Skocz do zawartości

Najgorsze transfery w sezonie 2011/2012


meyde

Rekomendowane odpowiedzi

Szukamy piłkarzy, którzy:

 

a) bardzo dużo kosztowali (jak na możliwości klubu/ligi)

b) zupełnie nie spełnili oczekiwań

 

Moim faworytem jest Fábio Coentrão z Realu Madryt. Nie dlatego, że Coentrão jest słabym piłkarzem. Ale jesli ktoś kosztuje 30 milionów euro (!), to mocno przeciętna gra jest zdecydowanie niewystarczająca. Portugalczyk ma 24 lata, więc sporo przed nim i może sie ogarnie. Jak na razie jest wart może z 25% tej sumy.

Odnośnik do komentarza

Nie wypada pominąć w tej klasyfikacji Stewarta Downinga, który ponoć kosztował ~20mln euro, zagrał 36 spotkań i nie strzelił bramki, nie zanotował asysty i nie trafił karnego ;)

Nie oglądałem meczów z jego udziałem, ale patrząc na statystyki i słuchając znajomych, którzy kibicują Liverpoolowi, jestem w stanie uwierzyć, że wart takich pieniędzy to on nie był :P

Tym bardziej, że ma 28 lat, więc traktowany w kategorii młodego talentu być już nie może.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie jednym z największych rozczarowań jest Sahin. Kosztował jak dobrze pamiętam w granicach 10-15 mln euro co może nie jest astronomiczną kwotą ale jak na najlepszego piłkarza Bundesligi w poprzednim sezonie to nie pokazał w Realu nic. Miał grać u boku Xabiego lub jako zmiennik ale nic takiego się nie stało. Jeżeli grał to podawał do najbliższego kolegi, bez brania odpowiedzialności na siebie. Jak najbardziej spełnia wymogi punktu b.

Coentrão wielkiego sezonu nie miał ale mniej więcej taki średni, bez żadnych rewelacji ale jak grał to raczej nie zawodził. Ale jedną z sytuacji, które zapamięta się z tego sezonu z nim związanych to jak Laham go zjechał w pierwszym meczu LM z Bayernem i po której padła bramka na 2:1 dla Bayernu. No i na jego niekorzyść to bez bramki przez cały sezon. Nawet jak na bocznego obrońcę to fatalny wynik.

Odnośnik do komentarza

Numerem 1 i tak musi zostać w tej kategorii Diego Forlan. Diego miał zastąpić w Interze Samuela Eto'o, ale teraz to brzmi jak kiepski żart. Gol strzelony w debiucie i tyle. Mnóstwo kontuzji i niewykorzystanych sytuacji, totalny brak zaangażowania. Jesienią kiedy Inter nie strzelał goli równie nieskuteczny był Milito, ale on biegał, walczył i szarpał. Forlan robił pozorowaną przebieżkę i tyle. Do tego niesamowite pudła w dwumeczu z Marsylią, wykorzystałby chociaż jedną sytuację i Inter zagrałby w ćwierćfinale LM.

 

Proponuję zrobić ankietę ;)

Odnośnik do komentarza

Ja wiem, że zawsze starasz się go bronić, ale nie jesteś obiektywny :*

 

Piłkarz kosztujący 50 mln euro najpierw strzelił jedną bramkę w sezonie, a teraz z tego co widzę - 9 (6 liga, 3 LM), no to genialne osiągnięcie :|

Odnośnik do komentarza

Ja zgodzę się z Lagrenem, że absolutnym faworytem w tej klasyfikacji jest Downing. Liverpool, który lubuje się w nietrafionych transferach po raz kolejny wyrzucił kupę kasy w błoto. Zastanawiające jest jak długo Downing może jechać na jednym dobrym sezonie w Boro, a nawet być powołanym na EURO.

Odnośnik do komentarza

a moze Zlatan? pilkarz, ktory przyszedl do Barcy za gruba kase (plus oddany w zamian Eto'o) strzelil kilkanascie bramek, po czym strzelil focha, obrazil sie na wszystkich w kolo i stwierdzil ze chce odejsc - dupa, nie profesjonalista

Po pierwsze został królem strzelców Serie A z 28. bramkami. Mało? Nie sądzę. Po drugie, doniesienia o konflikcie Ibry z Allegrim zostały zdementowane w oficjalnym oświadczeniu.

 

Czy odejdzie? Szczerze wątpię. A samo nominowanie go w tym temacie to chyba lekka pomyłka ;)

Odnośnik do komentarza

Ja zgodzę się z Lagrenem, że absolutnym faworytem w tej klasyfikacji jest Downing. Liverpool, który lubuje się w nietrafionych transferach po raz kolejny wyrzucił kupę kasy w błoto. Zastanawiające jest jak długo Downing może jechać na jednym dobrym sezonie w Boro, a nawet być powołanym na EURO.

 

z11722553O.jpg

 

Wrzucałem to w marynię jakiś czas temu, ale pasuje tu jak ulał ;).

 

 

 

@Tofu

Wczytaj się w post Fenomena jeszcze raz ;).

Odnośnik do komentarza

Aaa, to on o jeszcze poprzednim transferze mówi :kekeke: No cóz, troche fail. Z obu stron :D

 

No dobra, a Zapata do Villarreal (nieujawniona kwota) i Eljero Elia do Juventusu (9 mln euro)? Raczej za dużo nie pokazali w tym sezonie...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...