Skocz do zawartości

Najgorsze transfery w sezonie 2011/2012


meyde

Rekomendowane odpowiedzi

Aaa, to on o jeszcze poprzednim transferze mówi :kekeke: No cóz, troche fail. Z obu stron :D

 

No dobra, a Zapata do Villarreal (nieujawniona kwota) i Eljero Elia do Juventusu (9 mln euro)? Raczej za dużo nie pokazali w tym sezonie...

 

Zapata, jak grał, to czasami coś tam robił. ;) A tak obiektywnie, to nadaje się tutaj, jak ulał. Jeszcze taki nius- Inter się nim interesuje. :)

Odnośnik do komentarza

Nie pomyślałem zupełnie o naszej lidze, jeśli chodzi o Ekstraklasę to pierwsze miejsce to dla mnie bez wątpienia Sernas, spore pieniądze jak na nasze warunki wydane przez Zagłębie i 5 goli z czego dwa z karnych. Na dalszych miejscach uplasowałbym Małkowskiego (Zagłębie), van der Biezena (Cracovia), i Jovanovicia (Wisła).

Tych których wymieniłeś to kluby akurat pozyskały za darmo wiec aż tak wielka strata to nie była. Chociaż Benson był bez wątpienia niesamowitym niewypałem, takiego drewna często się nie widzi.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie popełniacie duże nadużycie nazywając kolesi ściągniętych za darmo, z którymi nikt nie wiązał jakichś ogromnych nadziei niewypałami transferowymi. Dla mnie niewypał transferowy to ktoś kupiony za duże pieniądze i kreowany na gwiazdę, który totalnie zawodzi i gra niesamowity piach.

Jeżeli chodzi o Polską ligę to niewiele było transferów gotówkowych, a jak już kogoś bym musiał wymienić, to ostatnim, który zasługuje na to określenie jest Kamil Poźniak, choć to transfer jeszcze z poprzedniego sezonu.

Odnośnik do komentarza

Blanco? Gosc byl 2 miesiace w Polsce, Skorza w ogole na niego nie stawial i przyszedl za darmo... To żaden niewypal. Raz że gosc nie mial czasu na adaptacje, dwa że nikt mu nie dal szanse. W Polsce to typowo Sernas ktorego 4 na 5 strzalow szlo w gorna trybune. Trzeba dodac Grzelaka ktory przystosowal się w Lechii do reszty i nie strzelal nic. Rasialdo w Jadze gral piach. Za to Grzesiu Sandomierski ktory mial być superwschodzaca gwiazda pokroju Boruca czy Szczesnego powachal tylko lawke w Genk i zostal "wyciepany" przez trzeciego bramkarza. Trzeba dodac van Biezena z Cracovii i kilku z Polonii.

 

Na swiecie to typowo Downing, Contreao choc dodalbym też De Gea z ManU.

Odnośnik do komentarza

De Gea? :lol:

 

Przecież on w drugiej części sezonu był jednym z najlepszych bramkarzy ligi, obrona United często popełniała błędy, ale Hiszpan swoimi interwencjami często ratował wynik. Nie oceniajcie piłkarzy tylko po kilku spotkaniach, a po całym sezonie, bo ten w wykonaniu De Gei był przyzwoity, słaby początek, ale z czasem szło mu już o wiele lepiej. No i ciężko nazwać wpadką transferową zawodnika, który nieźle się spisywał, a ciągle jest bardzo młody i w przyszłości zespół będzie miał z niego dużo pożytku.

 

e: w Lechii nie gra Grzelak, a Grzelczak :sciana:

Odnośnik do komentarza

Z calym szacunkiem, ale 18 mln za bramkarza, z ktorego wszyscy w Anglii smiali się do jakiegos marca przez ilosc baboli i niepewnych interwencji to akurat flop. Co tydzien byl nie tylko na ustach moich znajomych z pracy, ale i brytyjskich gazet. "Dobrze że nie zna angielskiego" - to było cotygodniowe skwitowanie kolejnych artykulow Standard Evening, Sun czy nawet FourFourTwo. Do tego dolaczylbym Lukaku z Chelsea, ktorego ktos tam ladnie wymienil wyzej.

Odnośnik do komentarza

No ale zarówno De Gea, jak i Lukaku to są raczej transfery perspektywiczne. Obaj mają szansę się mocno rozwinąć, a przynajmniej De Gea już pokazuje część potencjału.

To logiczne, że za młodych się płaci więcej niż wskazywałby na to ich obecne umiejętności, licząc że będą w przyszłości jeszcze lepsi.

