z Grecją na początek i potem mecz ze Sborną. Rosjanie atakują i tu widzę szanse dla nas, bo zawsze dobrze gramy z kontry. No i mamy zaskakująco mocne skrzydła, Kuba na jednej stronie, a na drugiej Rybus i Grosicki w drugiej połowie. Mając pewny awans podchodzimy do meczu z Czechami, którzy po dwóch remisach ;) mają jeszcze szanse na awans dalej.

 

;)

Odnośnik do komentarza

A mnie jakoś chodzi po głowie scenariusz - po wygranej 1:0 z Grecją i remisie 1:1 z Rosją to będzie mecz na remis, po którym będą karne, które przegramy i pożegnamy się z Euro po fazie grupowej.

 

Po dwóch kolejkach my i Czesi będziemy mieć po 4 punkty - po zwycięstwach z Grecją po 1:0 i remisach z Rosją 1:1. Rosjanie w ostatnim meczu ograją Greków 2:0, a my zremisujemy z Czechami 1:1. Na koniec to będzie wyglądać tak:

 

1. Rosja 5 4-2

2. Czechy 5 3-2

3. Polska 5 3-2

4. Grecja 0 0-4

 

I dupa zbita - od jakiegoś czasu chodzi mi taki chory scenariusz po głowie.

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem, mogą. Ale tylko w specyficznych przypadkach, kiedy... i tu odnoszę się do źródła (wikipedia):

Jeżeli dwie drużyny uzyskały tę samą liczbę punktów, tę samą liczbę bramek i remisują pod koniec ostatniego meczu grupowego między tymi drużynami, kolejność tych drużyn rozstrzygają rzuty karne, pod warunkiem, że żadne inne drużyny nie uzyskały tej samej liczby punktów we wszystkich meczach grupowych. Jeżeli więcej niż dwie drużyny uzyskają tę samą liczbę punktów, stosuje się kryteria określone przez UEFA.

Więc ta zasada nie wchodzi pod uwagę w przypadku sytuacji jaką przedstawił Sioux. Ale karne owszem, mogą być :)

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem, mogą. Ale tylko w specyficznych przypadkach, kiedy... i tu odnoszę się do źródła (wikipedia):

Jeżeli dwie drużyny uzyskały tę samą liczbę punktów, tę samą liczbę bramek i remisują pod koniec ostatniego meczu grupowego między tymi drużynami, kolejność tych drużyn rozstrzygają rzuty karne, pod warunkiem, że żadne inne drużyny nie uzyskały tej samej liczby punktów we wszystkich meczach grupowych. Jeżeli więcej niż dwie drużyny uzyskają tę samą liczbę punktów, stosuje się kryteria określone przez UEFA.

Więc ta zasada nie wchodzi pod uwagę w przypadku sytuacji jaką przedstawił Sioux. Ale karne owszem, mogą być :)

 

W tym przypadku będzie najpierw mała tabelka z udziałem trzech drużyn - która nic nie wniesie, bo mecze kończyły się remisami 1:1 w założonym wariancie, więc wracamy do schematu z karnymi - przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza

Dobra, wariant można wsadzić sobie w dupę.

 

Obie drużyny pokazały dziś futbol na dzień dzisiejszy dla nas nieosiągalny, choćby z faktu, że nie mamy rozgrywającego na poziomie Arszawina i Rosicky'ego. Obie drużyny chciały grać i grały ofensywny futbol.

Rosja zagrała bardzo skutecznie, pomijając Kierżakowa, który ostrzeliwał sektora za bramkami. Nie przypominam sobie interwencji Cecha.

 

Jak patrzyłem jak gra Rosicky to się zastanawiałem, kiedy my będziemy mieć tej klasy piłkarza. Był siłą napędową, ale partnerzy rozczarowali, szczególnie Baros, który błąkał się bez celu.

Odnośnik do komentarza

Dobra, wariant można wsadzić sobie w dupę.

 

Obie drużyny pokazały dziś futbol na dzień dzisiejszy dla nas nieosiągalny, choćby z faktu, że nie mamy rozgrywającego na poziomie Arszawina i Rosicky'ego. Obie drużyny chciały grać i grały ofensywny futbol.

Rosja zagrała bardzo skutecznie, pomijając Kierżakowa, który ostrzeliwał sektora za bramkami. Nie przypominam sobie interwencji Cecha.

 

Jak patrzyłem jak gra Rosicky to się zastanawiałem, kiedy my będziemy mieć tej klasy piłkarza. Był siłą napędową, ale partnerzy rozczarowali, szczególnie Baros, który błąkał się bez celu.