Także 18 mln to zdecydowanie za dużo, jak na obecny poziom Hiszpana, ale kto wie czy za rok/dwa nie będzie wart jeszcze więcej. A taki Downing już raczej nie ;)

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie się z tym zgodze. Dodatkowo na transferowy flop sezonu w Premiership mozna wziac AVB do Chelsea :) Jako, że. Znam też kilku Turkow to musze przyznac, że ostatnio powiedzieli, że jednym z najwiekszych niewypalow tamtejszej ligi byl Mierzejewski patrzac na forme i cene ktora zaplacil Gaziantepspor.

Odnośnik do komentarza

Serce mnie boli, ale muszę się zgodzić z Lucasem (chociaż sam hejtowałem De Geę), zaaklimatyzował się w nowym otoczeniu i od dłuższego czasu pokazuje, że jest pewnym punktem drużyny. Niech choćby potwierdza to fakt, że dostał powołanie do reprezentacji Hiszpanii zamiast Victora Valdesa (znanego także jako TOP3 na świecie).

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie się z tym zgodze. Dodatkowo na transferowy flop sezonu w Premiership mozna wziac AVB do Chelsea :) Jako, że. Znam też kilku Turkow to musze przyznac, że ostatnio powiedzieli, że jednym z najwiekszych niewypalow tamtejszej ligi byl Mierzejewski patrzac na forme i cene ktora zaplacil Gaziantepspor.

Trabzonspor, Trabzonspor, Trabzonspor...

Odnośnik do komentarza
Niech choćby potwierdza to fakt, że dostał powołanie do reprezentacji Hiszpanii zamiast Victora Valdesa

 

Akurat zamiast Valdesa to dostał Reina, choć tez ciężko mówić "zamiast" gdy mówimy o etatowym bramkarzu rezerwowym Hiszpanii. Del Bosque dobrze kombinuje, po co ma brać trzech niemal równolatków na pozycję bramkarza? Bardzo wiele wskazuje, że gdy Casillas zawiesi buty na kołku, to nr 1 może byc de Gea, więc warto by się otrzaskał z turniejem, choćby poprzez udział "z ławki". Padło na VV, rozpaczać nie będę ;)

 

Nie wiem tez jakie nadzieje wiązano z Bojanem w Romie, ale chyba jego pierwszy sezon na Olimpico można podciągnąć pod niewypały; czy jako jeden z najgorszych transferów sezonu to nie wiem. Szału nie robił tez Stekelenburg (czerwone kartki), ale przy dość umownej obronie jaką zestawił Lucho (pewnie tez jeden z niewypałów trenerskich, ku memu smutkowi) nie ma co na Holendrze wieszać psów.

Odnośnik do komentarza

Stekelenburgowi akurat zdarzały się naprawdę bardzo dobre mecze, więc przez same kartki bym go nie skreślał.

Zdecydowanie większym rozczarowaniem był właśnie Bojan, on grał wyjątkowo tragicznie w Romie. Sam brak bramek jeszcze tego nie pokazuje, bo bramek nie strzelał też Torres, ale momentami był bardzo widoczny, pomagał zespołowi. Tymczasem podsumowaniem rocznej przygody Bojana z Romą (nie wiem, na jakich warunkach tam jest) będzie jego strzal z meczu na wodzie (to chyba z Catanią było), gdy nie miał siły uderzyć piłki na kilka metrów.

 

Mocnym kandydatem do transferowego rozczarowania sezonu w Serie A powinien być Taiwo - niby darmowy transfer, pensja też niewielka, ale przez pół rundy nie dostał zbyt wielu szans, a gdy grał,to grał słabo. Wygryzł go z kadry Mesbah (trzeci najlepszy piłkarz Algierii, więc tak źle było z Taiwo), a ze składu Antonini. Podobna skala rozczarowania co Forlan - miał być nową jakością na włoskich boiskach, pewniakiem do gry w składzie, a tak samo jak Urugwajczyk - nie wniósł nic do drużyny.

Odnośnik do komentarza

No tak darmowy piłkarz i mała pensja idealnie pasują do tematu :|

 

A co do Valdesa, to nie jest tak, że piłkarze Barcelony nie zostali jeszcze zabrani na zgrupowanie, bo grają jeszcze finał pucharu Hiszpanii? W tej kadrze co widziałem przelotem w Przeglądzie Sportowym nie ma też Hiszpanów z Chelsea czy Basków z Bilbao (Llorente!!!!!!!!!)

Odnośnik do komentarza

Serce mnie boli, ale muszę się zgodzić z Lucasem (chociaż sam hejtowałem De Geę), zaaklimatyzował się w nowym otoczeniu i od dłuższego czasu pokazuje, że jest pewnym punktem drużyny. Niech choćby potwierdza to fakt, że dostał powołanie do reprezentacji Hiszpanii zamiast Victora Valdesa (znanego także jako TOP3 na świecie).

no nie koniecznie bo Hiszpania może mieć 4 bramkarzy na Euro, bo gracze z Chlesea, Barcy i Bilbao jeszcze nie powołani (CFC po LM, 2 pozostałe ekipy po CdR)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...