Mnie Czesi absolutnie rozczarowali z Rosickim na czele. Upatruje szanse w tym, ze nie mają napastnika, który móglby robic różnice, a sam rozgrywający Arsenalu meczu nie wygra.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem do pokonania Czechow musimy spelnic dwa warunki:

 

1) wykluczyc z gry Rosicky'ego - bez niego Czesi kompletnie nie maja pomyslu na gre; widac to bylo najlepiej w meczu z Grekami, kiedy zszedl w przerwie meczu i Czesi staneli; na korzysc polskiej reprezentacji moze byc fakt, ze Rosicky zmaga sie z urazem i jego wystep nie jest jeszcze w stu procentach pewny, a nawet jesli zagra - to moze sie zdarzyc, ze nie da rady wytrzymac pelnych 90 minut

 

2) przetrwac pierwsze pol godziny bez straty gola - zarowno z Rosja, jak i z Grecja to co w swojej grze najlepsze, Czesi pokazali w pierwszych dwoch kwadransach (w tym czasie strzelili gola Rosjanom i dwie bramki Grekom); potem z minuty na minute coraz bardziej puchli i w drugich polowach tych spotkan to byla kompletnie inna druzyna, zlozona z pilkarzy, ktorzy slaniali sie po boisku, nie majac kompletnie sil ani ochoty na bieganie za przeciwnikiem. Polacy, co prawda, tez mieli slabiutka druga polowe meczu z Grekami, ale druga polowa z Rosja byla juz znacznie lepsza i jesli trend zostanie utrzymany, to jutro nasi powinni w drugich czterdziestu pieciu minutach zagrac jeszcze lepiej ;)

Odnośnik do komentarza

1) wykluczyc z gry Rosicky'ego - bez niego Czesi kompletnie nie maja pomyslu na gre; widac to bylo najlepiej w meczu z Grekami, kiedy zszedl w przerwie meczu i Czesi staneli; na korzysc polskiej reprezentacji moze byc fakt, ze Rosicky zmaga sie z urazem i jego wystep nie jest jeszcze w stu procentach pewny, a nawet jesli zagra - to moze sie zdarzyc, ze nie da rady wytrzymac pelnych 90 minut

Podobno Rosicky zacznie mecz na ławce, ale nie wiem czy wp.pl to jest wiarygodne źródło. :P

Odnośnik do komentarza

Kompromitacja. Nie przyjmuję do świadomości, że polska kadra była najsłabsza. Polska kadra ma indywidualności, nie ma drużyny. To jest żenada, by trafić do najsłabszej grupy w całej imprezie i nie wygrać ANI JEDNEGO meczu. Więcej! To ŻENADA, by prowadząc 1-0 i grając w przewadze jednego gracza, nie dotrzymać tego wyniku do końca! WIĘCEJ! To kompromitacja, by drużyna, której celem był remis, w pierwszej połowie była równa naszej, a gdy tylko dowiedzieli się, że muszą wygrać, nie dali nam wyjść z własnej połowy.

 

Mam wielką nadzieję, że to będzie przełom! Liczę, że rząd, ministerstwo sportu, whateva, wypnie dupę na polską piłką i zakręcą kurek z kasą. Jak się kompromituje na trzech turniejach z rzędu, to nie jest to pech czy słabsza dyspozycja turnieju - to kompromitacja. Liczę na to, że pieniądze pójdą w siatkówkę, gdzie pieniądze warto inwestować. Jeśli chodzi o polską piłkę nożną, to równie dobrze można całą kasę wyrzucić w błoto - co impreza wielki hype, obietnice i szumne zapowiedzi, a kończy się jak zawsze.

Odnośnik do komentarza

I koniec. 0:1 z Czechami po dramatycznie słabej grze w drugiej połowie. Tak jak w pierwszej części meczu potrafiliśmy dojść do sytuacji strzeleckich, tak w drugiej po prostu zeszło z nas powietrze. Szkoda, bo pierwsza połowa z Grekami i spotkanie z Rosją napawały optymizmem, a skończyło się... no skończyło się jak zawsze. Sam Lewandowski i Błaszczykowski choć nie wiadomo jak dobrymi graczami by byli, tak nie są w stanie grać za całą resztę. Emocje były, zabrakło chyba po prostu umiejętności. A Czesi? Ktoś napisał w livescorze, że dopóki odpowiadał im remis, to pozwalali nam na prowadzenie gry, jednak informacja o wyniku z Warszawy momentalnie zmobilizowała ich do zebrania się w sobie.

 

Mieliśmy swoje szanse, plany i okazje. Przed meczem ciężko było usłyszeć opinię, że porażka w ogóle jest możliwa. Czesi pokazali, że była. Indywidualnie? Dramatycznie i katastrofalnie słaby Murawski po którego błędzie straciliśmy bramkę. Lewandowski odcięty od jakichkolwiek podań, słaby Piszczek. Nie wiem kogo można wyróżnić...

 

Można by zaśpiewać "nic się nie stało", no ale niestety Panowie, stało się. Tak jak napisał marshall, trochę wstyd. Najsłabsza grupa w całych mistrzostwach, a my nie potrafiliśmy wygrać nawet jednego meczu. Nie poradziliśmy sobie z arcytrudnym zadaniem doprowadzenia jednobramkowego prowadzenia grając w przewadze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...